Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 15:51:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 131110 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #75 -: ноември 26, 2014, 18:38:05 »

Изобщо не сьм сьгласна че е по-щадящо за плода. Точно обратното. Няма такова насилие и такьв стрес за бебето като да те изтрьгнат от утробата без да си подготвен по естествен пьт за това (с контракциите, пльзгането по канала и пр.). Това с акултурни особености. В Бьлгария така се твьрди и вярва, другаде-друго. Казвам "вярва", защото сьм убедена, че не е научно обосновано подобно твьрдение.

Говоря принципно, а не за конкретния случай.
« Последна редакция: ноември 26, 2014, 18:42:50 от inaxastra » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #76 -: ноември 26, 2014, 18:54:44 »

Ина аз мисля че имат предвид че има по малко риск за бебето като загуба на плода, и всички усложнения които могат да се случат по време на нормално раждане. Когато бебето е ин витро по принцип е дълго чакано и никой не иска даже и най-малък риск да поема. Всички знаем доста истории приключили нещастно от нормално раждане. Това обаче според мен трябва да е избор на родилката а не на лекаря. Аз не бих се съгласила с лекар който ми дава само това за основание.Смисъл ако бременноста е лека и има показания за нормално раждане и самата родилка го иска   не виждам смисъл от секцио. Моята лекарка до сега не е даже споменавала раждането, то бебето е още в такава позиция че въобще не могат да се дават предположения дали ще се обърне или не.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #77 -: ноември 26, 2014, 19:12:21 »

Благодаря ви момичета за обясненията,наистина ми е по спокойно като ми го обяснява друг в моето положение.
За раждането и аз се надявам отново да родя нормално.То другия начин не е раждане ,а вадене на бебето.Но важно е бебето и майката да са добре,така че лекар ще каже.Но независимо ,че родих нормално кърмата ми тръгна едва на третия ден след изписването.Не знам защо така се получи.И малката се брше научила на биберон да папка в болницата и беше доста трудно.
Нашето мъниче преди месец беше седалищно,днес се е обърнало с главично.Е въпреки това е много рано да се каже,още има много място да се върти и обръща.Помня каката беше седалично до средата на 7 месец и аз точно тогава почнах да правя някакви упражнения(дупещи си спомням:) и на следващата ЖК се беше обърнала.Така ,че и а още време докато си избере позицията бебчето.
Момичета на вас взимаха ли ви и в коя седмица секрет?Понеже аз съм с течение отдавна и се чудя май е време.Предишната в 6-7 месец лекувах гъбички но тогава имах и сърбеж,а сега само течение което обаче е обилно и гъсто sad
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #78 -: ноември 26, 2014, 19:21:07 »

Съгласна съм с вас момичета, аз също предпочитам нормалното раждане, въпреки че не знам какво ме очаква, защото ще съм мама за първи път. Споделям мнение на лекар, становище на друг и т.н. Имам още 4-5 месеца до раждането, така че може и да се променят нещата. Моят гинеколог всъщност само ще проследява бременността ми, но няма той да ме изражда, така че е възможно да настъпят промени. Важното е, че сега поне ще имам възможност да приема и вариант секцио. Така или иначе, дори и да тръгне едно раждане нормално, пак може да се стигне до операция. За мен също е по- естествено за детето да излезе влагалищно и не случайно природата е създала така процеса на раждане. Факт е обаче, че когато едно детенце е чакано известно време (около година и половина), преди да бъде заченато, сега когато расте живо и здраво, явно докторът наистина се стреми да избегне всякакви възможни обърквания по време на нормалното раждане. В крайна сметка, ще видим какво ще стане до април месец.  good
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #79 -: ноември 26, 2014, 19:30:15 »

Моля да ме извините, че се намесвам така неканена в темата. Прочетох нещо, което... не знам как да го кажа.
Моля ви, не определяйте секциото като насилие! Всеки има право на раждането, което ще го накара да се чувства достойно и човешки. Защото аз например от напъни да се докажа, че мога да родя естествено, едва не загубих дъщеря си. Вместо от самото начало да си дам сметка, че не е това начинът на раждане за мен.
Жестоко е да се говори така, недейте.  Не знаете дали някой по-чувствителен човек няма да се подведе  или почувства виновен точно от такива думи.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #80 -: ноември 26, 2014, 19:47:40 »

Разбира се,че не е насилие.Аз съм за секцио по медицински причини.Няма две мнения по въпроса.Само ме дразнят някои мами като почнат аууу как си раждала нормално,да те боли,да се разширяваш....Всичко това съм го чувала от поне две мои приятелки и лошото е ,че в днешно време секциото се втзприема като нормално раждане,а влагалищното като някакво изтезание и ненормално нещо.Единствено на такива лигли се дразня.Е аз изобщо не завидях на техните по две раждания за по 10 мин.И пак казвам ако се налага секцио това е наи доброто раждане и за бебето и за майката.
А аз пък не мога да се съглася с това,че един лекар ще се претеснява и ще пази едно бебе повече,ако то е дълго чакано.Според мен за един истински лекар няма разлика между това бебе което е станало пт първия път и това което с години опити или инвитро.И двете са живи същества и от загубата на което и да е било ще боли еднакво!Ако се налага секцио то ще е по други причини.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #81 -: ноември 26, 2014, 21:56:01 »

В никакьв случай не казвам, че жените нямат право да раждат секцио. Имат и то по най-различни причини. Кой по медицински, кой по психологически. Нито казвам, че в критичн ситуация трябва нищо да не се прави, за да роди нормално на всяка цена пьк била тя и здравето или още по-зле живота на детето. Опазил ме Бог от подобна мисьл!

Казвам, че секциото не е по-щадящо за плода. Че медицината трябва да се използва разумно и адаптирано за конкретната ситуация.
И би било особено глупаво някой да се влияе от чужди приказки. Всеки си има глава на раменете и мислене и решава и чувства кое е най-добро за него и детето му. А една жена като стане майка винаги се чувства виновна я за раждането, я за кьрменето, я че му е горещо, я че му е студено. При майките чувство за вина да искаш, всички сме абонирани.  

Трябваше да добавя в горното изказване при нормална бременност и без усложнения, но то се подразбираше, никой не би и помислил обратното.

И да, за мен секциото е насилие, което в някои случаи се налага, защото е по-малкото зло и щетите от него ще са по-малки от други евентуални щети. Нещата тряба да се преценяват внимателно.

Предполагам ще се сьгласите с мен, че при една здрава и спокойна майка, нормална бременност и здрав и нормален плод, ако някой лекар каже "Айде да те резнем, щото е по-щадящо за бебето" звучи безумно.

Повтарям не говоря за конкретния случай с който не сьм запозната, а по принцип.

А по вьпроса за етиката сьм напьлно сьгласна с Рубин че
А аз пък не мога да се съглася с това,че един лекар ще се претеснява и ще пази едно бебе повече,ако то е дълго чакано.Според мен за един истински лекар няма разлика между това бебе което е станало пт първия път и това което с години опити или инвитро.И двете са живи същества и от загубата на което и да е било ще боли еднакво!Ако се налага секцио то ще е по други причини.

« Последна редакция: ноември 26, 2014, 22:00:45 от inaxastra » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #82 -: ноември 26, 2014, 22:36:35 »

Леле,леле...Какво става не знам.Не вярвам,че някои е искал да прозвучи така,а и няма бременна жена която да каже че твърди няма да ражда секцио.Щом се практикува тази операция ,значи има ситуации в които се налага.Няма спор,че най-добре е за едно бебе да роди влагалищно.Но понякога нямаме избор и приемаме това за най-доброто и за двете страни.Но е и факт,че се злоупотребява в България (доколкото знам другаде не е така по избор на пациента).Ох имам чувството,че се повтаряме и потретваме една през друга.Спирам huhhuh.gif
Хайде сега да обърна темата тук и да попитам почнахте ли с покупките за малчовците?Все минсе струва рабо на мен,ама ей така някоя дрешка да радва окото ще ми дойде добре.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: ноември 27, 2014, 11:16:45 »

Здравейте, момичета! Гледам развихрили сте се снощи. Няма универсална формула за най-добро раждане. Просто се преценява според ситуацията. Лично за себе си съм благодарна, че не се поддадох на страха и манията обзела по-голяма част от познатите ми майки, че секциото е по-лесно и безболезнено.  NO Родих нормално за няма и половин час бебе 3700 г. Никоя от нас не знае дали няма да се окаже като мен преди да опита. Така че лично аз бих родила и второто нормално, ако няма медицински противопоказания за това. Кажете нещо безвредно за гърло, че нещо ми дращи, а в събота заминавам за франция и ми се ще да имам нещо подръка в мен
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #84 -: ноември 27, 2014, 11:23:18 »

fanimira аз имах проблем с гърлото и се оправих с билкови лукчета - зелени за кашлица и сини за успокояване на гърлото. Има и жълти, които мисля са с лимон.
За раждането да се включа и аз. И аз родих нормално първото дете и искам да кажа, че не съжалявам. Вярно проточи се 24 часа от първия признак, но за това време не изпитах болка, с която да не се справя. Всеки според прага си на чувствителност. В болницата като отидох бързо мина всичко - прием и другите му процедури и след час и половина всичко беше минало.
Ще ме е страх ако се наложи сега секцио, но е важно аз и бебето да сме добре. Така че и това ще преодолея. Да не се стига до там все пак де.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #85 -: ноември 27, 2014, 11:26:13 »

Оле,късметлийка!Пу и на мен да минсе случи с второто!
Вчера мисля ,че бях писала в темата на мамите преди нас.Взимай хомеопатични Тонзилотрен,за смучене лукчета,хапчета Салвигол.Аз си капя в носа по една капка от Апи бейби мисля че беше.Това са прополисови капки за бебета.Друго което лекарката ми каза че мога да си пръскам тантум верде мисля че беше,ама не се наложи.Давай смело с хомеопатичните и бъди упорита!
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: ноември 28, 2014, 14:34:53 »

plamak_ аз съм чувала, че когато има проблем с очите или пък се ползва голям диоптър, то почти винаги се прибягва към секцио, но е добре да се коментира със специалист, защото при ниски диоптри има възможност и за нормално раждане, а много лекари го спестяват като инфо. При мен е ин витро на естесвен цикъл, защото имаше много малка пречка по мъжки фактор, т.е. забременях от първия път, за което благодаря на Господ! smile Това, което ми обясниха е, че шом е ин витро, това означава, че дълго време сме чакали бебето и лекарите се презастраховат с операцията. Според тях е по- щадящият метод за плода и съществува по- малък риск при раждането. Друг е въпросът обаче, че възстановяването след секцио е по- бавно, може би по- болезнено, не знам, но и кърмата тръгва по- трудно и бавно, до колкото съм чувала.
Така или иначе, бях се настроила за нормално раждане и сега малко по- малко, ще се наложи да премина на другата вълна smile
Благодаря за подкрепата и куража punk_girl123, надявам се, че ще се справя, но страхът си е страх smile В крайна сметка няма да съм нито първата, нито последната, която е родила секцио  Bravo
Рубин, аз пия Аспирин Протект, като преди това известно време си слагах инжекции Фраксипарин. АП ми го изписаха може би от към третия месец, но не помня много добре...
Браво на мамите, които са разбрали пола на бебките. Много е вълнуващо да знаеш какво ти е детенцето, въпреки че за всички ни е най- важно да са живи и здрави. Все пак си има тръпка да знаеш дали в теб се движи син или дъщеря  blum
Аз съм с изкривяване на едното око и знам че с годините  това се отразява на ретината  и си води до увреждане на зрението.Точно за това  много не искам и да рискувам за нормално раждане, но пак ще се консултирам .Нашето бебче е чакано 4г.  Ние също  сме  от първи опит , но правихме икси защото имаше по сериозен проблем при съпруга ми.
« Последна редакция: ноември 28, 2014, 14:42:59 от plamak_ » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #87 -: ноември 28, 2014, 14:51:05 »

На мен пък година след раждането,поради болки от плексит при посрщението ми при кинезитерапевт случайно забеляза че съм имала изкривяване на гръбнака-сколиоза.Тогава малко се поизплаших,защото бях раждала нормално.В смисъл той ми каза,че това се появява в училищна ранна възраст.И явно е били незабележимо и не ми е правило проблеми щом да не го знам до тогава.Но това ме кара да се позамисля,дали е било причина за по бавното разкритие и дълго раждане.Дали ,ако тогава знаех щяха да ме резнат? huhhuh.gif
Не съм ходила да ми го измерят с точно колко градуса е но е малко.Въпреки това сега ще се наложи.Не съм го и споменала още на доки,не съм се сетила,но дано не е пречка.А и другото което е,че ми слагаха епидурална ,така че анестезиолога е видял това изкривяване,все пак тогава се сгъваш на макс за да се видят всучки прешлени.Оф,дано не е причина,макар че ще се примиря.Сега като ми е второ раждане не го мисля толкова.С първото много държах да родя влагалищно,понеже бях с мисълта и за второ дете ,а не минсе искаше две операции.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #88 -: ноември 30, 2014, 14:29:23 »

Здравейте smile
Да се оплача какъв кошмарен ден имах вчера - нищо не можех да ям. Всичко веднага заминаваше  bad Изкарах почивния ден в леглото. И главата ме боля. Успях следобед да излезна малко навън да се разходя, но нямаше много полза от това. Легнах си с пижамата към 16:30 и станах сутринта в 9.
Днес поне хапвам. Беше ми малко пак лошо, но поне задържам храна и течности.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: ноември 30, 2014, 23:27:12 »

Здравейте, mamcheto опитвала ли си да пиеш вода с лимон за да ти отминава, аз като ми се гади ми върши работа.
Момичета да мина да ви се отчета вчера бяхме на скрининга, всичко при бебчето е добре , казаха ни че риска е 1 на 2000.Видяхме обстойно бебчето , малко си поспа и тогава успяхме да го видим на цяло , но иначе  не става ,както реши  така ще е  smile.Ще с иимаме розови гащи  yahoo stork-gurl На мен ми изписаха Аспирин протект ,защото ми били по стегнсати артериите на матката.
« Последна редакция: ноември 30, 2014, 23:28:52 от plamak_ » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines