Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:39:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 07-12.2014  (Прочетена 149099 пъти)
 
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: декември 03, 2015, 14:34:25 »

Аличка, мерси за подробната информация. Дано да е така за храната и в нашата ясла. Това, че и при другите се случва подобно нещо ме успокоява smile.
Ама наистина е много топло в яслата. Инкубатор на бацили. Аз го обличам или с една блуза с дълъг ръкав, или с тънко боди и отгоре по-тънка блузка или фланелка. Дано не се изнежи в тая среда. Ние в къщи обичаме да държим по-хладно, особено за сън, но забелязвам, че откакто ходи на ясла и навън захладня, нослето и ръчичките му изстиват, докато преди си му бяха топлички на такава t. Абе най-вероятно си го внушавам, но все пак. Не ми се ще да става зиморничав. smile
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #361 -: декември 04, 2015, 01:00:29 »

Момичета, ние сме същите с пропускането на памперса. Смених всички възможни марки (БГ останах най-доволна от Либеро, но в UK не ги продават), но проблема си е от многото пиене на течности. Моята принцеса изпива през нощта към 200 -300 мл вода/чай, а й преди да заспи близо 200 мл мляко. Та няма как да не е пълен памперса. Аз го сменям м/у 4 и 6 сутринта, понякога докато спи. Иначе ни е гарантирано намокрянето.
Миленка, много се радвам, че Дани приема така добре яслата. Аз не мога да си представя да я запиша на ясла, ние сме като залепени. Само да отида в другата стая и търчи след мен - "мамо, мамо..". Няма значение дали баща й е при нея или е сама sad
Да се похваля, имаме напредък - последните 2 месеца не се приспиваме на ръце - легнала до мен, върху мен, но не на ръце  yahoo Сама си показа, че е готова! Вече си мислих, че ще се приспиваме на ръце до 1-ви клас  Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: декември 07, 2015, 17:07:41 »

Ихаа, бая си пийва госпожицата! Браво. От няколко дни му сменям памперса и аз към 3-4 и сме нямали инциденти. Но пак сме болни. От вчера през нощта е с температура и силна хрема. Тия сополи вече много ми писнаха. Пускахме изследване за бактерии - чисто.
Тази седмица татко му ще е в болнични, че мен вече ме гледат много на криво в работата след три седмици болнични (не на веднъж, но все пак).

Иначе, днес ММ ми се обажда разчувстван - Даниел изнамерил от някъде един чорап и му го връчил, а на чорапа пишело I Love Daddy. smile
(тоя чорап от лятото го търся. Кой знае къде е бил...хаха. )

Вашите малчовци говорят ли? Дани нон-стоп говори нещо, но нищо не му се разбира - бибай, мимай, кука...все някакви си негови си измишльотини. Само от време на време като аз кажа нещо повтаря по някоя дума избирателно. Иначе перфектно си разбира и на бг и на английски. Даже на английски повече показва като го питам къде му е крачето, къде му е нослето и тн.

А я кажете как сте с храненето. При нас трабва да е много гладен, за да яде без някакво забавление. Иначе не отваря уста и се дърпа докато не му дадеш нещо да си държи. Ужас. Баба му е виновна. Само му даваше разни капачки да го забаламосва и сега ето. smile
Като сам яде нещо е ок. Но още не се справя сам с лъжицата, въпреки големия  мерак smile
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: декември 08, 2015, 16:24:15 »

milenuity, щом Дани ходи на ясли, няма начин да не прилепва и от другите деца хремите и настинките.  :(В едно такова помещение с определен набор от деца, определено става размяна на какви ли не вируси и секрети.
Но когато нямаш опция да го гледа баба, вместо да го даваш там, няма какво друго да се направи, освен постоянно да подсилваш имунитета.
По тази причина аз все още много се колебая дали да давам Филип на ясли. Събирам го с деца в центъра за игри по два пъти седмично, за час и половина, и досега не е донесъл нещо вкъщи. Обмислям идеята да наема детегледачка, вместо да го давам на ясли и да се разболява. Дали тя ще се грижи за него, или ще го давам в група не е голяма разликата във финансово изражение. Предпочитам да ми е здрав на първо време.

Филип си бърбори много, много жестикулира и мимикира, много е обяснителен.  pleasantry При цялата тази експресивност адски много ми се иска да имах преводач, понякога си лягам от смях, а той ми се кара, че не го разбирам!
Като думички до момента употребява много често „тати“, също и „ам“. Упорито отказва да каже „мама“, като го накарам, започва да вика в отпор „тати, тати, тати!“ Сочи това, което иска да му дам, сочи частите на тялото и лицето (аз назовавам, той сочи) разбира отлично какво се иска от него, напр. като му кажа „памперс“ се запътва сам към банята за смяна.
Храненето... От месец и половина насам държи да е много самостоятелен и не харесва аз да го храня, сърди се и не иска да яде ако аз му подавам. Постепенно се приучи сам с виличка, всичко което е в чинията се гони и се бучка с нея, храни и мама. С лъжицата също нямаме проблем, сам се храни с по-гъсти субстанции (кисело мляко, крем-супа). Купихме му детски метални прибори – ножче, лъжичка и виличка, че да борави с нашите си е доста страх, не, че не се опитва да ги краде и тях от масата, де... За наше щастие не се налага да го занимаваме с разни играчки, за да яде. Когато е гладен сам си идва до столчето (то стои нон-стоп паркирано на масата) и започва да мрънка да го кача в него, за да яде. И всичко, което мама и тати хапват следователно е „safe” и вкусно, така прояде орехи за мой огромен потрес  god chocolate (наситнявам му ги на трохи в купичката му и си топи пръста в тях и го облизва) и сос от кисело мляко със сусамов тахан и чесън. Сосът с лъжицата си го хапна...  Oh my ...

Педиатърката тук постоянно ме пита дали съм започнала да го тренирам да ходи на гърне. Защо толкова бърза тази жена, не зная. Имаме вкъщи приставка за тоалетната чиния, слагала съм го два пъти на нея, но всеки път детето ме гледа възмутено и объркано защо го правя и иска да слиза долу. Не  съм сигурна, че е добра идея да го занимавам с някакви играчки там, за да седи, по-ми се иска сам с течение на времето да проумее какво е това тоалетна и за какво се използва, а не аз да го карам насила и да му направя психологическа травма.
Моля мамите, които вече приучват децата си към тоалетна, или вече са го направили, да ме посъветват дали е време и как да се направи.

« Последна редакция: декември 08, 2015, 16:31:23 от devisil » Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #364 -: декември 10, 2015, 00:43:24 »

Девисил, аз слагам София на гърне от 8-мия месец (все още не сме купили приставка за тоалетна, което ме подсеща да то направим!). Не мисля, че я травмирам. Много често имаме успех и си върши работата в него. Има деца покрай мен, които правят голяма драма, когато ги сложат на гърне, за щастие ние го нямаме този проблем. Е не винаги иска, ако покаже, че не иска не я насилам.
За говоренето - и тя си говори някакви неини неща. Казва 'мама', 'баба', 'деди', 'йейя' (леля),'ам-ам', 'бау', 'мау' , 'коко', 'бааа' "(трябва да започна да пея - 'балона се надува', или като си върти пръстчето в шепичката, означава, че трябва да пеем песничката за хитрото мишленце.  Първата й думичка на 7 месеца беше 'тати', чак два месеца по- късно каза 'мама', а сега изобщо не казва 'тати', на татко си казва 'деди', незнам, някакъва форма на протест ли е?
Май е това.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: декември 18, 2015, 10:28:17 »

Първата й думичка на 7 месеца беше 'тати', чак два месеца по- късно каза 'мама', а сега изобщо не казва 'тати', на татко си казва 'деди', незнам, някакъва форма на протест ли е?
Май е това.


Мили,

На английски говори детето Wink smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: декември 18, 2015, 10:53:34 »

Значи, като оставим настрана измишльотините, децата ни горе-долу имат еднакъв репертоар.
Девисил, поздравления за успеха с вилицата и лъжицата. Дани има огромно желание, но ние не му даваме достатъчно често, за да практикува от опасения да не се нарани с вилицата. Това сега осъзнавам е грешка. Ще му купя комплект метални, защото пластмасовите му лъжици не са удобни за самостоятелно хранене, а вилица няма. Нашето столче е Hauck Alpha, без табла отпред, с идеята да му слагаме чинията на масата. Обаче сега съжалявам, че това взехме, защото нещо не се получава още това с масата - става мазало и много блъска по нея с лъжица или каквото е хванал. Случвало се е да обръща чинията. Притеснява ме, че ще нарани дървото, а сме под наем. Ако сложа покривка или подложка, цел номер едно става да я издърпа. Много е палав, леле, направо ми разказва играта. Все гледа каква пакост да направи. За минута беше сам в трапезарията. Успял да отвори един шкаф и  извадил от него всичко по-важно (все едно някой му е казал кое да вади). Онзи ден пък се протегна и за мое учудване успя да стигне чашата ми с кафе и да си я разлее върху блузата и всичко останало. Направо е пораснал на височина от протягане да стигне забранени неща. Вече се чудим къде да слагаме. хаха.
Като умения, реди безпроблемно формите в shape sorter-a. Има си стратегия - подбира си ги по форма като винаги първо почва с кръгчетата, много интересно smile. Реди кули от конструктор и после обича да ги събаря. Също от няколко седмици си движи камиончето и влакчето напред -назад по пода или го засилва напред.
Вчера за именния му ден му купих един огромен камион от Хиполенд. smile Много му хареса да се вози отзад. Перфектен е и за бебешки фотосесии, та го взех с двойна цел. Дано не го разбие докато дойде време да снимам следващото новородено момченце. smile
От вчера успява и да си нацели нослето smile. До сега като го питах къде ти е нослето все сочеше бузка или някъде наоколо. На другите хора им ги нацелва безпроблемно.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: декември 18, 2015, 11:49:07 »

Не се притеснявайте, че ще си я забучи в окото. Би го направил ако е по-малък и няма добра представа къде му е лицето и я размахва като сабя. Иначе всяко дете се научава къде му е устата още при захранването с фингър-фуд, така че като порасва, иска да имитира възрастните и съответно също търси собствени прибори или тези на родителите.
Детските комплекти за хранене нарочно имат по-широки захвати и омекотени форми, а виличката е със скъсени зъбци, за да не се нарани дребосъка.

Нашето столче също е без табла, което аз не отчитам като грешка, а на нивото на масата (scilla видя столчето) защото така детето се учи да е наравно с родителите, научава се, че действията му имат последствия (като изпусне нещо, събори, хвърли на пода).

Няма как да няма инциденти с обърнати чинии или да блъска с лъжицата или вилицата по повърхността на масата. И нашата е от дърво. По принцип масите би трябвало като за своята си цел, да имат по-издържлива повърхност срещу триене, блъскане, и т.н. Не се притеснявай толкова. Ако пък й се случи нещо на масата, няма да се срути светът, я. Ако хазяите ви й намерят недостатък, предложете да купите нова и това е. Важното е да следиш детето да не драска по повърхността със зъбците на вилицата. Да бам-ка по нея нищо няма да й се случи.

Не се шашкай толкова. На хората все им е ясно, че щом има малко дете в апартамент под наем, нещата не винаги се издават в перфектния вид.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #368 -: януари 22, 2016, 16:00:18 »

И аз да се позавърна във форума след няколкомесечно отсъствие!  yahoo Реших първо тук да се разпиша, че видях, че и milenuity се е завърнала, та и по-рано от мен! smile Ария е общо взето и тя на нивото, което описвате къде по-назад, къде по-напред - съвсем в реда на нещата  Wink Употребява смислено думи като - мама, тати, баба, деди, па-па (когато е гладна), ммм (също не е дума, но...когато нещо ѝ е вкусно), буй - за обувка, буиш - за обуй ме (напоследък е вманиачена постоянно да си сменя обувките и вкъщи дори), произнася си името като "р"-то е особено интересно, сиси - за цици/сукане (аз се шегувам, че ме е прекръстила на Силвия), бау-бау и няу (за куче и коте съответно), Пепе - казва на Peppa pig, която ѝ е много любим герой от книжките, пиш - на всяка тоалетна и тоалетна чиния, дите - звездите, не мога да се сетя за други смислени в момента, а вероятно има, иначе има доста такива, които още не съм успяла да разконспирирам  blum

Иначе аз се върнах на работа още октомври месец на половин работен ден докато си изчистя отпуска и сега продължавам да съм на малко мой график. Ария я гледа баба ѝ вкъщи и за щастие не ми се налага да се сблъсквам с яслите на тоя етап. Радвам се, че на Дани му харесва, но пък никак не се радвам, че постоянно трябва да се борите със сополи и настинки и така малко се обезсмисля цялото упражнение, че уж го даваш на ясла, за да можеш да работиш, а всъщност голяма част от времето все някой от двама ви стои с болничен вкъщи да си го гледа...  girl_impossible

За храненето - Ария доста често решава да се самообслужва сама с нашите прибори докато не гледаме и си похапва с виличка или лъжичка, нейни още не съм купила, а бебешките ѝ такива отдавна спряхме да ги ползваме, храни се обикновено с чаена лъжичка от нашите... обича да яде сама и без прибори, когато храната го позволява. Иначе не е съвсем задобряла с лъжицата и такива течни неща като майстор Филип на devisil, не може да ги яде сама с лъжица все още   blum А относно столчето, мен ме е срам да кажа, но напоследък го прибрахме, че Ария съвсем не иска да стои на едно място и обикновено като вечеряме, тя почти през цялото време в движение. Идва хапне, обикаля, идва пак... това трябва някак да се промени, но ще видя как  Girl_hide

Относно памперса и ние имахме такъв период и го сменяхме по средата на нощта в просъница, но отмина и сега дори понякога сутрин го намирам почти напълно сух... зависи колко течности е изпила непосредствено преди лягане. Вече сме на около 2 кърмения на 24 часа +- 1-2, ако е в тежък период със зъбите  blum

Иначе devi е права относно масата... ние също сме под наем на тоя етап и Ария често блъска или тръшка разни неща по дървения паркет и яко го е деформирала тук и там, но какво да се прави, ще си платим каквото трябва на излизане от това жилище и така  good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: януари 27, 2016, 14:24:56 »

Много се радвам да видя мои любими съфорумки тук. Ще хвълям по едно око, за да се подготвям какво ме чака по-натам Wink
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #370 -: януари 27, 2016, 17:16:21 »

Много се радвам да видя мои любими съфорумки тук. Ще хвълям по едно око, за да се подготвям какво ме чака по-натам Wink

Драго ми е да те засичам вече бременна из бебешките темички, пандиииии  LOVING
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines