Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 08:08:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛОТО - 4-та част  (Прочетена 112952 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: декември 22, 2015, 15:58:57 »

Аз бях с 1,70м без забулване - чист тюл, като на роклята. В началото исках 3 метра с дантела като бордюр.. Първо тези с дантелата са тежки (в повече случай, може да намериш и лекичък), а това че няма да се носи в ресторанта, не може да "те топли" (успокоява) кой знае колко, защото и останалата част е продължителна и дори по-мъчителна.
Второ е важно да го облечеш с роклята, за да видиш дали не идва "ту мъч".
Трето за дължината.. Важно е да отидеш в магазина, където ще си купуваш роклята, да я облечеш, да си сложиш обувките и тогава да сложиш воала, защото ще добиеш реална представа само и единствено тогава къде отива като се раздвижиш.. Аз съм висока 170, воала ми беше 170 и пак се случваше да ме настъпват (което боли ужасно!!!), защото имах нисък кок, а воалът беше отдолу (ПРИЧЕСКАТА СЪЩО Е ВАЖНА).. Да не говорим, че ако прическата е нестабилна, може едно такова невинно настъпване, последвано от куп извинения, да се окаже фатално.

Последното важно е да говориш с фризьора си за начина на закрепване на воала към прическата, при мен се наложи фризьорката в последния момент да маха гребенчето и да го захваща с фиби  pardon

Уж един воал, лесна работа, а си има бая за оббмисляне  Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #121 -: декември 22, 2015, 16:05:38 »

Аз бях с много дълъг, не знам за метри, водеше се Cathedral Length. Не мога да кажа, че не ми е пречел, ама се чувствах ужасно добре с него и това си исках от самото начало smile В някои моменти просто го носех (преметвах си го на ръката) и не съм имала проблеми с настъпване и тн...в църквата ми го носи кумата, на фотосесията понякога шаферките, хич не съм го мислила толкова smile Много хубави снимки се получават с него  good

Да кажа и, че го поръчах от ибей, защото ми искаха 150 лв за нещо подобно и съм много доволна Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: декември 22, 2015, 16:09:20 »

Трябва да се има предвид, че твоята рокля нямаше шлейф, Фери, което също оказва значение..
Аз исках и шлейф.. Има снимки в моята тема, как кумовете, а след тях и шаферите вървят след нас при влизане в църквата и това е един от най-тържествените и любими моменти на всеки, който гледа видеото и снимките, та  определено си заслужават неудобството и двете, но просто трябва да се внимава тия 3м са си.. супер много и не знам дали не превръща ефекта в дефект, защото кумата сама по себе си е с букет (в общия случай) и си е по-добре да върви гордо изправена до кума, а не да носи и прикляка за булченския воал.. Лично мнение, като страничен наблюдател на сватба с подобна организация  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #123 -: декември 22, 2015, 16:12:06 »

Така е, нямах шлейф, забравих да го уточня това Wink +моята кума, пък и шаферките нямаха букет, а естествени гривни на ръката само smile
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #124 -: декември 22, 2015, 16:41:52 »

Аз предвиждам прическата да е някакъв вид кок, но определено държа да е много високо вдигнат. Захващането трябва да стане под самия кок. Аз имам доста коса, която е с плътен косъм и стои фиксирана, както и кажеш без особени проблеми.  За дантелата не съм сигурна дали я искам или просто изчистен воал или най-много обкантен със сатенен край.  smile
Относно ролкята - нея я виждам семпла откъм материи, както и кройка, без шлейф (който да подмятам на дансинга), като ще има определени акценти. Дантели по роклята не искам. От тази гледна точка не мисля, че ще прекаля какъвто и воал да сложа.
Относно закупуването му мисля и аз като Feribotka  ще разчитам на ebay и мисля да си взема дори няколко, тъй като си харесвам различни и сякаш не мога да се спра на един. Оказва се, че да си поръчам 5 дълги воала с различен дизайн оттам ще ми излезе по-евтино отколкото един много къс тук. Обикновено не се скръндзя, но това определено не е нещо, за  което ще дам особено много пари. А за другите воали които ще ми останат съм им измислила предназначение. girl_wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #125 -: декември 22, 2015, 16:50:07 »

 good Точно така smile И аз си взех два - единият изчистен, другият с дантела ама само накрая, но щом роклята ще ти е изчистена, дантела не ти трябва Wink Моят изчистен го ползвах на моминското smile На мен двата воала (дълги) с доставка и всичко ми излязоха 15 лв, а една приятелка, която се омъжи преди мен си взе тук от някакъв магазин на Пиротска къс, изчистен за 40 лв, а в ибей беше около 2-3 евро макс същият (даже съм сигурна, че от там ги поръчват) Успех, каквото и да решиш и чакаме снимки  heart
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: декември 22, 2015, 16:58:31 »

Аз ще те посъветвам да пробваш първо различни воали, за да видиш дали дали изобщо ще ти отива с дантела или без.
За практичността- за мен беше пълната глупост един такъв воал, така и не се възприех и не сложих. Понеже аз съм свикнала всичко сама да си правя, за мен беше важно да не се мотат още 5 човека покрай мен, за да ми държат я роклята, я шлейфа, я воала...така че пробвай, после задължително с роклята и с прибрана коса (ако ще си с такава), защото има значение.

П.П. Сега се сещам как на сватбата на наша роднина хлапетата постоянно й дърпаха воала и тя го махна преди църквата, понеже буквално й го изтръгнаха от главата.  girl_haha

Ако много държиш на воал поне за фотосесията, едно голямо парче тюл прави чудеса по снимките Wink
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #127 -: декември 22, 2015, 17:31:34 »

Воала го исках по-скоро от гледна точка на тържественото влизане в църквата и после на изнесената церемония в парка, където татко ще ме заведе до съкровището yahoo.  За фотосесията също е добре, но не е идея фикс. Там е лесно- слагаш, махаш, както дойде. smile
Много ли ще е грубо като ме взимат да съм без, а после да го сложа преди църквата(нашата програма е църква, фотосесия, изнесена церемония)?

Относно тежестта мисля, че косата ми ще издържи. За пробването на воала с вдигната коса също не е проблем, тъй като аз по принцип я нося така през повечето време. Косата ми е къдрава и много гъста с доста плътен косъм и не мога да я понасям на врата nea , направо ме изпотява и прибягвам до всякакви вариации на вдигната коса.

Иначе варианта с дантела го обмислях изобщо заради воали като този по-долу. Като цяло обаче дантелата е по-скоро вън от концепцията за сватбата


* $_12.JPG (39.79 KB, 375x500 - видяно 293 пъти.)
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #128 -: декември 22, 2015, 17:38:43 »

Моят беше такъв  smile Понеже роклята ми имаше доста дантела в горната част, пробвах един, който беше с кант дантела и стоеше ужасно...много се биеше  NO А този вариант ми беше идеален smile И не е прекалено изобщо Wink Не виждам защо да е грубо да си тръгнеш от вас както ти е кеф  blum
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: декември 22, 2015, 18:52:11 »

По принцип самото забулване си има символика и ако държиш на ритуала, не пречи да си с воал и при излизането от вас. Само си го хвани хубаво, за да не те настъпи някой (обикновено по стъпала, в коридор или други по-тесни пространства).
Ако не държиш толкова на забулването, изобщо не е тъпо да го сложиш преди ритуала и преди църквата- важното е на теб да ти е удобно!
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #130 -: декември 22, 2015, 20:05:46 »

По принцип забулването има доста тълкувания и поверия, дори и само в българските традиции за различните региони, а ако вече намесим и чуждестранните става направо чудо... crazy
Преди време си мислих, че ще не искам разните му там ритуали, но колкото повече натрупвам опит (няма да кажа "остарявам" funnytooth girl_wink) установявам за себе си, че е много хубаво да се спазят традиции и ритуали. Могат да се пречупят много добре през модерната призма, но.... това със забулването може би ще го попусна. Все пак ако искам да изпълнявам правилно ритуала, то трябва да ми махнат воала чак след празненството, при това без ръце, а с някакви пръчки. Този ритуал вече не мога да го претворя със съвременен поглед. Имайки предвид, че на който и воал да се спра, той ще бъде дълъг и ще е крайно непрактично по време на партито. blum smile
Все пак още имам половин година. Ще го помисля! girl_wink

За да е все пак полезен поста, прилагам една идея какво може да се прави някой излишен воал! Wink декорацията според мен е повече от добра и красноречива, а също така и лесно изпълнима.


* 1805bba5e2739e5db29153bc4ee41809-1.jpg (53.74 KB, 640x960 - видяно 308 пъти.)
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: декември 22, 2015, 20:12:18 »

... Все пак ако искам да изпълнявам правилно ритуала, то трябва да ми махнат воала чак след празненството, при това без ръце, а с някакви пръчки...
и после да го закачат на плодно дърво (по някои краища) или да го скрият от теб, че да не си поискаш моминските години пак (или нещо такова)

В крайна сметка трябва да ти е удбно и да се чувстваш добре. smile
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #132 -: декември 23, 2015, 11:14:37 »

Blue_Sapphire  да разбирам ли , че още няма рокля? Ако е така, не разчитай само на идеите, които имаш. Аз имах 2 изключителни изисквания- да не е изцялодантела или изцяло сатен/шифон. Накрая изборът беше между 2 рокли- една изцяло дантела и една изцяло шифон  lol lol lol

И в крайна сметка аз няма да имам изобщо було. Мисля евентуално за мрежичка. Тоа хубав нисък гръб с дантела трябва се вижда.  Bravo И татусите!

Аз както виждам май искаш основно за снимките, а? Те основно ще ви снимат отпред в църквата, ако искаш толкова снимка как влизаш и се вижда отзад воала, това е 5 минути работа след церемонията.

За гражданския е по-възможно, защото кумовете седят до вас, а не зад вас. Аз лично не бих го смятала за църквата. И в обикалянето, някой го държи (дали ти или кумата). Ама си ми е лично мнение де  smile
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #133 -: декември 23, 2015, 12:47:36 »

Да, рокля все още нямам! smile Знам обаче къде ще я правя и това ще стане след месец март. Това е модна къща, която се занимава със сватбени и официални тоалети, чийто услуги вече съм ползвала и съм изпитала качеството. Честно казано роклята не ми е особен приоритет. Не че я смятам за маловажна или че ще облека какво да е, но нямам намерение да давам хиляди за рокля. За всички останали пера по сватбата не съм се скъпила, но за ролкя няколко хиляди... nea. Честно казано повече съм склонна да дам много голяма сума за костюма на младоженеца и доста за бижута.
Освен това имам изисквания за вида деколте, ръкави и акцентите по роклята, а в тази модна къща има няколко модела, които се доближават най-много до представата ми. Казвам го, понеже не съм с манекенски размери и трябва да поприктия това-онова. pardon  Там знам, че са професионалисти и ще се справят както с това което искам, така и с адекватното консултиране. smile

Относно воала и обикалянето в църквата, не мисля, че толкова ще ѝ дотежи на кумата да помогне. А пък и за какво са ми две големи шаферки, ако не помогнат в нужда. То и без това този момент с обикалянето както може да е много красив, така и точно обратното - много зависи от свещенника. На последните две сватби, на които бях  булките бяха с къс воал т.е. никой на трябваше да помага, а момента с обикалянето изглеждаше много зле - препускаха като коне и изобщо не се получи това което е идеята.

А иначе воала го искам и заради снимките и заради цялостната идея за булката!
Откъде ще ни снимат е въпрос, който ще обсъдя с фотографите. Все пак ще са двама професионални през цялото време, а любителите - колкото щеш, тях не можеш да ги спреш, макар че предпочитам гостите да са си само гости. Не мисля, че им е проблем единия фотограф да снима отпред, другия отзад, а нерядко снимат и отгоре (от балкона). girl_wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: декември 23, 2015, 13:56:13 »

Питай в църквата дали ще ви разрешат и шаферките да участват в ритуала, тъй като рядко се съгласяват. Обикновено кумата е за украса, а кумът е главно действащо лице. Но с воал 3м ми изглежда доста трудно да се обикаля. Освен да си го преметнеш през ръката smile
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines