Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 20:18:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 28 ЧАСТ  (Прочетена 146851 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: февруари 10, 2015, 15:46:27 »

Аз също отделих по близо час на магазин. В единя стоях много малко. Просто всичко,което харесвах, го нямаха налично, накрая премерих 2 рокли и след 20 мин бях приключила. В друг салон мерих различни модели рокли (принцеси, русалки, А-линия, каквито имаха налични) и се застоях около 1ч.
BTW, не е лошо да се опитате да седнете и да се пораздвижите малко с роклята, която харесате. Все пак на сватбата няма да сте постоянно прави и на едно място Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: февруари 10, 2015, 15:54:03 »

Зависи от теб, братовчедка ми пробва 4 рокли повече от два часа  Oh my ... crazy ... Но бяха снимки, фото, фръц, чуденки, а бяхме само дветеее  nea Аз със сигурност ще съм по-бърза....  Girl_hide
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #317 -: февруари 10, 2015, 15:57:19 »

Около час е достаъчен за проби според мен. Но Нелката е права - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се разтъпчете с роклята, клекнете , седнете, изиграйте едно хоро.... Трябва да видите дали ще ви е удобна... Благодарение на тези малки трикове установих, че шлейфът ще ми пречи и е по добре да е възможно най малък, презрамките ако ми ги скъсят много няма да мога да си вдигам ръцете, банелите ми стягаха, а сатена под дантелата  е по-дълъг от самата дантела и не стоеше добре (това последното беше при последната проба де)

Та мисълта ми е - на сватбата няма да стоите като манекенките от каталозите, ще се движите. Така че със сигурност като харесате малко повечко някоя рокля, разходете я  good give_rose
Активен
milady
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 232


"The most happy"


« Отговор #318 -: февруари 10, 2015, 16:43:32 »

Зная, че шма тема да Асеновград,ставаше въпрос за момичето, което каза, че днес ще ходи до Версай и Радичев-тя да си сподели впечатленията.
На мен много ми се мерят рокли, но ще изчакам времето да се пооправи, няма да обикалям в този студ, и една приятелка ще се омъжва и заедно ще отидем.  yahoo
Много добър съвет е да се пораздвижим в роклите  smile
Много ми се струва рано февруари да харесам и купя рокля-ами ако отслабна, не не рано ми е. Вероятон дизайнерите са прави, но аз няма да бързам.
Мисля да отидатези дни до Би Кеин и този на Солунска-лесно място ли е впрочем агазина на Солунска, че там си харесах доста модели  give_rose
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: февруари 10, 2015, 16:52:16 »

Само за справка, моята рокля я купих септември миналата година. Сватбата е юни, тази година. Корекциите ще ги направят като наближи малко лятото smile Просто си се харесах с роклята.
Но всеки си преценява.
Активен
milady
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 232


"The most happy"


« Отговор #320 -: февруари 10, 2015, 17:04:53 »

Само за справка, моята рокля я купих септември миналата година. Сватбата е юни, тази година. Корекциите ще ги направят като наближи малко лятото smile Просто си се харесах с роклята.
Но всеки си преценява.

да, абсолютно си права, и аз съм харесала рокля ,както казах вече и по-хубава от нея досега не съм и видяла, просто от тази гледна точка не я взимам-не искам да съжалявам преди да съм обиколила повече blum
Активен
winter_sun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #321 -: февруари 10, 2015, 18:38:42 »

Такаааа....Ето и обещаните отзиви от мен за Версай и Радичев.Само да уточня, че в други магазини не съм влизала, отидох единствено заради тези двата.
Първите впечатления след влизането в града са кич, кич и пак кич. От всяка витрина те гледат лъскави, брокатени, натруфени рокли с пайети. Радичев и Верасй се намират изключително лесно. На една минута едни от други са. Влезнахме първо в Радичев. Личи, че не е София, консултантките са тупирани, лошо гледащи мацки. След като ме попита "К'во шЪ искам" и отговор "булчински рокли", последва "Ми ние сме ги скрили"  Bravo Имаше 3 рокли, една от които на манекен и беше роклята, която едно момиче на предната страница ме беше помолило да питам за цена. Цената е 690 лева. Така моята визита в Радичев приключи. Следва Версай. Не съм отишла с никакви очаквания, дори не исках да ходя в Асеновград, но както и да е. Ателието е не много голямо, но с много приятни консултантки-любезни, търпеливи и ненатрапващи. Премерих 4 рокли. Колкото и нескромно да звучи и четирите ми стояха добре, харесах се. Няма кич, няма лъскаво. Дантелите са меки, изпълненията на роклите са качествени. Има за всеки вкус по нещо. Има А линия, тип русалка, принцеса, прави рокли, с една дума всичко. С една рокля се харесах особено много. След всички други, помолих да я облека пак-нямаше проблем. Роклята е с връзки, питах за цип, скрит с облечени копчета-възможно. Това оскъпява ли-не. Роклята беше на цена 820 лева. По моя преценка бяха малко за тази рокля. Испански тип воал 1.50м.-150 лв. Сядах с роклята, скачах, качвах се и слизах от подиума, не ми направиха проблем. Само не може да се снима.

Докато се прибирахме от Асеновград, се обадих за среща за утре, на следните магазини:
1. Ателие Ивоар
2. Бутик M. Tyler
3. Ателие Holyday TM
4. Арети
5. Модна къща Princess

Казвах кои часове са ми удобни, нямаше проблем. Направих си срещите през час и половина, нарочно, за да имам повече време. По-добре да отида по-рано някъде, отколкото да закъснея. Ами това е. Мисля, че след утре ще съм минала през всички магазини. Пропуснах да кажа, че вчера бях освен в Палома и в Сватбения център. Ами не е за мен. Отидох главно заради модел на LA SPOSA, който се оказа с 4 номена по-голям от моя размер. Момичето беше много мило, дърпа я тази рокля, свива я както може, само и само да мога да добия представа как би изглеждала в моя размер, но уви-бях като огромен чувал. Там може да се снима без проблем.
Надявам се да съм била полезна! Утре отзиви за останалите.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: февруари 10, 2015, 19:45:50 »

Влезнахме първо в Радичев. Личи, че не е София, консултантките са тупирани, лошо гледащи мацки. След като ме попита "К'во шЪ искам" и отговор "булчински рокли", последва "Ми ние сме ги скрили"  Bravo
Хахаха, направо ми оправи настроението biggrin Аз на това директно ще се завъртя и ще си изляза от магазина... laugh
Активен
MONICAMAD
Любопитен
*
Публикации: 38


« Отговор #323 -: февруари 10, 2015, 20:21:50 »

Само да припомня,че топирани мацки има и в София, и в Париж и в Los Angeles!!! Когато само косата е топирана, може и да си затвори човек очите, но когато душата е прекалено натопирана, не! smile  Средата на oктомври бях в Асеновград и свормирах моите черни и бели списъци. В черните са Нели (на кръговото), която ме попита кога е сватбата, а аз казах " август 2015" и тя моментално ме отпрати с думите-" ела догодина, не искам роклите ми да стават зян, не може да се мерят толкова отрано.....".... В белия списък имам 3 магазина - Александра, Версай и Ванеса smile Радичев ми остана в неутралния списък, понеже влезнах с големи очаквания, а вътре имаше някакви супер изчанчени неща... smile  Yes Yes
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: февруари 11, 2015, 08:39:54 »

winter_sun, За толкова малко пари (роклята, която ми харесва на мен) хубав ли беше плата, че не искам някой твърд да умра при допир хахаха smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #325 -: февруари 11, 2015, 10:13:33 »

alexandrova_90, Радичев работи с хубави платове и дантели като цяло. Аз лично, когато търсех за моята сватба рокля, останах очарована от идеите му. Въпросът беше, че търсех нещо по-конкретно - имах идея какво искам. Бях си харесала рокля на чужда фирма. Та при него такова копиране на идеи от чужди марки нямаше 1:1.
Парите са малко, защото това е Асеновград и не са нито софийските наеми, нито софийските заплати и осигуровки Wink
Иначе впечатлението за топираните продавачки и аз го имах funnytooth
Само да допълня - при Нели Праматарова положението беше подобно. Стахотни платове и дантели (о, какви дантели) - цени 450-550 лв за сложни за изработване рокли. Обаче си казаха - това са мостри, стояли в магазина. Става ти - купуваш. Не ти става - шият ти я по твои мерки, но цената скача драстично. Жената си шие основно за износ (както Версай) и тук не е основен пазар.
« Последна редакция: февруари 11, 2015, 10:17:40 от Alichka » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: февруари 11, 2015, 10:24:10 »

Ами, не знам, още се чудя дали да ходя до Асеновград, да по-малко пари са, но с няколкото ходения, ще стане същото. Иначе този модел, който съм качила многооо ми харесва  heart Аз не искам да ми копират модел на световна марка 1:1, въпроса е да ми стои добре и да ми харесва, марката не е водеща  Curtsey
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: февруари 11, 2015, 10:31:04 »

Аз се отказах на ранен етап от ходене до Асеновград. По груба сметка, дори роклята да е с 50% по-евтина, разходите за транспорт, използване на платена отпуска и т.н. всъщност изравняват цената. Все пак роклята ще я шият там, има определен брой проби, които трябва да се направят. Като ударих чертата накрая, рокля за 700лв там щеше да ми излезе към 1000лв , все едно е от някой софийски магазин.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #328 -: февруари 11, 2015, 10:54:53 »

Това малко Offtopic се явява, но ако се харесате в роклята и не сте от близо - ще ви  я ушият или на деня, или до другия ден. Да не мислите, че жени, които пътуват от Търново, от Русе, от Враца... ходят по 3 пъти на проби Wink Транспортните разходи си ги има - няма как good
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #329 -: февруари 11, 2015, 10:55:33 »

Момичета, без да искам да убеждавам някой в смисъла от ходенето до Асеновград, тъй като аз си поръчах роклята във Версай, нещата там са по следния начин: след като се спреш на рокля и я поръчаш, за което искат 200 лв капаро, ти взимат мерки и се разбирате за конкретен ден, който ти трябва да отделиш за тях. В моя случай този ден е след 2 месеца, но аз казах, че не бързам. Във въпросния ден отиваш сутринта в ателието и роклята е в полуготов вид, като до края на деня я завършват, като правите няколко проби - мериш, отиваш да пиеш кафе, връщаш се след 2 часа, мериш - отиваш да ядеш пасти smile и така. До края на деня си взимаш готовата рокля. Така всичко се случва с две ходения до там и 1 ден отпуска. (Тази операция по завършването може да се случи само в делничен ден).
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines