Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 08:16:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 131303 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #180 -: декември 18, 2014, 15:14:24 »

Да се престаша най-накрая да пиша в бебешката тема... blush  Не знам защо, но след като забременях първите два месеца всеки ми повтаряше какво ТРЯБВА видиш ли да правя, всеки си мислеше че знае кое е най- добре за мен и най-вече всички се сцепваха да ми задават въпроси на които не знам отговора, след което да се възмущават как така не знам... Затова малко бях дала бан на бебешките теми... реших че нищо не искам да знам... Пък и си имах достатъчно други притеснения и главоболия smile

Сега, понеже то времето си минава, не е лошо да започна да се подготвям малко по малко...
Да ви питам 3д 4д и тн... кога се правят? Поради амниоцинтезата , която ми правиха в 17та седмица лекаря ми беше тотално анти на тема всякаква информация докато не излязат резултатите, така че дефакто нито знам кога трябва да се прави, защо трябва да се прави, къде се прави.................
Чак след Нова Година ще ходя на консултация, така че не е лошо да се информирам какви въпроси да задам... blush
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #181 -: декември 18, 2014, 16:00:02 »

milenkata хайде време ти беше smile

Значи това 3Д е всъщност Фетална Морфология и се прави при такъв специялист. Тогава се оглежда бебето добре и се разглеждат всички органи подробно. И за да не е много медицински прегледа пускат 3Д за шоу на родителите и броиш с лекаря пръстчета . Прави се оптимално 18-23 г.с., така че попитай си твоя док къде да я направиш понеже ще те хванат празниците теб. Има много специялисти, в София се прави най-често при Марков ( много трудно се записват часове там) в МЦ Фемина, при Мазнейкова, в щерев при Чавеева ( аз там ходих) в клиника Надежда ( Михайлова май беше)

Ето какво представява, нищо страшно даже е забавно smile

http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task=view&id=45&Itemid=100
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #182 -: декември 18, 2014, 16:02:47 »

Здравей milenkata,3d се пуска при феталната морфология която  при мен беше в 21 гс.Не споменявам биохимичния скрининг,защото ти явно си го минала,той е в 12седмица някъде.
Трябва да ти кажа,че точно това се обсъжда тук-според мен каквото ти кажат това,недей да се натоварваш много с инфо,че главата боли. tease
Лека бременност и щом доки каВа всичко е наред си живей живота и се наслаждавай!
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #183 -: декември 18, 2014, 16:05:38 »

Здравейте и от мен, бъдещи мами  heart Включвам се и аз в темичката smile Термина ми е 11.05 (може и да има лека промяна, понеже преди десетина дни на консултацията лекарката каза 16-17ти...незнам,но засега така си го смятам от първи ден от последна менструация по табличките и в нета-11ти).
Очакваме момченце  heart Поне така ни казаха на прегледа на ФМ. Засега всичко е наред, надявам се и за напред да мине така. Тревоги естествено има...първа бременност ми е и въпроси в главата ми много. Ако зависи от мен всяка седмица ще ходя на консултация за мое успокоение, че всичко е наред хехе.
От около седмица-две започнах да усещам вече помръдване от бебчо.  heart Ще следя с огромен интерес темичката и ще се включвам.
« Последна редакция: декември 18, 2014, 16:07:49 от bride_varna » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: декември 18, 2014, 16:44:18 »

Миленка понеже вървим заедно на мен 3Д ще ми правят някъде средата на Януари. Но тя моята лекарка всеки път си оглежда всичко, така че не ми чак такава тръпка. Даже вече си имаме 3д снимка на муцунка. Според мен и това е удрало баща си.
Иначе след 3Д аз не се сещам за някви по такива изследвания. Единствено на теб да ти следят кръвната захар и хемоглобина.
Другото, което оства са покупките...Така ви завиждам на първескините, че ще пазарите. Ние като си имаме всичко и чак ми е мъчно, че мънчо няма да има нищо ново. Е сигурно бабите ще ни вземат дрешки и там козметичните неща, ама то там тръпка няма. Така исках поне една количка да вземе, ама уви...
Даже ще спи в на кака си кошарата, а кака ще намаже ново легло. За това сега се учим да спим на свободен режим...
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #185 -: декември 18, 2014, 16:58:00 »

bride_varna   Tи си направо заедно с мен и Пънки smile Моя термин също е на 11,05 smile
 yahoo
Честито!

Мариолка мерси за инфото, а колко струва горе долу?

Иначе Пънки - при това положение мисля след Н.Г. да отида на преглед така или иначе на 5 януари съм на преглед и направо да се уговоря с моя лекар кога да го направим това, пък и той може би ще ме насочи при кого се прави smile

Рубин - общо взето се чувствам супер и единственото ни притеснение бяха резултатите от амниото, иначе всичко ми е идеално в норма - поне така каза лекаря. Така че, мисля да те послушам и да се интересувам от неща само касаещи моята си бременност... smile В болницата се нагледах на тежки случаи и да ви кажа честно - бая паниращо си е, дори за хора със силна психика. Почваш да си мислиш че и на теб ще ти се случи това или онова...

Но все пак ще ви следя с удоволствие give_rose
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #186 -: декември 18, 2014, 17:00:06 »

milenkata  Около 120 лева е този преглед
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #187 -: декември 18, 2014, 17:13:28 »

Миленка , 18 г.с ли се водим, наборе хех
Аз все си мисля, че сме 19-20 по някои таблици, които съм гледала и по мои сметки smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #188 -: декември 18, 2014, 17:27:02 »

мда smile 18та седмица. Зависи кога ти е последния цикъл де... на мен първи ден на последна менструация ми е 11 август, ама аз съм и с цикъл на 22 дни, средно по 4 дни продължителност. Забременяла съм на 26ти август така че... зависи от много неща , за да се каже с точност smile

Мариолка  - мерси за инфото, ще разуча
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #189 -: декември 18, 2014, 17:39:56 »

Ахааа ясно smile Може би оттам идва разминаването, моя последен цикъл е 4.08.  good Е,няма значение, важното е всичко да бъде наред с бебчо smile
А момичета,мислите ли вече имена за бебоците ви?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #190 -: декември 18, 2014, 17:48:06 »

Моя сладур е ясен от преди да го заченем - Борис! smile Много харесвам името, много ми е царствено, едновременно с това международно, пък и в родата на мечи вървят Филип Борис Филип Борис от 5 поколения... така си му е ред smile

Иначе и за второто сме го измислили ако е момиче - Елена - на никого не е, но поради горните причини много обичам името smile
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #191 -: декември 18, 2014, 19:14:50 »

Чуден избор и много интересно това с имената през поколение  good
Нашият малък мъж пък май ще е Борислав хех. Но да видим...таткото харесва дълги имена и от предложените от мен имена, само това му харесва и май май това ще е, но има време, само да ни е живо и здраво smile
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: декември 18, 2014, 19:16:39 »

Руми, добре дошла. Каква разлика се пада между Никола и номер 2! Знаете ли пола или още не?
Рубин да ти кажа, толкова се притесняваш, че ако беше на мое място щеше да се побъркаш. Аз ежедневно си имам някви присвивания и прочее, плюс болки в кръста и т.н. Да не говорим, че си разнасям едни 12 кила, дето хич не им пука, че ще си имаме бебе.
Отпусни се малко....общо взето така си губиш удоволствието от бременността!


С последното съм абсолютно съгласна  good


Рубинче
акушерка съм от две години и още четири всеки ден в болницата стаж, учебна практика и т.н. За шестте години обикаляне по АГ болници и кабинети ще ти кажа, че не съм видяла жена родила след преглед, всъщност - има, но това са жени при който на самия преглед е видяно, че има разкритие, а не че разкритието е предизвикано от прегледа. Като отиваш с оплаквания, че въпреки магнезия имаш контракции е нормално да те прегледат, за да видят какво става. Въпреки че според мен нямаш контракции, а просто яко те завърта вихрушката покрай малката. Да не говорим че с втора бременност много жени са малко по отпуснати - мускули, кости, сухожилия и тежестта на самата бременност се понася малко по тежко. Отпусни се, радвай се на бременността, живей нормално, макар че бременната жена е здрава жена, все пак тялото търпи някакви промени, нормално е понякога нещо да ти опъва, дърпа, понаболява и разни такива малко дискомфортни състояния.


 sise1902 аз лично съм изключително лошо настроена към марката на тази количка. Бих предпочела (така и ще направя всъщност, че не пазим количката на дъщеря ми) да си купим хубава качествена количка втора ръка. Най вероятно ще търся JANE в олх, набележила съм си вече.



За име ... харесвам и аз Борис, Боян, Калоян, Ивайло  crazy И сигурно още много, ако се замисля  blum


Добре дошли на новите мамчета  give_rose


Aaa и да покажа едно коремче и вие след мен lol))))

« Последна редакция: декември 18, 2014, 19:21:01 от Gergancheto » Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #193 -: декември 18, 2014, 20:01:17 »

Много хубаво коремче и още по- хубаво злато го гали smile
Благодаря за отзивите за количката! Аз тепърва започвам да се запознавам с марките и качеството им, защото чакаме първата си рожба и още доста неща ми предстои да науча smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #194 -: декември 18, 2014, 20:05:41 »

Gergancheto,а бе знаех си аз че трябваше да те питам лично,някакси ме успокояваш! give_rose
Абсолютно вярно е,че покрай малката не се усещам как се измарям и е кормално да ме боли туй-онуй.
Сега да кажа колко сте орекрасни!Няма по мило за  мен от това по голямото детенце да гушка коремчето на мама,да се вълнува и да тръпне!Страхотни сте! Bravo
Аз вчера бях с каката на преглед и да ви кажа на нея показваха бебето,на мен не толкова.Е ,макар че чаках този преглед с нетърпение се радвах как тя се интересува и разговаря с лейарката.Разбира се че нетърпението ми е най-вече да знам че всичко р наред,но друго е да си разгледаш отново бебето.На мен показаха сърчицето и другото беше към каката ,която много беше щастлива че е видяла и познала ушенцето на бебето Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines