Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 07:11:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛОТО - 4-та част  (Прочетена 112951 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #150 -: февруари 26, 2016, 09:19:28 »

kmilewa Не се притеснявай за нюансите, моите воали не бяха 1:1, но те са прозрачни и изобщо не си личи Wink Освен ако не си вземеш искрящо бял с рокля шампанско или обратното  blum

Няма задължителни неща всеки си прави сватбата и се облича както му е кеф  girl_wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: февруари 26, 2016, 09:36:52 »

Задължително ли е да имам було?  Не мисля,че ще мога да се възприема с него,никога не ми е допадало.

Няма нищо задължително. Wink  Важното е ти да се чувстваш добре.  smile
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: февруари 26, 2016, 12:46:44 »

seli76, разбира се, че не е задължително - както момичетата преди мен са ти написали - всичко е много относително вече  girl_wink  Аз лично много харесвам воали и затова ми се иска да имам  pardon (даже една от роклите отпадна като вариант, защото не се връзваше с никакво було).
Активен
Purple_eyes
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #153 -: март 24, 2016, 15:02:05 »

Момичета, изчетох темата, но все пак бих искала да ме посъветвате от къде мога да си купя воал на по-нормална цена ( до 100лв.). В сватбен център София, са ок цените, но пък нямаха нито един дълъг. А на мен ми е нужен тюл или тюл с дантела по края 2 метра или 3 метра.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: март 29, 2016, 12:03:44 »

С тази дължина на тази цена мисля, че само от Китай можеш да поръчаш. Може и да греша, но под 100 лв. съм виждала само късички воалчета. Безумна цена е за парче тюл, но така вървят, за съжаление...
Активен
Purple_eyes
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #155 -: март 29, 2016, 13:22:17 »

Дам ясно, и аз започнах да придобивам тази представа за цените и тъй като държа много да изглежда добре,  мисля в крайна сметка да си го взема от ателието, в което ми правят роклята. Там ми казаха между 200 и 300 лева в зависимост от това дали има дантела или не.
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #156 -: април 18, 2016, 13:38:19 »

Може ли някой да ми обясни кога се прави ритуала по разбулване? И ако имам дълъг воал той кога ще бъде махнат? След влизането в ресторанта или преди?
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #157 -: април 18, 2016, 14:06:12 »

Miss, smile това с разбулването е много относително и строго "регионално" - в смисъл че в различните региони има различни традиции по въпроса. Зависи също така дали искаш да я спазиш или да я претвориш през твоя поглед или изобщо да си свалиш булото по твое усмотрение без особени официалности. По принцип мисля, че традицията казва, че булото трябва да се махне след сватбата, когато те посрещнат в дома на младоженеца и свекървата и другите жени в къщата да ти махнат булото, но не с ръце, а с помощта на пръчки от плодно дърво и после воала се закача на плодно дърво. В други региони на страната пък традицията още от време оно гласи, че не се хвърля букет, а воал и това определя коя ще е следващата булка. smile Имаше още доста неща чисто традиционно, но в момента не се сещам. Пък и няма нужда.

При модерните сватби нерядко младоженците викат фолклорна двойка, четворка или някаква друга формация Wink, която извършва ритуала по разбулването, както и разни други- по посрещането в ресторанта и т.н. В този вариант ви отпада тотално главоблъсканицата кое, как и кога.

Трети пък си махат воала преди ресторанта (ако е много дълъг) или малко след това като минат официалностите по посрещането или просто, когато започне да пречи. Други с по къс воал си изкарват целия празник с него без проблем и накрая си го махат сами. Всичко това в този случай се развива без каквито и да е ритуалности.

Та като заключение мога да кажа само, че си зависи от това което ти искаш, харесваш като традиция, съвпада с цялостната стилистика на сватбата и изобщо вътрешното ти усещане. Аз например ще съм с много дълъг воал и смятам да го махна преди ресторанта и да пропусна ритуалния момент с разбулването.
Все пак може да попиташ какви са традициите в района където ще е сватбата. Успех! smile Good luck
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #158 -: април 18, 2016, 20:56:43 »

Благодаря ти за мнението !!!
За сега съм за дълъг воал , не знам колко метра ще е . От тук чета за 2-3 метра.
Сватбата ще е във Велико Търново . Може би ще го махна преди ресторанта ....
Но ще се радвам да чуя и други мнения
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #159 -: април 19, 2016, 08:26:48 »

Аз даже и не съм се замисляла за някакви специални ритуали, а моят също беше от дългите (3 метра), свалих го след фотосесията, преди ресторанта като бяха минали вече всички други ритуали, просто го оставих в колата като слязох и толкова smile А защо искаш да има специален ритуал?  huhhuh.gif
Активен
Purple_eyes
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #160 -: април 19, 2016, 09:19:44 »

Аз също не съм се замисляла за някакви специални ритуали. Аз ще бъда с 3-метров воал, който ще бъде на мен само по време на фотосесията и изнесения ритуал, и след което просто ще го махна.
 Girl_hide
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юли 18, 2016, 12:09:28 »

http://www.2elshi-shop.com/index.php?route=product/category&path=96_102_104 ъпдейтвам с линк към воалетки Wink
Активен
Mellie
Сватбар
***
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: март 18, 2017, 23:58:16 »

Момичета, имам нужда от мнение! Аз изобщо не искам да нося воал, не мисля? че ми отива на двете деца и дългия съвместен живот и до сега все мислех да нося диадема някаква или венец от цветя...

Обаче докато с рових из етси и намерих ей тази воал с цвете в стил 1920те и толкова много ми хареса... Мислите ли, че.ще е прекалено?

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: март 19, 2017, 09:35:45 »

Аз да.  blush
Роклята сама по себе си много впечатляваща(и много ми харесва),ако беше нещо по-семпло....
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: март 20, 2017, 09:49:03 »

Мели,цветето ми е малко голямко като че ли.Иначе това ми харесва и то много интересно е и много различно.А вариант воалетка?
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines