Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 13:20:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Meсечна тема - Октомври 2014  (Прочетена 92879 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #105 -: октомври 15, 2014, 09:23:20 »

Привет!
Тези щипалки да не са едни черни пълзящи и летящи, дето имат дълги пипала и едни щипки отзад?
Аз вчера минах през пазара и купих пресен зелен фасул от вейковия. Сега ме чака сварен да му намеря приложение. Сигурно част ще отиде за гювеч, пък другото ще е на манджа. За снощи пък имах сварен от предния ден карфиол и го направих на суфле. Направих и сиренявата супа, но вместо обикновено брашно използвах препечено. Направих също и застройка и сложих малко червен пипер и малко люто къри. Спазих пропорциите за лъжица ориз на човек и стана много хубава.
Мариолка, кажи още някоя тетевенска манджа. heart
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #106 -: октомври 15, 2014, 09:31:12 »

аууу македонеца хареса я или самичка си я сърба сиренявата  blum ти си я вдигнала на следващото ниво супата браво  Bravo аз вчера правох крем супа със цели зеленчуци, неяо напоследък само супи пдем навечер, ма лошо няма  good други манджи не знам, тя свекито само пържоли ми готви като ходим там.

От днес съм в отбора на свекървите stork-boy , да си знаете от сега небременните който седи в седмичната/месечна тема става свекърва  good горко и на снахата ми  blum
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: октомври 15, 2014, 09:35:23 »

Маролка, ГОЛЯМО ЧЕСТИТО, Мъжко мамче!
Аз днеска ще си направя на обяд сиренавята супичка!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: октомври 15, 2014, 09:47:41 »

Мариолче , честито!Добре дошла в отбора на свекървите.Да ви кажа на мен си ми е чудесно да съм майка на момче.Чувствам се перфектно.

Аз съм работна и като казахте супичка ще поръчам на господина детегледач днес да сготви една пилешка.Много полезно нещо.

Хубав ден на всички.някакви 30 градуса обещаваха за днес.Имаме ли шансове да си ги получим или не?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #109 -: октомври 15, 2014, 10:04:01 »

Леле, Свекимари /от Свеки  и  Мариола/, здрасти! heart heart heart То просто няма как да не е момче  Wink, за второто ще стискаме палци да е женско.
Да, македонецът също яде и много му хареса супата. Той по принцип всичко яде, само сладки работи не обича. Повече му са приказките, че точно Обществено хранене е завършил и се има за голям специалист Wink. Големият син е същата работа, но и сладки обича /яде ги само ако са от жена му правени, за моите пази диета в последните години/. Виж, малкият е.....не знам точно какво да кажа. Тази супа абсурд да я опита, защото не яде саламурено сирене.
Като каза супи, та се сетих, че вече има праз и трябва да напрявя празена супа. Имам и нов пасатор, но не смея да го пускам, че не зная г- цата Котка как ще реагира. Със стария беше свикнала, ама този леко свисти и може да я подплаши. Има една реклама за Лидъл, където се чува някакво звънене във фон. Ей, като се наежи и накъдри опашката, настръхвам....
Хаха, Свекиваня ме изпреварила. Тук сутринта валя, ама сега пече, та като нищо може да има 30 днес. Чудесно е да имаш момче, докато не се е оженило. Ама то защото не зная какво е да имаш момиче, което се е омъжило Wink. Поне няма да забременява и да ражда.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #110 -: октомври 15, 2014, 10:11:13 »

Ох ми ти така стана сега Свекисвет още малко светица  Bravo danceg

Аз едно време много исках момиче, но сега се радвам и на момче, по семпли ми изглеждат за гледане Wink

Ох на мен главъта ще ми се пръсне, мисля след обяд да си тръгвам към вкъщи не се издържа  girl_impossible
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #111 -: октомври 15, 2014, 10:31:36 »

Честито на бъдещата свеки smile

Да ви кажа честно и аз мисля, че ще съм свекърва - такова ми е усещането smile

Аз какво да ви се похваля - моето свеки се оправи (тези , които бяха на срещата ще ме разберат) Предполагам я е друсала някаква треска и вълнение и затова се държеше толкова превъзбудено. Сега се успокои, ухили ми се отново, пак си се чуваме нормално и отново си обяснихме , колко много се обичаме smilesmilesmilesmile Много хепи.
Довечра ще си видя мамето, че от тая подготовка не ми остава време за нея хич. Малко време остава а тоооолкова много неща за правене...

Иначе с тея манджи само ми разбуждате апетита.. Така ми се яде готвено, ама с милото напоследък все късно се прибираме покрай многото задачки и не ни остава време за готвене...  nea Нищо мама ще ми готви довечера smile

Вчера бяхме на кино да гледаме Дракула - да ви кажа не е лош. Не е най- хубавия филм , но беше приятен и не съжалявам че го гледахме.


Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: октомври 15, 2014, 10:44:16 »

Ехоо здравейте!Аз изключително рядко пиша,да не кажа хич,ама през деня съм на работа и нямам възможност.Мариолка честито,ще бъдеш опасна свекърва.Аз като майка на момиче мога да кажа,че е  много е хубаво,ще видим живот и здраве като се омъжи как ще е  girl_wink.Но най-хубаво според мен е по едно от двете.
Аз съм в болнични 3 дни и да ви кажа голям кеф е.Е като изключим вируса,който ме тормози отдавна не съм била толкова свободна.Майка ми взе детето да не се върти около мен и ще ми го върне чак довечера,мъжа ми на работа,та ще си лежа и ще си гледам филми без да ме закача никой.Като се замисля последно така бях,когато бях бременна.
Успешен ден на всички!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #113 -: октомври 15, 2014, 11:01:27 »

Ох ми ти така стана сега Свекисвет още малко светица  Bravo danceg
Направо съм за Рая и за светица с две момчета Wink.
Хаха, забравих да кажа...На пазара вчера срещнах онази съученичка, дето не искаше да си даде името на снахата и дето снахата и беше "леко" непонятна с желанията и да си обучава децата вкъщи. Та сега тя /снахата/ е избрана за кметица в едно пловдивско село и оставя изцяло да и гледат детето тук. Свърши с протестите, отдаде се на политика. Хехе, както не искаше и не даваше да и гледат детето, така го "втропчва" сега изцяло на свекърва си. Хубаво, че съученичката ми се пенсионира в края на месеца. Луда работа.... crazy Дали няма да закрие училището в селото Wink Oh my ...
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #114 -: октомври 15, 2014, 12:52:39 »

Мариола, честити сини гащи, много се радвам, не знам какво е да имаш син, но дали синьо или розово, дертовете са едни и същи, все дрискат и повръщат, ама да кажа че мъжките реват повече(поне с това впечатление съм останала)
Уаууу, Свеки, аз отдавна се каня на тази сиренява супа, а ти ме изпревари, изкарвам новата консерва сирене и ще я направя за довечера.

Аз съм малко в чуденка, защото правя тутманик, ама се оказа че брашното ми е пълнозърнесто, нямам представа какво ще се получи.
Дъщерята се събуди сополива и е страшна работа.
давам и салфетка да си бърше носа,  тя бърше нейният, после на куклата и после в боклука, ако продължава така пакетчетата ще свършат за секунди.
А какво да кажа че сега целувам хем нея, хем куклата
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: октомври 15, 2014, 15:17:08 »

Честити сини гащи, Мариолка. Истината е, че като се роди и ти е все тая момче ли е или момиче. Като порастне тогава ще има разлика. Но важното е да се живи и здрави!
Фиби аз понеже съм постояно с течащ нос и ползва кухненска хартия на малки парченца. По-икономично излиза.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #116 -: октомври 16, 2014, 09:17:38 »

Привет, привет. Как сте по средата на седмицата?
Мариолка поздравления за хубавата новина.
Свекърва то политиката голямо нещо. Току виж наистина е въведена индивидуална форма на обучение Wink То за това хората са казали " голям залък хапни, голяма дума не казвай " . И аз си бях навила на пръста, че никога как ли не няма да позволя някои неща, но така ме завъртя живота, че повече тази дума " никога" няма да я използвам.  blum
Веднага давайте рецептите за тези супи, че както съм гладна от сутринта направо си ги представих. От много време се каня да направя картофена крем супа и както реших да огранича малко вредните храни и неправилното хранене мисля, супичките ще ми дойдат чудесно.
Ради ти е хубаво да си полежиш и да гледаш сериали / и на мен от много време не ми се е случвало /, но ти пожелавам това да се случи, когато си здравичка. Хайде скорошно възстановяване и
Хубав и успешен ден от мен.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #117 -: октомври 16, 2014, 09:25:11 »

Слънчев привет от Пловдив!
Мацата не се яви днес...Вчера искаха да я вземат и да я носят да лови мишки в един склад. Сигурно са я затворили там и ще я държат гладна, белким се сети да си хване мишка. Дано да е за добро, така или иначе трябва някой да поеме отговорност за нея.
Фиби, аз също ползвам само пълнозърнесто брашно. Е, има по- тъмен цвят и не бухва толкова, но всичко става от него. Виж, имах едно безглутеново, то е направо кошмар. Чак скърца, като ядеш и се лепи из устата Wink. Препоръчвам ти да направиш супата с препечено брашно - слагаш го на котлона и бъркаш, докато леко порозовее. Аз правя по-големи количества и винаги имам за фрикасе или суфле в един буркан.
Сега за синовете да се изкажа и аз, че във Фб са ме нападнали разни феминистки Wink и защитнички на женските права.
Мариолка, хич не са семпли за отглеждане. Направо са като "мисирчета", бързо - бързо им клюмва гребенчето и искат повече грижи. То природата по принцип е създала жената с по- здрав организъм, защото тя възпроизвежда рода. Момиченцата са по- адаптивни към средата, момченцата са много по- чувствителни и "нежни души" Wink. Това остави, ами дертовете почват още с дрехите. За момченца /от бебета, та до ученици/ има много по- ограничено предлагане. Момиченцата носят и рокли, и панталони, та все нещо ще им стане. Горните им дрешки може да са с джуфки, може и да са без, но момците нямат избор. Играчките, макар тук да няма строго определено за даден пол, пак клонят към момиченцата в цветово оформяне. Вчера гледах един розов пистолет....Търсех да купя за племенника кутия за моливи - същата работа, изрисувани с онова бяло коте с панделка или с барбита. Хехе, не искам да е разновидност за малолетни Плейбой. smile
Освен това са и по- неученолюбиви, ама по- късно за тези неща.  Wink.
Но пък ни гледат с едни такива очички "аз изобщо не мога без теб", че ни размекват сърцата  heart
Ето тук малко споделени мисли за мъжките майки:
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,31648.30.html
« Последна редакция: октомври 16, 2014, 09:34:51 от svekarva » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #118 -: октомври 16, 2014, 11:45:11 »

Хелоу!

Аз днес почивам, не мога просто да се вдигна, лежи ми се само, главата мина малко, и трябва да стана да оправа вкъщи, да напазарувам че утре пристигат мама и тате, не че ми е важно какво ми е вкъщи но поне да има нещо за ядене.

Свеки не го мисля толкова за бъдеще, просто винаги съм си мислила че на мъжете им е по-лесно и има по-малко грижи около тях, за дрехи и играчки още по-малко, какъв такъв ще го обличаме, поне няма да мислим, отива ли блузката с обувките  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #119 -: октомври 16, 2014, 12:01:08 »

поне няма да мислим, отива ли блузката с обувките  blum
Да, бе, да! Wink И как ще го ожениш после?
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines