Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:49:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Meсечна тема - Октомври 2014  (Прочетена 92086 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: октомври 31, 2014, 08:23:26 »

fiibi_bg, при първата бременност нямах никакво намерение да излизам болничен. Е, сигурно баш точно около 8-9 седмица ми се наложи след няколкократно кървене - лекарката дори ме беше инструктирала да не ставам от леглото. След 1  месец се върнах на работа.
При втората бременност - колкото и да ми се искаше, ми беше на практика невъзможно да работя, тъй  като работата ми изисква огромна концентрация
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: октомври 31, 2014, 08:25:06 »

fiibi_bg, при първата бременност нямах никакво намерение да излизам болничен. Е, сигурно баш точно около 8-9 седмица ми се наложи след няколкократно кървене - лекарката дори ме беше инструктирала да не ставам от леглото. След 1  месец се върнах на работа.
При втората бременност - колкото и да ми се искаше, ми беше на практика невъзможно да работя, тъй  като работата ми изисква огромна концентрация и е доста натоварваща, а аз бях със зверско постоянно главоболие (което още продължава, между другото и буквално едва кретам), та не слагайте всички под един знаменател, моля!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: октомври 31, 2014, 08:29:54 »

menyanthe не обобщавам нищо .Аз самата съм била с кървене в 8 седмица и съм лежала със скъсена шийка 3 месеца,така че съм наясно какво може да й се случи на една бременна жена.Примерите ,които давам съвсем изключват всякакви физиологични неразположения на бременната.Факт ,че ако си болничен лежиш и почиваш.Имам право да оспорвам болничен ,ако реша.Имам право да изпратя лекарска комисия в дома на болния работник и ако не лежи вкъщи не се лекува ,тежко му.Давам за пример бременни ,които след като ми оставят болничния по цял ден са по кафета и магазини.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: октомври 31, 2014, 08:32:13 »

Е, да, вярно е и, че доста злоупотребяват с това. Но пък и лекарите го позволяват - издават болнични за няма нищо...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #274 -: октомври 31, 2014, 09:15:36 »

А, въпросното момиче /момиче, защото не е омъжено и е на 20години/съвсем не иска да излиза в болничен. Напротив, много е работлива и умна и всичко останало. Ама какво ме грее, като след три месеца излиза в майчинство и сигурно ще отсъства 2 години? Аз доста се почудих като кандидатства и то само тя. След завършване на гимназия веднага беше почнала работа в една бензиностанция и даже беше готова да си плати там неотработеното предизвестие за да дойде при нас. Каза, че там работи на смени и е извън населеното място и 100лв. по- ниска заплата при нас я устройват идеално. Пък и живее през две къщи от работното си място сега, просто не ми "светна" за истинската причина blush. Няма смисъл да я съкращаваме, тя не ни е фонд, когато е в майчинство. Трябва ни продавачка, това е проблемът. Хехе, в случая се доказа поговорката, че много хубаво, не е на хубаво. Wink
Фибс, няма как да поработвам тук, защото още февруари се връщат две майки след второ майчинство в счетоводството и още други две след първо дете през март - април, които успяха да се изучат с магистратури и имат желание да се развиват и усъвършенстват  Wink /в положителен смисъл/ и после да ни избягат другаде за по- добри заплати nea. Път на младите, няма как.....
Та така, аз ще си разчиствам днес стаята с архива. То не е само архив, ами и коледни украси, разни агитационни материали, учебни техники и ред прашясали непотребности....
Успешен ден на всички. Не смея да попитам за Хелоуин, да не нагазя пак лука като миналата година. Но ще ми е интересно, ако някъде се подготвя и празнува из училищата и детските градини smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #275 -: октомври 31, 2014, 09:33:44 »

Това с работещите и работодателите е малко като кокошката и яйцето - кой крив, кой прав не е ясно! На мен с Мария ми се наложи сравнително рано да се укротя вкъщи. За сметка на това пък предните месеци не съм си тръгвала навреме от работа и то безвъзмездно. Кой ще тръгне да ми брои часовете извънреден труд и кой ще ми ги плаща?! Поне ми е чиста съвестта, че така се наложи и че съм си изработила не малко време.
Сега моят шеф пак ми прозвънява, а имаше и период, в който искаше да ходя на работа поне веднъж в седмицата. Много му беше странно, че няма на кого да оставя малката. Ами нашите баби работят pardon Майка се смее, че преди 15 години й оставали 15 години до пенсия. Сега пак горе-долу толкова й остават. Параграф 22!
След първата бременност пък си търсех работа и беше пак някакъв ад. На такива глупости се наслушах по интервютата girl_impossible
Обаче и аз съм с мнение, че не им се работи на хората - отново си търсих заместничка, а май вече над 10 човека се изредиха на мое място. Кой знае каква каша е из офиса. Аз ли съм най-големият инат да работя на такива условия?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #276 -: октомври 31, 2014, 09:45:50 »

Аз все започвам тази тема с бременните понеже пъпа ми е хвърлен в офиса, и душата си давам за работата и все забравям че има и лоши работодатели, а и не обичам хората които за щяло и нещяло са в болничен. Са грех ми на душата но тази година ми се наложи да помоля бременна да излезе в болничен. Беше направила огромна грешка която стигна до световните новини, и не стига това и я повтори, трябваше или да я уволня или да я пращам в друг отдел, оставаха и 40 дни до майчинство, сметнах че хайде върви си да си почиваш е по-добре.

Вчера ново 20 в Македония. Понеже премиера там е луд, и все измисля нови закони, от следващата година майчинството няма да го изплаща фонда/ЗК а работодателя, и след това държавата ще се разплаща с работодателя, само че държавата вече закъснява многооо с други разплащания. И сега никой няма да иска да наема жени в детеродна възраст. Да не говорим че в Македония има закон трето дете. Родиш ли трето дете получаваш около 500-600 лева на месец докато детето не навърши 18 години.Ох мога много да пиша за абсурдите там, последно за да пълнат държавната каса са ударили яко на глоби, ако извикаш роднина майстор без лиценз да ти оправи нещо вкъщи глоба 5000-10000 евро  shok

Къш за Хелоуин че така ме дразни този празник  diablo
« Последна редакция: октомври 31, 2014, 09:47:45 от mariola85 » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: октомври 31, 2014, 09:54:34 »

О .работодатели и работодатели има ,то е ясно.Ама ние нали сме най -Убави smilesmile.Моите бременни повечето се връщат на работа след майчинството и това ми е добър знак .
А те велики вашите македонски лидери ,Мариолче.Те работодателите масово ще наемат мъже и възрастни жени .Аз имам един колега ,който след като се осигури с 5-6 бременни каза вече само мъже щял да взема.Защото идва един тънък момент с изплащането на обезщетения за отпуск по време на майчинството + ако добавиш дълъг болничен.И този момент изведнъж с еоказва не толкова тънък ,а доста солиден за един малък работодател.реално 4-5 майки във фирма с 10 човека може почти да фалират бизнеса на някой .

Хелоун и аз не го тача .Свекс в училището на племенницата организират такъв празник.Някаква кръв с еналожи да й купувам и зъби!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: октомври 31, 2014, 10:22:29 »

И аз хич не съм фен на този "празник", а иначе- интересна тема сте подхванали, прочетох ви с кеф.

Златната среда му е цаката- свестен работодател и жена, на която , ако има силите и здравето, й се работи поне в една част от бременността й.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: октомври 31, 2014, 10:24:34 »

Здравейте мацки,

отдавна не съм писала във форума, но ви следя и сега реших да побърборя за Хелоуин, след като Свекърва колебливо спомена темата smile

И аз се чудя от известно време дали ми харесва и съм със смесени чувства. Лошо няма да има още празници и веселба, но някакси да е по-естестически издържано. Преди време когато гледахме Стъпка по стъпка много ми харесаха повечето костюми за Хелоуин, т.е. тези които не са със скелети, кървища и т.н. Та не е задължително да е грозно и страшно.
Снощи, когато взимах сина ми (на 6 год.) от англ. школа всичко беше украсено с тиквени фенери и прилепчета по стените, по стълбите слизаше едно момиченце облечено като тиква, а моето дете ухилено се похвали, че обикаляли по стаите за бонбони и било много по-готино отколкото да учат англ. (децата от малки търсят намалението ... )

Мисля че от всичко трябва да се опитваме да извличаме положителното, а в този празник освен грозотии, има и весели и положителни неща. Нашата съседка от първия етаж мин. година направи страхотна украса за Хелоун в двора пред блока (тази год. не е чак толкова хубава) и някои ако ми примпомни как се качват снимки, ще я покажа smile

Хубав ден на всички!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #280 -: октомври 31, 2014, 10:39:19 »

Дааа, тези отпуски, минимум 40 дни за две години майчинство са голяма гадост. При нас в повечето случаи /ние родихме 8 момчета за има- няма 2 години/ майките се връщат по-рано от втората година за по ден и после излизат в отпуска за да подготвят децата за ясла. Също по неписано правило вместо болничен, ползват отпуска за децата, когато са болни и все някак ги "изчистваме" тези отпуски. Определено са на гърба на работещите и е много мъчно да ги избиеш в малка фирма. Ами като Синдикатите никой не иска да ги натисне да се позамислят, така ще е. diablo
maya_bunny, леле, колко време не си ни се показвала heart
Ами от допълнителните опции, като намалиш преди това снимката.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #281 -: октомври 31, 2014, 10:40:17 »

maya_bunny най лесният начин е да сложиш снимката във фейса и после да я копираш в иконката "вмъкни изображение".

Пънки, живея в Холандия, тк 80% от майките си оставят бебетата на 2-3 месеца в ясла и се връщат на работа. Помощ и ясли са безбожно скъпи.
Аз си гледам детето в къщи защото имам късмета съпругът ми да получава хубава заплата, ако пусна малката на градина, то цялата ми заплата ще отива за плащане на градината, нямам сметка.
Тук масово майките работят почасово.

За Бременните, разбирам ако е по медицински причини, но масово злоупотребяват
Мариола, наистина си постъпила благородно, това момиче дано е осъзнала какво си направила за нея, но повечето хора не ценят, особено като е допуснала същата грешка за втори път.

Да Ви кажа тук не е толкова разпространено Хелоин, обаче ние си имаме подобен празник без костюми и страхотии.
На 11ноември децата обикалят вратите с лампиони, пеят и ти им даваш сладки неща и плодчета. Първата година при Тон ми беше много странно да ми пеят на вратата.... Като си представя че догодина и аз ще обикалям вратите с момата
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: октомври 31, 2014, 10:43:10 »

Добро утро момичета,

Много интересна тема сте подхванали. Изчетох ви от край до край. Според мен много зависи и от двете страни, но определено не трябва да се злоупотребява с това. Но пък ако една бременна жена работи под голям стрес, смисъл има гадни шефове, които по цял ден и висят на главата и  и следят всяка крачка, според мен ако реши може да си излезе болничен, за нейно и на бебчето добро. Но наистина не ги разбирам тези, които излизат в болничен без никаква причина, само за да си висят по кафенетата. Но какво да се прави, като държавата ни го позволява.
Аз например, за себе си, съм решила, че някой ден като забременея, ако съм на тази си работа, ще се опитам да работя колкото мога, но ако не се почувствам ок, ще изляза в болничен, защото работата ми е свързана със стоене прав, доста голяма част от времето. Сега даже караме и 12ч и ако не се чувствам добре си взимам болничния.


Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #283 -: октомври 31, 2014, 10:45:39 »

Ама като съм започнала за празници да Ви кажа най странният, не помня датата, нещо 6 ми се върти в главата. Та тази сутрин децата могат да си правят каквото искат.

В ранни зори могат да вържат тенекиени кутии на колелото и да събудят квартала, да хвърлят яйца по комшия който им е свил топката, дори могат да ти повредат колата..........
Всичко им е позволено, то за това са толкова щастливи Холандските чеда хахха
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: октомври 31, 2014, 10:51:31 »

Здравейте,

Аз откровено си признавам, че не ми се работи. Откакто съм я научила думата housewife, това ми е мечтаната професия. Вярно, че малко се изтрещява от стоене вкъщи, ама карай. Затова по принцип нямам против, когато ми се налага да стоя на работа по цяла седмица, защото то тогава мога да си се изживявам като housewife. Предполагам, че като ми се наложи да си сменя работа, доста голям културен шок ще изживея. А ако забременея докато съм на тази работа, няма да напускам (то при мен няма болнични), защото все пак и легнала мога да я работя Wink

Аз нямам нищо против Хелоуин. То това си върви с глобализацията. Пък не съм чула някой да плюе германските коледни базарчета.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines