Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 00:55:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ШАФЕРКАТА!!! ЧАСТ 5  (Прочетена 142210 пъти)
 
mima88
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #195 -: август 28, 2015, 11:56:46 »

Според вас по-добре ли е, ако шаферките са в еднакви рокли или е по-добре всяка да си избера това, което и харесва?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #196 -: август 28, 2015, 12:03:43 »

Аз харесвам повече да са еднакви и не ме интересува, че някои от тях мислят, че са като цитирам "дърти близначки", така че си зависи от теб Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: август 28, 2015, 12:04:46 »

О, Мима, според теб не прекаляваш ли с коментарите от по 1 изречение, в които не търсиш отговор или просто не го четеш... В предния коментар пишеш, че роклите вече са избрани... Объркваш се нещо, май  pleasantry
Активен
mima88
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #198 -: септември 09, 2015, 10:20:07 »

Аз ги избрах, но все още не съм ги закупила и взех да се колебая, защото едната от шаферките ми каза, че тази идея с еднаквите рокли не й допада много. Не е нужно да нападате!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #199 -: септември 09, 2015, 10:58:48 »

Направи го както на теб ти харесва, независмо, че на някой не му допада smile Все пак това си е твоята сватба и ако искаш да са еднакви, трябва да се съобразят...все пак затова си ги избрала, те са едни от най-важните на тържеството и трябва най-вече на теб да ти харесват Wink Ако тръгнеш да е съобразяваш с всички за всичко, до никъде няма да му излезе краят  NO
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: септември 09, 2015, 11:07:24 »

По принцип, ако на някой нещо не му харесва, може спокойно да откаже. Това важи не само за шаферките, но и за гостите. Не се съобразявай толкова много с всички, това си е вашата сватба.  Wink
Активен
mima88
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #201 -: септември 11, 2015, 05:25:19 »

Благодаря за съветите, май ще взема роклите пък каквото ще да става.
Активен
blizna4kata87
Любопитен
*
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: октомври 03, 2015, 08:19:21 »

Здравейте момичета, в чуденка съм още какъв модел  да са роклите на шаферките, дълги или къси да са. Вие за вашите шаферки от къде им избрахте роклите? Oh my ...
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #203 -: октомври 03, 2015, 10:41:49 »

blizna4kata87, bye
много зависи от това дали имаш намерение да ги шиете роклите или да ги купите готови. Зависи още ( и май най-основното) от това ти как си представяш нещата и какъв тип  и стил сватба си избрала.
Ако ще ги шиете или просто търсиш идеи, отваряш pinterest.com пишеш в търсачката bridesmaid dresses  и още разни пояснения, ако искаш  да намалиш кръга (добавяш цвят или разни други допълнения например Lace, Satin, Taffeta и т.н.) Wink и Voila..... вдъхновение винаги ще успееш да намериш или да се спреш на нещо конкретно.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: октомври 03, 2015, 13:55:30 »

зависи и от бюджета,който си определила- дали ти ще поемеш стойността на всички рокли или шаферките сами ще си ги платят. При втория вариант,според мен трябва да ги оставиш сами да изберат модела smile
Активен
blizna4kata87
Любопитен
*
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: октомври 06, 2015, 09:13:57 »

Здравейте благодаря за отговорите, мисля аз да им купя роклите като бюджета който съм определила е около 50 лв. на рокля. Все още не съм сигурна дали ще купя готови или ще платя да ги ушият. Честно казано ми е неудобна да поканя шаферките и да им кажа искам да сте примерно в червени рокли, ама си ги купете.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: октомври 06, 2015, 09:26:15 »

Шаферките би трябвало да са най-близките ти приятелки, т.е тези, които да те разберат и да не искат да са в тежест... Тъпо би било да им кажеш определен модел, защото може не всяка, да се чувства добре в него, но за цвета.. Всеки би имал нужда от още една червена, розова, оранжева и тн рокля  pardon

Моите не само, че не ми позволиха да им платя роклите, не ми позволиха да платя фризьора и гримьора, а бяха в огромна помощ в самия ден.. Нали затова са добрите приятели.. Ако не могат да си го позволят чисто финансово съм Ок, но да се притесняваш че не можеш да им кажеш това или онова.. Не ми се струва сериозно  nea
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #207 -: октомври 06, 2015, 10:10:04 »

Да ви кажа честно аз как процедирах с моите момчета. Тъй като си имаме концепция на сватбата им казах, че ще им купя плата. Не мога да кажа тема, тъй като не знам точно как да го формулитам с една-две думи, но за сметка на това имаме твърдо изградена концепция за цветове, материали и елементи .
Разбира се, че го съгласувах  плата и с тях.
Бях им направила една папка в Pinterest с модели, които подхождат на концепцията. Папката беше доста сериозна - с над 200 пина, така че избора не им беше никак ограничен. Оставих ги да избират модел, като изрично казах, че предпочитам да са с различни рокли, които да пасват на фигурата на всяка една, но да се допълват и да изглеждат като част от една обща идея.
Те сами си предложиха шивач и поеха ангажимента да се занимават нещата оттук  нататък.  smile

Ти си познаваш момичета и май най-добре можеш да прецениш как да организираш нещата с ролките. Вариантите са много, като всеки намира своята истина в ситуацията. Няма универсално решение.
« Последна редакция: октомври 06, 2015, 10:37:49 от Blue_Sapphire » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: октомври 07, 2015, 16:07:17 »

Аз пък ти пожелавам успех да намериш рокли за по 50лв, които да се харесат на всички шаферки.
Аз процедирах така: събрах момичетата, обясних им, че не са задължени да са облечени с еднакви модели и цветове, но ги помолих поне да се придържат към цветовете на сватбата. Така или иначе всяка от тях планираше да си купи рокля за сватбата. 3 се съобразиха, 2- не намериха модел и цвят, които да им пасват. Нито са ми развалили снимките, нито тържеството. Успех с шаферките.
Помисли какви задачи ще им дадеш, това е по-съществено от облеклото им. smile
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #209 -: октомври 27, 2015, 18:13:27 »

Ох тези шаферки...
Имам толкова време до сватбата , но днес им предложиш едни рокли (2 цвята да си изберат) и едната отказа а другата каза че може да се навие ...
А уж наистина са ми най близките и в началото като им казвах те казаха да няма проблеми... Каквото кажеш... Дъра бъра... И дават  мн грозни определения какво съм целяла на сватбата....
Оф направо ми идва да им кажа или така или ще ви сменя!! Ама ние не сме на 18год ( нищо лошо smile ) а сме на 28.... Не знам Тези с по 5 шаферки какво правят  cray
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines