Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:19:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 130631 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #165 -: декември 17, 2014, 19:01:11 »

Мариола, просто попитах. В късни седмици наистина понякога е рисков такъв преглед. В случая очевидно всичко е наред.
Може да ви звучи страшно, но след такъв преглед аз получих много силно кръвотечение и в крайна сметка родих преждевременно. Говоря за вагинално туше, което е нещо специфично. Не е преглед с вагинална сонда за ехограф или лека форма на палпиране с ръка. Вероятно съм рядък случай, но точно заради такива се води рисково.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #166 -: декември 17, 2014, 19:16:02 »

Ами направиха ми го понеже имам оплаквания,въпреки магнезия койъо пия усрщам натиск,втвърдяване което не знам дали е от бебето или контракция.Очаква ме път и исках да съм по спокойна.Преди час се чух с мията лекарка и й обясних притесненията.Тя каза ,че в тези седмици няма проблем.Но ми каза,че ако усещам такъв натиск повечемот 10 пъти на ден ще трябва да менприеме в болница за всеки случаи.Малко ми стана тъпо сега,дано не се наложи.В петък ще ходя до нея да видим резултатите от секреъа и ще видим дали ще ми гледа шийката за нейно и мор успокоение.
Като лоши удрщания какво трябва да разбирам?Усетих на два пъти еднонкато опъване,като гъделичкане така да кажа отдолу.Иначе ,ако трябва да разбирам кръвотечение и контракции нямам.
Обаче не мига да разбера с вагинален скан може ли са се определи дали има разкритие или само това е начина?Или вагиналния ехограф е само да се види дали има скъсяване?Ох дано нямам последствия.
mariola85 и аз имам раничка на шийката от март месец.Още тогава ми казаха че няма проблем за забременяване и самата бременност.Казаха само следене на 6 месеца.Но аз забременях и не мине правено друго.А на теб какъв по специален преглед ти правят заради нея?
michelle,а мислиш ли че това е било причината за кръвотрчението?Не знам защо винагибизниква нещо за което да се тревожа.Тъкмо си отдъхнах ,че малкото расте че има резистентност на матката,сегс пък страх да не са ми направили нещо с този преглед.Мъжо вика остави на лекарите да си вършат работата,в смисъл че щом са го направили нямало проблем.Аз питах днес лекарката която минго прави може ли да има кървене след това,тя ми отговори нещо от сорта-не това не е за разкритие.явно си има различни трхники.
« Последна редакция: декември 17, 2014, 19:56:25 от Рубин » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #167 -: декември 17, 2014, 19:24:28 »

michelle аз знам че ти просто пита, аз просто казах. Рубинчето е малко притеснена. Риск има при всяка процедура. Така че да не се притесняваме излишно за всяко нещо и да не създаваме проблем от всичко  give_rose Просто жените сме такива, особено бременните, едната ако го има и другата започва да се шашка и да не спи от притеснение.  girl_impossible
« Последна редакция: декември 17, 2014, 19:29:27 от mariola85 » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #168 -: декември 17, 2014, 19:31:30 »

Моля да ме извините, не е било с лош умисъл.
Рубин, всичко ще е наред. Ако имаше нещо, щеше да проличи до час максимум след прегледа. Личи си, че си попаднала на професионалист, който знае какво прави. Бъди спокойна, няма да се случи нищо.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #169 -: декември 17, 2014, 20:06:16 »

Благодаря ви момичета! @}->--Дано при всички ни ,всичко да е наред до края,а и след раждането още по-спокойни!
Така е mariola85,вярвай преди да забременея с каката бях друг човек.От проблемите ли през първата бременност,от самия инстинкт който се появи ли,но от както родих съм станала още по чувствителна от преди,много емиционална и страшна хипохондричка!Та аз по принцип съм си такава,че щом чуя на някой да му има нещо и почвам с подозренията към мен самата.Разбира се от известно време разбрах,че няма смисъл и не става така да се живее,че трябва да съм по спокойна и за детето и за мен ,и за всички близки.Просто ср опитвам да живея с мисълта,че всичко е Божа работа!Има жени,които ама грам не се претесняват и не се пазят,а си износват прекрасни дечица.Разбира се трябва пазене,но не и да се прекалява с тревогите като мен.Моля ви не бъдете като мен :girl_wink:А аз ще се опитам да се доверввам повече на лекарите.Знам че проблема е от това,че не бях при моята си лекарка ,а при друга на която все още нямам доверие.
michelle,дано мила!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: декември 17, 2014, 20:20:56 »

Руми, добре дошла. Каква разлика се пада между Никола и номер 2! Знаете ли пола или още не?
Рубин да ти кажа, толкова се притесняваш, че ако беше на мое място щеше да се побъркаш. Аз ежедневно си имам някви присвивания и прочее, плюс болки в кръста и т.н. Да не говорим, че си разнасям едни 12 кила, дето хич не им пука, че ще си имаме бебе.
Отпусни се малко....общо взето така си губиш удоволствието от бременността!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: декември 17, 2014, 21:09:45 »

Пънки разликата ще е две години и половина.за сега пол не знам , и двата варианта са ок за мен, важното е да е живо и здраво.За сега ми е ниско плацентата и имам доста забрани включително не мога да вдигам Ники.Добре че леля ми живее в съседна къща , че идва по няколко пъти на ден да ми помага.
В общи линии и меН ме обземат притеснения от време на време най- вече заради плацентата , но покрай грижите за детето не обръщам много внимание.
Рубин не се притеснявай излишно, щом лекарят  така е преценил значи така е било правилно и той със сигурност знае много повече от всички  нас.Знам обаче за няколко случая след вагинално туше за кръвоизливи и дори раждане в 6 месец. Но всеки случай е различен и е добре да сме по оптимистични.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #172 -: декември 17, 2014, 22:25:43 »

"Знам обаче за няколко случая след вагинално туше за кръвоизливи и дори раждане в 6 месец",ей това много ме успокой. tease
Мина,замина,нито мога са върна нещо назад,нито да променя сега друго.Надявам се в петък след прегледа да ме успокоят за две седмици напред,да мога да си пътувам спокойно и дс се насладя на празниците при близките ми.Също се надявам както ми писа michelle,ако е щялонда стане нещо да е станало до един час,тоест вече да е минал периода за евентуален проблем!
punk_girl123,вярно трябва да се насладя.Аз затова и предпочетох да ме видят за разкритие,отколкото да го мисля и сега и през дългия престои на гости.Лошото е,че сега съм постоянно в движение,имам случаи когато съм права по 2-3 часа,вървя адски много,имам куп ангажименти и детенце също си иска грижи.Разбира се ,докато върша всичко нищо не усещам,но седна ли умирам от болки е кръста от преумора,все едно ще се счупи на две.Просто няма кой са ме отмени за един час дори,освен съпруга ми след работа единствено.Но какво да се прави,ще се справим и с това някакси и вярвам,че ще се износим до края с второто ми детенце!Вече е част от живота ни,обичаме го всички много и присъства във всяка мисъл и мечта! heart
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: декември 17, 2014, 23:09:08 »

Рубин, като чета всичко което си писала за ангажиментите и как се чувстваш, стигам до извода, че просто това е нормално с втора бременност. При мен положението е идентично, поспрях се малко само след последния преглед, защото лекарката ми каза 3 седмици да си дам по-свободен режим, пък после не е толкова страшно и да тръгне раждането.
Така че истината е, че нагласите ни са от първата бременност, когато нещата са били съвсем различни, вярно аз например работех, но натоварването психическо и физическо изобщо не може да се сравнява със сега, сега е няма, няма, боли, изморена, трябва да се свърши, каквото се налага и това е положението.
Не го мисли прекалено.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #174 -: декември 18, 2014, 00:03:54 »

Така е,с първата бременност си лежах,не шофирах дори,единственото ми задължение беше да сготвя,да изчистя и туй то.А сега търча от една седмица търся подаръци,обикалям,не се спирам за да смогна.Бързам насам -натам,ама пък да си кажа честно сега положителните страни са повече.Толкова е хубаво да се гледам как голямото дете тръпне в очакване на братчето си,как говори на коремчето,а да не казвам че времето си лети тоз път.Все едно беше вчера,когато видях втората едва доловима чертичка.А след по малко от месец съм в трети триместър.
Между другото за усещането на бебчето в каква позиция е,смятам че найстина се чувства.Аз бях почти сигурна ,че се е врътнало пак седалищно.В началото беше,в 21 седмица застана главично и тогава усещах че се е завъртяло и му говорех да си стой така.На прегледа се потвърди-главично.Тук обаче от три дни имам усещането,а и мястото на ритничетата сче друго и казвам на мъжа ми да знае,че пак е седалищно.Той вика може да си внушаваш,просто много се движи тези дни и така ми се е струвало.Да,ама ела да видш днес пак седалищно го видяха.Лекарката каза,че има още доста място за да се обръща.Както реши детето така да застава,няма сега да му се сърдя Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: декември 18, 2014, 08:56:53 »

Да чукна на дърво аз имах мноооого лека първа бременност и 2та си е ОК до сега. Не се задълбочавам излишно в размисли, ако-то и т.н. Така или иначе каквото е писано ще стане. Не се вкарвайте във филми и да се притеснявате излишно - само спокойствие и силна храна, както се казва. Довечера сме на банкетче, а каката ще се гледа с баба си.  Wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: декември 18, 2014, 09:44:27 »

Рубин , написала съм ти да не се притесняваш , че лекарят знае най -добре, по - добре от всички нас кое е добре за теб.не се притеснявай.Ти явно предпочиташ да се съсредоточиш върху негативното.Няма лошо човек да е информиран и да знае евентуални рискове от всяка една манипулация.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #177 -: декември 18, 2014, 10:07:18 »

roumyana,естествено че разбирам смисъла на написаното от теб.И не че се концентрирам върху лошото,присто това е единственото което ме претеснява сега да бе стане нещо след прегледа и е нормално да ми повлияе най-много.Истината е,че човек колкото по малко знае като че ли по добре.
Както и да е спирам ,че станах много досадна.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #178 -: декември 18, 2014, 10:43:18 »

Момичета, това което ни трябва е спокойствие. А определено като е втора бременност няма как да го имаме. И аз си имам едно диване (на 5 и половина), което преди малко толкова ме изнерви, че ме докара до рев. Но се старая всичко бързо да минава и да съм спокойна.
Няма как да не се притесняваме за този или онзи преглед. Но все пак лекаря, колкото и да ги подценяваме понякога мисля, че си знаят работата.
И аз го мисля, но като наближи да видя резултата или като се подготвям в кабинета за самия преглед. Казвам си, че всичко ще е наред и това е. А даже още не го усещам хубаво бебето. Все си мисля, че е то и после 2-3 дена нищо.
Нека да се наслаждаваме колкото се може повече на оставащото време, защото ей сега ще мине и ще чуваме как бебето реве в креватчето си.
Усмихнат ден на всички, въпреки лошото време  и най-вече нека сами се научим да мислим положително и да си създаваме спокойствие give_rose
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #179 -: декември 18, 2014, 14:43:18 »

Мами, някоя от вас вече насочила ли се е към количка за бебката? Аз вчера си харесах тази количка:

http://www.baby.bg/product/5533/kombinirana-kolichka-moon-3in1-chanta-violet-and-pink-flowers-na-lorelli.html

Някой има ли впечатления от нея? Мисля да вляза в няколко магазина, за да я видя на място как е като тежест и подвижност и едва тогава да я поръчам. Много се колебая дали да я вземем?
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines