Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 07:22:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 28 ЧАСТ  (Прочетена 144855 пъти)
 
milady
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 232


"The most happy"


« Отговор #150 -: януари 29, 2015, 10:31:07 »

Мармотка те направо ще ме откажеш въобще да ходя до Сватбения център.
На изложения не съм ходила-миналата година бях в Гранд Хотел София, нищо не си заслужаваше, пълна скръб, само сватбените албуми бяха страхотни.
Аз в момента съм в Търговище да се срещам с агенции, фото, диджей, прическа и грим.
За рокли ще ходя другата седмица, но в София не вярвам нещо да ми хареса.
Иначе ходих в Мон Амур сега в Петък. Дизайнерката Поля ме посрещна, даде ми каталози, обясни ми, че ако решиш да шиеш за 5 седмици ще стане роклята. Даде ми визитка и ми каза да се обадяя ако искам да си запазя час за проби.
Само, че нищо не ми грабна окото от нейните неща. Показа ми каталога и на Проновиас, но там цените са над 2 хиляди лева.
Като цяло най-ефтината рокля беше 800 лева, в момента има намаление там.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: януари 29, 2015, 11:00:32 »

milady Аз миналата събота ходих в Сватбения център  blush blush Нищо, ама нищичко не ми хареса, напълно потвърждавам мнението за това, че платовете са ужасни на пипане... Всичко изглежда евтино sad Имаше 8348324 персонал, а само 2 момичета бяхме.. И постоянно 3 жени ходеха след мен и "трябва да пробваш", на мен на гледане не ми харесаха, като ми ако бях пробвала... Проновиас има в мол Парадайс в Брайдъл фешън, моята колежка си е купила рокля за 1100 (намалена) и воал, който много ми допадна и мога да го изполвам като "нещо назаем" пак на въпросната марка, цената на воала е 470лв. 
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: януари 29, 2015, 11:26:57 »

Привет бъдещи булки  danceg
Аз съм набелязала някой магазини за обиколка през пролетно-летния сезон на тази година, понеже датата е още неясна - или есента или пролетта на 2016 г., но аз искам да си пообиколя за да видя какво се предлага. А и ако си харесам рокля на достъпна цена не ми пречи да си я купя и доста по рано  pardon
Та.... магазините, който съм набелязала са:
1. Be Queen
2. Aegean Fashion Group
3. Areti
4. Romantica fashion
5. Paloma fashion
6. Сватбен салон Лита
7. Сватбен център София (макар, че като гледам всички сте доста разочаровани)
8. Булчинска къща Холидей
9. Bridal Fashion (чувам, че има и намалени рокли от стари колекции)

Ако някоя от вас има наблюдения и мнения за тези магазини, много ще се радвам да ги споделите smile
chee

Хубав ден от мен! Wink
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #153 -: януари 29, 2015, 11:50:29 »

1. Be Queen -  Страхотен магазин, макар и с не чааак толкова голямо разнообразие. Страхотно отношение и нормални цени, роклите се изработват между 3-5 месеца, корекциите са безплатни.

2. Aegean Fashion Group - аз лично се изринах от роклите там - пробвах 2 и се изринах, отношението на продавачката не ми хареса и цените ми бяха много високи за предлаганото. Но пък иначе имат много красиви модели - на две приятелки роклите са от там и бяха прекрасни булки.

3. Areti

4. Romantica fashion - Роклите са прекрасни и има огромно разнообразие , продавачките са кофти, но може и да имаш късмет ако попаднеш на самата София. Роклите са малко скъпи, но пък са много качествени. Изработват се за минимум 4 месеца ако се поръчват и за около 3 ако са модел на София. Струва си да го видиш.

5. Paloma fashion

6. Сватбен салон Лита

7. Сватбен център София (макар, че като гледам всички сте доста разочаровани) -  идеално място ако търсиш рокля с по-ограничен бюджет. Шият и по твой модел, като се изработват роклите за около 1-3 месеца макс. Ниско качество на платовете, малко старомодни модели и цветове. Но пък с хубаво търсене може и да откриеш нещо подходящо

8. Булчинска къща Холидей

9. Bridal Fashion (чувам, че има и намалени рокли от стари колекции) - Отидох в Парадайз да ги видя, и ме отрязаха че без запазен час не може нищо. Дори да няма хора , отказват да правят проби без записан час. Не ми хареса отношението, но пък роклите им са прекрасни.. Не съм пробвала там нищо , така че не мога да съм по- полезна с инфо.

Успех
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: януари 29, 2015, 12:03:19 »

milenkata БЛАГОДАРЯЯЯЯ  thank you за изчерпателния отговор.
И аз съм си харесала Be Queen много. А като каза за там поносими цени какво имаше впредвид?
И има ли такса за проба или някакво ограничение?

Поздрави!
« Последна редакция: януари 29, 2015, 12:09:42 от hrishristova » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: януари 29, 2015, 12:09:59 »

За Bridal fashion задължително със запазен час, май пропуснах да го кажа  good Иначе е това, което Миленка казва, не може да пробваш без час  smile
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #156 -: януари 29, 2015, 12:48:36 »

За Сватбения център не съм съгласна с мнението на Миленката или по-скоро ми се иска да го допълня. Там роклите са класически модели, има както доста изгодни, така и по-скъпи. Бих казала, че цените им са в добро съотношение цена - качество. Има по-тънки платове, има и много плътни и хубави. Имат доста модели, продавачките са любезни и опитни, от моделите имат много номера за проба,  а и не е без значение, че можеш да се окомплектоваш отгоре до долу там с було, обувки, разни подробности. Имат и нюанси, и вариации в моделите. Пак казвам, че са подходящи за класическа булка, без много екстравагантност. Считам, че за една булка, която не иска да хвърля цитираните нагоре суми, са добра отправна точка, която не бива да се отхвърля само защото не се целят в скъпия и висок клас рокли, които все пак подхождат и като цяло на по-изискана сватба, каквато не е всяка втора.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: януари 29, 2015, 12:51:45 »

Paloma fashion - моята рокля май ще е от там. След като съм говорила и с двете момичета, които работят там, мога с ръка на сърцето да кажа, че подхождат много професионално и любезно, отнасят се към клиентите както трябва, отворени са за проби без записан час през седмицата (стига да нямат абитуриентки), за събота и неделя трябва час, отношението е безупречно. Другата седмица се разбрахме да отида и ми обещаха хубава консултация, пробване на различни рокли и да разберем кое как ми стои, какво ми харесва, какво не ми харесва  (като по ТЛС  danceg), като казаха, че може да се променят неща по моделите, да се комбинират модели и т.н. Отделно в края на тази седмица ще пристигне новата колекция, имайте го предвид. Като платове и изработка за мен са много добро качество роклите. Цените грубо казано 500-1000, което е доста добре за това качество, но не съм разпитвала за цените на много модели, само за 2-3.
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: януари 29, 2015, 12:56:01 »

Напълно съм съгласна с мнението на Деница Звездица. Моята рокля е от Сватбения център и останах много доволна от всичко. От обслужването, от вниманието което ми обърнаха и т.н. От там си взехме и чашите и поръчахме поканите за родители и кумове. Аз лично останах доволна smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #159 -: януари 29, 2015, 13:20:45 »

Дени радвам се че има хора , които са доволни от там - то затова хората казват всеки има различен вкус... give_rose Може би не са били подходящи за моето търсене... или пък съм имала по-висок критерии (което за мен си е нормално да съм с нереално високите очаквания хахаха tease) Извинете че не съм се изразила правилно smile В интерес на истината от Сватбения център бяхме харесали костюм за мечи (около 500 лв беше) - много ми харесаха костюмите и вратовръзките. Ризите не ме грабнаха. Даже мислехме да го купуваме от там костюма , но в крайна сметка в Андрюз уцелихме страшно намаление и взехме костюм намален от 750лв на 300лв. Обувки също имат много сватбени, макар че аз не си взех от там чисто поради това че нямаше номера, който исках.

Miele - нямам търпение да видя твоята рокля smile Както казах аз имам една единствена приятелка доволна от роклята си от там и признавам нейната беше прекрасна, така че вече познавайки те съм сигурна че и твоята ще е много красива. Иначе за обслужването съм съгласна - много са мили момичетата smile good

milenkata БЛАГОДАРЯЯЯЯ  thank you за изчерпателния отговор.
И аз съм си харесала Be Queen много. А като каза за там поносими цени какво имаше впредвид?
И има ли такса за проба или някакво ограничение?

Поздрави!


Ами поносими цени за всеки са различни... за качеството, което аз исках и визията която си представях за мен 1200 лв за рокля бяха горе долу ок. Естествено исках ако може по- евтина да е , но с търсенето установих че за това което искам, няма как да стане. Първо мислех да си я шия, но после сметнах че ако искам тези платове и това качество на материята ще ми излезе почти същото... Пък и бабата като че ли си отдъхна като и казах че няма да шие (малко лирическо отклонение, по-назад в темата ги има моите драми с роклята хахах) Не се плаща за проби и можеш колкото пожелаеш да пробваш. smile
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: януари 29, 2015, 13:45:32 »

Ами аз и до толкова съм си решила...1000-1200
Повече ми се виждат прекалено, за рокля, която ще облека за 1 ден и после мисля да я продам.
Ще се поразходя, ще огледам и когато се случи това ще пиша непременно - предполагам повечето включили се в темата вече ще са станали Г-ЖА......... smile

Поздрави Wink
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: януари 29, 2015, 16:21:13 »

Аз днес си записах час за събота за Палома. Новата им колекция е вече в магазина smile Ако някой ходи преди събота нека сподели дали има нещо интересно от нея.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: януари 29, 2015, 16:46:27 »

Ох, говорите за тази Палома, искам да питам - става въпрос за магазин на Пиротска на един ъгъл? Ходих там на 25.01 (неделя). Имаше 20-тина рокли, една жена обслужваше една абитуриентка и съм ОК с това, но дори и добър ден не каза... Имаше доста камъни по роклите и повечето бяха с кофти тюла, не знам дали понеже бях в пълен шок от останалите магазини (отдавна не бях минавала по Пиротска) и вече бях настроена, че няма да ми хареса, но нямаше нищо впечатляващо... Мисълта ми е, аз ли съм зле, притеснявам се вече, май проблема е в мен  NO sad sad
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #163 -: януари 29, 2015, 16:59:34 »

alexandrova_90 почваш да изпадаш в паника smile Успокой се. Макар че не съм пробвала в Палома, се слави като един от най-качествените магазини в София.  Wink Може би си била отвратена от другите магазини по Пиротска (които наистина са трагедия повечето)

Ще ти дам съвета , който на мен ми даде Мариолка в началото - прочети темата на milenuity - ще се върнеш много бързо от Откачо-вил smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: януари 29, 2015, 17:03:28 »

Ох, прочетох я.. Толкова прекрасна история... с толкова екшън около сватбения ден... А пък и онова с подаръците ... Но е била много красива като цяло  good

А аз съм си скапан драматизатор по природа хахах smile

Ще опитам, обаче останалите Bee Queen, Bridal fashion и Роматика, първо и тогава ще се върна на Пиротска... Ще гледам минаването ми оттам (дано не се наложи пак) да бъде максимално далеч във времето, понеже тези магазини там ме върнаха в детството ми.. Направо се чудех, коя година сме smile
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines