Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:20:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Ноември 2014  (Прочетена 118976 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #15 -: ноември 03, 2014, 13:17:59 »

svekarva малее и що пари ще изкарваш и на смехотерапия няма да имаш нужда да ходиш.

ratatui първо го заведи на ветеринар да го прегледат, и да го обезпаризитят, че да не си докараш някъква инфекция, после поразрови се по разни фейсбук групи гледам постоянно има снимки на кучета/котенца. Все някой ще се намери. good
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #16 -: ноември 03, 2014, 13:22:28 »

Здравейте,
чета ви много, но рядко се включвам , макар че мисля, че скоро ще съм по-активна  Wink ... но за котенцата не мога да не се включа, тъй като първо си търсехме такова, после ни се наложи да го подарим, тъй като приятелят ми се оказа алергичен към слюнката на котето и като започна да се ближе,за да се мие настана ад. Та... има една група във фейсбук Newborn kittens care - това е един вариант , другият често ползван е продавалник ( или olx), навсякъде обаче предупреждават да се дава дори символична цена, защото имало хора, които ги вземат за храна в терариуми и разни такива. Дано му намерите дом скоро smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: ноември 03, 2014, 13:24:07 »

Ами щом са домашни кучета, не вярвам нещо да му се случи. Пък и то не е вчерашно, ще бяга. Трудна работа са тези котета...Стопаните не си кастрират котките и популацията им е смайваща. Дано успееш да му намериш дом.
mariola85, благодаря за подкрепата blum. Хем в двора на мъжа ми ще ходя да го копам, около декар е само.
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: ноември 03, 2014, 14:30:26 »

Здравейте smile
Запазих си дата и час вече официално  yahoo чак не мога да повярвам.

За котето да се включа, понеже имам две осиновени,във фб има много групи за осиновяване на животинки. Първо трябва да го заведеш да го обезпаразитиш и да ти кажат мъжко или женско е котето, после едно албумче във фб и започваш да споделяш по страниците, ако искаш ме намери във фб ( Надежда Симова ) и ми прати линк към албумчето ще го споделя във вс групи, които знам. Надявам се бързичко да му намериш дом smile
Активен
galina12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #19 -: ноември 03, 2014, 22:03:42 »

Здравейте, момичета!  smile
Нова съм във форума и реших да се разпиша в тази темичка. Не познавам никого и ще ми бъде много приятно да завържа приятелство с вас.  blum И се извинявам, ако съм се отклонила от темата.
Четейки ви за осиновяването на животинки, се сетих за това, че искам да изненадам дъщеря си с домашен любимец. Мислех си дали да й купим кученце или да си осиновим. Бихте ли ми предложили някакви породи (не разбирам от кучета  blush ) ?
Благодаря предварително за информацията.  smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 03, 2014, 22:27:15 »

galina12, трябва да се вземат под внимание доста фактори:
големина на жилището, големина на кучето, късо или дълго-косместо... Кучето трябва да си има собствен кът в жилището. Освен това, кучето не е играчка и изисква грижи - извеждане, къпане, ресане
(особено дългокосместите), ваксиниране, обезпаразитяване и т.н. Трябва да помислите и относно допълнителните разходи - храна, лекарства, играчки за кучето и пр. Храната също е хубаво да е качествена (а не от супермаркет-а) и балансирана.
А откъде да го вземете - много зависи - отглежданите в клетки в зоомагазини доста често са болни, заради лошите условия, в които живеят. В приюти също има доста животни, а доста други се дават за осиновяване. Но всяко иска да бъде обичано.  girl_wink

Аз да кажа, че тортата всъщност се беше получила доста добре и съм много доволна. Даже оттук нататак смятам само такава торта да правя - е, ще я разнообразявам малко, но в основни линии ще е тази. Wink
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 03, 2014, 22:36:49 »

Ако не е много нахално,бих искала да ви попитам дали случайно някой би ми дал някакви предложения за приятен,уютен и не много скъп ресторант в София. Опитвам се да намеря подходящо място за рождения ми ден,който е след два дни.  angry
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #22 -: ноември 04, 2014, 09:14:52 »

Привет!
Сетих се да питам за кокошката, та покрай нея, ето ви това кафе. Питам предимно дали снася, като няма петел /както беше попитало едно друго градско чедо  smile/ heart heart heart
menyanthe, това онази торта от детския РД ли е или по друга рецепта?
galina12, защо не вземеш котенцето на Рататуй? Щом не разбираш от кучета и тепърва трябва да четеш и да се учиш, котето е добър вариант. Почти не искат грижи, стоят си вкъщи, много са устойчиви и носят същата радост като кучетата. Като разход за храна и хигиена не са по- различни от тях, даже е много по- добре, ако кучето е голямо /породата му/. Като недостатък виждам само остренето на нокти, но и това има решение. За компетентни отговори може да отидеш в темата за домашните любимци.
crazynelly, май за София имахте тема за ресторантите, няма ли хубави предложения? Къде правихте моминско парти и може ли да го направите там? То зависи и колко души и какви ще са ти гостите - приятели или роднини и какви планове за тържеството имаш.
Ей, много мъгла, много нещо из Пловдив...Аз днес подготвям документи за внасяне на 3 /три/ пенсионерки. Дано не съм като тях...Не стига, че работят тук от сътворението на света и получиха куп заплати, ами пак пискат, че нямат пари и трябва бързо да им оформим всичко. На едната трети път и изчислявам годините за коефициент и се ровя по разни прашясали тетрадки. Хич да не вдигат годините, просто изкукваме с времето Wink
Снощи пак легнах по късна доба заради Брадъра и Господарите. Пустата Венетка, как не разбра, че като плюе Албена и прави услуга?


* petel.jpg (38.18 KB, 480x359 - видяно 369 пъти.)
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 04, 2014, 09:24:18 »

svekarva, нищо общо няма с онази торта.  girl_wink Ето това е рецептата:

Шоколадова торта с портокали   
 

Продукти:
За 1 блат (26см диаметър):
 
1 ч.ч. брашно
1 ч.ч. захар
2 яйца
80г масло
1/3 ч.ч. горещо кафе
1/3 ч.ч. течна сладкарска сметана
Настъргана кора от 1 портокал
6 ч.л. какао
1 с.л. ром
1 ч.л. сода
½  ч.л. бакпулвер
½ ч.л. сол
 

За крема:
400г шоколад (черен или 50% черен, 50% млечен шоколад – ако се използва само млечен или бял шоколад, кремът няма да стегне достатъчно и ще стои по-течен)
1 ч.ч. течна сладкарска сметана
200г масло

За сиропиране:
Равни части прясно изцеден портокалов сок и кафе се смесват с 1 с.л. ром

Приготвяне:
Първо се приготвя кремът. Шоколадът се разтапя на водна баня. След това към него се добавя сметаната и се разбърква, докато се получи хомогенна смес. Добавя се и маслото и се разбърква, докато се разтопи напълно. Сместа се отделя от котлона и се оставя да изстине на стайна температура, като се разбърква периодично, заради маслото (когато е горещо, стои отгоре като течност над крема). Необходими са няколко часа за изстиването на крема.

Приготвяне на блатовете:
Захарта се разбива с маслото до кремообразна консистенция. Добавят се яйцата и се разбива отново. Отделно се смесват брашното, какаото, содата, бакпулвера и солта. Половината от сухата смес се добавя към сместа. Добавя се и кафето, предварително разбъркано със сметаната. Отново се разбива сместа. Добавят се останалата част от сухите съставки, настърганата портокалова кора и 1 с.л. ром и се разбърква отново. Готовата смес се изсипва във форма за блат върху намазана с олио хартия за печене и се пече около 30 минути на 180°С.  Проверява се с клечка за зъби – ако излезе суха, значи е готов. Като се извади от фурната, преди да се извади от формата се оставя да изстине. Готовият блат е изключително мек и се чупи/разпада лесно – внимателно го извадете от формата. Ако се счупи – не  се притеснявайте. Опитайте се да спасите максимално количество от него и го подредете върху поставката за торта. Сиропирайте го и след това го намажете с част от крема. Упражнението се повтаря и за втория и третия блат. Измажете цялата торта с крема внимателно, тъй като блатовете се чупят лесно.
Накрая украсете тортата с портокали и я оставете да стегне в хладилника.
« Последна редакция: ноември 04, 2014, 09:25:58 от menyanthe » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #24 -: ноември 04, 2014, 09:49:54 »

Хм, интересно защо е ронлив блатът, това нещо между маслено тесто и пандишпан *crazy*Може пък да и хванеш цаката следващия път. Иначе комбинацията портокал - черен шоколад е трепач good. Онази от детския РД я правих един път и пожъна голям успех между възрастни гости.
При нас /в службата/ пък е традиция да се черпи с баница или питка и нарязани мезета от кашкавали някакъв колбас. За моя РД бяха доста изненадани за тортата, кафето и плодовете. Сега да видим какво ще измисля за пенсионирането crazy. То се събират доста почерпки около Коледа и Нова година и като нищо може да прескокна към януари и аз с баница с късмети за Василовден Wink
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 04, 2014, 10:09:03 »

Като се стегне в хладилника, не е толкова ронлив - и въпреки че нямах един цял блат върху тортата, нарязаните парчета  стояха цели (а бяха доста тънки - нарязахме тортата на 24 парчета!).
Но като са още топли блатовете, са изключително меки и се разпадат лесно.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 04, 2014, 12:00:05 »


crazynelly, май за София имахте тема за ресторантите, няма ли хубави предложения? Къде правихте моминско парти и може ли да го направите там? То зависи и колко души и какви ще са ти гостите - приятели или роднини и какви планове за тържеството имаш.


Само най-близките ми приятели и милото естествено. smile
Но няма значение -вече избрах мястото. В едно Happy ще сме. smile Надявам се да си прекараме добре.
А иначе където правих моминското парти е също доста приятно,но Хепи се приближава повече до заведението,което си представям за празнуването на рождения ми ден.  smile
Хепи съм..  blush
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #27 -: ноември 04, 2014, 15:25:35 »

Ехооооо, здравейте и от мееен... върнах се от Дания - да ви кажа донякъде с радост!

Отидох там и се разболях  bad температура, кашлица, ларингит... Ужас, но да живее Кармолисът. Както не мога да пия лекарства сега, само това ме спаси. Косумирах го под всякакви форми (пих го, мазах го, правих си чай от него , натривки, компреси, капки за нос - всякак) и за 3 дни ме вдигна на крака - лошото беше че си тръгнахме малко след като вече се чувствах добре.... sad

Все пак доста видяхме от Копенхаген, хареса ми макар и подсмърчаща и с треска. Едно предупреждение за хора , които не са ходили - МНОГО е скъпо, ама наистина много (пример: 1 л. кока кола в магазина= 8лв, малки картофки в Макдоналдс - 6лв). Иначе е много красиво и доста подредено, центъра го обиколихме пеша, макар че си е доста голямичък. Има какво да се види определено бих отишла пак за повече време smile good good good good good

Извинявам се предварително, че няма да имам много време за писане, както и за четене в скоро време - остава ми малко до сватбата и всичко ми е разграфено по дни какво имам да сърша хахах Нали съм контрол фрийк blum blum blum

За тортите няма как да се включа, не обичам сладко, макар че това за което говорите звучи наистина вкууууснооо smile girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #28 -: ноември 04, 2014, 16:02:14 »

О, миличката! Няма нищо, пак ще идеш, по лятно време smile
Хехе, давай по график good
Активен
galina12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #29 -: ноември 04, 2014, 22:39:26 »

Благодаря ви много за информацията и предложенията!
Не обичам много котки, затова искам да й взема куче. Знам, че се изискват много грижи, но със съпругът ми сме готови да жертваме част от свободното си време за кучето, само и само да направим дъщеря ни щастлива.  smile
Искаме да е сравнително малко и си мислехме за померански шпиц. Много пухкава порода и със сигурност ще се хареса на малката. Мъжът ми предложи чихуахуа, но аз съм за другата порода.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines