Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 21:28:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 131023 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: януари 27, 2015, 14:05:06 »

Рубин , стрептококите нямат общо с контракциите.по принцип микробиологични изследвания са по точни в големите болници. Твоята доктора видя ли антибиограмата.Не знам какво съдържат тези Глобули. Може и те да имат антибиотик.Ти избираш на кой да се довериш.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #391 -: януари 27, 2015, 14:31:53 »

Дано mariola85,че аз покрай дъщерята,нали миналата зима от как почна градина и все има стрептококи и стафилококи и ги бях разучила.И знаех,че тези от група B са най гадни.Особенно за бременни и бебета.Дано и моята доки мисли ,че има грешка и затова да ми го спестява.А и ако е това да не се отразява.Че доколкото знам тези стрептококи може да предизвикат аборт или преждевременно раждане.Аз  като чух стрептококи и първата мисъл ми беше,че заради тях получавам контракции. cray
Добре,че след 6 дни щом свършат пак ще дам секрет и ще се разбере.Ще си пускам по често.
roumyana,всичко видя и каза за сега нищо няма да взимаш!А тя е много предпазлива и все си мисля,че явно се съмнява в резултата,за да иска да вземе тя лично.
Ох,отново ви благодаря!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #392 -: януари 27, 2015, 18:33:35 »

Рубин, не знам доколко ще те успокоя, но недей да се стресираш толкова много. На мен ми правиха тест за стрептококи Б в 38 седмица и се оказа, че съм имала, но това ми го казаха по време на раждането, вливат се антибиотици по време на раждането. Антибиотици преди да родя не съм пила, а преносих 1 седмица и ми предизвикаха раждането. Не казвам, че проблемът е за пренебрегване, но има решение дори да открие в последния момент.
Стискам палци всичко да е наред при теб give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: януари 28, 2015, 19:12:30 »

Рубин ,дано се излекуват стрептококите само с глобули.По принцип не е проблем да се пие АБ.Все пак понякога се изискват по крути мерки ,тъй като всички бактериални инфекции размекват шийката на матката и именно затова се стига до преждевременно раждане.Аз също лепнах стрептококи като лежах в болницата.Болницата не е толкова добро място за бременните ,колкото на нас жените ни се иска.

Alleksia е права.Най-важното от всичко е ,твоят лекар да е информиран за състоянието ти и да се вземат мерки на момента.Може да се наложи и секцио по тази причина .Не мисля ,че е кой знае какъв проблем все пак .

Знам ,че е трудно да се изпълни ,но за една нормална бременност според мен са нужни оптимизъм и редовно следене на гинеколог със всички необходими изследвания.Поради големият процент преждевременни раждания лекарите постоянно обмислят за все по сериозна и по сериозната им превенция .Така ,че здрав разум ,информираност ,далеч от форуми като БГ мама ,където човек може да се начете на всякакви ужасии и много любов!

Хайде пак изпаднах в лирични отклонения smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #394 -: януари 28, 2015, 20:02:51 »

Allexia,fiibi_bg, give_rose!
Благодаря ви!Ами снощи си "тръснах" главата и да ви кажа успокоихх се.вярно все нещо ми откриват,ама си дадох сметка,че то не остана почти.А все пак повече няма да съм в това положение-бременна!Аз още като разбрах,че съм бременна с такова спокойствие и нежност изкарам първте 4 месеца,че не е истина.Исках дай се отдам изцяло!Дори постоянните вируси тогава,които изкарах,зацапванията които имах,че и се друсахме по пътя два месеца.Но като се почна с разни неща да ми откриват и лека,полека цялото удоволствие и спокойствие се изпари!
Та снощи се успокойх,гледам да се насладя на скуката дори!
А за болницата ,аз мислех че там е най-сигурно да съм,а то гледай.Влизаш здрав,излизаш с екстри diablo
А за следенето,следят ме отначалото много изкъсо.Моята ми пускаше изследвания още преди консултацията повече от необходимите.Консултациите са ми на две седмици и половина ,а сега пък ще ходя на седмица-10 дни все за нещо и така съм под контрол.Силно се надявам ,ако не успее да гибизлекуват тези глобули,то поне да предпазват от евентулни проблеми.
За раждането,вече нямам претенции.Само всичко да е наред.Разбира се,че много искам пак да е нормално,но каквото -такова.Както казва една приятелка-Няма лошо човек да опита от всичко в този живот Wink

Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: януари 28, 2015, 20:04:41 »

Allexia,fiibi_bg, give_rose!
Както казва една приятелка-Няма лошо човек да опита от всичко в този живот Wink



А една моя приятелка казва;"Тъкмо ще има какво да разказваш един ден"
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #396 -: януари 28, 2015, 20:25:38 »

Казват жена която не е раждала и мъж който не е ходил в казармата не знаят да завържат муабет. Е казарми няма вече, но ние ще си имаме винаги раждането  heart
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: януари 28, 2015, 20:28:03 »

Ха така, я малко по-ведро!  danceg много сте ми далеч всичките иначе ще дойда там и всичко ще ви излекувам... Без това ми се носи славата, че нося късмет и който ме срещне започва да му върви  blum
Мойто момче взе да заяква рита здраво, а каката храни куклите от неговите бъдещи шишета - нищо чудно до юни да се наложи да купуваме нови  tease
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #398 -: януари 28, 2015, 22:21:04 »

fanimira,аз само да разбера че някоя от вас ми е на близо... yahoo
И браво на каката,големи помощнички ще си имаме ние girl_wink
Ама ти шишета ли купи вече?Аз съм хем суеверна,хем не толкова.По скоро маи съм си,ама гледам да се противопоставям на тези излишни стресове.Сега се сетих,че точно по този начин ,с тези препоръки от хомеопата ми успях да се избавя от хипохондризма и паническите атаки преди време.Маи е време да си припомня.
И тук се сещам да ви питам вие използвате ли хомеопатия в момента?Защото аз си имам поддържаща схема от както забременях и според доки а и не само няма нищо вредни в нея.
И смятате ли да си правите фотосесия-бременлийска?Аз се чудя,но една приятелка ме кара да съм се настройвала и да търся.В същото време ми се иска да са на по нормални цени,а не от сорта 10 кадъра за 100 лв!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: януари 28, 2015, 22:54:38 »

Купих само едно шишенце и тя взе че си го присвои, уж за малко  Girl_hide А за сесията си е идея, която ще обмисля, стига да има добри фотографи в града , че до Варна май не ми се ходи
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: януари 29, 2015, 10:37:24 »

Да се похваля - пристигна ми възглавницата за бременни, много съм доволна, даже съм си легнала на нея и така ви пиша. Ако някоя от вас се колебае дали да си вземе, да си поръча много е удобно. Хубав ден smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #401 -: януари 29, 2015, 10:55:39 »

Браво!И аз съм много доволна.А ти ще я переш ли?Че аз не съм я още моята.И поръча ли си допълнителен калъф?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: януари 29, 2015, 14:03:20 »

Аз не използвам хомеопатия, освен когато се разболях и се наложи.иначе според моя доктор първите три месеца абсолютно нищо , дори и хомеопатия.Стремя се да не ползвам почти никакви лекарства, то и за това 20 дена не мога да се оправа и се чудя на хората, които се лекуват с бабина рецепти.то може би и самата бременност отслабва имунитета.
аз от няколко дни съм с ужасно сърцебиене и пулс 120,  130.много е изморява що и нищо не мога да свърша. И с предишната бременност бях така.
Мен много ми се иска да купувам ,но освен шишета, беберони друго май няма какво.Е ще купя дрешки поне за началото , макар че имам много слагани по веднъж два пъти. То всъщност като се знам сигурно ще купувам повечко от колкото трябва, но много обичам да пазарувам.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: януари 29, 2015, 14:21:53 »

Аз не използвам хомеопатия, освен когато се разболях и се наложи.иначе според моя доктор първите три месеца абсолютно нищо , дори и хомеопатия.Стремя се да не ползвам почти никакви лекарства, то и за това 20 дена не мога да се оправа и се чудя на хората, които се лекуват с бабина рецепти.то може би и самата бременност отслабва имунитета.
аз от няколко дни съм с ужасно сърцебиене и пулс 120,  130.много е изморява що и нищо не мога да свърша. И с предишната бременност бях така.
Мен много ми се иска да купувам ,но освен шишета, беберони друго май няма какво.Е ще купя дрешки поне за началото , макар че имам много слагани по веднъж два пъти. То всъщност като се знам сигурно ще купувам повечко от колкото трябва, но много обичам да пазарувам.

Защо, какво имаш предвид (подчертаното имам предвид) ? Питам защото основно се лекувам с бабини рецепти както мен така и детето и да чукна на дърво не помня кога за последно е пила антибиотик, прекъсвам всичко в самото начало.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: януари 29, 2015, 15:29:14 »

Ами имам предвид че сега като бях болна единственото което взимах беше прополки, морска вода , чай, инхалации, мед и боледувах 25 дена.ако си слагам нормални капки за нос и смуча лекарствени таблетки и взимам ефералган ми минава за 3 до 5 дни. Просто с чайчета само не става .това ми е наблюдението.Аз също не съм привърженик на антибиотиците, имам предвид други лекарства, които сега не мога да ползвам.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines