Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 17:35:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Здравейте, тъй като нашите халки са матирани и разбрах , че мата падал бързо. Вярно ли е това?
Диляна Арнаудова - 0 (0%)
Сватбени халки - 0 (0%)
Общ брой гласове: 0

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 14 та част  (Прочетена 191387 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: март 09, 2015, 11:29:43 »

Лорка, колко карата е златото? Ако е 18карата е доста по-меко и съответно се драска лесно.
Може да превърнете дефекта в ефект...или преди сватбата да ги занесете да ви ги полират в някое ателие. Не струва много и става бързо.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: март 09, 2015, 11:36:47 »

 Offtopic Нат, отдавна не се беше включвала.. Домъчня ми  give_rose
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 09, 2015, 11:50:02 »

Мисля,че е 14,със сигурност не е 18. Ще ги занесем да ги полираме,освен това още се чудя дали да разширят моята-когато не са ми надути пръстите е супер и се притеснявам ако я разширя да не ми пада, обаче като се надуят не ми минава през кокалчето sad
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: март 09, 2015, 12:08:22 »

Лорка, най-добре питайте в ателието как и колко може да се разшири халката. Моите пръсти много се подуват и на моменти годежния ми пръстен трудно излиза, но ако е 1 размер по-голям, ще ми пада от пръста. Може би могат съвсем малко да го разширят. Стискам палци да стане!

  Offtopic Тони, тук съм аз Wink Пак ставам редовна. Даже май успях да се разбера с агенцията.  yahoo
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: март 09, 2015, 12:48:55 »

И нашите халки са готови!  yahoo Както бях писала преди, не са комплект, но много си ги харесваме. Очарована съм от Zlatarna Celje. Ходихме в магазина няколко пъти докато най-накрая изберем(много сме нерешителни blush), седяхме по половин час вътре и момичето всеки път ни обръщаше внимание. Гравирането беше безплатно, като освен няколко шрифта, имат и символи. Ние си гравирахме Yours Forever + знака за безкрайност и имената.


* Copy of P3091104.JPG (59.12 KB, 314x228 - видяно 2345 пъти.)
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: март 09, 2015, 13:02:20 »

artemida777 По отделно много ми харесват,но някакси заедно не ги възприемам. Честита продобивка, със здраве да си ги носите и никога да не ги сваляте give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: март 09, 2015, 13:26:43 »

Браво, Артемида. Харесват ми, наистина една до друга.. не си отиват, но все пак при положение, че не ви стоят добре еднакви е много по-добре да изберете от различни модели.. Ще стоят на ръцете ви всеки ден, малко е кофти, да се водите само от съображението "трябва да са еднакви"  good give_rose
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: март 09, 2015, 15:03:17 »

Артемида,  Bravo много са хубави! Някъде бях писала - не е важно дали са еднакви, а дали на вас ви харесват и отиват. Тони правилно е казала - цял живот ще си ги носите.  heart
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #83 -: март 09, 2015, 20:01:09 »

Артемида, ако не е тайна с диаманти ли е твоята или ако да - колко ти излязоха поотделно и заедно като цена? Защото аз много си харесах оттам, но май излизат скъпички с диамантите...
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: март 09, 2015, 22:09:43 »

Мерси, момичета give_rose  Дрийм, с диаманти е, 20 много малки диамантчета са, буквално като точици. Цената на двете е 2500лв с диаманти, а същия модел с циркони беше 2100. Затова решихме, че 400 лв не са много на фона на цялата сума. Имаше още един подобен модел с по-малко камъни и двете халки излизаха 2100(с диаманти) и около 1700(с циркони). Поотделно не мога да ти кажа цените, защото ни ги смятаха като комплект. Много зависи от модела, най-добре ако си харесате конкретен да питате на място. 
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #85 -: март 10, 2015, 10:35:15 »

Ясно, благодаря, определено излизат скъпички :-)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: март 10, 2015, 11:02:03 »

Уха, 2500 лв за халки ми се струва доста.. Аз някак си представям халката без камъни.. Искам да си я нося с годежния пръстен, който е с диамант, на един пръст.. Искам да е, не много дебела и без никакви камъни.. Дано да успеем да харесаме и купим  скоро - вече нямам търпение.. Скоро ще ми пристигне кутийката за халките, а аз нямам такива  girl_haha pardon
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: март 10, 2015, 11:09:05 »

Момичета, как стоят нещата с даването на собствено злато за халки? Питах в един магазин и ми стана лошо като казаха, че изкупуват златото на половин цена. А все пак има различни видове злато, различни карати и т.н., как се подхожда там, проверява ли се златото преди да се даде или просто даваш хубаво злато на половин цена и ти дават някоя ориенталска смес? Звучи ми твърде неправдоподобно и се опитвам да сглобя пъзела в момента  girl_impossible
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: март 10, 2015, 11:13:36 »

Аз никоа не съм давала злато и да купувам друго. Сега мислим да го направим, но ще искаме от нашето да се направят халките. Ще го правим при познат златар (поне първоначалната идея е такава, ще видим..). Когато кумувах на моята приятелка, ходихме в мола до един магазин да дадем старо злато на мъжа й, за да купим халките им.. Направи ми впечатление, колко са некомпетентни  Oh my ... В два от магазините си казаха, не разбираме и неизкупуваме. В единия, обаче го пробваха и гледаха повече от 40 минути, накрая казаха че не е злато. Ние супер много се изнервихме и си тръгнахме, после са го занесли в ателие в Пловдив (мъжа й е от там) и там са им го взели разбира се.. Знам, че го изкупуват на много ниски цени sad pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #89 -: март 10, 2015, 11:23:51 »

Да, така е, защото за едно бижу освен злато, се плаща и много за изработката. Затова има златни бижута и инвестиционно злато - различни неща са. Според мен не си заслужава даването на старо злато, но всеки си преценя.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines