Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:43:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Meсечна тема - Октомври 2014  (Прочетена 92085 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #180 -: октомври 23, 2014, 15:03:29 »

hulcy и ratatui благодаря ви за положителната енергия... май действа да ви кажа... доста се поуспокоих smile  give_rose give_rose give_rose

Муунче специално да нацелуваш малкия пакостник от всички нас, сигурна съм че тепърва има да се гордееш с него smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: октомври 25, 2014, 08:19:01 »

Ей ,софиянки честита ви снежна събота.Какви ще ги вършите днес вкъщи?Моето дете още спи и аз чак започвам да се притеснявам да не е болен.Никога не е спал толкова.При нас дъжд и студ,а аз трябва да прескоча до работа сутринта.Следобед може би ще похарчим някой лев в мол-а и ще ходя до поредната сладкарница да питам за торта.Тези хора ще ме амбицират и ще си направя накрая сама тортата и сладките за РД на Явче.
Много уютна и лежерна събота пожелавам на всички!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #182 -: октомври 25, 2014, 11:02:58 »

И в Пловдив е студено и дъждовно. Днес нали не се работи домакинска работа, че е задушница, аз тръгнах да си прибирам цветята от терасата. Ей, докато окърша листата на мушкатата и ми замръзнаха пръстите на ръцете...
След малко ще отскочим до черквата, не ми стиска да ходим по гробищата в това гадно време.
Като видях едно клипче колко лесно се бели нар и взех, че купих и аз. Да, ама хич не е толкова лесно, изпохлепах всичко. Ще ги изстискам пак на сокоизстисквачката за лимони. Спомних си ходенето в Израел преди три години и как там този плод е на особена почит.
Хю, дали знаеш рецептата за сладко от нар? В "Огледален свят" често се споменаваше като връх на кулинарните умения на майката на Ферия. Интересно ми е какво е на вкус....
Ваня, ако имаш време, направо прави ти тортата. Красиви са купешките, но домашната си е домашна. Моите момци най- обичаха бисквитена, най- простата и най- лесната. Голямо хлепане падаше едно време докато се подготви един рожден ден. Къде ще празнувате?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #183 -: октомври 25, 2014, 11:36:20 »

Тук е ужас, многоо сняг има, дано да се растопи  shok blush едно време обожавах сняг, но в Струмица вълеше много рядко и за кратко понеже е топло, откакто се преместих в София го намразих  angry а и тази седмица трябва да се местим в новия апартамент и някак си на сняг не бива

Аз пък със сладките неща хич не ме бива по-скоро бих поръчала отколкото да се занимавам

Щом е задушница днес няма да чистя, не че се бях запътила де,но пък чистят една фирма новия апартамент  huhhuh.gif, то и утре е празник...

На Пънки името за син е уникално, но и ние измислихме уникално  good майтапим нашите че така ще го кръстим Василампи, от баща ми Васил и свекър ми Ампе  pleasantry
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #184 -: октомври 25, 2014, 11:57:24 »

Здравейте и от мен от един студен съботен ден. Защо ли не си почака тази зима още малко... В Пловдив го дават да вали сняг през нощта, утре нищо чудно и ние да се събудим тук сред снежна покривка. Гледам във фейсбук снимки от приятели в София - направо като приказка, побеляло навсякъде smile А други от Хасково са качили снимки и е истински потоп, няма сняг, но пък асфалтът не се вижда от огромните локви. Явно тук е по-нормално, само дето си е доста студено.
Свеки, хич не съм опитвала това сладко и дори не съм забелязала нашите в Турция да го правят  blush  наистина може да е популярно, но моите хора все ги влече българското там и това ,което си правят е лютеница, мармалад от шипки, туршии и така smile Иначе мога да потърся по интернет в турски кулинарни сайтове и да ти напиша рецептата на турското сладко от нар. Аз не съм много фен и на нара, може би заради трудното боравене.
За тортичките и сладките изкушения - и аз държа на домашно направените. По принцип много обичам да се занимавам в кухнята, особено , ако е за нещо сладко, въпреки,че сега покрай бременността съм голям мързел и рядко се вясвам там. Но някоя събота неделя имам мерак да пробвам мъфини, ако някой има изпробвана рецепта нека сподели smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: октомври 25, 2014, 13:07:27 »

Задушница не е ли другата седмица?
В моя квартал пък почти няма сняг  sad, само лека по колите и това е!
Аз се приготвям за мачовете довечера и да е задушница и да не е цял ден съм в кухнята и вече едва дочаквам да стане 19 и да седна да си гледам любимците!
Активен
prikazendenbg
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: октомври 25, 2014, 13:18:22 »

Да задушница е  smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: октомври 25, 2014, 13:58:45 »

Ние имахме много емоционален предиобед и въпреки късното ставане ,моя малък мъж заспа прилично на обяд .Тази година емоциите му са още по пъстри от миналогодишните при срещата със снега.Първо премина през страх ,после в любопитство ,изпита сладост и радост ,абе въобще накрая им оттървах края на емоциите.И днес е весело и забавно при нас с две думи.
Повечето сте го видяли във ФБ ,ама нали е на мама гарджето да си го пльосна и тук

Положението в града е трагично.Никой не рине,всички с лени гуми ,ей такива БГ хубавинки.

Свекс ,за РД аз съм на мнение ,че поне до 3-ия не съм им нужни тези луди детски партита ,които са много модни напоследък.Пак ще е семеен ,пак ще сме с братовчеда /любовта им вече е толкова силна ,че се целуват уста в уста хихихихи/ .Аз съм малко против тези РД с много деца ,които уж са някакви приятелчета ,защото те реално нямат приятелчета на тази възраст ,а това са деца ,на майки с които най-често майката на рожденника е кръстосвала парковете.То реално не е гаранция дали майките ще останат приятелки ,камо ли за децата.Та аз съм против.Просто много държах на тортата и сладките ,защото ще са на любима негова тематика.Аз даже за почерпка ще спретна някоя домашна торта или тирамису /много съм задобряла с него/,но тортата беше просто ,за да има Уау ефект от негова страна.Незнам дали ще се справя толкова добре със захарното тесто аз.Работила съм ,но не съм убедена че ще се справя ,а за бисквитките трябват резци ,абе сложно е.Да спре този пусти сняг и отивам до Велико Търново за последно проучване.
ratatui и аз почвам сега да кулинарствам .Може и да си спретнем едни ябълкови мъфини с Явче като се събуди.
Мариолче ,хич не си давай зор .То чистенето няма да избяга.Ама верно ли сте само жени във вашата фирма?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #188 -: октомври 25, 2014, 14:26:15 »

Ах манекен хубав и сладък колко е кротичак на снимката, шейна имате ли?

Абе да първите  РД са за майките, ама ела ме виж колко се сърдя че освен от 1-я ми РД няма една снимка с торта от останалите до 5 годишна, според мама съм имала РД но нямало фотоапарат pleasantry, но съм второ дете на кой му е пукало  angry 

Дам във фирмата сме почти само жени, само двамата собственици са мъже, ИТ Директора и CFO-то, другото всичко е жени, даже са на тази среща с клечката даваха отново признания, и като почнаха жена след жена се награждава, даже Директорката се засмя и каза ми ние сме си женска фирма
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #189 -: октомври 25, 2014, 16:26:44 »

Дьа, другата седмица било Задушница blush, моля за извинение.....Хехе, аз предварително раздадох на приятелите по бутилка вино. Тъкмо и другата събота няма да домакиствам yahoo
Утре ще спим повече, кой като нас!
Мариолка, едно време много не се впрягахме с РД-та. Особено ако се падне в работен ден. Тогава позволяваха да се занесе торта в детската градина и там празнуваха. При моите, нали са сравнително през лятото, все бяхме на почивка в първите години. Особено за малкия пък задължително ходехме на Бойково- планинско село, където имаме вила. Там 3 съседчета и той бяха родени на 21-ви август и ставаха големи тържества с огньове и скари. И наистина не всеки имаше апарат, пък и всеки кадър се пестеше.  Ако пък осветиш филма при вадене, отиде, та се не видя.
Ваня, много си права за празнуването в зала, особено в тези грипни времена. Роднините няма как да дойдат и задължително има втори купон. Пък и на децата вече им омръзна да ги рисуват и забавляват с едни и същи игри.
Тази седмица в Кауфланд има на промоция Гауда, немска при това. Аз много я харесвам, пък и била полезна. Запасих се с цял килограм.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: октомври 25, 2014, 16:35:19 »

Ами на мен това ми е зора .Снимка с тортата и радост при вида й.От догодина ще има и тържество в детската градина ,така че програмата ще се запълни.А като започне да харесва по специално някои дечица т.е. да започне да ги нарича така да се каже приятелчета ще му правя и партита с рисуване и както си трябва.

Свекс,хайде пак прахосмукачката остана за мъжо утре  tease
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: октомври 26, 2014, 13:11:39 »

В София снегът се постопи, но пък на мен продължава да ми е странно уютно. Дърветата са с листа и са натежали до земята, цели пътечки се губят в квартала. Направо си е момент за печка, мъфини и телевизия. smile
Ама работата си чака, независимо от сезона. Та ще си размърдвам дупето да я върша.

Фиибс, аз съм За домашната торта. Пък и ти вече доста си напреднала, ще изглежда добре и на снимки.

ПОздрави на всички други мацки, само наминавах че времето ме следва по петите  give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #192 -: октомври 26, 2014, 16:01:07 »

Изтърсвам се ни в клин, ни в ръкав, не писала отдавна...  Пък ако още някой ме помни, ще е за награда за забележителната памет  tease
Идвам с едно много важно питане - за хубавата традиция на форума с коледните подаръци. Ей го, времето дойде, не остана. Желаещи?  Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #193 -: октомври 26, 2014, 16:04:32 »

Днед точно за това си мислех, но ми се стори раничко да го споменавам, аз съм за! smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: октомври 26, 2014, 16:17:18 »

аз съм За, докато се организираме и това онова, ще стане тамън време.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines