Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 09:53:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 130976 пъти)
 
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #60 -: ноември 25, 2014, 14:03:12 »

Здравейте, момичета! Няколко дни не съм влизала в темата, но виждам, че се увеличаваме пролетните мами. Аз миналата седмица бях на втори скрининг и безкрайно много се радвам, че всичко с малката ни госпожица е наред. Докторът каза, че има малко носле...чак да се чудим с таткото на кого от двама ни се е метнала, като нито той, нито аз сме такива smile За съжаление, ме сюрпризираха, че ще трябва да раждам секцио. Толкова съм стресната, че вече седмица се интересувам живо от тази тема. Не че ако бях тръгнала да раждам нормално, не е възможно да се стигне до секцио така или иначе, но е друго сега да живея 4-5 месеца с мисълта за операцията и възстановяването след нея. Надявам се скоро да преглътна факта, че щом съм забременяла ин витро (макар и на естествен цикъл), то трябва да родя секцио...Само се моля всичко да се развие нормално и с бебчето да сме добре smile
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: ноември 25, 2014, 14:40:53 »

Сисе това ли е единствената причина за секциото , защото аз също съм  с ИКСИ на естествен цикъл , но аз някак си гледах да свикна с мисълта за секциото защото имам проблем с очите?
Да ти е жива и здрава госпожицата и ти пък ще мине и операцията и после ще и се радваш пълноценно.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: ноември 25, 2014, 14:59:40 »

Здравейте, момичета. Надявам се да сме здрави въпреки променливото време и гадните вируси. Каката беше болна през уикенда, да чукна на дърво май ни се размина за 2-3 дена. Момичета, какво се яде при нисък хемоглобин, моя е около 100 при норма 120, а съм на лекар след 2 седм. Та се сетих да започна с такива храни от сега.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: ноември 25, 2014, 16:04:04 »

Fanimira принципно изписват желязо при такива ниски стойности, а не се разчита на хранителен режим. Но като цяло яж храни богати на желязо. Моят съвет е да питаш доктора ти/дори и по телефона/ дали да не почнеш с таблетки.
Сисе секциото не е чак толкова страшно. Просто пред да го минеш изглежда така. Не боли чак толкова и след няколко дни си водиш нормален живот. Естествено в началото ще имаш нужда от помощ, че си наболява, но и това не е страшно.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #64 -: ноември 25, 2014, 22:07:18 »

Fanimira, аз с хапщета хемоглобина си го бях докарала до 90 в края на бременността и с храна успях да го кача до 100 за 2 седмици. Наблягай на месо, особено телешко, броколи, царевица, ядки сурови, панджар, ако си упорита с храна се вдига, особено ако е желязнодефицитна анемия, хубаво е това да се уточни. Тахана също помага много.
Активен
galina12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #65 -: ноември 25, 2014, 22:50:07 »

Привет от мен!  smile
И аз бих искала да се запиша във вашата темичка. Бременна съм в 9 г.с. и терминът ми е на 25 юни 2015г.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #66 -: ноември 26, 2014, 10:20:05 »

Много е хубаво, че се увеличаваме smile На всички лека и приятна бременност  give_rose
Във връзка с хемоглобина при предната ми бременност беше паднал малко под 100 и ми изписаха тогава Тотема, която обаче не понасях и я сменихме със Сорбифер (мисля, че така се казваше). Сега като си правих изследванията за мое учудване беше 129 - никога не ми е бил толкова висок. Все около 120-125 съм била.
Иначе и аз знам за месце и зелении, които си оказват добро влияние.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #67 -: ноември 26, 2014, 14:05:50 »

Привет момичета!Първо да поздравя новозаписалите се мами и да им пожелая спокойна и красива бременност!Също така здрави бебчета на фонала и много щастливи моменти!
Аз днес съм много щастлива! *INLOVE*Бях на фетална морфология и така се радеам че повече от час разглеждахме и оглеждахме бебче!Така се бях затъжила и така броях дните до днес. tease
Похвалиха ми бебето,че е многонпослушно (пу пу) и си пожрлаха само такива бебета да преглежда  Bravo
Каквото тръгне да измерва и то си го показва,позира.За разлика от кака си ще обича да го снимат.
Има невероятна прилика с кака си.Снимките от сега и тези на каката да с еднакъв прифил и най-вече нослета.Естествено ,че ще имат прилика разбира се,ама толкова мило ми стана като зърнах личицето в реален образ .heart
За сега имаме вече четири предположения за пол и те са за момченце.Първоя път още в 12 гестационна на биохимичния скрининг ми казаха предположения за момче.В 15 гс моята лекарка ми каза че и тя натам клони.В 18 ме гледа пак с една колежка и двете видяха "нещото" и днес вече на феталната ми казаха момче.Аз не знам защо ,може би защото имам дъщеря и ми е странно че ще имам и нещо по различно от момиче.Може би затова не ми се вярва.А странното е,че и вътрешно усещах,че ще е момче,само мъжки имена ми идваха на ум...
Радвам се разбира се,каквото и да е ще си го обичаме както каката!
Всичко отнпрегледа е наред,единствено накрая при следенето на кръвопотока ми казаха че имам ррзистентност на матката,е смисъл че лоя принос е ограничен и така да се каже имало риск или от ниско тегло на бебето или от вдигане на кръвно от мен.Също ми казаха,ме няма нищо тревожно като се има предвид теглото му в момента-407грама.Питах дали мога да повлия бякак,но ми казаха с нищо.Предписа ми аспирин протект за разширяване на кръвоносните съдове за да се увели потока.Но първо да го консултирам с моята аг.Също иска да ме види другия месец ,а и аз съм на ЖК на 17 така че и преди празниците да съм спокойна.Надявам се всичко да е наред.А някой пил ли е аспирин протект при бременоста?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #68 -: ноември 26, 2014, 14:21:13 »

Рубин аз съм на Фраксипарин което е една стъпка над Аспирина, Щом е видяла проблемче с кървотока, свържи се още сега с твоята док. Личен съвет започни да го пиеш, няма нищо страшно само ще ти помогне  good

Честити сини гащи, какво по-хубаво от комбинация от двете  give_rose
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #69 -: ноември 26, 2014, 15:08:50 »

Самото му име Аспирин малко ме плаши,макар че няма нищо общо с аспирина маи?Че нали обикновенния е вреден и затова.Сега ще й звъня отново,че тя е малко трудна за откриване smile
А ти Мариолка за какво го пиеш твоето?И може ли да те попитам вие как вървите с теглото,че сега се сравнявам с другите момчета с моите седмици.На нас днес ни казаха 407 грама.
« Последна редакция: ноември 26, 2014, 15:12:13 от Рубин » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #70 -: ноември 26, 2014, 15:44:51 »

Рубин самото име даже и не е Аспирин , а Аспирин Протект, който е различен от обикновения Аспирин. Аз не пия, пих в началото АП, и после минах на Фраксипарин което е инжекции , бъди психически подоготвена и за такова нещо.АП, Фраксипарин и Клексан се изписават при генетични мутации, фамилна обременност, или за по-добро кървоснабдяване на матката. Сигурно темата ти е много далечна и те плаши в момента но няма нищо страшно в нашата темичка 2 момичета се боцкаме а една е на АП   Wink много често е срещано. Ние бяхме на ФМ миналата седмица и бяхме 350 гр според мен си вървите супер до тук  good
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: ноември 26, 2014, 15:55:46 »

Хайде и ние да се похвалим със сини гащи. Тя и каката беше момче, ама не познаха. Поне този път доки показа атрибутите и каза, че няма грешка. Надявам се да е така.
За аспирина...ми аз гъча туршия в несвяст, а то вътре нали има. Та сигурно не е толкова вредно. Но аспирин протекта е различан от обикновения аспирин. Принципно и двете са ацетилсалицилова киселина, но все пак има разлики.
« Последна редакция: ноември 26, 2014, 16:03:20 от punk_girl123 » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #72 -: ноември 26, 2014, 16:13:33 »

Да,много ми е чужда тази тема с тези медикаменти,макар,че ми е втора бременност.То са казали хората,не старило,а патило питай.Няма проблем да ме боцкат,да се тъпча с хапчета и т.н,само бебе да се чувства добре и да расте!
punk_girl123,честито и на вас.Да са ни живи и здрави децата,а пола на бебчетата Божа работа.Аз и на двата пола бих се радвала.И двете си имат само хубави страни.Лошо е единствено това,че се нагласяш ,нагласяш и голямото дете вече!!!За мен това е от значение,че нашата кака си искаше момиче и сега почваме да я подготвяме.Само за това ще ме е яд,ако не са познали и 4 пъти!
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #73 -: ноември 26, 2014, 16:47:25 »

А нашата кака иска момче и ако било момиче сме щели да го връщаме  girl_impossible
Та се обясняваме, че каквото е бебето такова ще си го гледаме и обичаме и уж се съгласява, ама да видим  smile
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #74 -: ноември 26, 2014, 17:26:41 »

plamak_ аз съм чувала, че когато има проблем с очите или пък се ползва голям диоптър, то почти винаги се прибягва към секцио, но е добре да се коментира със специалист, защото при ниски диоптри има възможност и за нормално раждане, а много лекари го спестяват като инфо. При мен е ин витро на естесвен цикъл, защото имаше много малка пречка по мъжки фактор, т.е. забременях от първия път, за което благодаря на Господ! smile Това, което ми обясниха е, че шом е ин витро, това означава, че дълго време сме чакали бебето и лекарите се презастраховат с операцията. Според тях е по- щадящият метод за плода и съществува по- малък риск при раждането. Друг е въпросът обаче, че възстановяването след секцио е по- бавно, може би по- болезнено, не знам, но и кърмата тръгва по- трудно и бавно, до колкото съм чувала.
Така или иначе, бях се настроила за нормално раждане и сега малко по- малко, ще се наложи да премина на другата вълна smile
Благодаря за подкрепата и куража punk_girl123, надявам се, че ще се справя, но страхът си е страх smile В крайна сметка няма да съм нито първата, нито последната, която е родила секцио  Bravo
Рубин, аз пия Аспирин Протект, като преди това известно време си слагах инжекции Фраксипарин. АП ми го изписаха може би от към третия месец, но не помня много добре...
Браво на мамите, които са разбрали пола на бебките. Много е вълнуващо да знаеш какво ти е детенцето, въпреки че за всички ни е най- важно да са живи и здрави. Все пак си има тръпка да знаеш дали в теб се движи син или дъщеря  blum
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines