Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:28:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Meсечна тема - Октомври 2014  (Прочетена 92087 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #300 -: октомври 31, 2014, 14:59:40 »

Оф а пържени картофи с вегета и свинска мас? лелеее как ми се дояде  cray бабето ги правеше така, добре че чакам свински ребърца за доставка  good
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: октомври 31, 2014, 15:01:03 »

Относно housewife и workwife установих, че ще съм най-щастлива, ако работя на половин ден (засега в БГ няма такава опция за държавна работа, а като гледам и частна не особено, но има шанс да се появи). Така хем работиш и имаш социален живот, хем можеш да си видиш детето, къщата, хобита, разходки и т.н., иначе животът буквално минава на работа, затворен като мишка между 4 стени ... Разбира се, и заплатата ще е наполовина, но пак си заслужава. Щом в Западна Европа има подобна опция, съм оптимист че скоро и тук ще се появи smile
Една позната напусна много добре платена работа в ИТ фирма, за да може да се грижи за децата (основно ги развежда и пишат домашни, не са новородени) и последния път, когато се видяхме изглеждаше супер свежа и заредена, ходеше на йога, някаква аеробика, тук там и явно беше успяла да съчетае слугуването вкъщи с приятни хобита, за да не се чувства мъченица. Аз лично също залитам много по чистене, подреждане, пране и т.н., ако се застоя вкъщи ...

Относно т.нар. VIP Brother малко ме е срам да си призная, че го гледам от време на време основно като психологически експеримент, като гледам да се абстрахирам от нагласените постановки, но когато започнат яките простотии, задължително превключвам.

Свекърва, как така ме помниш, опасна си значи!  Bravo

Ванче, мерси за топлото посрещане!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: октомври 31, 2014, 15:04:42 »

Господарите са много яки.Те са ми фаворити.Иначе тези трите девойки и мен хич не ме кефят ,нещо са ми лигавки много .А и като ,че ли не са чак толкова добри в пеенето.Атанас Ловчинов е много зареждащ.Един такъв надъхващ.Абе каква енергия и ентусиазъм има този човек на тези години .За завиждане си е!

Хора ,тиквата ми е много малка.Нищо няма да излезе за тиквеник.Майка вика да съм й сложела и една настъргана ябълка.Какво ли ще стане ?

По -късно ме на концерт по пиано на племенницата .Хайде пак разннообразие си осигурихме.Явор обожава пианото.

А как ми се ходи някъде ,леле.......

Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.

Мая ,аз сега затова съм доволна ,че мога да си позволя 2-3 дни да ходя на работа само.Мнооого ми е добре.Още малко свобода ми трябва ,но догодина ,да избутаме до три годинки :)А свекърва помни всичко бе,човек .

Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: октомври 31, 2014, 15:05:33 »

А ей това ,много свежарско ми дойде

http://planinar.org/%D0%BF%D0%BE-%D0%B5-3-%D0%B7%D0%B0-23/
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: октомври 31, 2014, 15:18:38 »

Ванче, що се мъчиш с тази тиква, то си е мъжка работа! Една позната ето така си е озаглавила поста с тяхната тиква фенер: Идеята на мама , работата на тати и радоста на детето!!!!"  danceg Та и вкъщи така  good Така че, я си направи спокойно тиквеника, а довечера татето да домъкне една тиква и да мъчи.

Да, Свекърва е страшна, толкова идеи и енергия има в нея, че е само за PR, никакво пенсиониране, да организира събития, декорации, подаръци, красоти, така ги виждам нещата smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: октомври 31, 2014, 16:20:30 »

Аз пък телевизия почти изобщо не гледам, да си призная. Изобщо нито съм гледала X Фактор, нито ВИП Брадър, нито нищо.  pardon
А и някак не ми е интересно.

Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: октомври 31, 2014, 16:29:18 »

Страхотно разказче, наистина, така ми се прииска да попланинарствам както през ученическите години, но моя мъж едва успявам по еко пътеки да го завлека с приятели ... пак е нещо.

А това е блога на едно бг сем., което изоставя всичко и пътешества по екзотични о-ви, пак страшно интересно и СВОБОДНО!

http://www.thelifenomadik.com/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D1%88-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D1%8F%D1%85%D1%82%D0%B0/
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: октомври 31, 2014, 16:31:19 »

menyanthe и аз дълго време не гледах ТВ.Обаче от месец явно съм с повече свободно време и успявам да гледам докато Явор и баща му се къпят ,приспиват и т.н.А и сега с това удобство да си върнеш каквото и когато искаш да гледаш просто си пожелавам предаваме и гледам .През деня и сутрин въобще не се и сещам за ТВ ,а и на Явор силно му го ограничавам .Пускам му по час макс на ден сумарно и то все за награда или за да го накарам да направи нещо ,когато другите средства се изчерпат.

Майче ,Свеки да отваря една агенция .Хич да не му мисли.Страшен координатор е.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #308 -: октомври 31, 2014, 16:47:58 »

Тъкмо се уплаших, че само аз не гледам много ТВ blum От много време са ми отвратителни реалититата. Първият Биг брадър го гледах и то на директен канал. Направи ми впечатление, че тогава режисирано много сменяха контекста на конфликтите. Едно е станало реално на живо, а друго представят вечер в предаванията. Наситих се и на простотии и ниска култура. Затова и не ги гледам. Даже имаше период, в който почти не пускахме ТВ, а компютъра го ползвах 2-3 пъти в месеца funnytooth
Мая, и аз си мисля, че е най-добре да работиш малко като за хоби - или на 4 часа, или пък по няколко пъти в седмицата. Така хем не залиташ по слугинството, хем пък не се изкривяваш професионално. Не ми се мисли, ако нещата ще са същите на работа, като преди раждането на малката. Нямам идея как ще си водя детето на ясла, как ще го взимам и как ще имам сили вечер да обърна внимание. Да не говорим, че обичам много да пътуваме и да посещаваме най-различни места. Сега съм си набелязала няколко музея и то представете си - в Пловдив! Само да проходи малкото човече и ще обикаляме повече по такива места Wink
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #309 -: октомври 31, 2014, 17:49:24 »

Али, и аз с такива мисли като теб за работата. Чудя се как въобще бих могла да ги съчетая нещата после, като знам как бачках по 12 часа и не можех да мисля за нищо друго, освен за там, чак мозъкът ми даваше заето по едно време.

За реалитата, аз пък от едно време много обичам да ги гледам. Дразнят ме, ядосват, предизвикват ме, карат ме да се паля, да коментирам, обаче много ме вълнуват. Знам, че много от тях са бутафория, ама явно такъв си ми е темперамента. Тоя сезон е супер силен според мен, има много за гледане и коментиране, макар че ББ в последно време стана много конфликтен или поне само това показват. За фактора - аз много, много се учудих, като ходихме да го гледаме онзи ден в залата. Това си коментирах и с част от момичетата от форума - че на живо всички изглеждат в пъти по-добре, по-слаби, по-стегнати, по-красиви, по-перфектни (ако е е възможна такава езикова конструкция въобще). Ако някоя по тв изглеждаше с големи бедра или дебела, на живо си е напълно ок и изглежда супер добре. Повечето са много по-млади отблизо.
А Бенчев като каза, че ще участва, имах цяла теория как няма да премине, защото ще кажат, че е на повече години, че търсят друг образ, че не знам си какво, иначе ние на живо си го знаем какво перде е, той по принцип така си води и диджейските партита, с провокации, с много пеене, с майтапи. И като го пуснаха напред, аз направо паднах. Сега ми е супер странно да гледам най-добрият приятел на моя мъж да стои на сцената и хората да го аплодират. Ама неговата жена е по-либерална и не му измъква един тон теории защо не е за там, както направих аз към Явор. Та, като бяхме на Хелоуинския концерт оня ден, много се изкефих, защото имаше супер готини ефекти и декори. И за 5 минути ги сменяха, направо машини. Аз след Бенчев съм голям фен на Славин, мисля, че той направо си е победител, просто пее страхотно и на живо, и по тв, има приятен глас, скромен е. А пък покрай ходенето ни за предаването, най-после се понаправих и аз, грим, дрехи подбрах с по-голямо внимание, та ми стана кеф на душата и на мен. И се замислих как е много яко да съм си вкъщи, ама излизането сред хора те връща на земята, иначе малко си като в паралелен свят, колкото и да е готино. smile Иначе за режисираните неща... то си е ясно, че в тия предавания търсят определени образи, персонажи за развиване, не просто най-добри певци, защото имаше жестоки певци, ние познавахме и сестрата на китариста на една от старите групи на Явор, тя също беше там и мина два кастинга, но е по-тиха, по-нежна някак и не я пуснаха напред, пък си е музикант, това си учи, пее чудесно. Факт е, че дори да се нагласява нещо по предаванията, самите изпълнители си треперят до последно, защото не знаят как са дръпнати конците. smile
« Последна редакция: октомври 31, 2014, 17:52:10 от Деница Звездица » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #310 -: октомври 31, 2014, 18:05:08 »

Аз също много си падам по риалитита, споделяла съм и преди карат ме да се чуствам добре  blush аз нали и затова гледам Кардашияните

Дени я кажи жега ли беше в залата? Че на нас тази година ни се запалиха главите на "Като две Капки вода" от прожекторите, ама си беше голям кеф да гледаш Рачков и Зуека на живо, особено как на Рачков между краката му се вдига питона и почва да го души  shok
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #311 -: октомври 31, 2014, 19:20:47 »

При нас беше супер, Мариолче. Имаше си големи вертикални климатици и нямаше задух, че и аз се опасявах от същото, залата е достатъчно просторна, макар и по-малка от това, което си представях по тв. То до последно изкарваха още и още столове, че имаше страшно много хора. Аз с голям  кеф си снимах едно любителско видео как казват "30 секунди до ефир" и после "Започваме, аплодисменти", нали там дават указания. Винаги ми беше интересно какво правят хората в залата, докато дават реклами по телевизията и разбрах - търчат като луди да пушат за 3 минути, какво е това чудо... Ама готино, на мен явно пъпът ми е хвърлен в телевизията, като съм наблизо и настръхвам, не да съм пред камери, а да виждам как става всичко. В някой друг живот... smile

А ти си ходила на "като две капки вода", йееее, сигурно е било много яко.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: октомври 31, 2014, 19:33:47 »

Да ви кажа и на мен ми се ходи на X фактор на живо .Ама друг път. diablo
Ние ходихме на концерт на племенницата,Явор седя седнал 40-50 мин и аплодира даже след всяко изпълнения ,а една жена до мен каза,че не е виждала по послушно дете.Иди й обяснявай ,че ми стопява лагерите през другото време .Но той обожава музиката ,особено пианото.
Днес ходихме и на фризьор ,той де.Ужасно кофти го подстрига една лелка ,направо е като на паница.

Аз направих и тиквеник и всичко ,ама моя мъж го дава работен.А се уредих и с гостенка .Племенницата дойде да спи вкъщи.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: ноември 01, 2014, 08:33:51 »

Добро утро!
Някой ще ходи ли на изложението в НДК?
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines