Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 15:15:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Meсечна тема - Октомври 2014  (Прочетена 92095 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #285 -: октомври 31, 2014, 11:00:19 »

Ама и ние си имаме хубави празници само че кой да ги спазва, чуждестраните са по-готини. В Македония още се спазват. В деня преди Бъдни вечер идват Коледарчета пеят на вратите и им даваме орехи, ябълки ( шоколади бонбони), на 14ти Василица ( тогава е при нас) децата слагат маски и пак обикалят, вечерта се празнува с компания много си е весело, и това е навсякъде. ММ беше много учуден когато го събудиха пеещи дечица в 7 сутринта. На св Трифон навсякъде има греяно вино по заведенията.  Тук нищо не се спазва, много рядко да чуеш някой традиция да се спазва, да модерно време е, но традициите стават още по ценни в тези времена

pandapanda Houswife вече не е модерно, новата дума е House Manager, ти що не си на работа?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: октомври 31, 2014, 11:09:23 »

House Manager много про звучи, ще взема да се преработя lol lol
А не съм на работа, защото още не ми е започнал работния ден. Ама аз днес няма да ходя - едното дете е на турнир по футбол, другото на парти за Хелоуин, а аз ще заминавам при свекърите. Хич не ми се ходи. очаквам да ми е толкова скучно, че да напредна с дисертацията lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #287 -: октомври 31, 2014, 11:16:38 »

Панде, това с housewife си е неблагодарна работа, остави! Колкото и да се въртиш вкъщи, все има нещо неизпрано, вечно има за готвене и за чистене. А като си дадеш сметка, че другите жени имат що-годе социален живот, а ти си седиш между миялната, пералнята и печката... Пфу! И аз си мислех, че е супер, ама ако нямаш контактите със себеподобсни и нещо да те чопли всеки ден, си е затъпяване отвсякъде. Нищо, че съм фен и половина на Отчаяните съпруги, практиката показва друго Wink Говоря за период от живота ми преди Мария да сме я планирали даже.
Мариолка, традициите си се спазват, ама в по-малките градчета и по селата. В големите градове хората като цяло не се познават и не правят нещо кой знае какво. Късмет имаме, че в новия (стар) квартал всеки с всеки се знае и сме си общност тук. Дори ММ се изумява как лятото хората си оставят играчките на децата пред блока, а който се прибира последен, ги прибира. На другия ден всичко се вади отново навън и децата играят. Няма мое, няма твое!
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #288 -: октомври 31, 2014, 11:42:10 »

Ау, какви интересни теми сте подхванали. кеф, кеф, кеф да чете човек.

За бременните и болничните, много зависи на каква работа са. При ниско заплащане я няма мотивацията да бачкаш много. При високото заплащане стискаш зъби за всичко. Аз през бременността се и ожених, не съм взела ни един ден отпуск или болничен, седях до последно. В петия месец търчах по едни стъпала цял ден и ме хванаха контракции, първата ми мисъл беше да не се наложи да изляза в болничен, че няма кой да ме замества, а не страх за мен си. Сега го отчитам като грешка, ама не съм имала дете тогава, за да знам как ти трепка сърцето. Мързалани много не обичам, защото с тях е мъка да работи човек и да си губи времето, но такъв ни е манталитетът на нацията, че почти всеки втори втори е скатавка и все по-зле ще става, защото в училище децата не умеят да се концентрират, после в университета нямат обща култура и учат само, за да избутат, какви служители ще станат... А за усъвършенстването, аз българското образование съм му писала една голяма двойка, не виждам смисъл от тия хартии, винаги съм била отличник, 'нам си кво, ама виждам, че е празна работа това, поне тук. В университета се затъпява до припадък, аз от там само разочарования имам. И най-вече се научаваш как да си хитър, да минаваш метър и да избуташ за оценка, та като чуя за пет магистратури и ми се обръща всичко отвътре. В работа имаме колежки, дето нон стоп им се разрешават някакви отсъствия, за да се учат, а после бягат на други работи, а сме ги изнесли на гърба си. Знам, че всеки ще каже, че човек трябва да гледа себе си, ама аз имам лоялност и някак си ме дразнят тия неща. А за почасовата работа, брат ми работи в голяма верига за спортни стоки, ми там е едно от малкото места, в които имат 4-часови смени, с половин заплата, идеално за студенти, ами нон стоп му напускат хора, защото не са мотивирани, а аз навремето като студентствах толкова щях да се зарадвам на работа, дето ми позволява и да уча. Та... манталитет, както казах. А за болничните, аз пък се радвам, че тук можеш да си вземеш, когато ти скимне, защото има фирми, в които без болничен не ти дават с години отпуск. А то тия, дето злоупотребяват, така тъкмо се показват колко струват, като започнат болничен след болничен да примъкват. Така че, един работодател му е мъка, вярно е, ама сигурно ако можеш да пращаш проверки и комисии, можеш да ги изловиш такива, не знам...

За Хелоуин, преди бях много против, ама колкото повече време минава, толкова повече приемам някакви различни неща. Сега в момента се радвам, когато хората се вдъхновяват за празници, особено децата, майките, ентусиазмът за сладки и костюми ми харесва. Като оставим настрана досадните кукерски фестивали, дето вече ги има по 30 в годината по различните градове, на кой друг празник децата се костюмират и преобразяват? На никой. Така че нека има, за да стават по-интересни дните. То е модерно да се оплюят също комунистическия 8-ми март и лигавия 14-ти февруари, да не говорим за скъпарските Коледи и досадните Нови години, ама ние от желание да отречем всички чужди влияния, напъни за пазаруване на безполезни неща и т.н., кога отделяме време специално да организираме празник или да кажем някоя блага дума... в повече случаи май въобще никога. Та, нека има. По-леко е да игнорираш нещо, което съществува, отколкото да не се случва нищо и да се чудим какво да си обсъждаме. smile Така си мисля аз на тоя етап, де, като вляза в хейтърско настроение, сигурно ще ги оплюя и аз в един момент.

Никой не говори за Екс Фактор и Биг брадър тук, що така?

« Последна редакция: октомври 31, 2014, 11:44:09 от Деница Звездица » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #289 -: октомври 31, 2014, 12:00:51 »

Деничка, на 100% съм съгласна с теб! Много пъти съм го давала за пример моят шофьорски курс. Както ходят на училище, както преписват и минават между капките там, така са и на изпитите за шофьори. Радвам се, че изкарах книжка на 25 (тъкмо навършени), а не с празна глава на 18-19 години. Аз се скъсвах да работя, да ходя на кормуване, да решавам листовки, да върша домакинска работа и пак да си взема от раз всичко. За мен е несериозно да те скъсат на листовките! beating Да не говорим за отношението им към БЧК курса. Там гледката беше покъртителна - 30-тина спящи тийнейджъри, които само чакаха това нещо да свърши. А нещото беше определено много интересно поднесено. Евала на лектора!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #290 -: октомври 31, 2014, 12:42:13 »

Деница Звездица говорим, ама стигнахме до извода, че всичко е режисирано и не си струва да хабим емоции. Х - фактора го слушам с удоволствие, много талантливи певци има, пълнят ми душата. Малко ме дразни превъзнесения коментар на журито, но карай. Няма да се трогна да гласувам обаче, защото работата с гласуването вече съвсем ясно си цъфна в мисия "Демокрация" Wink. Брадърът ми е интересен, защото наистина е "извадка" от обществото ни. Обаче онези пикли от Домсъвета барабар с Ники Кънчев направо ми лазят по нервите. Промених си в положителна посока мнението за Магардич като светоусещане /или поне как го показва/, за уменията му като шоумен си го знаем. Отвратително лошо е предаването Голямата уста, според мен. Аз не съм го и гледала преди, ама сега, като е посветено на ВИП-овете от сезона направо е боза.
Май скоро ще се върна  към Север - Юг, че много се е разхубавил Кузей heart. Снощи го видях за малко. Пък Джемрето нещо хич не ми хвана окото sad
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #291 -: октомври 31, 2014, 12:52:30 »

Ние сме големи фенове на Германските пазари, всеки декември ходим по няколко пъти в Дортмунд. обожавам печеният картоф и чашките, всяка година са различни, правя си колекция хаха

За шофьорските курсове, и тук младите много ги подценяват макар че изискванията са много повече от Българските. Аз учих много, още повече че не ми е майчин език и трябва да разбера въпроса, а не да наизустя отговорите.
Еееее, ученето ме възнагради, изкарах ги и двата от първият път.
На писменият, на всеки въпрос трябва да отговориш за 45 сек, смятайте, да прочетеш, да разбереш, прочетеш отговорите, да отговориш за 45сек. Много съм горда, бях 13 номер, само едно момиче преди мен беше изкарало изпита, като дойдоха до моят номер вече бях пред инфаркт, не мислех че съм го изкарала
Кормуването също го изкарах от раз, казах на инспектора че бъркам ляво с дясно, през целият изпит ме насочваше с ръка.
Акъл определено не ми липсва, както казва Тон и че при други обстоятелства съм можела да се развия на много високо ниво

Дени не ги гледам аз тях, даже вчера за първи път успях да изгледам един филм, с Мег Раян, обожавам я тази актриса. "Град на Ангели", много тъжно свърши, но и аз го очаквах някъде по средата.

Фийби пуснах рецептата на телешкото в съответната темичка, ето линк
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,14491.new.html#new

п.п. специално за  housewife забравих да споделя. Не е лесно да си седиш в къщи, ама и аз никога не съм била от бездействащите и ми идваше много ташкън 2,5год, не можех да си намеря работа, депресирах се, надебелях, изкарах шофьорските курсове, намерих работа, забременях още първият месец, родих, болежки и физиотерапия, работих зимата и сега пак подадох документи на няколко места ама още никой не е звъннал
« Последна редакция: октомври 31, 2014, 13:03:15 от fibi » Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #292 -: октомври 31, 2014, 13:06:46 »

Здравейте. Аз в днешния ден съм почивка - есенна ваканция. Имам време да ви чета цял ден.
Аз харесвам Хелоуин. Харесва ми как децата се вълнуват с дни преди деня, организират се, мечтаят. Изобщо много радости и веселие им носи да си избират или изработват маски, да правят страшни украси и да измислят номера. Аз искрено се радвам на този ентусиазъм и не разбирам защо е нужно да бъдат спирани и забранявани тези емоции. Реално не празнуваме празник в почит към мъртвите (какъвто е символа на празника) - у нас е забавление, новост, начин да излезеш от рамката на ежедневието.
Биг брадър го гледам рядко. Интересно ми беше в началото да анализирам тази извадка от българското ВИП общество, после разбрах, че анализа ми води само до отрицателни емоции и спрях. Освен Тити май там няма персона, която да заслужава короната "ВИП". Всички сме хора, всички имаме силни и слаби страни, всеки си изпуска нервите понякога, всеки плаче понякога и т.н. Ама ми идва в повече това да не можеш повече от ден да не се поддадеш на собствените си емоции...още повече, че те дават по телевизията! Много грозни неща се случват там.

На рождения ми ден 15.11 решихме да отидем на почивка, пада се събота, за две нощувки. Запазихме една прекрасна къща в Цигов чарк, близо до язовир Батак. Имаме една дилема, дали да вземем кола на метан или на газ. Интересува ме дали някой знае в близост до Батак, Пещера дали има метан станция?
« Последна редакция: октомври 31, 2014, 13:08:30 от nadelina88 » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: октомври 31, 2014, 13:19:52 »

Аз се завърнах от първата разходка за деня.Ама как сте се разписали ,леле.

Майче ,супер се радвам да те видя тук.Ако искаш подробно описание във ФБ мога да ти дам как се качват снимка

Деницеееее,с тези дълги постове ме убиваш .Човек докато те изчете и забравя за какво е седнал ,ама е хубаво де smile

Панди ,че какво му е лошо на домакинстването.Човек ако намира достатъчно време за хобита и пълноценни занимания освен манджетворенето хич не ми се вижда зле като решение.То кариера ,кариера докога.smile

X фактор и ВИП брадър гледам да ви кажа .От ВИП -а и ме ме дразни този домсъвет ,особено Венета Райкова.За Маги си промених и аз мнението .Харесва ми светогледа му ,но мааааалко прекалява с отъждествяването на случващото се с живота в БГ.Иначе съм фен на Уош-ито и ме кефи каква мисия му възложиха.Тити ми беше фаворит ,макар и левскар,но някак си не ми се видяха чисти доводите му за излизане от къщата му .Имам чувството ,че жена му се уплаши ,че Линдарева много му скача smile
За X фактор малко ми докривя за Стани вчера.Страшен импровизатор е .Кефи ме много като вокал ,но наистина в положението ,което беше той трябваше да си тръгне,Траян си е по добър.

Мен брат ми ме нави да купя две тикви и да правим фенери на дребните.Та сега ,докато диването спи ще дълбая тикви и ще правя тиквеник.Такова чудо не съм правила досега.

Оооо,тук напече !Чудничкооооо!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: октомври 31, 2014, 13:42:01 »

fiibi_bg няма нищо лошо в домакинстването, нали това казвам, това ми е мечтата smile

Дени, разбира се гледаме Х фактор. Даже мъжа само разправя на всички, че имам приятелка от форума, която познава Бенчев. Той му е фаворит. Аз днес се сетих за първия сезон на Мюзик Айдъл. Имаше много готини певци и нищо не знам за никой от тях. Освен за Невена Цонева, която ме потриса с участието си в Гласът на България. Иначе по-скоро хвърлям око на Сървайвър, а не на Виповете тази година. Със семейните драми на Калканджиева ме загубиха още в началото.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #295 -: октомври 31, 2014, 13:45:41 »

Невена Цонева що се бута не знам? Много ми е тъпо, че в тоя формат пласираха един куп изпълнители вече с кариера, абе да направят път на неизявени певци, кво се излагат само?!

Интересни са ми и другите коментирани теми, но нещо хванах някакъв вирус и хич не ми е до много писанр. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #296 -: октомври 31, 2014, 14:02:17 »

 funnytooth Фибс, ти и от мен по-нестандартно мислене имаш за излизането на Тити. Не се бях сетила, че жена му може да си го прибере от страх Wink. Аз си имам лични мотиви като майка на бивш баскетболист от националния отбор да споря за качества на лидер, водач и мотиватор извън Къщата при него, но каквито и да са причините, хубаво направи. Хехе, завалата заспа, като го пратиха да мотивира кравите и кокошките, пък и един салам не успя да захапе Wink в мисията. Поне излезе с достойнство, спестиха му разни гадости и номерца режисьорите. Иначе му се радвах, че поне той има здраво семейство /или така си мисля/, защото като гледам другите какви са безкомпромисни.....
Хайде да ви се покажа с украса по Хелоуин на едно много специално и снобско място, на което има кръстен парфюм Wink.
Не е ли трудно да се дълбае тиква? Все си мисля, че се пука. Аз си закачих украса на вратата, намерих си един тиквен венец във вехториите.


* PA190645.JPG (54.04 KB, 580x435 - видяно 362 пъти.)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: октомври 31, 2014, 14:13:59 »

Ей,Дени аз пък забравих ,че ти беше писала за Бенчев.Ама много е як.Почвам сега да дълбая тиквата и ще споделя после какво съм направила.Иначе купих на мъжа ми парченце домашна сланина.То сега с това червено вино това се полага.И да не ми се смеете поръчала съм си два буркана домашна свинска мас.Ще я ползвам за сладки и си мисля ,че е много по добре от всичките му измислени масла и олио-та.

Свекърва ,аз пък като човек с втора специалност треньор го намирам Тити елементарно мотивиращ ,но е по -добре от нищо.Защото другите в къщата са ми нищо.Калканджиева и сие направо ме отвратиха.То бива шантавост и извратеност в отношенията им,ама чак пък толкова.И голямо пиене ,голямо чудо!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #298 -: октомври 31, 2014, 14:34:24 »

Аууу Бенчев е много готин, много ме изкефи с метал версията на Wrecking ball  Bravo Мен ме кефи чичката искам да върви напред, дразнят ме тези малките трите дето са група не ми харесват как пеят  crazy Абе общо взето гледам X фактор за да дойде време на Господари на Ефира  blum са са водещи Рачков и Зуека и пада голям смях, гледахте ли Lip Sync ония ден?

Абе аз мисля че ми писна от Вип Брадъри, искам си обикновен Биг Брадър, с обикновени хора. Както и обикновен Стани Богат примерно. Че то какво стана, всички влизат с хронорари, търпим да ги гледаме защото не могат да напуснат да не загубат парите, не им се играе мисии защото ще си развалят прическите.

Днес няма да се готви, стига домакинстване, поръчах храна  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #299 -: октомври 31, 2014, 14:52:49 »

О, който ти се смее за мастта, не е ял соленки или сладки с тази мазнина. Хем хрупкави, хем ти се топят в устата, хем и много траят...Повечето рецепти от майка ми и баба ми са с мас.
Хаха, да, онази мотивираща реч просто си беше треньорска приказка за подрастващи спортисти, играещи колективно. Хем отборът да победи, хем да изпъкне отделният играч, че всички го гледат. Ама както те мотивира, така може и да те лепне на пейката, ако трябва да видят друг. Голям зор съм видяла да демотивирам  Wink, че после да не бърша сълзи...Не мисля обаче, че голям човек може да се хване на въдицата, особено ако е от тези среди. Ох, пиенето и мен ме ужасява и лошото е, че е точно така. Много пият и много бързо палят всички. Пък и как разхвърлят, думи нямам. Но поне виждам, че се приема за нормално и спирам да се притеснявам, че моят момък ще остане неженен Wink
mariola85, ами аз точно заради Господарите гледам Брадъра, че да мога да направя връзката. Напикавам се от смях, ама е много късно и сутрин съм кисела.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines