Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:59:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 131269 пъти)
 
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #30 -: ноември 13, 2014, 12:20:02 »

Здравейте smile
Лека бременност на новите мамчета  give_rose
С първата бременност рано ми казаха, че ще е момиче и така си и беше. Върти ми се нещо 13-14 семдица, ама може и да бъркам. Мина доста време  blush
Аз да се оплача, че последно време постоянно ме боли главата. Все едно е в менгеме. Ужасно е. Вчера пих парацетамол и ме успокои за половин-един час и после пак. sad Отделно дето пак ми се гади сутрин и повръщам, а бях спряла може би за 2 седмици. Предния път от повръщането свалих 3 кг. Сега не съм мръднала ни на долу, ни на горе.
Вие как се чувствате?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #31 -: ноември 13, 2014, 12:47:34 »

mamcheto за главоболие на мен освен парацетомол, когато е по леко ми помага много и това:



Специялно е за главоболие много охлажда и има ментова миризма.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 13, 2014, 13:37:19 »

Между другото, главоболието може да е провокирано и от проблеми с кръвното. Та виж как ти е кръвното и тогава пии лекарства. /ако не си го проверила вече де/
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #33 -: ноември 13, 2014, 13:42:29 »

Признавам, че скоро кръвното не съм го мерила, но по принцип ми е ниско...
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #34 -: ноември 13, 2014, 19:08:44 »

Здравейте, бъдещи майчета! Терминът на нашата девойка е определен за 01.05. Сега съм в 15-та седмица и преди два дни ни казаха пола. Като че ли е малко рано, но докторът гледа, гледа и каза, че няма как да е момче, за леко разочарование на таткото smile Първа бременост ми е и все още не усещам бебката, но се надявам и това да стане скоро.  good
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 13, 2014, 22:33:07 »

Е супер започваме да се увеличаваме все повече smile.
Мамчето наистина е хубаво да видиш как е кръвното ,защото е твърде възможно да има промяна, въпреки че дават че обикновено това се случва след 20 седмица.Аз имам нормално кръвно , но  след приема на Естрофем ми се повиши, че може би седмица след като го спрях вече си падна .Дори ме пратиха на кардиолог , защото било рано да вдигам кръвно и да нямало  някакъв проблем със сърцето ми.Така че профилактично си го проверявайте.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 14, 2014, 11:20:56 »

Здравейте момичета, бях активна във форума през далечната 2007 г. когато се омъжвах, после се роди малката и през 2009 някъде спрях да пиша. Наскоро търсех сватбени неща и ви намерих отново. Реших да споделя за втората си бременност - живот и здраве около 20ти юни догодина. Имам чувството, че съм била бременна и гледала бебе не преди 6, а преди 60 г.  Oh my ... Дано с ваша помощ малко да ми светне! Радвам се за всички, които очакват уникалното събитие с нетърпение и желая лека бременност!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #37 -: ноември 16, 2014, 09:07:20 »

Честито!Леки месеци до срещата с бебче!И само радостни емиции до края!
Момичета,моля помагайте.
Не мога да разбера тов което усещам дали е намърдване на бебчето или контракции.До сега съм мислела,а и така изглеждаше,че се свива на едната страна на топка като легна по гръб.Вчера по същия намин но минсе струваше че доста често усещам.А и не знам от това как застава ли чувствам напрежение ниско долу.Бях споделяла преди ,че като цяло бебето го усещам много ниско.Както други мами споделят на моменти като натисне някъде и имам чувството,че ще излезе.Дори и ритането го усещам ниско долу.А и е седалищно.Та сега много се тревожа дали това са контракции или намърдване на бебето.Пре първата бременнист пих Нутримаг от 4 месец и не съм усещала като че ли това.Или съм забравила.Наистина много неща се забравят,а и това че бременност с бременност не си приличат при мен е така.Сега пия Магнерот 3х1 ,а снощи взех по две и Ношпа х2.Претеснявам се.На предния преглед споделих на доки,че усещам натиск ниско долу тя ме пита само дали имам зацапване или прокървяване и до там.Сега съм на 26.11 и мисля акобпак се повторижтова днес да й се обадя поне за успокоение.Знам много добре,че по компетентно мнение от нейното няма ,но питам тези които усещат понпринцип бебче толкова ниско далибим се е случвало.И тези с контракциида споделят какво по тично усещат
Ох,как риткааааа  angry
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 17, 2014, 07:57:55 »

Рубин по това време е нармално да го усещаш. Принципно ако рита ниско, ниско ще го усетиш. И аз така в началото имах болки и питах доки. Тя погледна шийката и каза, че всичко си е ок и това е бебето. А това беше в 11 г.с. Но ако се притесняваш по добре питай твоя доки.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 17, 2014, 14:48:23 »

Рубин, и аз мисля, че е бебето, но все пак се чуй с доки. Тя ще знае най-добре, пък и ти ще си спокойна! Усмихната седмичка на всички! Аз започнах с пълна пара. Сутринта пощурях направо, та мисля следобеда да помързелувам. Как сте с кг-те момичета?  yahoo аз първия път влязох да раждам с тези кг, с които съм в момента  Oh my ... не ми се мисли какъв кит ще стана до края! Честно казано, твърде не ми пука - имайки предвид, че ще гледам сама бебе+първокласничка+мъж работещ по 14 часа на ден си мисля, че бързо ще се вталя  Wink
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 17, 2014, 19:44:17 »

Рубинче  съвсем нормално е да усещаш бебо, попитай доки , но не се притеснявай излишно .
А относно кг аз съм си пълна по принцип , но за момента  не съм качила нито един кг, но се очаква скоро и това да стане, иначе коремчето си расте smile
Вижте какво копирах от една статия  как  трябва да се качват кг по време на бременността.
Трябва да знаете как точно трябва да премине увеличаването на теглото ви по време на бременността  (като се има в предвид, обаче, че преди самата бременност теглото ви е било нормално). И така, през първите 3 месеца трябва да наддадете 0,9 – 1,8 кг, а през следващите 6 месеца – всеки месец по 1,5 – 1,8 кг.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #41 -: ноември 17, 2014, 23:41:35 »

Благодаря ви момичета! @}->--Хем съм минала през това,а толкова чужди са ми тези усещания.Единственото което е еднакво е този СТРАХ,а как искам да съм спокойна.Добре,че е голямата ми вече дъщеричка,че покрай нея да се чувствам по добре.Понякога си мисля,ме просто защото е вече по голямо бебче и като зарме дадена позиция и усещан дискомфорт по долната страна.Но пък си казвам да не би да са контракции и това да е болка ниско долу.А бе ужас.Днес не усещах нищо до вечерта когато пак така в определен момент и то като лежа  angry
Това ми е странно,ме в движение не го чувствам а като се залежа.
И това са притеснения на една жена раждала 24 часа,при които 20 часа бяха с болки и контракции и бааавно разкритие.Би трябвало да си имам поне представа,ама тя вярно казват хората че и болката се забравя.
За килограмите аз сега съм много по добре.Но и с каката ми се хапваха все вредни храни.Месо хапвах насила.А сега едно,че не ми се преяжда постоянно нещо,а и ми се гади от вредните храни.То не толкова вредни,а такива които носят само калории и нищо полезно.Например от любимите ми тестени връщам и съм се отвратила.А така минсе хапва месце на скара,салати и плодове!Много!Коренно различни предпочитания.
Аз бях чела някъде,че последните месеци пък не се качва толкова понеже стомаха е яко притиснат и количеството което поема е много малко.Аз не мога да кажа как бях преди понеже накрая не исках и да знам колко съм качила,беше нещо страшно.
Момичета относно храните които не се препоръчват за бременни,знаете ли дали и защо ряпата не се препоръчва?Не мога да намеря логика освен в газовете които ще предизвика. crazy

Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #42 -: ноември 18, 2014, 08:30:36 »

Добро утро момичета smile
Рядко се навъртам тук, ама честно казана в офиса доста работа, а в къщи само си лежа. Чакам да дойде четвъртък за срещата с бебето - да видим как се развиват нещата.
Главоболието си продължава. Позната бременна е била като мен и изведнъж е спряло. Чакам този момент. Навсякъде в нета пише, че главоболието било нормално състояние, особено ако страдаш от мигрена. Само дето за съжаление не се свиква с болката.
Рубин, порових се сега за ряпата, че ми стана интересно и намерих следното: "Добри източници на желязо са пълнозърнестият хляб, бобовите храни, овесените ядки, вареното жито, пшеничените зародиши, грахът, спанакът, копривата, лапада, зеленият лук и чесън, повечето ядки, сушените кайсии и сливи, стафидите, шипките, тиквените семки, ряпата, повечето подправки. Ако тези храни се съчетават с богати на витамин С плодове и зеленчуци ще има задоволителен внос на желязо.", а също и това: "Не яжте сурови кълнове, включително на люцерна, детелина и ряпа, тъй като бактериите биха могли да влязат в семената, преди те да започнат да растат. След това ще е невъзможно да ги измиете, така че или ги избягвайте или ги сгответе добре, преди да ги консумирате."
Честно казано не видях да пише някъде, че не се препоръчва, така че май си хапвай спокойно. Само да не са кълнове Wink

А тези, които сте като мен с втора бременност кога започнахте да усещате бебчето? Струва ми се от няколко дена, че усещам нещо, но не съм убедена дали е бебето.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: ноември 18, 2014, 08:51:31 »

При мен от 11 г.с. почнах да усещам прободни болки, а в 12 г.с. вече станаха ритничета!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #44 -: ноември 18, 2014, 12:20:13 »

Благодаря отново!Ами макар,че казват че второто се усрща по рано при мен не важеше.Каката я усетих сигурно и бе съмнения дали е тя в 16 седмица,а преди това леки намеци.А сега така чаках по рано,ама чак в 16 едва имаше повиди за чудене,а бях сигурна в движенията вече в 18 седмица.Но сега в 20 имам чувството,че е придобило сила изведнъж и корема ми се клати като легна по гръб tease
А да добавя,че съм/бях слаба,корема ми плосък и самата коремна стена тънка.
Ох и аз нямам търпение да мине тази седмуца и да отида на фетална морфология!Любимия ми преглед!
Сега да ви се оплача,отново чувствам гадене на моменти.Вчера дори глътнах на гладно магнезия и ношпа и от многото вода явно  bad
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines