Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:02:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 07-12.2014  (Прочетена 149106 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #345 -: април 02, 2015, 16:26:14 »

Ааааа, май я бях чувала. Дали не бях молила някой да ми я купува по препорька на една приятелка… Или само сьм си мислела, че трябва да моля…

Ще кажа на майка да ми я донесе като дойде  good Мерси много
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #346 -: април 02, 2015, 17:12:24 »

Тук в готовите пюрета за след 7 месеца имат и домат, и чушка. Опитвах се да ги отбягвам, но за разнообразие давам и готови понякога.
Моята госпожица яде всичко (пу-пу да не й е уроки, че поне с яденето да нямаме проблеми). От 3 дни нещо не ми харесва зел. пюрета, нито моите, нито готовите. На почти всяка хапка прави физиономия, че и се гади и аха да повърне. Но мн рядко плюе по-малко, всичко си гълта и отваря уста за още  crazy  Незнам лигави ли се   pardon
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #347 -: април 02, 2015, 19:56:33 »

Аз тази книга на Пашова я имам отдавна и я препоретох вече 2-3 пъти  blum Не съм с всичко абсолютно съгласна, но като цяло и аз по нея гледам да се ръководя докато не получа тези английските поне  good Повечето неща описани в книгата вече ги знаех от други научни статии, които бях изчела преди да си я купя, но е нелош сборник и обобщение smile Може би най-доброто на българския пазар откъм българско четиво де.

Инче, представям си за какво говориш, на мен ми се случи само няколко такива безсънни нощи и бях като зомби, а ако е постоянно, няма да издържа и аз  Girl_hide

Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #348 -: април 02, 2015, 20:48:52 »

Ние вече сме на кухня 2 ден хапваме си ,но не мога д апреценя дали я засища поне 3 часа защото започва да църка по някое време и си гледа шишето и ако и дам мляко си го изяжда а ме е страх д ане пренатоваря коремчето на кухнята сме с мини меню 100гр супа,100гр второ и 200гр десерт. аз от 5 мес съм заместила и следобедното хранене с каша защото моята бамбина чисто плодово пюре не яде.
Като говорихте за домати като съм гледала на ганчев пюретата в почети всички има домат ,знам че домата може да дразни стомахчето
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #349 -: юли 12, 2015, 16:32:56 »

Ехо ... как са наборчетата? Мами, споделете как се справяте с жегите? Ние вече сме в България и на София не й понесе добре жегата. Появиха и се много малки пъпчици и вече 5 ден не са изчезнали, въпреки че я мажа и се опитвам да й хидратирам кожата. Споделете ако знаете ефикасен лек, моля  give_rose
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #350 -: юли 12, 2015, 17:23:38 »

Оставяй я повече голичка по памперс. По-често я обливай с хладка вода и разходки по хладното. Жегата и на Ния не й понася, много мрънка и все няма угодия. Иначе си хапва стабилно, поне храна не отказва. Пие много вода, което само ме радва. Трудно си е горещото време за нас, пък камо ли за бебетата.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #351 -: юли 12, 2015, 18:41:28 »

Оставям я голичка, но ние дойдохме от 16'С. На нас ни е трудно да се приспособим, какво остава за мъничето. И София пие много вода, което много ме радва
.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: септември 28, 2015, 09:56:03 »

Привет, мами! Бях позарязала форума доста време, но от днес съм отново на работа (за мой ужас lol и отново ще гледам да се активизирам и да наваксам с изпуснатото smile.

Дани вече е почти на 14 месеца. Трябваше да почне ясла днес,но цялата минала седмица беше с висока температура заради кътници и не успяхме да му бием последната ваксина. А без нея не може.

Виждам, че няма много активност в нашата тема, но все пак...да кажа здрасти smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #353 -: септември 28, 2015, 10:44:43 »

Ние сме в същата ситуация. Заради кътниците е ужас - хрема, не спи, не ми се говори. sad Обаче си смела мама да го пратиш на ясла, аз хич не се навивам, тя и сега все е хремава, а в яслата не знам какво ще е. Аз съм тук редовно, откакто и аз съм на работа, хаха. Wink Липсваше ми да знаеш! smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: септември 28, 2015, 13:43:07 »

Хихи, и ти ми липсваше.smile
Ами нямаме много избор за яслата - няма кой да го гледа, защото се оказа, че баща ми ще му правят операция на очите и после няма да може да вдига тежко доста време.

Харесва ми, че ще се социализира в яслата, но съм на ясно, че в началото ще боледува повече. Пък кой знае, може и да не боледува толкова (да сме си изболедували квотите вече, ХАХАХА)
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #355 -: септември 28, 2015, 14:00:34 »

Стискам палци всичко да мине по вода и с баща ти и с адаптацията на малкия в яслата. Пиши как го приема. Аз знам, че моята нямаше как, предвид че вкъщи не спи, в яслата просто си представям какво щеше да е.  crazy Лигавко ми е, какво да го правя. Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: декември 02, 2015, 17:05:48 »

Всъщност, яслата се оказа, че много му харесва. Но за жалост почнаха сополи и болести. Две седмици беше болен, но вече, да чукна на дърво, е ок и пак си е на ясла. Най-малък е в групата и казаха, че не могат да си го поделят. Другите дечица само го гушкали. Лелките и сестрите много му се радват. Бяхме на родителска и бяха снимали на видео какво правят дечицата през деня. Умряхме си от смях. Много готино се беше получило.

От седмица насам имаме следния проблем, обаче - сутрин е мокър. Мислехме, че памперсите са му станали малки и взехме по-големи. Но пак. Сменихме марката, пак. Супер много се препълва памперсът и явно няма повече на къде и пропуска. Преди не се е случвало и се зачудихме защо пък толкова много е почнал да пишка нощем. И се оказа, че след ясла (баба му и дядо му го взимат през повечето дни) е много жаден и пие много, много вода. Това принципно е хубаво, но после като си изпие и млякото и се получава голям обем от течности в търбухчето му, което обяснява многото пишкане.
Реших да проуча защо пък е толкова жаден - имах две хипотези. Едната, че в яслата забравят да му дават да пие вода и втората, която според мен е по-вероятна - храната, която му дават е солена.
Днес погледнах менюто и имаше филия със сирене за следобедна закуска. Съмнява ме, че го изкисват това сирене. Даниел не е свикнал на солена храна и вероятно организмът му не може много да се справи с тази сол и го кара да е толкова жаден. Как мислите, възможно ли е?
МИналата нощ му смених памперса веднъж и беше ок, но ако всяка нощ трябва да го будя да му го сменям няма да е гот никак. А пък не мога да не му давам течности ако е жаден.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #357 -: декември 02, 2015, 17:26:06 »

М, аз имам абсолютно същия проблем! И аз го дължа на това, че са по-големи и пият и пишкат по-големи количества. И да напълно възможно е да е по-жаден вечер, заради храната, която му дават. За Елина знам, че суче и нощем и за мен това е причината. Не е работа да го будиш със сигурност и за жалост нямам съвет. sad Или да му даваш млякото сутрин или пък да ги помолиш да не му дават солени неща след 4 следобяд да речем, но не ги знам колко са гъвкави в яслата.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: декември 02, 2015, 18:59:18 »

Toва с напишкването нощем явно е характерно за дечицата около тази възраст като на Дани. От две-три седмици насам Филип да е имал три-четири сухи сутрини. И ние сме с достатъчно попиващ памперс, но се случва доста често. Според мен децата ни просто обичат да пият в този възрастов диапазон много течности, а особено и ако продължават да цокат и нощем, подгизналият памперс е в кърпа вързан.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #359 -: декември 03, 2015, 10:13:53 »

milenuity, не знам за вашата ясла, но ето как стоят нещата при нашата. Аз взимах 1 година млечна кухня от същата ясла, където е сега детето ми. Храната не е на 100% същата, но продуктите са. Храната е повече от безсолна и несладка за нашите вкусове.
При нас също имаше такъв проблем и минахме на един номер по-големи памперси за през нощта. (Ние сме с 11 месеца по-големи от вас). Въпреки това сутрин често бодито е леко влажно, където се е опирало в памперса. Причината децата да са толкова жадни след ясла:
1. В яслите е невъобразима жега! Аз лично обличам малката много леко - потник, тънка блузка и тънък клин или потник, много тънка рокля и тънък чорапогащник. Понякога към яслата я водя облечена с нещо дебело отгоре, но после го свалям. Там са и много деца на едно място и топлината е неминуема, а моето дете не е свикнало на сухия въздух от парното.
Свекърва ми работи в ясла и обяснява по какъв абсурден начин се водят децата облечени - потник, къс ръкав, дълъг ръкав и жилетка, надолу чорапогащник, ватиран клин... shok Дори имали дете, чиито родители категорично забранили лятото да му се маха потника.
2. Всяка промяна е стрес за детето, колкото и да е плавен преходът. Деца, които тръгват на ясла често отказват храна, вода, дори и да ги подсещат там да пия. В момента, в който ми изведат детето, то се нальоква с вода. Това е като някакъв вид успокоение.
Съветът ми е да изчакаш напълно адаптацията. Сменяй памперсът нощем, дори и в просъница. Не е нужно да будиш детето, да го миеш и тн. Говори и със сестрите. Те също могат да ти дадат съвет.
Виви, радвам се, че пишеш smile

Едит:
Сетих се още нещо. Усещането за суха уста много лесно се преодолява с нажабуркване и навлажняване на слюнчените жлези. Може да миете зъбите на детето след ясла.
« Последна редакция: декември 03, 2015, 10:25:56 от Alichka » Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines