Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 09:19:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Ноември 2014  (Прочетена 120022 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #255 -: ноември 24, 2014, 12:23:32 »

Естествено, е вьлнени дрехи не се слагат в сушилня. Ама по тоя повод да ви разкажа един анекдот. Когато пристигнах вьв Франция и започнах работа като детегледачка в най-пьрвото семейство за пьрви пьт видях сушилня. Всичко прасках вьтре и много се радвах колко хубаво се изсушават дрехите.

Един ден шефката носи нови вьлнени жилетки за децата от една много известна и много скьпа марка (струват около 90е парчето). Аз нали отговарям за дрехите, махам етикетите, изпирам ги, изсушавам ги на сушпилнята и верно като ги извадих ми се видя, че не са баш сьщите, но не обьрнах толкова внимание. А те се ступали, се свили и станали като за плюшено меченце. Вечерта тя като ви видя и се разплака. Аз много се смутих, извиних й се и й казах да ми удьржи парите от заплатата (заплата ми беше 900е и нямах ни най-малка представа колко струват тия жилетки). Тя само ме погледна и отговори, че не иска вьобще да говори за това.  angry Представям си как й беше призляло… Нищо не ми удьржа де…

Иначе на нея всичките й дрехи бяха еднi кьси. Все с гол корем ходеше и аз се чудех, ама имаше хубаво тяло и си викам сигурно такьв й е стила. То се оказа, че аз сьм й свила всички дрехи сьс сушилнята  girl_impossible girl_impossible girl_impossible А тя имаше само Шанел, защото беше в маркетинга при тях. Ужас просто ! Та като сьм трьгнала да си признавам, да допьлня, че гладех всички дрехи на най-силното на ютията, за да се изгладят по-хубаво  pardon Верно, че оставаха едни следи странни, но никога не се бях замисляла затова. В Бьлгария не бях гладила никога в живота си  blush

Та тьй…  pardon

Но има и по зле де… Една наша ськвартирантка румьнка си мислеше, че миялната машина е шкаф, в който се подреждат чиниите след като се измият и избьршат на рька  Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: ноември 24, 2014, 12:34:02 »

inaxastra, извинявай но истински се посмях на разказа ти!  lol lol lol
Ами, тя си е виновна защо не ти е обяснила и не ти е казала какво иска да се суши в сушилнята и какво не.
Аз също се замислям за сушилня но няма къде да я сложа, а пералнята много си харесвам и не искам да я сменям. У нас е много гадно защото сме на 1я етаж и след като ни обраха, нашите затвориха балконите и сега  простирането е ужасно.Чаршафи и кърпи пера при майка ми, че там има къде да и суша /ако не вали/.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #257 -: ноември 24, 2014, 12:36:14 »

menyanthe Hotpoint Ariston от Технополис. Ние имаме много хубава тераса, слънце я пече, дъжд не я мокри. Та лятото не мисля сушилнята да ползвам все пък излъчва топло.

Цитат
Но има и по зле де… Една наша ськвартирантка румьнка си мислеше, че миялната машина е шкаф, в който се подреждат чиниите след като се измият и избьршат на рька
 funnytooth funnytooth funnytooth

Това си е като виц.  inaxastra хах ти добре си я подредила шефката ти аххах, ми то човек като не знае. Аз затова изчетох света преди да започна да я ползвам, ония ден разделях половин час дрехи, и хубавите си ги сложих на радиатора да изхъват.

Ние в чудо сме се видяли с всички уреди вкъщи. Значи всичко е с някакави екстри пирулизи и нам си какви програми и не можем да изчетем всички инструкции и да започнем да ги ползваме. Останаха съдомиялната, котлоните и фурната.Пералнята ми отне цял ден, то всичко е на тъч и си беше голям смях  LAUGHTER
« Последна редакция: ноември 24, 2014, 13:13:20 от mariola85 » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: ноември 24, 2014, 12:57:10 »

Всички Аристони в Технополис са с 3 години гаранция. Някаква удължена гаранция ли има? Или как?
Извинявам се, че разпитвам толкова много, но ако ми дадат 10 години гаранция, веднага купувам! 
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #259 -: ноември 24, 2014, 13:03:18 »

Хаха, май всеки си има хубави спомени с перални Wink. Моята, първата, Пепи /Перла 04/редовно я ползвах за боядисване на дрехи. Още в началото в прането се беше намъкнало нещо червено и всичките ризи, потници и боксери на съпруга станаха розови, после избледняха и станаха "засечени". Сега не пускам мама Бошка без защитна кърпичка /не зная как и е точното име/.
Хората от другия свят рядко обясняват кое как и какво. Спомням си първата година, когато работих като преводачка на панаира. Германците си носеха всичко - чаши, чинии, перилни и почистващи препарати, тоалетна хартия и ред непонятни за тогава неща като мокри кърпички. Говорим за 1973 Wink. Никой не ме е карал да го правя, ама аз като една единствена жена, рекох да измия съдовете. Направих хубава пяна на гъбата /много им се пенеше гелът, не като нашето Веро/ , насапунисах ги и почнах да ги плакна след това. Бре, идва един германец и ме гледа, вика друг и двамата ме гледат и нещо се смеят. След време доведоха от съседния щанд германка да ми покаже как става работата. Съдовете се почистват, бухат се в мивката с пяна и после не се плакнат. Е туй и до ден днешен не мога да го приложа в наши условия.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #260 -: ноември 24, 2014, 13:12:50 »

Всички Аристони в Технополис са с 3 години гаранция. Някаква удължена гаранция ли има? Или как?
Извинявам се, че разпитвам толкова много, но ако ми дадат 10 години гаранция, веднага купувам! 

обърках се, с 5 е, 3 от Технополис и ако я регистрираш онлайн получавш още 2.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: ноември 24, 2014, 13:17:01 »

Гледам за сушилни си говорите. Аз за две в едно нямам наблюдения, но при нас са отделно. Първо има място и даже прекарахме силов кабел до банята за сушилня, второ пералнята ни е няма и 5 години, та не видях смисъл да я сменяме. И трето сушилнята ни е втора ръка.
За 2 месеца употреба ми е свила само една блуза на мъжа и сега аз я нося. Дрехите ми излизат, така че може да се носят и без гладене. Суша си комбинирано хавлии, чаршафи, дънки. Винаги ми излисат сухи. Също моята си има възможност за сушене на вълна, просто още не е дошъл сезона за вълнени дрехи. ОСвен това има и опция всяка програма на ниска температура за по претенциозни дрехи. А най-якото е, че суши според дрехите. Има си сензир за влажност и ако са малко дрехите ги изсушава по-бързо, ако са повече за повече време.
Казвам го не да дразня някой, просто това са екстри, които мисля, че няма как да ги вложат в комбиниран уред. А са страшно удобни.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #262 -: ноември 24, 2014, 14:38:58 »

Забелязвате ли че всички имаме имена за пералните си??/ хахахахахахаха tease tease tease tease Моята е Мичето smile
На хазяйна е , и не е лоша пералня , само дето ако не я отвориш от всякъде след пране, започва да вмирисва дрехите на влага... според мен това е защото е стара вече, поне 3- 4 години преди ние да се нанесем, а ние я ползваме от две... Фил и направи една интервенция с обезмаслител, оцет, сода и други подобни на няколко празни хода да изпере, за да се отмерише и сега няма проблеми, но пак си иска да е отворена..

Ние пък, като сме заговорили за мебели, си свърлихме око на един диван и една масичка от икеата. Все пак нашия диван е малък, а скоро ще ни трябва по- големичък за малкия пъпъщак smile blum
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #263 -: ноември 24, 2014, 14:46:28 »

Кажи, кажи подробно какво се прави за обезмирисване? И нашата понамирисва…  stink
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #264 -: ноември 24, 2014, 14:59:55 »

хахахахаха така:
Първо: - всякакви гъбени уплътнения ги измиваш яко с оцет малко вода и сода, с най обикновено парцалче. После пръскаш отвътре (барабана) с обезмаслител, чакаш 10 минути и после минаваш и там с оцета водата и содата. В отделението за прах - първо го вадиш и измиваш от всички възможни страни с веро и го накисваш във вряла вода за около 5-7 мин.
Второ: - отделението за праха слагаш обратно в пералнята - в него наливаш обезмаслител в отделението за прах, и оцет - в отделението за омекотител.
Трето: - пускаш пералнята на празен ход на 90 градуса на дългата програма (нашата е около 2 часа и малко) т. е. без дрехи в нея.

Четвърто - повтаряш процедура Три поне 3 пъти.
Пето: - пускаш пералнята на нормална температура с тъмни дрехи не повече от 2 кг (да не я претоварваш) и по - възможност по- старички някакви за всеки случай, с нормален прах за пране и омекотител...

И после Воала  Wink Дано ти свърши работа, нашата беше много вмерисана и затова повторихме 4 пъти всичко. Сега обаче нямаме никакви проблеми и не вмирисва вече, но задължително след пране я отварям цялата поне за 2 часа да си поседи - и вратичката , и отделението за прах, за да изсъхне хубаво
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #265 -: ноември 24, 2014, 15:03:42 »

Всичко ми е ясно. Само не знам какво е обезмаслител  blush (ако го знаеш на наглийски какьв препарат е кажи ми го, така ще го намеря).

Отделението за прах преди го вадех след всяко пране, за да изсьхне на вьздух. Иначе отвреме-навреме пускам празна с белина. И непременно я дьржа отворена, но вашата процедура е много пьлна, ще я пробвм задьлжително.

Чакам само да ми кажеш за обезмаслителя  good
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #266 -: ноември 24, 2014, 15:11:29 »

Всичко ми е ясно. Само не знам какво е обезмаслител  blush (ако го знаеш на наглийски какьв препарат е кажи ми го, така ще го намеря).


Чакам само да ми кажеш за обезмаслителя  good
Ина ,на италиански му казват sgrassatore

- ето ти и линк

 https://www.google.it/search?q=sgrassatore&biw=1600&bih=809&tbm=isch&imgil=paqIfLi9Ky-_RM%253A%253B1B3nYK5fczrvGM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fweb.ederchimica.it%25252Fcatalogo%25252Farredi%25252F299-super-sgrassatore.html&source=iu&pf=m&fir=paqIfLi9Ky-_RM%253A%252C1B3nYK5fczrvGM%252C_&usg=__lvTUjgq8W3L_QcaBb7PKvgyGODE%3D&ved=0CC8Qyjc&ei=SC5zVL_gLojiywOkqYD4AQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=paqIfLi9Ky-_RM%253A%3B1B3nYK5fczrvGM%3Bhttp%253A%252F%252Fweb.ederchimica.it%252Fcatalogo%252F299-351-thickbox%252Fsuper-sgrassatore.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fweb.ederchimica.it%252Fcatalogo%252Farredi%252F299-super-sgrassatore.html%3B600%3B600
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #267 -: ноември 24, 2014, 15:12:26 »

Във Фб гледах, че "за идеално почистване на тоалетна може да се ползва Кока Кола". Като нищо да и дам да си пийне мама Бошка. Тя е нова още и слагам Калгон с всяко пране. Не се е вмирисала, само да посмее с тези скъпи консумативи... diablo
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #268 -: ноември 24, 2014, 15:16:31 »

Ааа, мерси Жужи, ще го намерим  good

От Кока-кола да не вземе да рьждяса?! Че тоалетната е порцеланова, ама пералнята не е  blum Сега като я сграсна ще й дам да се разбере  Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: ноември 24, 2014, 15:32:39 »

Честит имен ден, inaxastra  heart и moonlight  heart
Аз с пералнята на работа за сега нямам гафове (чукна на дърво), защото по принцип чистачката я пуска, пък аз четох указанията и ги разяснявах на всички. Тук е страшно като шефката се засили да пуска пералня - тя пуска всичко на 90 градуса, винаги бърка отделенията за прах и омекотител и само мята всичко по простира после. И понеже и децата вече видяха, че не и се отдава прането и те се научиха да пускат пералнята и да простират много добре вече  good

Сигурно от колата не може да раждяса, защото съм чувала, че разни ръждясали и клеясали болтчета, като ги залееш с кола и после се отвивали лесно.

До после, май още нещо исках да кажа
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines