Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:39:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 130613 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: януари 29, 2015, 16:25:50 »

Aa имаш предвид че не ти действат тия неща  Wink Аз много бързо се спасявам с такива илачи, та затова съм много доволна. Има обаче едни много хубави капки за нос дето стават за бременни, ментови - Пиносол май бяха  good
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: януари 29, 2015, 19:14:27 »

Относно възглавницата - нея няма да я пера само калъфката, а за допълнителна вече аз ще си ушия.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #407 -: януари 29, 2015, 20:40:40 »

И аз смятам да си ушия допълнителна. good
Обаче на мен яко ми се подготвя вече blushДнес ходих до гаража и сеалих от коша на количката текстила и го взех ,за да го изпера,но не знам кога :girlhide:Чудех се дали да се мъча да сеаля и сенника които е отгоре,ама се отказах.Все пак те са си опаковани и не са прашясали.
Имам чувството,че сега събирам,подготвям и чакам момента в които ще почна спокойно да си ги пера и подреждам в едното крило на гардероба на каката и в едната част на бебешкия скрин heart
Мисля,че питах за дрешките,може да се повторя.Вие бихте ли ползвали ползвани дрешки още за първите дни?Аз мисля,че бяма проблем,но една дружка малко се опитва да ме разубеди.Естествено,че ще взема и аз някой бодинца и конплектчета,но другите които са минподарени и носени броени пъти и то от много близки роднини,какво им има? crazy
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #408 -: януари 30, 2015, 03:21:57 »

Аз като лудите днеска пиша на всиакьде :girlhide:Рубин , Син ми даже го изписаха на кака му с водито и още спи с розовите и пижами Oh my ... не за дьлго де взе да ми обяснява че били жински tease
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #409 -: януари 30, 2015, 09:10:09 »

Рубин, ако имаше кой да ми даде дрешки с радост бих ги ползвала. Ти що не попита твоята приятелка ами те в болницата вече ги обличат с носени дрехи, какъв е смисъла ? Мен много ме дразнят такива исказвания че енергията се предавала чрез дрешките ала бала. Нали ще ги изпереш?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #410 -: януари 30, 2015, 09:21:47 »

Рубин, аз ползвах от на ММ братовчедката дрехи. Тя има две момичета, етърва й момиче и като ми изсипа 3-4 чувала (!) дрехи плюс гимнастики, стол за колата, колело (за по-голямо дете), столче за хранене и още, и още... По едни груби сметки сигурно едно 300-400 лв ми спести от раз! Пълна глупост е това да не се ползват "стари" дрехи. Умишлено е с кавички. Та те нито са захабени, нито са и толкова носени pardon
За количката, твоята не знам каква е, ама аз моята си я мия направо с душа. Съхне неочаквано бързо. Просто материите са така направени, че като се оттече водата, е суха вече. Ако ти е по-удобно, откачи сенника и го разпъни на сушилник и така го мий.
Хаха, и теб те хвана гнезденето май Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: януари 30, 2015, 09:29:55 »

И какво като са ползвани? Това са глупости! Дори братовчедката е разменяла дрешки за момче с приятелките си за дрешки за момиче. Те така или иначе омаляват мн бързо. В тази връзка имам един куп дрехи за момиче 0-5 год. Така че с радост бих изпратила на някоя от вас. Само ми пишете на ЛС. Абе да ви кажа всеки луд с номера си. Моята дъщеря имаше много дадени от леля й дрехи, тя е най-малка от 3мата братовчеди. Носихме ги, каквото омаля в чували и на село при свекито. При което се прибирам един уикенд и какво да видя- всичко преровено, питам свеки : Етърва ти си прибра нейните неща  girl_impossible Та така де, питайте дали си ги искат обратно все пак  good
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #412 -: януари 30, 2015, 10:25:06 »

Абсолютно и аз мисля така!С каката нямаше кой да ми даде и един чорап.Е,тогава не ми прави голямо впечатление,понеже първо бебе,тръпка още по голяма и даже се радвах че имам какво да купувам.Да ама като почна да расте това бебе,не можехме да й смогнем и на моменти съжалявах защо съм й купувала толкова много рокли,дантелки ,къдрушки за бебе 0-3 месеца 8PТе синостанаха нови,а тапърва ни предстоеше купуване.И малко ми долипсва тогава някоинда ми помогне с някаква част поне.Имам приятелка с нейната дъщеря тя беше отрупана с чували.Толкова много че и тя не можа да ги извърти всичките.Купуваше рядко ,но като го правеше взимаше наистина уникални неща.
Сега имам дрешки от каката-беши,жълти,зелени бодита и шапчици.На ММ братовчетка му ми даде всичко от нейния син.И тя като мен прекалила и има страшно много.На каката дрешките ги дадох на моя роднина да ги ползват,те имат близначета-момче и момиче и така става,че те сега са на пет месеца и тя събирала всичко от момченцето ,за да минго даде.Много ми е готино да знаете.Някакси по разумно гледам нещата.
Оле,ама голямонжелание за "гнездене" ме хванало!Някакси свързвам и същинската подготовка с малкото оставащо време и това още повече ме гъделичка.
За количката,нашата е на Чико S3 ,не знам дали се сеаля сенника не бебешкия(зимен)кош.Ако не ще я вкараме количката в банята и направо ще я изполея.Така перях лятната част,че и много бързо съхнеше лятото.Лелееее,така като разказвам още повече ми се захваща ей! Girl_hide
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: януари 30, 2015, 14:01:22 »

Не смятам че има нещо да се ползват чужди дрехи, особено като нямат хората финансова възможност да си купят.Аз примерно давам мое дрехи на една съседка и тя е много доволна. Аз не съм ползвала чужди дрехи, защото имах прекалено много купени и подарени. Не съм и раздавала, защото си искахме второ дете и си ги пазеха за него.Имаме и много играчки и се чуда дали мога да ги даря някъде.5 коша имаме в момента. Не знам обаче ако ги дам в някой дом за деца дали няма да се обидят , че не са нови. Вие как мислите?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #414 -: януари 30, 2015, 14:07:16 »

Аз пак казвам, де да имаше някой да ни подари нещо, но нямаме приятели и роднини с бебета. Вчера направих списъка за пазаруване от Икеа, то ще има и обзавеждане от там де но ударихме само от там. 1300 лева... Не ми се мисли за другите неща, за дрехите мисля да не купуваме много че една майка не ме е съветвала че си трябват много дрехи от началото
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #415 -: януари 30, 2015, 14:15:46 »

Мариолка, за дрехите - много зависи! Мария например (много пъти съм го казвала) преяждаше с кърмата и повръщаше на фонтан. Е, няма как детето да седи мокро. Изчаквах да попремине яденето и преобличах. Та така по 4-5 пъти на ден. До вечерта една пералня се събираше. Да е жива и здрава и сушилнята! На мен основно много помощ ми дойдоха всякакъв вид гащиризончета и космонавти - скъпи са, трудно съхнат (и на сушилня), ползват се малко време и умаляват. Това съвсем не означава, че не съм купувала. Напротив - позволявах си да взимам скъпи неща Wink
П.П. Идеята е да не се затрупваш от рано с неща - винаги можеш да купиш допълнително, ако ти трябва smile
« Последна редакция: януари 30, 2015, 14:20:38 от Alichka » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: януари 30, 2015, 14:23:30 »

Явко износи доста дрешки и то на братовчедките.Вземала съм всичко различно от пурпурно розово.Купувах му и аз ,но наистина страшно бързо му умаляха.Помощ си е да имаш нови дрешки и смятам ,че човек и да има много пари все ще има за къде къде по смислени неща да ги даде около детето си.Аз ,въпреки че искам второ детенце раздадох почти всичките му дрехи ,даже обувчици като по голям ,защото аз пък съм маниачка на хубави обувки и му купувам това най-много.
Руми,играчки аз занесох в една селска детска градина и в социалните.Запазени играчки съм подарила на приятелки.А активните ми гимнастики още се разхождат из форума smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: януари 30, 2015, 14:46:53 »

Фийби не знаех че искате второ детенце, пожелавам ви успех и скоро да се присъедините към нас. Второто по бързо става. Ще вида какво ще ползвам от играчките и ще подаря определено, пе просто сме зарити, а той даже вече не си играе с тях.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #418 -: януари 30, 2015, 15:01:53 »

Ние нашите играчки сме ги разпръснали в бабите и в детската градина.А аз преди исках да даря дрешки и да споделя,че в домовете ги искат минали химическо,което е абсурдно.Мъжа ми пък скоро ми каза,че в техния офис събират дрехи всякакви за домове или хора в нужда.
Въпроса с дрешките не е толкова до възможност според мен.И ние имаме възможност да набява всичко ново на второто дете,но просто видях за какво става въпрос!Няма смисъл да се влагат сума пари за месец два,като може да се вземе нещо по важно за детенцето.Аз даже сега имам едно колело за бутане,триколка маи се води и смятам да пусна обява в OLx че го заменям за червени,зелено,жълто,синьо.Не че ще му пречи на детето в розово да е ама може някой друг също да търси такава замяна.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #419 -: януари 30, 2015, 15:52:10 »

Аличка значи да благославям сушилнята. Wink с малко с много дрехи все ще го изгледаме някак си. Едно видях че никой все още не го интересува и никой не ни купува нищо. Ама ще се справим някак си само да ми изплатят тъпия болничен че хич не искам  от държавата да съм зависна...
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines