Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 17:45:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛОТО - 4-та част  (Прочетена 112995 пъти)
 
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #135 -: декември 23, 2015, 14:15:24 »

Дори и да не разрешат на шаферките, надали ще е такава драма кумата да помогне.  В крайна сметка няма да го държи опънат вола, пък и още не е сигурно за 3-метровия воал.
Аз съм висока 170см. Като се сложат и обувките още някой сантиметър girl_wink, дефакто излиза, че дори да 3 метра воала(като в повечето случаи го пишат 300, а то всъщност е 270-280см) свободно след мен ще е най-много 120см, което не мисля, че е много.
Варианти за самото обикаляне на масата има. Може пък и сама да го придържам.  pardon Празвата по охрана на буката и без това ще са делигирани на някоя шаферка girl_wink, така че моите ръце ще са празни.
« Последна редакция: декември 23, 2015, 14:30:45 от Blue_Sapphire » Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: декември 27, 2015, 13:29:01 »

Ако се носи тип испански ще е ок. Според мен воала се сваляпо някое време, когато вземе да пречи или дори още след и/или преди първи сватбен танц.
Активен
Indulala
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #137 -: януари 11, 2016, 01:51:07 »

Здравей Blue_Saphire,

И аз в момента търся воал и съм решила да е три метров. Мисля че са най ефектни дългите воали, особено при влизането в църквата. Аз обмислях вариамт да поръчам от и-бей  но ме е страх да не е лошо качество. Може ли някой с опит да сподели добри ппродавачи. Иначи вариант 2 ми е поръчване от etsy от америка което е по скъпо но не чак колкото в магазините.

Мерси много!

Цвети
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #138 -: януари 11, 2016, 08:56:28 »

Indulala, възможността за разочарование винаги е фактор при подобни покупки. Истината обаче е, че няма как да се очаква един воал в магазин да струва 300лв. , а да получиш същия за 10паунда. Разбира се, че ще има разлика. Въпроса е да си изясниш, за какво точно го искаш. Ако ти е много важен, може би е по-добре да не рискуваш. Имай предвид, че накрая на снимки всичките изглеждат еднакво! Ако търсиш воал с дантела е по-възможно да не получиш точно типа дантела, който ти е показан на снимката, а някаква негова вариация. Това е особено важно ако продавача е от Китай и  ако целиш съвпадане на дантелата с тази по роклята (хипотетично ако имаш такава).
Аз обаче май клоня към нещо семпло и тези дни ще го измисля точно какво да бъде. Така или иначе смятам да поръчам няколко , като по този начин ще минимизирам възможността цветовете да варират и значително да се различават от този на роклята. smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #139 -: януари 11, 2016, 09:32:38 »

Моите воали от ибей пристигнаха 1:1 с това, което беше на снимката smile Избрах си просто най-евтината оферта, не съм търсила конкретен продавач  blum Знаех, че дантелата ми няма да е същата като на роклята, но изобщо не си личеше, особено на снимките никой няма да забележи. Бях се настроила ако не ми харесат да си търся тук друг, но не се наложи smile Имате достатъчно време, предполагам, ще дойдат за 1 месец, пък ако толкова не ви харесват 20 лв (в моя случай бяха толкова двата) си заслужават риска. Моя приятелка си купи от магазин същият воал, какъвто друга си беше поръчала от ибей ама 1:1, само че с 50 лв разлика  pardon Дано да съм помогнала  smile Успех  good
Активен
Indulala
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #140 -: януари 11, 2016, 11:32:25 »

Благодаря много. И аз търся семпъл даже и без разни шевици по края. smile ще разгледам и ибей.
Иначе на някой места може да си поръчаш мостра от материала за да видиш дали съвпада цветово. Но едва ли си заслужава ако са съвсем евтини.
Активен
blizna4kata87
Любопитен
*
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: януари 11, 2016, 11:36:46 »

Здравейте момичета аз също си поръчах воал от ибей пристигна за около месец и половина и беше едно към едно със снимката излезе ми 17 лв..
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #142 -: януари 11, 2016, 11:48:55 »

Indulala освен ако не сложиш чисто бял воал на рокля шампанско/екрю или обратното, изобщо не си личи разликата в цветовете  smile Ако искаш да ти е 1:1 с роклята ще трябва да си го поръчаш от същия магазин от който е и роклята, но няма смисъл да даваш толкова пари smile На мен там от където си взех роклята ми искаха около 150-200 ако не се лъжа  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: януари 11, 2016, 12:00:30 »

Има и друг вариант, в повечето случаи роклята е дълга и се подкъсява, така че може в магазина, където си купиш и ти скъсяват роклята да ти направят воала.. Не съм сигурна за 3м дължина, но то остава много материал, при мен имаше и за презрамки  Wink
Активен
Indulala
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #144 -: януари 11, 2016, 19:50:32 »

Благодаря много за отговорите!

А какво мислите за ширината на воала, има ли голямо значение. Аз съм харесала един 3м дълъг и 3 м широк с 200 пришити камъни. Ама е $100 от Америка с доставката.

Но май повечето са 3м х 2м широк и нямат камъни. А дали мога да су купя обикновен и сама да си пришия камъните?

А на повечето публикаций в ибей не пише каква е ширината.

Само да поясна аз съм в Англия и тук воалите в магазините са £150-£250 така че 150 лв ми се стува ок! Но нямам нищо против да спестя ако е възможно и още!
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: януари 11, 2016, 23:40:49 »

Щом си в UK според мен можеш спокойно да се довериш на Ebay, няма да чакаш доставка 2 месеца, както е до България, много бързо пристигат до тук нещата и имаш време да реагираш на всяка ситуация. Имай в предвид, че в момента в сватбените магазини имат дискаунт. Сещам се за 2, които видях в последната седмица с намаления по витрините.
Активен
Indulala
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #146 -: януари 13, 2016, 09:38:45 »

Благодаря smile
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: февруари 03, 2016, 14:57:34 »

Мен пък ме е шубе да си поръчвам от нета. Ами ако не е същия цвят като роклята, или ако нещо има скъсано, разбримчено и т.н.? Да винаги трябва да имам резервен вариант, ама защо да рискувам?

Аз тъй като съм джобно гадже, най-вероятно ще се спра на къс воал, не много обемен, или евентуално воалетка, но задължително ще имам някакъв тюл по главата biggrin
Активен
seli76
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #148 -: февруари 25, 2016, 18:29:56 »

Задължително ли е да имам було?  Не мисля,че ще мога да се възприема с него,никога не ми е допадало.
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #149 -: февруари 26, 2016, 09:05:00 »

Какво значи "задължително"? То не е казано, че и облеклото на булката трябва да е бяло или нюансите му. И казвам облекло, тъй като не е обезателно то да е рокля. Примери за булки в костюми,изискани гащеризони или просто панталон и туника има колкото искате. Wink
Всичко е въпрос на виждане и усещане. Така че ако не ти харесва воал, просто не слагай.  good  На никой няма да му липсва или да те попита "Къде ти е воала?" . smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines