Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 20:44:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 131154 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: януари 26, 2015, 20:05:39 »

Рубин иди и виж дали е сериозен проблема със зъба.но моя зъболекар ми каза че е добре да се изчака 9 месец. Предишния път имах кариес и изчаках 2 месеца, защото ми обясни че дори несъзнателно си стягаш корема и се предизвикват контракции. Тъй че ако не е сериозно е по добре да се изчака.
имам един въпрос и аз за лежането по гръб. По принцип ли не е добре за бебето или само ако ти става лошо.защото и предишната бременност и сега не ми е ставало лошо .но доста лежа напоследък и не знам дали е ок.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #376 -: януари 26, 2015, 20:17:29 »

roumyana  girl_wink


http://www.graziaonline.bg/v12374/mitove-i-legendi-za-bremenosta.html
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #377 -: януари 26, 2015, 21:19:20 »

Благодаря ви. @}->--Ами това не е болка,а по скоро някакво дразнене.Тоя зъб е мкого назад и го правим вече няколко пъти.И колкото да го правим все се намира начин да се закачи или да влезне храна някъде там.Просто ми опъва нервите тази болка.Все едно никне мъдрец и все ти се иска да натискаш с челюста. diablo
Та не е за правене ,а сигурно за оплътняване,ако мога така да се изразя.Толкова ми е писнало от тоя зъб че ми се иска да го няма.
Аз с първата бременниост в 3-4 месец почнах да си правя зъбите,че и коронка правихме на един.Сега обаче не предприех посещение ,понеже както казах всичко ми беше оправено лятото.Обаче в момента е ляво много назад отгоре тоз събира нещо и имам чувството че във венеца е проблема!А в дясно долу си имам кариес,нов които обаче се обажда само при хапване на кисели плодове.Той ще изчака,ама тва горе е постояннно дразнене и ще ме побърка.Ще се чуя утре с моя да видим да погледне аконима нещо да извади,че аз не спирам да чагъркам и маи става по зле! :angry:Ако пък не е хубаво,ще изчакам още месец някъде.
Аз много обичам да си полежавам по гръб и хем се опитвам да съм само на лява или дясна страна вечер се пробуждам за тоалетна и разбирам,че съм се обърнала на съм по гръб.Ама то и тоз гръб иска опъване. :girl_wink:Но за когти усещания съм имала да,но не винаги.Явно зависи бебето как е застанало,понякога ми прималява и чувствам задух,друг път нищо.Ама нали имам и приблем с кръвотока в лявата страна и гледам да си лежа на дясната уж повече да го храня girl_wink
« Последна редакция: януари 26, 2015, 21:22:34 от Рубин » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: януари 26, 2015, 21:52:54 »

Чета ви от доста време.Нали съм модератор  blum.

Влязох само да напиша на Рубин ,че е нормално да си има тревоги.Не е лошо човек да бъде предпазлив ,още повече че има индикации да бъде такъв.Това със зъба не го мисли толкова.Явно е дразнещо ,но в тези седмици наистина не бих препоръчала да изпитваш никаква болка ,а седнеш ли на зъболекарски стол несъмнено ще изпиташ такава.В 1-12 седмица е ок да се ходи на зъболекар ,затова и дори моята гинеколожка тогава ме прати ,защото после болката се отразява по сериозно.
За спането по гръб като ти стане лошичко ,просто се обърни и готово .Не се вманичавай да мислиш как спиш ,защото това ще ти внася допълнително напрежение.
И за пипането на корема на мен също ми се караха в болницата.Разбира се ,че ако нямаш контракции не е проблем и по 10 пъти на ден да се маже човек ,обаче когато има трябва да се внимава.Редно е човек да бъде предпазлив в такива ситуации и геройствата са супер излишни.Има време за всичко на този свят и няколко месеца забавено темпо няма да забавят развитието на никой човек.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: януари 26, 2015, 23:05:45 »

За мазането на корема на мен ми казаха в никакъв случай де не е с кръгообразни движения а да е от ляво на дясно или обратно, но само в една посока.Кръгообразните движения стимулирали матката и се предизвиквали контракции.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #380 -: януари 26, 2015, 23:29:10 »

За мазането не бях чувала и много се учудих, дори не бях се замисляла. Добре, че не е станала някоя беля. Аз все се мажех с нещо - не че имаше ефект blum Е намерих правилната козметика, но много късно след като се напуках цялата blush Но здраве да е, поне поводът си заслужава  heart За зъболекаря - на мен ми се наложи да ходя, но не помня кога беше...със сигурност беше преди 14-15 седмица, за един кариес. Ами болеше си. Ако може да се изчака, по - добре след раждането според мен. Иии другото за лежането - моя доктор е категоричен ,че това са измислици. Само беше ми казал , че лежането по гръб няма да ми е комфортно на мен като напредне бременността, а за бебето си е ок. И наистина така и стана - чак не можех да дишам на последните два прегледа с ехограф  nea голям зор бешеее... поне минаваше веднага като легна на настрани Wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: януари 26, 2015, 23:32:45 »

Момичета съгласна съм че при жени с по чувствителни матки не се препоръчва да се гали корема по сто пъти на ден, но да размажеш лосион (вместо да го цвъкнеш и да го оставиш да се разтече) изисква секунди по ЕДИН път на ден. Да не говорим че на Рубин по време на записа сама каза, че това което тя усеща като контракции не са контракции, така че може би просто както сама се описва е една идея по лошо настроена за всичко. Абсолютно съм съгласна, че от геройства няма нужда и че една бременна е добре да намали темпото. Не случайно си лежа си вкъщи  blum Не искам да доказвам на никого нищо, преценила съм че работата ме натоварва, много повече психически отколкото физически и си седя вкъщи. Но точно за спокойствие говорим. Точно това "боже нещо ми има, нещо ме стегна, нещо бебето рита или не рита" не е полезно за нито една здрава бременна жена.


За зъболекаря твърдя че трябва да се посети на време, иначе има опасност да стане сериозен инфекциозен проблем. Ходих към 4тия месец например от много силна болка и се оказа че е просто някакъв възпален "джоб" на венеца над единия зъб, просто го отвори, сложи лекарство и не търпя излишни болки. Да не говорим този "джоб" без да съм запозната до какво можеше да доведе, ако не беше оправен навреме.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #382 -: януари 26, 2015, 23:50:24 »

Благодаря за съветите и вниманието! give_rose
За спането,ама хич не го мисля,че вече почва да става мисия невъзможна.Важното е да заспя,а как ще е вече тялото си слушам.
А тези от вас,които имат възможността да ползват дрешки подарени или от първото бебче,стана ми интересно понеже се заговорихме с една приятелка.Тя казва,че за в началото не би ползвала,че все пак било хубаво да е ново.А аз все си мисля,че ако пусна на една 60 градусова пералня и след това в сушилнята,те пак са си като новички.В болниците нали такива дрешки слагат,да не са все нови пък.Честно да си кажа бих почнала с това занимание,ама от суеверие ще поизчакам. heart

Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.

Гери ,точно това мисля,че е при мен!Нещо възпалено,както е и напълно в реда на нормалното за бременоста.То сега може и да кървят и какво ли не.Аз затова утре ще отида да погледне и ще преценим.Но няма да правя зъб,определено тоз който ме мъчи е нещо свързано със задържане на храна.
А за моите си усещания,абсолютно мисля,че това което аз мисля за контракции маи не са.А пък в същото време явно си получавам без да усетя.Защото при приемането ,на ехографа  ми засякоха а аз им викам,че нищо не усещам!И тогава ми забраниха да си пипам корема.
А не знам при вас как е,но усещанията като цяло са много различни от първата бременост.И гаденето като почнем,през придърпванията до тези чувства на втвърдяване с напрежение в кръста и ниско долу.Не знам кво е ,що е и вече като усетя сменям поза и си казвам,че или бебето натиска или пък може газове да са.Просто ми писна и на мен и си казвам ето на еди си коя дата съм на преглед ще ме видят ще кажат,ако има нещо ще се разбере.Какво да направя сега?Поне съм по спокойна ,че седмиците напредват и със всеки ден риска става все по малък,а топката под гърдите ми си расте и протяга,та хич не се интересува контракции ли са или не.Да си седи на топло за сега ,пък Баба Марта като дойде може да се подготвя!
« Последна редакция: януари 26, 2015, 23:52:31 от Рубин » Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: януари 27, 2015, 10:23:41 »

За мазането на корема на мен ми казаха в никакъв случай де не е с кръгообразни движения а да е от ляво на дясно или обратно, но само в една посока.Кръгообразните движения стимулирали матката и се предизвиквали контракции.
Това за пръв път го чувам. Има логика де, но не се съобразявам. То и тази бременност не се мажа изобщо.
С първата бременност ходих в начални седмици, после в 9м на зъболекар, имах и екстремно преживяване 1 ден преди термин, та, се молих да пренося, за да закрепим положението. Сега пак ме приболява зъб от вр на време, но е търпимо.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: януари 27, 2015, 11:02:59 »

Аз се праскам с розова вода и така не се налага да се мажа. Миналата бременност пак с родова вода се мажех и ми беше добре. Нито съм имала стрии нито пък ме е сърбял корема.
А за зъболекарите, бях първи триместър на преглед и чистене на зъбен камък. Мина без проблеми. Та той ми каза, че първи триместър няма проблем да си оправиш зъбите. След това не съм го питала за по-късните, но обасни, че всиччко се гледа според ситуацията. Ако е нещо много сериозно естествено, че се търси вариант.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #385 -: януари 27, 2015, 12:05:42 »

Привет мили give_rose
Аз сега се връщам от консултация.Тоз път нищо особено,единствено ме мериха и теглиха.Но резултатите от микробиологията са сърептококи. :girl_impossible:Малко се отидох понеже 20 дни преди този секрет ми бяха взимали рутинен и всичко беше чисто.
От консултацията ми изписаха Аугументин-АБ,но като звъннах на моята доки и тя каза за сега да не взимам нищо през устата.Предписа ми едни глобули-Флоумезин.Каза след курса ,че пак тя самата ще. И вземе секрет.Единствено забравих да й кажа към какво са резистентността сърептококи те и дали има значение за глобулите.От една страна се радвам,че няма да пия АБ,но от друга малко ме е страх ,че ги нося тя гадини.
Пфуууу,само това ми трябваше.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #386 -: януари 27, 2015, 13:04:06 »

Аз пих на скоро Аугментин, той е позволен при бременни. Ти при колко лекари ходиш?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: януари 27, 2015, 13:17:21 »

И аз съм го пила при 1вата бременност, нямало проблеми да се пие  Girl_hide
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #388 -: януари 27, 2015, 13:41:10 »

Ходя си при една,която е в патологична в Шейново.По принцип не е към женската консултация вече,но сме се разбрали като ходя на консултация и да й се обаждам.Всъщност аз записах там консултация,заради нея и да съм на едно място.Днес обаче нямаше нужда да се виждаме и отидох само за мерили и проверих секрета от патологична като лежах там.И заради резултата минах през лекаря които беше в ЖК,за да ми издаде рецепта за Магнезия ,а и за стрептококите.Затова стана така,ме двама уж ме следят,а не е така.
И аз знам ,че не е вреден,по вредно е с инфекцията,но тя ми каза за сега да не взимам нищо,само да слагам глобули.Замислям се да не би ,защото иска да повторим секрета и тогава вече на АБ?Или може би изчаква ,заради седмиците в които съм,за да може да го пия този АБ по нататък,ако не успея сега да ги излекувам?Думите й бяха за сега нищо друго освен глобулите.Имам й доверие,разбира се,щом ходя при нея за втора бременност,просто се стреснах от тези стрептококи.Чудно ми е защо отлага?В същото време тя е една от най-добрите в патологията и си казвам,че ако беше сериозно нямаше да ми го спести.Замислям се и да не би да има грешка в изследването?Да не би да съм лепнала в болницата нещо. diablo
Просто ми писна все нещо да изниква.От началото всеки месец има по нещо и все ново.Викам днес на мъжо,ме просто не мога  да се отпусна и за ден!
И добрата новина,минах през стоматолога ни ,видя ми зъба и ми сложи пломба на отчупеното.Видя ми и тоз на които мислех ,че имам кариес,че боли като хапвам кисело,но ми каза,че нищо нямам.Да не ползвам избелваща паста,че от чувствителността ме боли.Също и от разните води за жабурено не било хубаво.Само жабурене с тетра и паста за чувствителни зъби и венци.
Оф,че се ядосах и притесних значи.Като чух стрептококи и си помислих,че от тях ще да са тези контракции.Знач ,че са опасни и могат да предизвикат преждевременно раждане и други поразии ако не се лекуват и предават на бебето. cray
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #389 -: януари 27, 2015, 13:46:44 »

Ако си спомняш на beb4eto na me4o микробиологията от лежането беше така и се оказа че няма нищо ( или урината не си спомням. ) Пак ще ти кажа нищо ти няма малък кахър е това, не се нервирай излищно  good
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines