Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 08:25:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 13 ЧАСТ  (Прочетена 144843 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #15 -: октомври 03, 2014, 17:11:49 »

 OfftopicОпределено се чудите от къде да ме захапете.

Аз лично не се чудя. Просто уточнявам. Между р-т Панорама и р-т Зимна Градина няма нищо общо! Нито обстановката, нито храната, нито персонала, даже и собствениците са различни (доколкото имам инфо). Да не правиш разлика е все едно да не правиш разлика между Карлово и Калифорния smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #16 -: октомври 03, 2014, 17:51:33 »

 И двата ресторанта са много добри за среднобюджетни сватби, нека не забравяме, че "Москва" като капацитет превъзхожда дори " Диамант " на "Принцес" и "Роял" на "Шератон", "София" на "Кемпински". Е, сватбите от 400-500 човека са редки в последното десетилетие, не се правят в подобен тип ресторант, но все пак е приемущество. Относно храната -вкусна е навсякъде, да не забравяме, че 80 % от гостите на сватбите влизат веднъж на година в подобна институция и то по специален повод, съмнявам се, че ще им хареса на всички. А и менюто определят младоженците, често извратения му вид не допада на мнозинството, но какво да се прави, вкус, бюджет.. Относно паркинга - 6 лева си е смешна цена направо в сравнение с други хотели, ако ги нямате, то не ходете на сватба.
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 03, 2014, 18:41:39 »

Nelka88 кой ресторант капарирахте и за кога ви е сватбата :-)  Добре, че сте свършили най-важната и отговорна част от организацията на сватбата  tease

Капарирахме Диана 3.
Много чудене падна, аз най-много харесах ресторанта на хотел "Драгалевци", но нямаше да ни събере.
Предвид основното изискване - да не ни е тясно, повечето ресторанти с прилични куверти и непретенциозен интериор отпаднаха. Там е широко, накъдето и да ни мърда бройката гости няма проблем, като местоположение е ок, кувертите са на супер прилични цени /около 35 лв на човек - без торта и украса разбира се/. И управителката ми беше съседка около  20 години, та се надявам да се постараят.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #18 -: октомври 03, 2014, 18:59:59 »

OfftopicОпределено се чудите от къде да ме захапете.

Аз лично не се чудя. Просто уточнявам. Между р-т Панорама и р-т Зимна Градина няма нищо общо! Нито обстановката, нито храната, нито персонала, даже и собствениците са различни (доколкото имам инфо). Да не правиш разлика е все едно да не правиш разлика между Карлово и Калифорния smile
И къде видя да ги сравнявам, че продължаваш да чоплиш???
Offtopic Offtopic Offtopic NO NO NO
Активен
sveva
Новак
*
Публикации: 8



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 07, 2014, 10:32:38 »

Здравейте!
Нашата сватба беше в зала "Витоша" в хотел Holiday Inn. Мога само горещо да препоръчам мястото и особено екипа. Преди тържеството всичко се уточнява с координатор от хотела. Страхотно е, че предлагат собствена украса, това спестява средстава. Аз предпочетох да използвам само белите покривки за маси и покривалата за столове с цвят бордо, прихванати със златиста панделка. Предлагат и купи с вода и цветче със свещ в нея за масите, но аз се доверих на флористка за цветята, която е невероятна и ще пиша за нея в друга тема.

Преди тържествтото има безплатна дегустация за двама. Храната им е невероятна вкусна! Мъжът ми има опит като готвач и оцени високо храната. Ние се спряхме на овчарска салата /която е огромна порция/, кашкавал пане /преди да го опитаме мислех, че ще изберем зеленчуковия шрудел, който също дегустирахме, но кашкавалът победи/, пилешко със сметаново-гъбен сос и картофи соте. Тортата също влиза и също може да се дегустират различни варианти от нея. Този тип куверт струваше 60 лв.

За организацията на сватбата имах около година. Тъй като резервирах залата рано, като комплимент от хотела получихме цели осем часа безплатно използване на залата. Стая за младоженците, разбира се. Не знам дали още е валидна и офертата - всеки 20-ти гост да е безплатен.

А сега и за самото тържество. Прекрасно е, когато виждаш как близките ти хора се забавляват в този щастлив ден, без да мислят за нищо друго, без излишни притеснения. Сервитьорите са ненатрапчиви. По масите няма бутилки, всичко стои на мини барчета до вратите на залата. Алкохолът и безалкохолните напики се слагат в канички и сервитьорите имат грижата за всичко. Сигурно ще ви се стори странно, че съм забелязала точно това, но досега не бях присъствала на сватба, на която сервитьорите да са с ръкавици. Това ми направи много приятно впечатление. Харесваше ми как изникват от нищото в точния момент. Разбира се, като главно действащо лице, аз бях във филма през цялото време, затова ще кажа, че гостите ни останаха също много доволни от мястото и обслужването.

Съветът ми е - инвестирайте в професионалисти. Наистина си заслужава.
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #20 -: октомври 14, 2014, 12:40:43 »

Здравейте булки ! Прочетох мн коментари за голяма част от ресторантите в София, но не намерих никакви мнения за ресторант " Sky Plaza "  и хотел " Central park Sofia"? Как е храната, персонала,украсата и т.н. Търся си хотел или само ресторант в центъра на София за около 20-25 човека е куверт маза 50 лв или 60лв, но да включва безалкохолни , торта, безплатно внасяне на алкохол или поне да има частична сватбена украса. Благодарности !!!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #21 -: октомври 14, 2014, 13:35:44 »

Такааа да дам пресен отчет от Парк Хотел Москва - партер от петък - 10,10,2014

Не бях на сватба, а на масово мероприятие - банкет, но все пак мога да дам някакъв коментар.

Място:
Банкетът беше 285 души, мястото е достатъчно голямо, просторно и чисто. Мааалко се хлъзга подът , но не е болка за умиране, почти не се забелязва. За танци има доста място и определено побира много хора. Озвучаването беше добре като акустика, нямаше микрофоний или подобни.Залата е изключително красива, полилеите спират дъха , а осветлението е невероятно.

Храна:
За 30 лв на човек менюто не беше нещо особено, но беше задоволително.
Салатата лично на мен много ми хареса - беше прясна, само че много на едро нарязана.
Зелена салата, с краставици домати и сирене (сиренето беше цяла бучка и беше много вкусно), лук и чушки. Всичко обаче беше нарязано много на едро и едва се събираше в чинията, но беше много много вкусно и прясно.
Основното беше пилешка пържола на скара в някаква марината , картофи  с копър и задушени зеленчуци. Първо дойде ледено студено ястието, второ липсваха му всякакви подправки (дори сол и пипер) и трето специално зеленчуците си личеше, че са от замразените полуфабрикати.
Хляб имаше предостатъчно количество на масата и питките бяха много вкусни.
Десерта беше парче торта , което поне според мен не се ядеше от захар, но аз попринцип не съм фен на сладкото,така че не мога да бъда критерии. Имаше хора, на които им хареса.

Към куверта бяха включени по 1 мин. вода, и две безалкохолни (по избор фанта/кола/спрайт - 330мл.).Алкохола си се внасяше от нас съвсем свободно.
Направи ми лошо впечатление, че оливерниците бяха много стари, мазни ,почти на свършване и поне при нас (8 души на маса) имаше само 1 , но може да е било само на нашата маса.

Не се пуши, има обособени за това места. Беше топло, макар и да не беше пуснато отопление, залата има добра вентилация - личеше си.

Обслужване:
Поне според мен за 285 души сервитьорите бяха крайно недостатъчно - преброих само около 8,9. Но пък се стараеха много. Бяха любезни и макар че ни се наложи по няколко пъти да повтаряме поръчките си докато ги донесат, смея да кажа че не са се бавили много. Получихме и лед и вода и няколко допълнителни неща за около 10тина минути след поръчване.
Единствено в началото имаше повечко чакане, защото всички се настаниха едновременно и горките сервитьори едвам смогваха.Това обаче според мен идваше от липсата на бройка, а не на старание.
Помолихме да ни стоплят основните - нямаше проблем.

Като цяло,мястото ми хареса, според мен основното много куцаше , но може би беше лош избор от страна на нашите организатори на банкета, обслужването не е най -доброто, но е достатъчно добро.
Ако правех голяма сватба, може би наистина щях да го обмисля. Според мен недостатъците са малки и с добри преговори всичко може да бъде перфектно.

Това е от мен , дано съм помогнала
« Последна редакция: октомври 14, 2014, 13:37:40 от milenkata » Активен
Ekaterina_P
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #22 -: октомври 14, 2014, 19:57:21 »

milenkata мнооого благодаря  thank you Точно това исках - подробно, откровено и скорошно мнение. Определено ще помисля върху слабите страни, които си забелязала, но смятам да го наема за нашата сватба. DANCE За мен най-важното е да е просторно и да има място за танцуване. Храната е важно, но тъй като не бих избрала екстравагантно меню за сватба, мисля че ще се справят.

сега да се опитам и аз да помогна на idinka . Sky plaza е доста голям и мисля, че 20-25 човека ще се изгубите в него... Central Park Hotel е подходящ за до 80 човека, но и по-малка бройка може да стои кокетно и да има много място за танцуване. Ресторантът е след основен ремонт ( мисля, че управителят каза, че е отворил врати в началото на септември в новия му вид) изключително стилен и приятен. Има обявени 3 пакета на сайта им като последния включва освен храната и цялостна украса. Но тези цени са обявени за минимум 50 човека, така че ще трябва да питаш допълнително. Храната и обслужването не трябва да те притесняват - собствениците държат и Гранд Хотел София и не искат да си развалят името. Управителят е много разбран и отзивчив. Това е от мен, ако има нещо питай  good
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #23 -: октомври 16, 2014, 14:54:37 »

Мерси за информацията Екаterina_P , лошото е че прочетох и доста негативни мнения за Гранф Хотел София . Иначе им писах и ми отговарят винаги на имейлите. Били ми предложила и други ресторанти подходящи за моя случай? Според теб сега ли трябва да ср капарира считайки че сватбата ще бъде догодина юни ?
Активен
Ekaterina_P
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #24 -: октомври 16, 2014, 15:25:24 »

Ами ако наистина ще сте само 25 човека имате огромен избор и спокойно можеш да разглеждаш и да капарираш когато прецениш. Аз избързах, защото ще сме около 100-120 човек (а вече може и повече, защото ресторанта ни е доста голям) и изборът ми е по-ограничен. Задължително иди да видиш на място Central Park Hotel, защото скоро го посетих и съм очарована от управителя и визията на ресторанта. Освен това предлагат всичко, което искаш ... салата, основно, плато с колбаси и сирена, торта, хлебчета, мин вода и безалкохолно + цялостна украса за 62 лв ( но това е при минимум 50 човека, така че си питай допълнително) Аз не мога да ти препоръчам друг ресторант, защото не съм гледала за толкова човека...Единствено се сещам, че са ми препоръчвали При Орлите ( срещу Grand hotel  funnytooth ) но не съм го разглеждала... Според мен, ако резервираш в някой по-голям ресторант, рискуваш да отделят някаква част за вас, а другата част от ресторанта да е за други гости, така че си помисли хубаво какво искаш и какво търсиш.  give_rose
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #25 -: октомври 16, 2014, 18:13:53 »

догодина юни ?

С ресторанта няма за къде да бързате, но за юни за останалите пера не се бавете прекалено.
Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #26 -: октомври 17, 2014, 13:20:30 »

Здравейте и от мен, да споделя и аз какво стана, защото изчезнах за дълги месеци. Моята сватба трябваше да е през юни, но се отложи за септември, просто нямаше как да успеем с организацията и то ресторанта се оказа най-трудното нещо. В крайна сметка сватбата беше на 21ви септември, беше прекрасно и съм много щастлива. Търсихме ресторант градина в София, но поради ограниченията с местата и вдигането на шум, накрая решихме да е извън София. Освен това тази година не спря да вали, та това ми донесе други притеснения, защото държахме сватбата да е навън. Тържеството ни беше във Вила Екатерина, до Вакарел. Близо е до София, гледката е невероятна и се получи много хубаво всичко. Изнесения ритуал беше на открито, слава богу не заваля, а почерпката беше под една огромна шатра, така че хем бяхме навън, хем бяхме спокойни за времето. Храната беше много добра.

За мястото искам да кажа, ако сте решили, че искате сватба навън, отидете да го видите. Защото след първата препоръка от моя приятелка им разгледах сайта, изобщо не ми хареса и мястото отпадна. Но после още 2ма души ми казаха за там, включително и една друга булка, обадихме се и се уговорихме с управителя да идем да го видим в ден, когато е приготвено и украсено за сватба. Отидохме и беше просто вълшебно, веднага ни хареса и 2 дни по-късно го капарирахме, без да сме тествали менюто. Просто сайта им не показва реално колко е хубаво. Да не прозвучи нескромно, но това беше най-хубавата сватба, на която съм била. Още си я сънувам...
Активен
lovelyangel
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #27 -: октомври 23, 2014, 09:03:02 »

Здравейте
Регистрирах се само да изкажа мнение за ресторант Острова в гр.Пловдив понеже сватбата ми беше там съвсем скоро.
НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НА ТОЗИ РЕСТОРАНТ МИЛИ ДАМИ!!!!! Управителя там е много мил и дава страхотни обещания до момента, в който не ви вземе капарото, след това отношението му се променя на 360 градуса, трябва да ходиш да му се молиш едва ли не. Първо имахме welkome drink и чашите с шампанско не стигнаха за всички гости и никой не ни обърна внимание да се изкарат още чаши и така поне 15човека от гостите ми нямаша чаша за наздравицата. Второ не ни разреши конфети на първия танц, понеже после сме щели сами да си метем. Трето вдигаха ни пълните чинии с ядене когато няма никой на масата, с чашите същата процедура. Четвърто - уговорката ни с "шефа" на р-т Острова беше да продължи празненството ни до 3ч вечерта, а ни изгониха в 12:30ч.!!!!! Пето не ми разреши да си наема сватбена агенция която да украси ресторанта според желанието ми, понеже чужди хора неискал в "прекрасния му р-т". Шесто - направи се на луд за капарото и неискаше да ни го върне и трябваше седмица след сватбата да ходя при него да го търся и да се разправяме!!!! Мили бъдещи булки НЕ СИ ПРАВЕТЕ ТОЗИ ТОЛКОВА ВАЖЕН ДЕН ЗА ВАС ТАМ!!!! САМО ЩЕ ГО ПРОВАЛИТЕ!!!
Активен
stylewreck
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #28 -: октомври 25, 2014, 18:57:54 »

Здравейте момичета! От една седмица и аз съм булка в проекция и вълненията вече започнаха  Girl_hide
Винаги съм мечтала за сватба на открито в градина с прекрасна гледка към морето или планината. Калиакрия е едно от любимите ми места по нашето Черноморие и съвсем естествено беше първия ни избор. След повече мислене, обаче, и двамата сме на мнение, че би било по-разумно да направим сватбата около София, тъй като живеем в чужбина, а голямата част от гостите ни от България ще бъдат именно от София. Организация на 500 км от София логистично би била малка лудост.

Прочетох доста от постовете във форумите и за сега клоним към Равно поле, но исках да попитам някой има ли лични впечатления от сватбени тържества там? Възможно ли е самото парти да се случи също на открито или само церемонията се провежда навън? Все още не сме избрали дата, но клоним към края на август - началото на септември.

Освен голф игрището има ли някакви подобни локации в непосредствена близост до София (на не повече от 50 - 60 км), които бихте могли да препоръчате?
 
Някъде прочетох за Вила Екатерина, но не намерих почти никакви отзиви за там. Можете ли да споделите мнения?

 blush
Активен
arwen5
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #29 -: октомври 26, 2014, 13:42:30 »

Здравейте
Регистрирах се само да изкажа мнение за ресторант Острова в гр.Пловдив понеже сватбата ми беше там съвсем скоро.
НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НА ТОЗИ РЕСТОРАНТ МИЛИ ДАМИ!!!!! Управителя там е много мил и дава страхотни обещания до момента, в който не ви вземе капарото, след това отношението му се променя на 360 градуса, трябва да ходиш да му се молиш едва ли не. Първо имахме welkome drink и чашите с шампанско не стигнаха за всички гости и никой не ни обърна внимание да се изкарат още чаши и така поне 15човека от гостите ми нямаша чаша за наздравицата. Второ не ни разреши конфети на първия танц, понеже после сме щели сами да си метем. Трето вдигаха ни пълните чинии с ядене когато няма никой на масата, с чашите същата процедура. Четвърто - уговорката ни с "шефа" на р-т Острова беше да продължи празненството ни до 3ч вечерта, а ни изгониха в 12:30ч.!!!!! Пето не ми разреши да си наема сватбена агенция която да украси ресторанта според желанието ми, понеже чужди хора неискал в "прекрасния му р-т". Шесто - направи се на луд за капарото и неискаше да ни го върне и трябваше седмица след сватбата да ходя при него да го търся и да се разправяме!!!! Мили бъдещи булки НЕ СИ ПРАВЕТЕ ТОЗИ ТОЛКОВА ВАЖЕН ДЕН ЗА ВАС ТАМ!!!! САМО ЩЕ ГО ПРОВАЛИТЕ!!!

Много съжалявам за неприятните емоции  sad Може би, още при договарянето и отказването на конфети и сватбен агент, трябваше да се откажете от ресторанта. А капарото не се ли приспада от цялата сума, или вие си го искате заради провалите им?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines