Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:55:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Ноември 2014  (Прочетена 118973 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: ноември 21, 2014, 23:52:45 »

Бях бременна в 7 мес, видимо с корем, не от преяждане. Чаках около 30 мин на опашка в УНСС. Всеки се правеше тактично, че не ме вижда. Пред мен имаше 5 човека, когато една от служителките ме видя и направи забележка как може да се правят, че не ме виждат. Извиних се, че ще ги прередя и влязох. Но бях с мъжа ми, който чакаше от страни. 40г жена е почнала да обяснява, че то всеки можело да каже, че е бременна. Две 19г, че снощи правили секс и е възможно да са бременни и т.н. Моят мъж решил да не се кара с тях, че да не се ядосам аз. Но беше грозна история. За цялата си бременност нито веднъж, изкл банката, не се възползвах от това че ми дават предимство. Но не смятам, че трябва и да се правят на разсеяни. Не искат да направят път-добре, бременността не е болест, но да го правят без гузно да отместват поглед.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: ноември 22, 2014, 08:41:45 »

Добро утрооооооооооооооооо!

Как сте дами ?Аз съм изключително доволна от магазина ни на Хиполенд.Много са внимателни и учтиви всички ,а аз  като човек ,работещ в сферата на обслужването много държа на тези неща.Явно си е до персонал и управител на конкретният магазин.Иначе в няколко хипермаркет в града правих жестоки оплаквания най-често за стоки с изтекъл срок на годност ,а един път една касиерка си позволи да изкоментира праха ми за пране ,че бил гаден и миришел лошо.После на нея лошо й стана.Тоя гаден синдром да коментираме клиентите поне успях да изкореня от моите служители .
Иначе като бях бременна в седми месец ,чакам пред ехограф за бъбреците и една циганка идва и ме прережда ,а аз й викам ;"Абе жена ,бременна съм",а тя ;"А,Миче ,ама то не ти личи ".То верно ,че си имах малък корем ,ама чак пък толкова smile.

Какви ще ги вършите в тази дъждовна събота ?


Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #242 -: ноември 22, 2014, 10:34:47 »

Добро утро дами smile аз нещо наистина съм се бъгнала и не мога да спя нещо, Фил и той цяла нощ скача и подскача, та станах в 8,  направих закуска и сега чакам да мине още малко и отивам на пробна прическа и грим yahoo yahoo дано да се харесам smile

По повод последната тема - снощи за пореден път се разочаровах от заведението Рафи! Резервирали сме си с кумовете маса вътре в частта за пушачи - като пушач допреди няколко месеца не ми пречи а и заведението има добра аспирация. Седим си ние, те надули печките на 26 градуса и хората почват да се оплакват че им е горещо. Ок няма проблем. Идва един сервитьор и без да попита дори махна найлона който брше от страната на мен и кумата. Съответно рязко ни задуха вятър и двете. Викаме сервитьорката и обясняваме може ли да махнат найлоните на друга маса, защото на нас ни дуга ( има още 5 маси ) да попитат оросто защото ни е много студено на кръста и краката а на главите ни пекат печките и става трудно поносимо... Отговор - ми ще видя... Минават 5 минути и аз усещам как главата ми се сварява а кръста ми замръзва, викам сервитьора дето вдигна найлона и му обяснявам че имаме причини поради които не желаем да стоим на студено, и поради тази причина резервацията ни е вътре, а не отвън и че ще сме много благодарни ако затворят при нас и пипитат съседната маса- само мъже - дале не моце при тях да отворят. Отговор- ама тука е 26 градуса и ми твърдите че ви е студено?!?!?! На мен как не ми е студено! Господата са важни клиенти и не искам да ги притеснявам,  ето ви печката до вас как може да ви е студено! На мен не ми е!  shok извинявай кво ми пука на теб дали ти е студено! На мен ми е! Фил побесня, обясни че съм бременна и че кумата е с болни бъбреци - реакция- офффффф, ми тогава що сте в зоната за пушачи---- шокирах се! Кой по точно си ти за да ми кажеш къде да стоя и как се чувствам! Кой по точно ди че да ми държиш сметка при положение че съм клиент като всички други!!!! О_О

Метнахме парите 60 лв защото вечеряхме там, и си тръгнахме! Даже не си доизядохме! Е*аси отношението, не защото съм бременна а попринцип!
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: ноември 22, 2014, 11:36:02 »

И аз да разкажа за нетактичнота на хората.Бременна съм в 9-тия месец.Отивам в Райфайзен за откриване на сметка.От гишето за обслужване ме изпращат на касата където има опашка от мин 20 човека.Декември месец,предпразнично пълно с хора.Мъжа ми попита служителката дали не дават предимство на бременни,хора с малки деца и т.н.Отговора беше "оооо не!нямаме такава политика!Ако хората ви пуснат ОК!" Oh my ... crazy И така с големият корем и почти непоносимост да стоя права повече от 10мин права на едно място си изчаках 40мин на едно столче с мъжа ми беше на опашката вместо мен.След което на излизане попълних жалба към ръководството за нехуманно  отношение!
Миленката,ние снощи бяхме в Рафи-Благоевград.Пееше Графа.Ужас!Маса за 3-4 човека,а пристигат групи по 10-15.Липса на организация и преценка,че все пак това заведение има капацитет!Ние поне попаднахме на свестен сервитьор!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: ноември 22, 2014, 16:54:06 »

Здравейте smile

И аз да взема да се включа smile Това дали ще отстъпиш ред/място на бременна жена или на някой с малко дете си е до човещина, а не до манталитет. На гарата Сен Лазар в Париж, чакам на опашка от около 10 жени за тоалетната. Зад мен чувам, че някой дърпа вратата на служебната тоалетна, обръщам се и виждам жена, която беше в доста напреднала бременност и очевидно спешно и се ходеше. Ведната и отсъпих мястото си, като очаквах и другите пред мен да го направят, но те само се обърнаха на другата страна и не помръднаха. Жената сигурно три пъти ми благодари.

Много е важно да сме човечни един към друг, дано по-рядко има такива случки.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #245 -: ноември 24, 2014, 09:18:36 »

Добро утро! Сервирам ви кафе и ви пожелавам успешна седмица, изхвърлете негативните емоции от миналата и бъдете усмихнати и слънчеви.



Аз имам някакви пъпки на крака (вероятно гъбички), които третирах с "Екзодерил" и уж бяха погоряли, ама вчера с нова сила се появиха и май дори са повече. Мислех днес да отида на лекар, ама май няма да имам време преди работа, дано е там доктора след работния ми ден. Защото вече си ме притесниха наистина...  huhhuh.gif

Това за манталитета на българина е много гадно. Изразява се в толкова много ситуации и в толкова много действия, че е малко да бъдеш възмутен. Но истината е, че ако аз днес пусна на опашката в магазина бременна жена, утре ще пресека улицата не на пешеходна пътека и пак ще си навлека възмущение. Всички сме един калъп. Бъдете толерантни до толкова, че да бъдете с чиста съвест и в мир със себе си и не обръщайте толкова внимание на хората около вас и техните постъпки.

Аз утре съм в предполагаема овулация и ще гледам днес и утре да правя лудо  heart .  pleasantry

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #246 -: ноември 24, 2014, 10:03:32 »

О, привет на всички!
Честит имен ден на Екатерините, да са живи и здрави, късметлии и паралии!
Ние в службата си имаме две, аз и семейно имам една именичка. Ще празнуваме сигурно в края на седмицата.
nadelina88 good
miauka , вчера в Кауфланд видях такива фигурки от филц /звезда, еленче и елхичка/ 12бр. за около 4 лева. Имам от миналата година зелени и сега допълних колекцията с червени.
С децата на коледното парти пък ще правим такива картички за родителите и вероятно ще разиграем пак куклен театър.  Замислила съм да направя хубави декори, но още не ми е съвсем ясно как ще изглежда
Ползотворен ден и хубава седмица!


* elen_ufghq1wg_c.jpg (50.94 KB, 554x415 - видяно 133 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #247 -: ноември 24, 2014, 10:44:44 »

Свеки, благодарим за пожеланията  blum

Наде, стискаме палци.

И това за Париж да го потвьрдя и мен са ме рьгали с лакти в корема наконтени бабунки, сакьн да не им взема мястото в метрото и то в напреднала бременност. Ама ако на тяхната дьщеря някой така направи, ще оплачат света.

Какво да ги правиш…  pardon
Дет вика Наделина, гледам да сьм си с чиста сьвест пред себе си, моята градинка мога да си я окопая, на другите полето-не.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #248 -: ноември 24, 2014, 10:54:22 »

inaxastra Честит Имен Ден, да ти е вечно името!

nadelina88   good и то мен

Ох аз съм толкова пребита и изморена този апартамент ни взе душата, но пък взе да заприличва на нещо вече. В събота сложихме най-накрая пералнята, спомням си svekarva викаше на нейната мама Бошка, аз на моята ще и викам Сър-а ( от Сър Аристон, Аристон ми звучи много благородно). Та Сър-а се представи чудесно, това да имаш и пералня и сушилня било рай. Пускаш излизаш от вкъщи прибираш се, и само сгъваш дрехите и прибираш.И дрехите въпбще не са толкова намачкани. Егаси кефа  shok, как съм живяла до сега  crazy. Отказах се от зеленото, в последен момент, просто не си го представях, хола придоби много мек и уютоен вид и това зелено щеше да го развали. Всичко ще е бежово, кафяво и бяло.Вече най-накрая имаме и пердета, да живее Икеа!

Пожелавам лека и учтна седмица, дават го да вало сняг към петък...   Hide
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: ноември 24, 2014, 11:13:25 »

Добър ден и от мен!
Честито на всички именнички, да сте живи и здрави, много щастливи и обичани!
Неделинка,  judges, дано да стане бързо вашето чудо!
Мариолка, честито! Ти 2 в 1 ли я взе или отделно пералня и отделно сушилня? Пренесохте ли се вече или още сте в стария апартамент?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #250 -: ноември 24, 2014, 11:27:08 »

ratatui от 1ви ноември сме там  good 2в1 ни е пералнята, нямаше как да са два отделни уреда тъй като мокрото помещение събира един уред и точно над пералнята се пада водомера и не можехме да го закрием. Изчетох много негативни коментари за комбинираните уреди но аз си вярвах че се прекалява с нещата и се оказах права.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #251 -: ноември 24, 2014, 11:32:28 »

Благодаря за поздравите  give_rose

Нашата е комбинирана. Беше най-евтината на пазара (Candy) и вече 4 години ни служи вярно с почти ежедневна употреба, а когато Марта беше бебе по няколко пьти на ден я пускахме.

Обаче сушилнята (по принцип, а не само нашата) прецаква дрехите - свиват се и добиват един износен вид, та я изпозлвам само за кьрпи, пижами и чаршафи.
« Последна редакция: ноември 24, 2014, 11:55:02 от inaxastra » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: ноември 24, 2014, 11:59:00 »

mariola85, аз имам комбинирана пералня със сушилня и честно казано, ако имам избор, не бих си купила пак такъв уред. Вълнени дрехи не мога да суша вътре (свиват се). Вече за n-ти път е на ремонт (10 дена е в сервиз и все още нищо не са ми казали какво става) - само за информация - преди 6 месеца пак беше на ремонт, преди още 6 пак, и преди година и половина пак. Година по-рано - пак. И все сушилнята е прецакана. За един от последните ремонти дадохме над 200лв. Първият ѝ ремонт беше малко след като ѝ изтече гаранцията. А уж електролукс се води по-добра марка. Силно разочарована съм и нямам търпение да се преместим в по-голямо жилище, където да имам отделна пералня и отделна сушилня.
Така че не бързай да казваш, че си доволна от уред, който не си ползвала достатъчно дълго.  girl_wink И аз бях доволна като работеше - можех да си сложа дрехите вечерта за пране и сутринта да ги извадя сухи и да ги облека... Ама наистина този тип уреди (комбинирани перални със сушилни) се прецакват много повече от отделните уреди.

inaxastra , каква е вашата? Тъй като нашата я ползваме от 5 години и вече е имала около 5 ремонта за последните 2 години и половина. (гаранцията ѝ беше само 2 години).
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #253 -: ноември 24, 2014, 12:06:08 »

Еее ма то е ясно че вълнени дрехи не се слагат в сушилня,те със сигурност ще се свият, те на мен пуловери в пералня са ми са свивали не пък в сушилня. Нашата е с 10 години гаранция така че се надявам да няма изненади. Аз казвам че съм доволна от това че дрехите излизат исушени напълно и не толкова намачкани. А и понякога нали знаеш че си е до късмет, може някой да има същата като твоята и да няма никакви проблеми, ама хайде де стига с моята пералня сме се занимавали, брей човек с нещо да не се похвали  blush
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: ноември 24, 2014, 12:15:51 »

А, не хвали се, гхвали се. Интересно ми стана - какъв модел и откъде го купихте с 10 години гаранция? Аз намирах само с по 2 и по 3. Че обмисляме вариант тотално да сменяме прецакващата се. А за дрехите - аз нямам простор, нямам и място къде да суша дрехи, освен в сушилнята и зимата за мен е кошмар - гледам да нямам вълнени дрехи в гардероба си.  Wink
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines