Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 12:01:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Здравейте, тъй като нашите халки са матирани и разбрах , че мата падал бързо. Вярно ли е това?
Диляна Арнаудова - 0 (0%)
Сватбени халки - 0 (0%)
Общ брой гласове: 0

Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 14 та част  (Прочетена 192422 пъти)
 
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: април 08, 2015, 15:53:34 »

Аз се изненадах, защото помня добре цените и са нормални. А Черешката не спомена това да е цената за злато, само платина и паладий, затова уточнявам да не би да не са се разбрали за материала.   pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: април 08, 2015, 15:57:02 »

80лв/грам не е малко.. Е защо при положение, че има злато за 65-70лв/грам да трябва да давам 80, 10 лв/грам не са малко при положение, че не искам халките да са 5 грама... Трябва да е много солиден довода за разликата ?!
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: април 08, 2015, 15:58:21 »

Аз не знаех,че Виртуоза имат машина за леене на паладий. Паладият се лее на по-висока Т и не става с обикновените машини.
Друго, което оскъпява много, са камъните. Разликата м/у цирконите и диамантите се сещате каква е smile
Тони, цената за труд сигурно е по-висока.  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: април 08, 2015, 16:00:34 »

Аз съм напълноооо съгласна за камъните, то е ясно, ама Черешката не споменава диаманти, ако има съм ок.. Между другото до преди няколко дни исках изчистена халка, сега оглеждам с диаманти. Викам си, да кореспондира с годежния хахахах  girl_haha
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: април 08, 2015, 16:02:41 »

Аз лично видях по-евтино злато само в Еспер, Дидо и магазините, които работят със Сара Трейд - 70 лв./гр. За мен това не е драстична разлика, предвид, че в много реномирани магазини почват от 100 лв. Има го и моментът с изработката, която в първите магазини според мен беше доста по-груба. Разбира се, никой не ви кара да давате каквито и да е пари, ако вие не желаете. За всеки влак си има пътници  smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: април 08, 2015, 16:06:50 »

Има си цяла отделна тема за халките на Сара Трейд.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: април 08, 2015, 16:14:26 »

Да, да... естествено. Просто казвам, че там няма да са моите пръстени и това е. Иначе хора всякакви, бюджети всякакви.
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: април 08, 2015, 16:28:40 »

Цените на платина в България са така или иначе доста високи в сравнение със златото, защото има много по  - малко търсене и леенето на платина също изисква специална машина с по-висока температура на топене (само да уточня, че платината НЕ Е бяло злато). И аз търсех, но се отказах. Между другото в Пловдив е по - евтино, отколкото в София.

Паладий съм намерила единствено и само във Виртуоза и пак е двоен като цена на златото. В Германия паладият е по - евтиният (или поне не по - скъп) метал, но тук се използва и е така да се каже популярен, в БГ изобщо не е, така че пак е разбираемо...

А може ли да попитам как са цените на дуо на грам злато? Аз там попитах за платина и платината беше като насвякъде скъпа. За злато не съм питала, но само да споделя, че човека, който работи в Дуо, ми направи и на мен много добро впечатление. Беше много информиран и адекватен.
« Последна редакция: април 08, 2015, 16:52:45 от marrie » Активен
Alissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #158 -: април 15, 2015, 15:33:52 »

Нашето избиране на халки тепърва започва, но на мен ми се иска да са от бяло и жълто злато.
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: април 15, 2015, 18:25:15 »

Нашите халки са готови от 2 месеца smile Съвсем обикновени, бяло и жълто злато, без камъни и т.н. smile
Като спечелим от тотото може да си направим платинени Wink


* халки.jpg (69.66 KB, 704x960 - видяно 149 пъти.)
Активен
Alissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #160 -: април 15, 2015, 19:08:32 »

Ина, горе-долу подобна си представям и нашите.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: април 16, 2015, 07:21:43 »

Ина, много са красиви! Нашите са същите,само бялото злато не е матирано, за което малко съжалявам вече pardon
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: април 16, 2015, 08:55:22 »

Ами то като гледам този модел халки са доста разпространени smile А ние избрахме да е матирано бялото злато, за да не си личи много като се надрасква smile Все пак смятаме да ги носим постоянно и е невъзможно да останат в перфектно състояние  blum
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: април 16, 2015, 09:01:23 »

Ние онзи ден ходихме до един магазин с ММ. Там човекът ни обясни, че по-добро от халките само от жълто злато, няма. Каза ни, че такова нещо, като бяло злато, няма, а са някакви примеси. За съжаление с времето цветът на бялото се променял. Няма как да се коригира-стеснява и разширява. Абе, с една думи ми уби всички надежди. Аз тези халки, като от едно време не ги харесвам. Не знам какво ще правим. Това означава, че ако си вземем бяло и жълто злато след известен период видът на пръстена ще се промени и ние няма да може да направим друго, освен да си купим нови.   sad
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: април 16, 2015, 09:08:40 »

Да си призная за първи път чувам такова нещо...  shok Аз имам пръстени от бяло злато от малка някъде 7-ми клас, моите родители за всеки рожден ден ми купуваха злато освен подаръка... Имам си един любим пръстен е не е мръднал била съм на 14-15 май, който не спирах да нося... Нещо ми е схема това изказване  pardon
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines