Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 11:56:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Здравейте, тъй като нашите халки са матирани и разбрах , че мата падал бързо. Вярно ли е това?
Диляна Арнаудова - 0 (0%)
Сватбени халки - 0 (0%)
Общ брой гласове: 0

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 14 та част  (Прочетена 190264 пъти)
 
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 16, 2015, 08:40:06 »

Момичета,да се похваля,поръчахме си халките yahoo. Голямо приключение беше. Майка ми живее е Петрич и беше ходила да разгледа по златарските магазини какви са цените на златото. Оказа се че грама е 65 лв. и ние решихме да спестим някой лев и отидохме до там. В целия град има само 2 ателиета,които работят само по каталог, нямат и една халкичка да покажат как изглежда на живо. Разочаровани се насочихме към Сандански, да видим там какво е положението. Забихме се в едно малко ателиенце и там имаше още една двойка,която мереше хлаки. Човека извади сумати мостри + едни готово халки,които чакаха бъдещите им притежатели да си ги вземат. Ама ние нахални дай да видим,дай да пробваме. Женската ми заспа, супер удобна и освен това стои красиво. Почудихме се малко,върнахме се 3 пъти до магазина и ги поръчахме,до 10 дни ще са готови. И най важното цената за грам е 60 лв. Ще дам съвет към бъдещите булки, момичета,когато си избирате халки задължително мерете, питайте има ли готови за някого,дори да не ги мерите ги погледнете, вижте изработката.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 16, 2015, 08:47:57 »

Лорка, честито smile  Bravo


Да, меренето е задължително! Аз например, искам да си нося годежния пръстен и халката на един пръст. Понеже пръстите ми са като "кебапчета"  funnytooth , си мислех, че ще ми отива по-дебела халка.. Да, ама не, пробвах и никак не ми стоеше добре, да не говорим, че годежния ми пръстен е супер нежен и никак не си кореспондира с подобна халка.. Та, пробата е задължителна според мен, ако се насочим към някой модел, след пробата може да си го поръчате по интернет.

Ние нашите мислим да си ги поръчваме, когато отидем в Силистра (родния град на ММ). Майка му и баща му са били в златарския бизнес и имат много познати, като по-специално един златар, ще ни ги изработи евантуално, разбира се.. Искам да си го видим ние и да преценим smile  good
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 16, 2015, 11:05:54 »

Честито, Лорка! Най-добре е да се мери. Само внимавайте да не ви се подуе пръста от сваляне и слагане на по-тесни халки. На мен така ми измериха 3 размера по-голяма халка от необходимото...добре,че не ги поръчахме тогава.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 16, 2015, 11:19:54 »

Нат, вие взехте ли халки ? smile  Girl_hide
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 16, 2015, 11:42:33 »

Още не. Тогава само мерихме и ММ си хареса. Аз от много мерене се докарах до първоначалното положение - не знам какво искам biggrin
Март ще ходим да си ги правим по наш дизайн, дано до тогава ми дойде вдъхновението..макар че след тази изцепка с поканите нещо музата си отиде.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 16, 2015, 11:45:54 »

nansita не сме мерили тесни халки,явно и двамата сме с тънки пръсти. Като станат готови ще пусна снимка.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 16, 2015, 11:52:47 »

Хайде и аз да се похваля. За 14 февруари си направихме мини екскурзийка до Пловдив и региона и си взехме халки от Сара Трейд в Раковски.  heart heart Спрахме се на тънки, изчистени, комбинация бяло и жълто злато. На моята халка ще има няколко камъчета за разкош Wink Заради промените, които искахме, не ги взехме веднага, ами ще ни ги пратят до 10 дни. тогава ще ги снимам и покажа.
Иначе излязоха доста евтино. Грамът злато там е 65 лева.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 16, 2015, 12:13:44 »

Браво, Стеф, отдавна не си се мяркала,  чакаме снимки  Bravo  give_rose
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 16, 2015, 14:19:15 »

Момичета, извинявам се много за глупавия въпрос, ама... колко ви струваха халките? Тези, които вече сте ги поръчали? Знам че зависи от много неща, ама кажете вашите колко излязаха. Аз съм в голяма чуденка в Англия или в България да ги правим. Иска ми се тук - за да са ни под носа и да мерим и да доизкусуряваме, ама си мисля, че в БГ ще са много по-евтини, а свекърите искат да ги плащат и не ми е удобно да им съобщавам само цифри.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 16, 2015, 14:28:55 »

Нашите халки ще излязат до 500 лева, понеже са тънки. В Сара Трейд цената е 65 лева на грам.
Докато ние бяхме в магазина, други бъдещи младоженци пробваха халки и чух, че техните ще излязат около 1100 лева. Бяха значително по-дебели и обемни - тоест по-тежки и по-скъпи.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 16, 2015, 14:37:17 »

Ние още не сме ги взели,но казаха,че двете ще излезнат около 9-10 грама-приблизително 600лв.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: февруари 16, 2015, 14:59:42 »

shok
Нашите тук казаха около 500 паунда, а в БГ 1400лв.
А пък за друго мога да се колебя но халките ги харесахме от раз и не искам да помислям да ги сменям.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: февруари 16, 2015, 15:13:25 »

нашите бяха 600 лв, преди две години.
Права си да не сменяш халките като избор, това после си го гледаш всеки ден на ръката. Аз не съжалявам хич.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 16, 2015, 15:34:06 »

Черешке, можете да дадете старо злато, което не носите. Аз имам два много ценни пръстена, подарък са ми от моите баби, никога няма да ги сложа (въпреки, че сама съм си ги избирала).. просто вкуса ми доста се промени.. И искам задължително да използват моето злато, знам че златото помни, но аз съм имала само хубави емоции с тях, колкото и малко да съм ги слагала. Искам да ги претопят и да ни направят халките от тях, един вид като жест и спомен от тях. Остатъкът ще доплатим, мислим някъде към 10-12 грама да общо, пак казвам насочили сме се към тънък вариант, а не широките.  good
Активен
MAPMOTKA
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #44 -: февруари 16, 2015, 15:39:48 »

И ние харесахме халки на Сара-трейд. Ходихме и по моловете, но там дори имаше същия модел, който сме си харесали със същата дебелина..но имаше 20-тина лева разлика в цената на грам, и не включваше гравиране..така че изобщо не се чудим каде да ги правим. Две халки от модела, който харесахме, с дебелина 4,5-5мм излизат около 10гр. Но не плануваме да дадем повече от 650-700 лева, говорим за бяло злато само да спомена.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines