Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 12:29:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ШАФЕРКАТА!!! ЧАСТ 5  (Прочетена 141876 пъти)
 
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #135 -: април 28, 2015, 10:23:13 »

Черешчице, по-скоро имаше някакви такива брат/сестра да не ти е кум/кума, да не е кръстник на детето ти и т.н.. Според мен са безумни поверия, които никой не спазва, така че...  pardon
Моята кръстница е леля ми,сестрата на майка ми Wink Не смятам,че има по-подходящ човек за това!Леля ми ме обича като родна майка smile Така че не се съобразявайте с някакви писани и неписани правила и традиции...
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: април 28, 2015, 12:03:19 »

Няма никъде правило, че сестра/брат не може да бъде шаферка/шафер. Има забрана да са кумове, но това важи за църковния брак. Там изхождат от првилото, че двете семейства се сродяват по права линия и няма как да стане двойно сродяване, тъй като братът/сестрата вече са ни роднини по прва линия. Ако нямате църковен брак, никой няма да ви спре smile
Аз също имам малка сестра и не държа да ми е шаферка, но пък тя е толкова щастлива, че не мога и не желая да й развалям удоволствието. Сватбата е и за вашето семейство и приятели.  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: април 28, 2015, 14:43:25 »

Именно затова говорех.. ама пак изпаднахме в ненужна полемика  NO
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: април 29, 2015, 15:09:39 »

Върви разбери кой се жени  funnytooth Готини са, но мисля че е крайно несъобразено облеклото на шаферите и шаферките biggrin
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #139 -: април 30, 2015, 10:40:27 »

леле мале funnytooth Tc
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: април 30, 2015, 13:12:25 »

Можело е да сложат един цветен акцент на тия бели рокли. Аз също съм била шаферка с бяла рокля, ама къса и с панделка в бордо. Булката имаше такива мераци и ние се съобразихме.  pardon
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: май 05, 2015, 08:05:49 »

Направо са си булки мен ако питаш ... виждаш някоя от двойките шафери сами на снимка и като нищо ще помислиш, че са се омъжили  funnytooth
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: май 05, 2015, 08:56:05 »

На мен пък роклите ми изглеждат сивкави или бежови, изобщо не би ми хрумнало, че може да са булчински. А и нали булката е винаги права и всички трябва да я слушат, защо не приемете, че това е нейното решение и тя така е пожелала, съответно няма как да е неуместно, щом е било нейно решение, а не проява на несъобразителност pardon
Активен
AdeliaMiss11
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #143 -: май 05, 2015, 09:31:28 »

И аз ги виждам сиви, вероятно е от разликата в мониторите smile
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: май 07, 2015, 12:20:08 »

И в моя "телевизор" сивеят, но определено бих им сложила цветен акцент, поне коланче.
Активен
milady
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 232


"The most happy"


« Отговор #145 -: май 09, 2015, 23:30:50 »

Моите шаферки ще бъдат с мен в църквата и ще стоят или до нас или зад кумовете ще хвърлят късметите и листенца от рози ше помагат когато е нужни да се носи нещ ри изобщо ще участват малко по-активно така искам и така ще бъде не се вълнувам дали са такива традициите аз няма и да ги спазвам много защото не ми харесват
Кумата само стои и нищо не прави освен да обикаля с шаферите ролята на кума абсолютно за всичко си е по-основна
Другия месец пак кумувам ще видим там пък как ще бъде
Активен
Miteva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: май 10, 2015, 14:23:09 »

Момичета, ние ще правим изнесен ритуал и се чудя шаферките трябва ли да са до нас? Какво мислите?
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: май 11, 2015, 08:48:00 »

Една приятелка правиха преди години изнесен ритуал и първо пристигнаха кумовете с колата, после пристигна младоженеца с шаферките и накрая булката или иначе казано по пътеката младоженеца мина с шаферките, а булката с баща си и после шаферките бяха отсрани с останалите гости. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: май 11, 2015, 08:50:39 »

При нас - Младоженецът и кумовете минават и се нареждат, после шаферките минават и ще поръсят с листенца или пък ще носят само букети, нареждат се отстрани на кумовете и после идвам аз с баща ми   pardon
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: май 11, 2015, 09:52:38 »

Аз мисля на изнесения ритуал младоженецът и кумът да чакат при длъжностното лице, после да минат един малък шафер с халките, две по-малки да ръсят цветенца, после големите, после кумата, подреждат се всички отстрани и накрая си минавам аз самичка и всички ме гледат  DANCE Но определено мисля шаферките да са до нас, най-малкото ще ми трябва съдействието им, за да упътват гостите за уелкам дринка и след това да ги настаняват. Така че трябва да са на удобно място, а не да се изгубят сред гостите  Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines