Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:53:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Meсечна тема - Октомври 2014  (Прочетена 92094 пъти)
 
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #255 -: октомври 30, 2014, 09:56:11 »

 menyanthe поздравления за изпита:

задушеното ми телешко месо стана страхотно вкусно, нямам търпение за останалото, но и така може да се хапва дали с ориз или с картофено пюре, все е чудно.
Та за Ваня бих предложила това, само претопляш и добавяш гарнитура. Уловката е че къкри на слабо около 1,30 - 2 часа, но само от време на време се бърка, мога да ти дам рецептата, много стара и лесна Холандска рецепта, изкарах я от кулинарните книги на Тон.

имам и още една бърза рецепта, много вкусна със свинско филе, за 30мин е готово, пак от книгите на Тон.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: октомври 30, 2014, 10:15:56 »

Менианте, ти си нашата гордост !  give_rose

Аз напоследък го карам на паста със зелени неща и си купувам разни готови сосове от Лидл.

А това за Хепи , ме уби. И в двете хепита които посещавам, са супер надути сноби.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: октомври 30, 2014, 10:37:05 »

В Хепи сигурно са се изяли от яд - 20 човека - 7.80.  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #258 -: октомври 30, 2014, 11:44:53 »

Привет, привет!
Ако не сте пили скоро кафе от кофти автомат, моля!
"Подредбата" е на мястото на пенсионираната колежка до мен. Направо ме влудява този черен десктоп и празното място angry. Залепи ми се устата, няма с кого две думи да си каже човек. На всичко отгоре и мен леко са ме отписали от социалния вътрешнофирмен живот, подготвят ме психически за пенсионирането Wink. Утре щяло да се сортират ябълки, никой не ми е казал. Аз и не преритвам, ще взема да си пусна отпуска да си спестя стоенето на открито. Трябва да има поне един здрав кръст в семейната ни двойка, че с тази дискова херния на Родния....
Ние цяла седмица сме на зелено, след разчистването на фризера. Ще се наложи да хапнем малко червено цвекло за цвят, че всичко ни позеленя Wink.
Аз не мога тук да намеря телешко, дето да се сготви като за свят...Вечно остава твърдо. Зная как да го готвя, защото в Америка нямаше проблем. Вече купувам само телешка кайма. Вчера ядохме нещо, което имаше отвратителен вид, но пък беше много вкусно- спанак, елда и телешка кайма с подправки пресен кромид, гъозум и къри и за да не е съвсем здравословно, че ще идем живи при Свети Петър Wink, го залях с препържено масло. Остана ми още едно пакетче с лозови листа от зелената гама, та смятам едни постни лозови сърми да направя днес. И понеже в събота наистина е Задушница, ще направя  лимец на ашуре.
Ама ако знаете колко работа имам....
А, menyanthe , не сме се съмнявали, както казва и Еми ти си наша гордост heart. Само да не вземеш да изчезнеш до следващия изпит Wink и да тръгнеш по любов.
А, сетих се нещо за Хепи- тата. Хихи, в началото беше голяма работа да идеш там и трудно се намираха места. Отиваме ние семейно /сигурно големият е бил в горните класове на гимназията, а малкият - в 3-4/ и ни настаняват в едно сепаре, съвсем близко до шублера на заведението. Ядохме, каквото ядохме и по едно време гледам, че мъжът ми прави разни знаци и ни кара да гледаме глупости през прозореца.  nea. Пък то каква била работата- нали сервитьорките им са с много къси полички, едно моме се протегнало на шублера и всичките му подробности лъснали до самото рамо на големия син, та той искал да му отвлече вниманието с прозореца. Големият така и не се усети какво се случва, ама малкият стана и дръпна рокличката на каката и и каза, че може да настине така.  funnytooth.
Хаха, да, сумата беше малка, но оставиха 20лв. бакшиш за благодарност. Хората изглеждаха много изискани, имаха си готови сандвичи или там нещо добре опаковано и съвсем не изглеждаха като нас /имам предвид мен и съпруга/, когато си носим храна в чужбина с цел икономии и ядем  тайно по хотелите.  blush. Днес разбрах, че преводачът им е купил след това по две кенчета Кока Кола на човек за из път, та все пак не е толкова срамна работата. Ама защо точно това се смята за кашер, не зная...Пак си мисля, че имат доберие само на познати брандове и са наплашени за нашата храна.
Ваня, колегите казаха, че костурът е с вкус на чадър - само кости и кожа. Аз не можах да се вредя и не съжалявам вече. Wink


* IMG_3105.jpg (57.34 KB, 738x554 - видяно 200 пъти.)
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: октомври 30, 2014, 12:05:32 »

 svekarva, по любов надали ще тръгна. Вече ни разпределиха екипите за груповите проекти, които ще предаваме накрая. Днес ще се срещаме нашата група да обсъдим какви ще ги вършим - в една група съм с 3 момчета.  girl_wink
А следващото контролно се очертава в края на ноември - т.е. след около месец. То ще е и последно - като изключим проекта и след това интервюто, което ще си е като изпит. smile
Ох, Зар не мога да го разбера - като го оставя да си играе на земята - идва при мен и ми реве да го гушна. Като го гушна - изобщо не седи мирен и пак е недоволен -какво да го правя вече, не знам...  pardon
А, и той ще присъства на срещата на екипа.  girl_wink

П.П. Ще гледам да не изчезвам така, ама сега доста трудно си наваксах след ходенето в Албания като отсъствах 1 седмица... blush
« Последна редакция: октомври 30, 2014, 12:08:18 от menyanthe » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #260 -: октомври 30, 2014, 14:54:56 »

menyanthe, браво за резултата! Винаги човек си казва "можех и по-добре", но трябва да оценява и страничните пречки пред максимума. give_rose
Това със самоусъвършенстването ми напомня на моите колеги от унито... Всеки се юрна да записва магистратури, втори специалности, езици, курсове и тн., и тн. Накрая не са много хората към днешна дата, които реално работят. Не мога да разбера тая логика - не знаеш къде ще се реализираш и дали нещото ще ти потрябва, ама пари на халос да хвърляш pardon То хубаво умения, ама и практика си трябва, а за пенсиониране - нашето поколение ще го гледа през крив макарон Wink
Миленка, това с магарето ми звучи познато. Магарицата на село беше с дървена глава - луда и инатлива.
Днес и аз ще готвя - пици. Оказа се, че фризерът прелива от тесто. Беше хубаво, когато свекърът разхвърли кухнята ми. Две седмици не готвех danceg
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: октомври 30, 2014, 16:16:25 »

Вие май не ме разбрахте със самоусъвършенстването.Човека напуска ,за да си седи вкъщи и сам да учи .Ще става програмист ,защото си намерил работа в Германия като такъв.Диплома и обучение в университет не му трябвали,той и сам можел да си стане програмист. tease

Иначе нямам нищо против самоусъвършенстването  yahoo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #262 -: октомври 30, 2014, 16:30:18 »

Хаха, ясно ми е за този съвършен мъж. Те и снощи показаха една статистика, че 30% от младите напускат работа точно за да си стоят вкъщи, 30% за да работят в чужбина, а 60% от завършилите бакалавърска степен отиват да учат за магистратура. просто е ужас....
Я да рАботите, как ще си взема аз пенсията  diablo, кой ще ми пълни фонда?
Шегата на страна, ние не можем да си намерим продавачки по доста големи населени места. Мъжете им щели да ги хранят и напускат ли, напускат. преди седмица назначих една хубавица и умница и тъкмо се зарадвах - хоп  pqz вече била и ми носи бележка от доктор. Еми като не е омъжена, аз как да се сетя да я питам такива работи...Сега ходи търси нова за след 3 месеца, пак ревизии...Направиха ме на бъз и коприва. Не зная, вечно казват, че няма работа, пък съвсем не е така. Прелитат по за два- три месеца на разни места....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #263 -: октомври 30, 2014, 16:40:20 »

Хелоу от мен!

Цял ден сме по магазините напред назад,доставчици разни чакаме  angry Бясна съм на Икеа, доставиха ни дефектен диван, и сега ще чакаме една седмица да го подменат. 48 часа трябвало да разгледждат случая, че Хорейшио за толкова време убийства решава.Да не говорим че от дивана висят конци от всякъде.

menyanthe  Bravo ей това е пълноценно да се използва майчинството. И после някоя мама да измрънка че нямала време за нищо  good

svekarva стига си се нервирала за работа, хайде дните са ти броени, вдигай краката и почни да мислиш за бизнеса по време на пенсия.

Аз нали ви се оплаквах още миналата година че на хората не им се рАботи!Идва някаква на интервю на 32год и казва че много и харесва фирмата, работата но много и се вижда да работи на 8 часа и не можело ли да работи на 4 часа но да взима заплата като за 8 часа, че на 4 били малко парите  shok и не приема не и не си тръгва. Да не говорим че масово бременни момичета излизат в болнични по време на цялата бременност без да им има нищо. Майка ми дето се шегува сега е модерно снахите да седят вкъщи а бабите да работат  girl_wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: октомври 30, 2014, 16:53:21 »

Свеки вие тая бременната няма ли да я съкратите? Повечето работодатели така правят.
Мариолка наистина на хората не им се работи. Ама за бременността аз мога да ти кажа моята гледна точка. Бях решила да работя до края, но в6ти месец ми лепнаха някъв грип колежките. С кашлици и 38 Т. Което си е доста опасно за бебчо. Тогава ми завря и без да ми има нищо просто не се вяснах повече...
Е предупредих си шефовете, че така няма да стане. Но все пак здравото бебче е по-важно. И без това благодарност от шеф да не чакаш!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #265 -: октомври 30, 2014, 16:57:15 »

punk_girl123 аз затова казах че "без да им има нищо" не искам никой да засягам. Аз лично получавам Благодаря от моите шефове, лоша дума не мога да кажа, и сега очаквам след НГ една тлъста тройна заплата преди майчинство, така че не всички са лоши работодатели  blush
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: октомври 30, 2014, 16:58:38 »

О ,тая работа с бременните ми е тъжна направо.Доста бременни отгледах и най-лошото е ,че като видят две чертички и хоп болничен.Те реално по каса не се водят бременни още даже ,ама нейсе.А Пънки защото не си ми работничка затова говориш за шефа  pardon За шефа или добро или нищо.Питай ги моите даже на РД ме канят и на питки на бебетата им.Така,че шефове различни.Иначе на народа масово не му се работи.Ние по някаква случайност още на другият ден ,т.е. днес намерихме нов човек за мястото на самоусъвършенстващият се.Обучавам го и го пускам да си ходя оня бързащият.
Свекс ,ти след пенсионирането ще поработваш ли или не ?
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #267 -: октомври 30, 2014, 17:24:40 »

разбрахме фийби, на това му се вика МЪРЗЕЛ, а не усъвършенстване.... Никоя реномирана фирма няма да го вземе на работа, най вече в Германия. Всички вече искат диплома, не зависимост че си се доказвал с години.

Поради тази причина Тон сега кара курс след курс, връчиха му лист и в рамките на 2-3 години трябва да ги изкара всичките. Пак не е казано че след 5 год няма да го съкратят, но поне има шанс, тази година имаше много съкращения, високи - ниски места, всичко е на нокти, както казва Тон, в момента се води война между колегите, всички са стресирани, не си помагат и т.н.

За Бременни, тук не дават болнични защото си бременен, работиш като останалите, естествено с малки привилегии като столове да седнеш (в напреднала бременност), не можеш да работиш нощни смени и т.н.

В България Ви слагат на пеадистал, 2 години майчиство, но като се сложи и годината бременност в която сте почивали, нищо чудно че държавата е фалит, не са виновни само циганите и крадците по високите постове.
Нищо лично и не обиждам никой, баща ми също е мързел и иска някой да му дава даром парите, тя за това майка работи на две места за да смогне
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: октомври 30, 2014, 20:41:15 »

О, Ванче, аз не говоря лошо за шефовете. Те от началото като разбраха, ме преместиха на по-спокойна работа. Даже ме пъдеха в къщи да ходя да почивам. Ама като се разболях и реших, че и без мен ще се оправят.
А fibi при вас може би да се живее нормално с една заплата? Не знам къде точно се намираш, ама в чужбина доста жени си остават в къщи да си гледат децата или си наемат жена след малкото майчинство. Аз в България това не мога да си го представя. Че то даже след 2 години майчинство пак няма кой да го гледа...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: октомври 31, 2014, 07:57:15 »

Добро утро в последният работен ден от месеца и посленият ден от темичката ни!

На мен ми е едно такова зимно и уютно.Чакам Явче да се събуди и си пия кафето.

Гледам по БТВ за историята на Ана-Мария .Пуснали са детето в съвсем редовно основно училище да ходи.Имало ресурсен център ,обаче аз не съм сигурна доколко могат да бъдат толерантни децата към нея .Особено след вдигнатият шум ,вие как мислите?

Пуснала съм срокове за размяната на подаръци ,можете бурно да се включвате  yahoo

Фийбс ,давай рецептата.Винаги съм насреща за такива работи.Аз бях си харесала една хубава рецепта за фламандска яхния ,обаче наистина магазина за телешко ми е далечко и определено трябва да се организирам.Не,че колата ми не е пред блока ,обаче ми се пада малко встрами това магазинче от маршрута и все го забравям.
Днес съм решила да правя и мъфини с ябълки и лимецово брашно.Ако някой има опит с лимец да споделя.

Пънки ,то е ясно ,че ако не ти е добре или условията на труд не отговарят /въпреки че работодателят е длъжен да ги промени както и работното време / си пускаш болничният и почивка вкъщи при бременност.Но в 8 седмица да ми размахват болнични под носа ,направо ми прилошава.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines