Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 20:03:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Ноември 2014  (Прочетена 119235 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« -: ноември 02, 2014, 22:16:50 »

Виждам, че още няма месечна тема за ноември и реших да направя.
Първо да ви почерпя с една много измъчена торта за рожденния ми ден:



Днес каквото може да се обърка, май успя да се обърка.  pardon Първо, Сиана сутринта се оплакваше от главоболие, зле ѝ беше, лежеше, накрая повърна малко и се оправи, та явно беше нещо временно. После ми се скъса панталона като ходихме да пазаруваме.  blush После уж ще правя торта, установявам, че нямам масло - а уж бяхме купили всичко.  pardon Слязох до магазина, купих си. Решавам, че ще чупя орехи. От първия излязоха един куп буболечки и се отказах - изхвърлих ги. После се оказа пък, че ми е свършило какаото. Накарах Иван да ми купи. После успях да си остържа и пръста на рендето, докато стържех портокалови кори - и то доста гадно.
И накрая, блатовете ми се оказаха много лепкави и се разпадат лесно. Нямам един цял блат върху тортата  funnytooth badgirl И нищо не помогна - слагах хартия за печене, слагах олио, слагах хартия за печене и олио.... Искрено се надявам да се постегне малко в хладилника, че си нямам никаква идея как ще се реже това нещо утре. Хич не ми се сервира торта на трохи.  angry
« Последна редакция: ноември 02, 2014, 22:30:01 от menyanthe » Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 02, 2014, 23:01:36 »

menyanthe, честит рожден ден и благодаря за темата give_rose Желая ти всичко най-най-хубаво smile Тортата изглежда много вкусна, така че и на някакви странни парчета да я сервираш, мисля че ще се изяде smile

Аз пък утре отивам да си запзвам ритуалната зала и много се вълнувам yahoo
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 03, 2014, 07:57:17 »

Честит рожед ден и от мен.
То като ти тръгне на криво и няма оправяне.... Лично според мен тортата изглежда супер пък и е домашна, така че 100% ще е вкусна. Като не може с вилица ще си я хапнете с лъжица. smile
Най-кофтито е остъргването на рендето. Аз редовно го правя тоя номер и все на някоя сгавка, та боли.... Разбирам какво ти е!
Оф, да се оплача и аз, че не виждам на кого. От една седмица Алексче свири като диша. Казаха, че спазъм на ларингса, ама не се оправя. Отделно са й тръгнали и кучешките зъби, един даже е почти пробил. Направо не знам какво да я правя. Днеска ще се пробваме пак да идем до Джипи-то, дано да няма хора и да я прегледат. Отделно съм на ръба на нервна криза с тоза нейното пикане. Имаше такъв напредък и откакто се върнахме от морето, забрави всичко. И сега си пикае навсякъде, нищо не казва. А аз вървя и бърша като ненормална дивани, килими, подове и пера гащи в несвяст. Вчера даже в яда си я бутнах леко да върви при баща си, а тя падна и се разрева/не се удари/. То не е оправдание, ама от бременността понякога така избухвам, че не мога да се контролирам и основно тя го отнася. Даже вчера така се бях ядосала, че усетих как дребното бушува из мен и раздава ритници. Пък и за него не е хубаво така да се нервирам. Дайте съвет, как да ги успокоявам тези нерви.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 03, 2014, 08:22:19 »

punk_girl123 , точно на сгъвка е - на палеца, ужасно боли, дори днес.

За нервите - и аз избухвам, нямам съвет.  pardon

А за капак - тортата трябва да я режа на 24 парчета - ако беше по-твърда, сигурно щеше да изглеждат нормално, но 24 меки и сочни парчета ще са буквално на парчета.

Сиана пък се напикава докато спи (не се усеща) - и в събота, и в неделя го направи по време на следобедния сън, а уж беше пишкала преди да легне. На всичкото отгоре - не ми работи сушилнята в момента, а простор нямам и направо не мога да смогна да пера и суша...
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #4 -: ноември 03, 2014, 09:09:12 »

Здравейте!

menyanthe, честит рожден ден!!! Желая ти много усмихнат и успешен ден днес, изпълнен само с позитивни емоции и слънчево настроение (на пук на вчерашния). Ако имате окачен таван, слагай на закачалки дрехите след пране или намери друго място на което да закачиш закачалките, те са подходящи за тази работа.

punk_girl123, всички американски филми учат да броиш до 10 и после да действаш. Всичко идва от мозъка, и избухването, и съжаляването после. А относно пикането (аз нямам дете, така че може и да не е много добър съвета ми), измисли някаква награда на детенцето, ако си казва, не материална, но да я помни, някакъв ритуал създай за нея.

Аз не получих отговор от Пазарджишки член на екипа ни от месечната тема за октомври, така че ще си задам въпроса и тук, дано имам успех. Има ли метан станции около Батак, Пещера или в близост до Цигов чарк изобщо? Благодаря, ако се появи някой, който да ме светне, че ми е важно!
Бях да се подстигвам миналата седмица (дано потръгне и с пръстена  DANCE ) и фризьорката ми даде шампоан и маска дозички на Лореал някакви. Унииикална е маската!!! Бях забравила какво е да си сложиш маска на косата и тя да е наистина хубава!

Желая ви успешна седмица!  heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 03, 2014, 10:30:55 »

Менианте, тортата изглежда вкусно, па който рече да се съпротивлява, ние тука ще ти я ометем и с лъжиците!  blum blum blum blum

Аз маска за коса не мож изтрая, ама чат пат като ме тресне вдъхновение, си мятам по един балсам за коса с хума и мед, от българските. Много са добри.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: ноември 03, 2014, 10:40:39 »

ХХахаха  - благодаря за подкрепата за тортата...

nadelina88, нямам окачен таван, а номерът със закачалките го прилагам, като ги сложа отгоре на вратите на гардероба и отворя гардероба. girl_wink Но се претрупах с мокри/влажни дрехи... Дано дойдат в четвъртък, както са обещали, да ми оправят сушилнята....
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #7 -: ноември 03, 2014, 10:47:59 »

Привет и я се засмейте всички!
Хехе, то и на мен нещо ми върви заднем от сутринта, ама няма да си признавам.
Коледникът ми е напъпил през почивните дни и днес като си сложих очилата и видях пъпчиците, много му се зарадвах. Няма еееее, няма бееее, зимата дойде Wink
В събота бях поканена да участвам в курс по смехотерапия  crazy. То няма лошо, ама се хилят за самото хилине. Разбирам някой да каже виц или изобщо нещо смешно...Обаче най се зачудих защо ме канят. Аз нямам заразителен смях, направо цвиля Wink. Пък то една колежка от група по йога решила да ме приобщи към тях, че да имам какво да правя като се пенсионирам. С две думи, да се чекна и да се хиля smile Та мен не ме мислете.  Wink
nadelina88, питай в хотела, където отивате. Няма как да не знаят. Или хвани от Гугъл някаква метан станция и питай за колеги в района.
Пънки, малко е детето да си казва за чиш.  Все още е твое задължение да я изчишкваш през 15- 20 минути и въпреки това, нека има някаква пелена в гащите. Не е работа да триеш и миеш цялата къща. На мен ми е доста непонятна тази техника, явно е нов подход и не мога да ти кажа кога ще има ефект  crazy. Пък щом и кучешките са тръгнали, работата е много напечена за Алекс. Хаха, освен да те предложа на мое място в курса по смехотерапия, защото аз нямам особено желание да повторя.
menyanthe, да си жива и здрава на патерици! Ходи ли на изложението?
Вчера и в Пловдив имаше опнати сергии по Главната на тема ръчни работи. Аз ли нещо имам криво във възприятията или наистина повечето неща бяха кич crazy...вече не зная.
Ето и от мен нещо за разбуждане.


* 4ainik_n.jpg (23.23 KB, 500x400 - видяно 346 пъти.)
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 03, 2014, 10:57:14 »

svekarva, ходих - има малко неща, само 2 етажа са. И там, където е хубаво (или поне хората така си мислят), са някакви навалици и все има по 2-3 човека, които са заедно и се чудят и маят искат ли да купят нещо или не искат, ама какво да бъде, пък ти може да имаш ясна идея в главата и да искаш да приключиш бързо, но не - ти дори не можеш да видиш какво има на щанда.  funnytooth Успяхме да купим някои неща - купих си 4 бодита (като за световно - но такива трудно си намирам - да не кажа, че не съм си намирала досега - с по-отворено деколте, с дълъг ръкав и да не е прашка - всех си 4 различни цвята). За Зар купихме зимна шапка с ръкавички - и той е опакован вече. И за Сиана взехме ръкавички и 2 чифта чорапи. А за свекървата - купихме една много хубава пижама.
Т.е. има какво да купиш, но като цяло е беден изборът. А си спомням години, когато е било до 7-мия етаж и е било пълно. Не знам какво се случи изведнъж...  pardon
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #9 -: ноември 03, 2014, 11:17:25 »

Привет Привет!

menyanthe Честит Рожден ден! Много си е хубава тортата да знаеш, поне на вид! Нали за вас си я правила и с лажица ще я омаете спокойно  good

svekarva и аз бях чувала за тази смехотерапия абе ако ти е скучно посади един декар тютюн все ще има какво да правиш  blum

Ние се преместихме в новото жилище. Снимки не чакайте скоро. В момента само спалнята е готова като и тя няма пердета сложихме едни стари колкото да не ни гледат съседите. Всичко е в кашони, кухнята нямало и днес да е готова, най-вероятно утре. Всичко е в бял и фин прах, понеже след като изчистиха, решихме да слагаме лампи и корнизи. Но поне сме вече там и ще си оправяме всичко лека по лека. Лошо е че ММ другата седмица е в командировка, връща се за една седмица и пак заминава една седмица. Вчера минах във всички стаи с великденските свещи, като по приключиме малко трябва и поп да извикаме за освещаването, то се правеше на новина нали?

Хайде да правим заплати, че има гладни хора  smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: ноември 03, 2014, 11:44:55 »

 mariola85, тортата я правих за хората от курса - довечера ще ги гощавам с нея.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: ноември 03, 2014, 12:47:46 »

Добър ден! Честит рожден ден, менианте! И моята мама вчера имаше РД.
Момичета, днес пред блока ми намерих едно коте и го прибрах, сега искам да му намеря дом, някой минавал ли е по този път да ми помогне? Писах на 4 лапи и на анимал хоуп, но те нищо не ми отговориха.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #12 -: ноември 03, 2014, 12:54:32 »

mariola85 , хайде да ви е честито новото жилище! Много здраве, щастие, усмивки и секс да имате там!
За тютюн не знам, ама ако си посея от онова с назъбените листа, голям смях ще пада и вечно ще съм усмихната Wink
Аз маски на глава само в топло време правя. Моята има определено нужда, защото от това боядисване съвсем и се губи блясъка и се изсушава. Фризьорката ми дава разни мостри и не помня кое ми харесва и кое - не.
ratatui, котето здраво ли е? Ако си е съвсем в ред, пускай го да си ходи и може да му даваш да яде, да си е твое.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: ноември 03, 2014, 13:05:30 »

ratatui, не е лесно да се намери читав дом за животно - улиците са пълни с бездомни животни. Аз така приютих едно преди време - но то си беше изхвърлено - но на доста кофти място - близо до оживено кръстовище и на място, където други котки няма - само кучета имаше в района. Галеше се във всеки срещнат - искаше да го вземат, но хората даже го ритаха.  crazy Накрая го взех аз и тръгнах да му търся дом. Е, намерих му, де, но на следващото коте, което приютих не успях - пратих го в Германия (разходи около 150лв транспорт, плюс допълнително за паспорт, ваксини, чип, обезпаразитяване и т.н.).
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 03, 2014, 13:09:35 »

Здраво е и много гальовно, добре си похапва  blum Беше пред блока и при нас няма котки, а само кучета /домашни/ и ме е старах, че ако го пусна пред блока ще го изядат. А и толкова мило, че ми се иска да си има дом, където някой да го обича. То само ми се бута да се гали.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines