Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 20:16:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 131125 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: януари 30, 2015, 16:10:30 »

Мариола според мен можеш да почнеш да купуваш, ти първо си една от първите в темата и второ повечето тук като гледам сме за втори път мами , та си имаме повечето неща.
Много зависи колко е голямо бебето.Ники беше мъничък и реално до 4, 5 месец си му ставаха дрешки те. То реално и сезоните се сменят, та определено ако вземеш като начало по 4, 5 комплекта ще е ок.
аз съм имала зимно бебе и не знам лятото като са новородени децата , а е топло може ли по боди само или не? Нали в началото не могат да се терморегулират.
Преди време говорих по работа с директор на дом за деца и тя ми каза че е срамно че хората носят разни скъсани и стари дрехи и много от тях си мислят че едва ли не като са сираци децата и могат да носят всичко.Някои просто вме сто да си хвърлят боклуците , ги носили в дома. И аз затова се замислих.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: януари 30, 2015, 18:58:19 »

Летните бебета много лесно, памперс+боди и готово. Две-три жилетки и панталончета и това е!
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #422 -: януари 30, 2015, 19:46:50 »

Много време не съм се записвала тук  blush То не мога от работа да наваксам да изчета пропуснатото - писали, писали  blum
Вече мога да се похваля, че ние ще си имаме юнак smile Все си мислех, че ще е момиче, но не - момчееее.
Хемоглобина ми е паднал, та пия феро-фолгамма. Отделно тъй като съм отрицателна кръвна група си правих изследвания за антитела и са отрицателни  yahoo Бебо върви една седмица напред. Щял да има дълги крака и пъстри каза доки. Общо взето и за първото беше така и да си призная, че все са ни къси панталоните.
Предстои да прегледам дрехите от каката и да отделя това, което ще се ползва. И аз не виждам проблем в това да се ползват дрехите. Все пак са обличани по няколко пъти и айде прибрани, че са малки...
Към момента нищо не съм купувала - то от каката всичко има. Не че няма да се изкуша с нещо де  blush
Към момента съм +4-5 кг и то като гледам освен на корема май няма къде другаде да съм сложила  smile
Като имам възможност пак ще пиша smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #423 -: януари 30, 2015, 21:13:27 »

mamcheto,честито юначе!
Ох,момичета кръста ще ме скъса!Ама нетърпимо и не се издържа.Като стоя права ми е по добре,но от това още повече ме заболява като легна.И то болката е в лявата част повече.Маи изкривяването си казва думата вече. diablo
Някои да има подобен проблем о да препоръча поза или някак да облекча.Омам чувството,че беебто е натиснло там и затова така боли. girl_wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: януари 31, 2015, 14:02:59 »

Здравейте майчета. Ако някой знае как да си намеря снимките в прикачи.ком, моля да сподели. Взех, че качих от смарт-а 2 снимчици, но сега не успявам да ги намеря, че да ви пусна линк да ме видите. А са ми голям размер и не мога и в галерията да ги кача  crazy а и да споделя какво ми се случи вчера. Говорим си с едно майче с подобни седмички, обменяме опит така да се каже. И няква лелка се обажда по адрес на АГ-то ми, че едва ли не от нищо не разбира. И то ни в клин , ни в ръкав точно когато споделях, че си говорихме с него какво правим ако бебето е над 4 кг. Имайп ки предвид че каката се роди 3 ,700. Просто нагласите ми за вида на раждането и т.н. Много лошо впечатление ми направи де. За мен не е нормално да плюеш пред непознати лекаря, който те е следил и изродил без доказателства, при това въпросния е завеждащ на АГО. Доколкото съм запозната в чужбина си е дори подсъдно. Ама и затворих устата де - викам: Госпожо, родих преди 7 г. нормално за половин час бебе 3.700 и все пак не бих се правила на героиня и да не уважа мнението на лекарите, защото няма да родя вашия, а моя син! Аман, като родим веднъж и се мислим за големи експертки!  beating
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: януари 31, 2015, 14:23:59 »

mamcheto, много се радвам че ще си имате момченце smile Скоро си мислих за теб и викам не си писала какво ли стана, а то добри новини.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: февруари 01, 2015, 15:43:04 »

fanimira ужасно е това с коментарите от непознати. Аз се ядосвам като ми се бъркат за детето. Примерно вчера в един магазин я питам какво иска да купим за ядене, какво й се яде, тя ми се тросва "нищо", пак я питах, защото знам че ще купя нещо, после в нас няма да яде, абе моя си работа и някаква бабка ми казва "айде остави детето, като не иска няма да яде". Защо се месят в чужд разговор нямам обяснение  beating Много ми е неприятно подобно вмешателство.




Мен ме боли кръста, таза, колената, бедрата  blum Ужас ужасен съм, търпя някак, ама не се наспивам, това ме дразни много.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: февруари 02, 2015, 19:41:28 »

Момичета, днес бях на фетална морфология в София и съм много щастлива да ви кажа че ще си имаме момиче. danceg
всичко ни е наред.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #428 -: февруари 02, 2015, 20:10:29 »

Аз да "изкажа", че Роди днес е рожденничка - мила бъди здрава, щастлива и много обичана и нека като му дойде времето да гушнеш най-сладкото и здраво бебче  give_rose
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: февруари 03, 2015, 08:29:46 »

Честит рожден ден, Роди! Макар и на патерички! Бъди жива и здрава, много обичана. Желая ти лека бременност и прекрасно човече на финала. Днес съм на консултация, очаквайте отчет по-късно. Руми, честита принцеска,  good  Girl_hide ти си за 2ро, нали? А първото беше?   crazy
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #430 -: февруари 03, 2015, 10:05:43 »

Честит Рожден ден и от мен smile

Това с вмешателството е много гадно... Не разбирам защо някой трябва да ти се бърка в разговора, макар че неволно си признавам,че на мен също ми се е случвало. Веднъж бяхме в супер маркета и се чува страшен рев и мрънкане "Нямааааааааа уааааааааа" и целия супер маркет започва да се оглежда. Очаквахме да видим някакво 2-3 годишно може би правещо някакъв каприз. За наше учудване видяхме дете на около 6-7 години , момченце , което се сцепва да се дере, тропа с крак и какво ли още не и пищи така че да ти спука тъпанчето. Сигурно едно 10 минути не спря да се тръшка. А майката седи и си разглежда списание... Нали знаете как си личи едно дете като реве защото му има нещо и как когато прави просто капризи... е това беше втория случай...Е дръпнах я и и казах че никой не е длъжен да слуша капризите на детето и че ако тя като родител не знае как да го възпита да се държи на публични места това не е вина на всички потърпевши.... Имаше и други малки дечица, които започнаха да плачат защото се стреснаха, едно бебенце се събуди от крясъците... грозна работа...


Аз да се похваля - вчера бях на преглед. Бебо е идеален и върви с две седмици напред. Сега съм в 26та г.с., а по размери той отговаря на 28ма г.с. smile yahoo

Да ви питам нещо - лекаря каза че тези седмици трябвало да правя някакви изследвания , но не ми спомена какви. Знаете ли какво обикновено се прави по това време?
И другото което е - мен си ме преглежда лекаря, при който ще раждам. Нямам отделен консултационен лекар. Пък вчера моя доки каза че трябвало да имам някакъв, защото иначе не можели по нататък да ми издадат болничния за 45 дена..... huhhuh.gif Някой да има идея какво значи това и защо е?

Аз съм при този доки от 6ти клас, познавам го от малка и съответно нямам идея защо ми трябва друг лекар , който да ме следи, при положение че моя си ме следи прекрасно. Върти ми се в главата че може би защото моя си се води специалист хирург и официално може би да няма право да има консултации... знам ли...

Някой ако знае ще съм благодарна...
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: февруари 03, 2015, 10:16:17 »

Доколкото знам трябва да е или специалист АГ или личния ти лекар. Възможно е чисто формално да няма право да издава болничния. Най-добре му звънни на личния да го питаш може ли той да го издава. Ако ли не, няма начин да не те насочи към някого.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: февруари 03, 2015, 10:19:55 »

Роди, честит рожден и от мен.!Много здраве и любов.
Фани, първото ми е момче и затова сме толкова щастливи, че ще имаме различни.
миленката твоят лекар не работи явно по здравна каса и не води женска консултация, така явно излиза. Доколкото знам още в трети месец трябва да се избере лекар за Ж.К.Правят се тогава кръвни изскедвания, както и по към края, не помня кой месец, май към твоите седмици.Ако действително нямаш лекар за женска консултация , си вземи направление за жк от джи пи или самото джи пи също може да води Ж.К. Питай джи пи то.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #433 -: февруари 03, 2015, 10:22:06 »

Ти по ЗК ли си при него? Явно не може да води ЖК ( женска консултация)  можеш да вземеш от личната едно направление и да се запишеш някъде само за това ( най често в кварталната поликлиника) Въпреки че е трябвало това много по от рано да ти го каже.

За изследването не ти ли каза какво е? Най вероятно е за гестационен диабет, но не съм сигурна то не е задължително. Той пуска ли ти редовно ПКК и урина?

За ревящото дете, не съди, всички си мислим оооо аз няма да допускам такова нещо,ооо моето дете няма да е такова. Ми аз на 6 години бях легнала в магазина на земята и се тръшках да ми се купи яке 3 размера по голямо, ех верно че си го носих 3 години  girl_impossible
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: февруари 03, 2015, 10:27:42 »

Само да кажа, че го прочетох в закона обаче пиша от тел. и няма как да дам линк, както и Руми е написала бременността се следи от АГ или Личния лекар. Няма начин да ти откаже, ако го направи трябва да ти издаде направление за АГ. Руми, прекрасно е да имаш момиченце. С умиление гледам момичешките дрешки на каката, като знам, че може би няма да обличам малка бебка вече, малко ми става криво. Имам чувството, че няма да мога да гледам момче  girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines