Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 07:32:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Meсечна тема - Октомври 2014  (Прочетена 92958 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #225 -: октомври 28, 2014, 10:45:46 »

Привет и от мен мили дами...

Не съм се включвала защото цял уикенд нямаше ни кабелна ни интернет и за капак се прецака лаптопа... Найс а ххаха

Вчера много работа и така smile

Мениянте ти си абсолютен герой, но защо до толкова късно този изпит ?


Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

svekurvа кaкто винаги ми оправи настроението ахахаххахахахахаах Не се притеснявай и на мен нито едни дънки не ми стават, ама съм на принципа че 5 кила повече или по малко няма да ме направят много по - щастлива..

 А колкото до любовника - той мъжа ти има доста черни точки вече, светни го че не ти се отразява добре и мислиш за любовник и да видим как ще реагира хахахахахахахах funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: октомври 28, 2014, 11:25:37 »

Здравейте smile

Мен хем много ме мързи, хем все някой ме занимава с нещо.

И аз съм ЗА коледни подаръци!

И аз обичах кокошките като малка, даже прадядо ми ми викаше Лисичката, защото все ги гонех по двора. Любимите ми бяха Елеонора и Дебора  crazy

Поздрави на всички, обличайте топлите дрехи, че е студено  gcrst
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: октомври 28, 2014, 12:07:07 »

Ами защото курсът се провежда понеделник, сряда, петък от 18.30 до 22.30. Та и изпитът е по време на курса. Ама нали преподавателят е добър и ни изчака да си довършим нещата, докато тръгнем стана 23.00.  pardon
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #228 -: октомври 28, 2014, 13:31:59 »

Пак много ми се струва.... nea

А за кокошките... Понеже нали съм градско чедо, родено У Софията, когато нашите ме заведоха на селото на майка ми до Стара Загора за първи път, и видях всичките чудеса на селския двор, (била съм на 4) съм задала логичния въпрос на баба ми "Бабо Бабо тея пилета защо не летят? А защо тука имат пера,а в магазина нямат?" funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth След което за краставиците съм я питала защо висят , а не са подредени като при чичкото на пазара?

Хахаха и не съм искала да ги ям първите ден два. После , като съм видяла че няма проблем вече знаех, но си спомням колко ми беше странно защо пилетата не летят (дори след моите опити да ги накарам, включващи мятане на кокошка в дисциплина 1 , 2 и 3 метра нагоре във въздуха) и защо краставиците висят smile хахаха
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #229 -: октомври 28, 2014, 14:24:50 »

milenkata р така ме разсмя за висящите краставици LAUGHTER
Моят големият син си спомних, че един път на село беше натиснал кокошката, че да снесе яйце, по подобие на едни кокошки- играчки, които като ги натиснеш, пускат бонбончета. Хубаво, че тогава свекърва ми нямаха петел да го накълве, че кокошката крякаше и вдигаше шум до небето. Ама така хубаво си го спомням - клекнал и натиска и отпуска, точно като с играчката и гледа с едни огромни и невинни сини очи...Като по-голям пък с братовчед си копаеха дупки по двора, че да падат кокошките вътре и те да ги тормозят. diablo. Свекърва ми се беше видяла в чудо, пък ние с етърва ми /също градско чедо/ си траехме. Ами да ги затвори в курника, цял ден щъкаха из двора и цвъкаха. Не можело, те така били свикнали  crazy. Пък един петел после се беше пръкнал гласовит, не ти е работа. По цял ден пееше, първо сам, после с другите петли.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #230 -: октомври 28, 2014, 15:59:37 »

Ох, ако знаете как ми се клюкари само blush Ама пусто с препускане съм стигнала само до 11 страница. Затъжила съм се за много образи из форума и ще гледам да наваксам за ден-два Wink Замръзнаха ми кокалите навън само за час и половина. Правя един чай и сядам да ви чета преди Малчо да стане Wink
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: октомври 28, 2014, 22:40:36 »

Оххх, напоследък имам възможност само да ви чета  sad Ама какво да се прави.

Миналата седмица почивах повчеко, но все бях навън и все вършех нещо и като се обърнах пак станло време да ходя на работа pardon

Иначе Миленка, много ми стана забавно за краставиците, които не са като при чичкото на пазара. Аз съм отраснала на село и нямам спомен за някоя такава ситуация. Спомням си само, че бях изумена като видях един заек да прескача през градината на баба ми, ама друго не помня biggrin
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: октомври 29, 2014, 08:11:34 »

Добро утро!
Аз от малка обожавам животните и всичките ми снимки на село са как гушкам или галя някое животно. Въпреки, че съм градско чадо, обожавах да ходя на село и да се радвам на животните. В тази връзка съм въшлясвала няколко пъти, но пък и това си е задължително за пълноценно детство.
Да ви се оплача от тея нещасници Blizoo. Прекратихме си ние договора със предизвести там и всичко както си му е ред. В понеделник си предадохме и апаратурата. Вчера изведнъж излиза някаква фактура за 10 лв. Не ми за 10те лева, с тях и без тях. Звъня да проверя за кво ги дължим тея пари и ми обясняват как договора ни бил до 6 ноември. Като им се развиках кви са тея глупости, че имам и договори и всичко и да си оправят бакиите. Операторката каза, че ще направят проверка и ще ми звъннат. Чаках цял ден ни вест ни кост. Прибра се ММ и му викам "дай да ходим на място щото нищо няма да свършат тея пе*ераси". Звънна и той да провери, а отсреща ми обясняват, че така излиза в системата, да сме пуснели жалба. Понеже имаше мач и хич не му се ходеше, ама аз много мразя да ме цакат с топла бира. Понеже в шибаните им договори има клауза, че ако не се издължиш ти дават личните данни на трети лица, да си прибират вземането. И му викам, че за 10 лв. не ми се търпят скандали за идват в нас да си искат парите. Съгласи се и отидохме. След половин час разговори се оказа, че сме прави и ни премахнаха задължението, ама трябва да се разправяш. Та ММ вика повечето хора както не обръщат такова внимание ми си плащат по навик, колко ли народ завличат така. Та ако имате вземане даване с тях, пазете си документите и винаги с едно на ум!
И сега нещо за настроение...Понеже Алекс като се опишка и я наказвам на гърнето и се научи да се сурка с него наляво надясно до играчките. Толкова ми е смешна, ама не става!
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: октомври 29, 2014, 08:42:24 »

Леле тия от Blizoo  са наистина пе*ераси. Ужас! Добре, че сте отишли да си потърсите правата. smile

А сега smile Добро утро с чаша топъл чай smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #234 -: октомври 29, 2014, 10:04:40 »

Добро утро!
Miele, мерси за чайчето give_rose Май това ще е новата мода тази есен, като гледам времето навън.
Пънки, ние също имахме подобни занимания с Близуто, ама и аз топла бира не пия Wink Понякога се закелешвам за дреболии, ама да си отстоя правата поне. Радвай се, че си се откачила от тях!
Да ви кажа - вчера не се сетих за история със село, ама ето ви една сега. Братовчед ми няма село и му беше много странно и супер интересно, когато идваше на нашето. Бяхме много малки, когато дядо ми купи едно малаче и прадядо го гледаха на село. След поне 10 години братовчед ми попита "Гледате ли си онова животно... черното?". "Кое, магарето ли?" - попитах. "Не... онова черното". "Кучето ли?". "Не. Онова като крава, което е". "ААААА, малачето ли. Ами то отдавна стана на луканки Xixixi ". Той само където не падна под масата от изумление! Очакваше, че си го гледаме като домашен любимец blum Същият ми братовчед е питал "Тази кокошка кукурига ли?" и като много малък "Мамо, на коня от къде му сипват бензина?" pardon
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #235 -: октомври 29, 2014, 11:39:39 »

За тея от Близу не ми напомняй - целия уикенд беше гадно и студено и вместо вкъщи на топло , по цял ден бяхме навън, защото няма ни кабелна ни интернет... Като им се обадиш те набутват по 10 мин да чакаш и накрая те изхвърлят, а когато се свържеш ти казват че не могат да ти дадат информация.... beating beating beating beating Как пък така все те имат авария и все те имат проблеми в последните 2 месеца общо около седмица и малко сме били без телевизия и нет... Накрая ни писна , след като за пореден път бяха обявили че до 17,00 ще има телевизия а в 01,00 още нямаше, и им казахме че направо си пускаме предизвестие и се отказваме от тях!

И да видиш чудо на чудесата - обадиха се на следващия ден и много ама много ни се примолиха да не ги напускаме, предложиха ни за година и половина да плащаме по 18,90 с всички HBO и Cinemax включени безплатно, плюс че сега 1 месечна няма да плащаме заради авариийте им и че до края на седмицата ще пратят екип, за да провери защо аджеба нон стоп има аварии.. Пратиха хора, смениха ни модемите и тн сега да видим.
Ако се питате защо преподписахме - защотото в тъпото Княжево, само те имат покритие и ако искаме някой друг доставчик тарифите са безбожни...

Решихме че така и така сме под наем, така и така в следващата година и половина сме там - няма смисъл да се тормозим....

Иначе и аз много си обичам животните на село и си израстнах при баба и дядо. Онзи ден отново се благодарих , че знам какъв е вкуса на домашната храна.

Един буркан от бабиния паприкаш + домашни картофи от градината+домашен лук+ домашни чубрица , черен пипер и чушки - уникален гювеч стана! Мъжа ми си изяде ръцете.  blum Wink

Правила съм го и с купувани продукти - не е същото. Само ме е яд че днешните деца не знаят вкуса на домашното. Даже като си ходихме за прасето миналата Коледа ММ почти не яде , защото се оказа че толкова е свикнал със свинското от магазина, колко е безвкусно и колко е измито, че домашното току що заколено прасе му миришеше много. А пък аз си облизах ръцете с пърлено ушо и осмянка (който  не знае какво е - по нашия край това е сладкия кокал на прасето под гърдите, най-крехкото месо ..реже се на късове, приготвя се на дървени въглища в медно менче и се бърка само с дрянова пръчка. Слага се месото , бяло вино и подправки - чубрица , сол и пипер - само това и се готви докато леко се желира, яде се само прясно и ми е любимото) diner diner

Ох размечтах се за при баба blush blush blush blush blush

Иначе да се похваля - в петък заминаваме за Дания за 4 дни - ние и кумовете . Отиваме в Копенхаген, при родителите на кума на гости. Нямам търпение да ви кажа честно - писна ми от разговори за бебета и сватби (представяте ли си хахаха blum) - искам малко разнообразие и психическа почивка smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #236 -: октомври 29, 2014, 12:04:12 »

Ей, milenkata, май ще хванеш и Хелоуин там, няма да ти е скучно. После да разказваш, нямам впечатления от първа ръка за там.
Аз съм ядосана  diablo. Два дни се въртях за тези гости от Израел из Стария град след работа да избера подходящ маршрут, че да не гледат мръсотии и порутени зидове...От ресторанта поръчаха специално костур /по кашер рибата трябва да е прясна, с люспи/, от познати евреи намерих кашерна сол и брашно, че да им напряват нещо тестяно....Обаче, изненада!!!! Те си идват с техен екскурзовод, по техен маршрут и ще ядат или в Хепи, или в МакДоналдс. Хич да не ядат  и да седят само в МОЛ-а, не ми пука...Ами да ми бяха казали, а не да го сервират при свършен факт. Сега ще ядем в службата костур на скара и печени зеленчуци на ресторантски цени и като нищо да ми заседне някоя кост на гърлото  от яд. crazy
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: октомври 29, 2014, 12:49:08 »

Свеки те казват "хубава работа, ама българска". Явно не само при нас е така...
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #238 -: октомври 29, 2014, 12:52:32 »

Ехоо Здравейтеее smile

За Близу нямам думи, имам една приятелка абе голям шеф е там, а вкъщи има Булсатком. Ние сме на Мегалан/Мтел, не сме с договор,а плащаме месец за месец, малко по-скъпичко идва но никакви проблеми не сме имали с тях, когато е имало прекъсване обаждам се и веднага идват.

Ооо за село аз мога да говора многооо, аз пораснах на село, такива бели правех че просто цяло село ме знаеше, най-любимо ми беше да нанизвам тютюн  blush Миленааа какво ми направи сега с това свинскооооо..... Весело в Дания! Абе и що казваш на svekarva, svekurva angry pleasantry

svekarva и какво, не разбрах, са не ядат кошер така ли? еми така ти се пада като се стараеш много.

Отивам аз да спретна една мусака, това ми се дояде blum



Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #239 -: октомври 29, 2014, 13:15:20 »

Абе и що казваш на svekarva, svekurva angry pleasantry

Ами ласкае ме Wink funnytooth. То на тази възраст, направо е комплимент. Ама както и аз съм се писала  не е стока, защото май набор 88 точно карва ползва закодирано  Wink
Онези 10 от 17 души ядат кашер, ама по- ги е шубе да не вземе някой да ги отрови, а на американците вярват smile. Те затова по ресторантите не ги искат, вече ми стана ясно. Едно време изнасяхме мариновани печурки за Израел и при всяко внасяне на партида гъби в цеха, идваше равин да им пее и слагаше печат после на етикета, че са кашерни.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines