Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 07:16:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 07-12.2014  (Прочетена 149394 пъти)
 
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #330 -: април 02, 2015, 09:03:58 »

Има дечица, при които по-бавно върви захранването, било то защото не им харесват продуктите, или пък са били болни и е отложено захранването.
Така че каквото -такова, все един ден всичко ще си хапва.  good
Аз след около 10 дена ще заместя следобедното хранене с каша+плодово пюре.
Ама тя моята мушица всичко яде и й плющят ушите.
От 3 дена въвеждам оризова каша и я давам чиста. Тя прилича на талашит и е абсолютно безвкусна и гадна.
Е няма такова отваряне на уста  Bravo
Само се чудя, понеже на обяд яде пюре, дали следващото хранене да е кашата или пюре-кърма-каша, за да не й стават две последователни твърди хранения?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #331 -: април 02, 2015, 09:38:22 »

Noir, моята тая чиста каша само като я помириса и дори не си отвори устата. Няма такова претенциозно бебе. Ако нещо й е вкусно, ще го изяде за 2 минути, но ако не е. ... ще си стои гладна. Големи експерименти, големи рецепти готвя, само й само да нацеля нещо дето обича. smile последния хит е банан, авокадо и манго. smile също й правих спагети с тиквичка, спанак и сирене, и това го яде, че й после добре й подейства на стомахчето, не знаех, че спанака разхлабва.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #332 -: април 02, 2015, 09:49:34 »

Явно има ниськ праг на вкусови усещания.
Докато е малка ще ти скьса нервите, но за вьзрастен човек е много хубаво качество  good
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: април 02, 2015, 10:20:05 »

Ноар, така е! И аз се чудя дали две последователни или пюре-кърма-каша...

Вив, браво на теб. Вие май вече сте вкарали почти всичко, щом и спагети и сирене и правиш Bravo.
Ние сме на трети ден овесена каша, а козе сирене и кисело мляко към средата на месец амисля да му дам.
Само внимавай със спанака - има много нитрати. А освен това не го давай суров  все още (важи и за останалите зеленолистни), защото коремчето му все още не може да неутрализира оксилатите и това вреди на усвояването на калция и минералите, както и затруднява стомахчето. това го пише в една много добра книга, която четох. Но предполагам ти си го минаваш през термична обработка, щом е със спагетите smile

Хора, а домати кога мога да давам?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #334 -: април 02, 2015, 10:25:54 »

Коя книга Миленче?
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #335 -: април 02, 2015, 10:49:31 »

И мен ме интересува книгата. Аз сега си поръчах поредната от амазон и чакам да пристигне всеки момент...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #336 -: април 02, 2015, 10:56:32 »

Scilla, коя си порьча?

Аз с тая бременност нито една книга не сьм погледнала. Всьщност изльгах, само тази дето ми даде назаем гинеколожката. А като носех Марта постоянно се информирах.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #337 -: април 02, 2015, 11:12:02 »

Разбира се, че беше на пара, не бих си и помислила дори да й давам пресен. Аз съм си патила вече от реакция с храна и много внимавам. Съветвам те да отложиш домата, по принцип червени зеленчуци се дават след 9 месец, аз дори смятам към годинка, защото направих една беля с чушка преди време. Не сме въвели всичко, просто си я захранвам както аз си искам и й давам нещата както аз преценя. smile

По повод обличането, предвид че бебетата не се движат, а са в количка е нормално да са малко по-облечени от нас. Аз си слагам и качулка и шапка на 5-10 градуса и си ми е спокойно, вече ако е много слънчево и пак е 5-10 бих сложила по-тънка шапка или махам качулката. За дъждобраните съм съгласна, не знам за какво ги слагат някои нон стоп.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #338 -: април 02, 2015, 11:18:40 »

Scilla, коя си порьча?

Аз с тая бременност нито една книга не сьм погледнала. Всьщност изльгах, само тази дето ми даде назаем гинеколожката. А като носех Марта постоянно се информирах.

Последно поръчах следните три книги:

The Successful Child: What Parents Can Do to Help Kids Turn Out Well (Sears Parenting Library)

The Healthiest Kid in the Neighborhood: Ten Ways to Get Your Family on the Right Nutritional Track (Sears Parenting Library)

Feeding Baby Green: The Earth Friendly Program for Healthy, Safe Nutrition During Pregnancy, Childhood, and Beyond

Фен съм на педиатъра Dr. Sears и реших да си купя някои книги с негово участие. Искам да си купя и новата за алергиите, но още не беше излязла и до нея ще стигна: The Allergy Book: Solving Your Family's Nasal Allergies, Asthma, Food Sensitivities, and Related Health and Behavioral Problems
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #339 -: април 02, 2015, 11:21:26 »

Благоаря ти, сега ще ги прегледам.

Хубаво е да се образова човек, че нещата се менят и изследванията откриват нови и нови факти  good
Сигурно е, че част от информацията, която имах с Марта вече не е актуална.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #340 -: април 02, 2015, 11:27:06 »

За нищо, Инче! Flower Аз също съм фен на доброто информиране и затова чета колкото мога и от най-различни източници. Понякога се заливам дори с твърде много информация, което от своя страна ме вкара в големи дилеми, но в крайна сметка си намирам пътя с отглеждането  smile

Така имах чуденки с помощ при сядане/пълзене и т.н. и след достатъчно четене по темата, стигнах до извода да не я подпомагам по никакъв начин, а да я оставям сама да си стигне до различните етапи на движение. Доста често недоволства, че не може да се изправи сама, но и това ще се случи.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #341 -: април 02, 2015, 12:24:00 »

Само се чудя, понеже на обяд яде пюре, дали следващото хранене да е кашата или пюре-кърма-каша, за да не й стават две последователни твърди хранения?

Аз лично ги редувах. Идеята е да не се товари стомахчето с две поредни твърди храни, от една страна. От друга страна - гърдите ми преливаха от кърма и така постепенно я регулирах спрямо промените. Иначе ми се получаваше много странен режим на кърмене. В това разбира се няма строги правила - виж ти как го усещаш Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #342 -: април 02, 2015, 12:32:12 »

Scilla, тя е много малка още, на 6 месеца е само. Точно тази фрустрация я дьрпа напред. Аз в 7-8 месец минах през ужасен период с Марта, когато уж почваше да пьлзи, а се придвижваше назад. Фрустрация, рев, по цял ден ревеше, по цяла нощ не спеше. Беше кошмарно ! Тогава заминах спешно на Италия, защото не можех да издьржам вече от изтощение. И тя няма снимки от тези два месеца. Иначе я снимах на всеки мини-рожден ден.

Яко ми се кьрми и на мене  Girl_sing
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #343 -: април 02, 2015, 14:07:53 »

И аз се интересувам от книгата..
Иначе домати - готвени след 8-и месец, сурови след годинка.
По принцип червените зеленчуци са алергени и затова се дават по-късно.
Аз преди 2 години изкарах много тежка уртикария и докато се установи от какво е, бях на строга диета.
Та и на мен алерголожката ми забрани червените плодове и зеленчуци, понеже са богати на хистамин, който
в по-големи количества в организма, води до алергия.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: април 02, 2015, 16:19:01 »

"По здрави бебета. Всичко за храненето от 0-2 години" се казва. На Магдалена Пашова.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines