Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 18:26:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 07-12.2014  (Прочетена 149565 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: март 24, 2015, 11:42:46 »

Левкоцитите при децата излизат по-високи.Педиатърката ни предупреди да не се шашкаме.

Утре ли се пробиват ушите?Аз не мога да убедя моя мъж да и сложим обички, направо ме побърква той.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #316 -: март 24, 2015, 19:09:10 »

За захранването, аз съм отсвирила всякакви български разбирания за захранването. Водя се на принципа, че до 1 година кърмата е основното. Елина яде 3 пъти твърда храна, но не повече от 100 гр, просто не иска, а аз никога не я насилвам да яде. Режима ни е общо взето:

Сутрин при събуждане кърма
9:30 Закуска - каша или плодове
11:00 кърма
13:30 обяд - зеленчуково пюре
15:00 кърма
18:00 вечеря - кисело мляко, каша или плодове
Преди лягане - кърма

Понякога пропуска или са други часове, но това е общо взето, аз доста рано й дадох сутрин и вечер да хапва други неща, но по-малко. Моето педи, ако разбере, ще е крайно разочарована, но аз така ги усещам нещата и аз и Елина сме доволни с този режим.



Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #317 -: март 25, 2015, 13:34:20 »

Ми на мен режима ми изглежда съвсем добре, Виви!  good Вероятно и нашият ще се превърне в нещо такова smile
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #318 -: март 25, 2015, 16:28:15 »

Сега гледах че при деца до 6г лимфоцитите са до 19 в норма.Днес пробихме на Мими ушичките
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #319 -: март 26, 2015, 09:22:12 »

Честити обички! Не те ли притеснява, че ще си дърпа ушите, ако ги напипа?
Аз затова и смятам да изчакам с някоя и друга година.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #320 -: март 26, 2015, 09:55:37 »

Аз Ария ще я заведа, ако и когато тя пожелае да ѝ бъдат пробити smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #321 -: март 26, 2015, 10:43:37 »

Scilla,  какви книжки четеш на Ария? Тя заслушва ли се?
Ния е такава дивачка, не се спира за секунда на едно място и четенето хич не ми се получава.
Имам Трите прасенца - всички страници много твърди, с красиви рисунки. Взимам я в скута ми да четем и да разглежда, но освен опити да изяде книжката и да се мъчи да слезе на дивана, друго не се получава.
А се опитвам да й чета увлекателно, да си преправям гласа.
Та се чудя приказката ли да сменям, да я чакам да прояви интерес или да упорствам...
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #322 -: март 26, 2015, 12:33:36 »

Хаха и при нас често се случва така и ние я имаме точно същата! Ако е от тези с 3д фигурките като едно време, гланцирана, с твърди страници и изправящите се фигурки. Иначе съм ѝ взела и за козлетата и за Мечо Пух и Ариел, редувам ги. Те са доста дълги обаче и губи интерес, та за момента не ги изкарваме до края  Girl_hide
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #323 -: март 26, 2015, 17:44:26 »

За обичките като ходихме имаше много деца нали беше  Благовещение и тогава било хубаво да се пробиват,жената ми викаше че 6-7мес е идеалната възраст,но все пак всеки се преценява не си е бутала още ушичките но не мисля че ще ги дърпа тя като цяло не си е открила ушичките сега е на тема крака и събуване на чорапа:) 
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #324 -: март 26, 2015, 18:25:52 »

Аз не го разбирам пробиването на уши на толкова малки бебета, но както и да е. На мнението на Сила съм, като детето съзнателно поиска, тогава ще я заведа. За книжките, пробвам се, но малката след 2 минути почва да подскача, да дърпа и да яде книгата, изобщо никаква концентрация. Wink

Един леко глупав въпрос, но каква температура е удачна навън за разходка без космонавт, а само по яке? Тук се движи около 10 и не знам как да я обличам. sad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: март 26, 2015, 21:22:52 »

Виви, аз на 10 градуса я обличам с яке и панталон, под якето блузка с дълъг ръкав и боди с къс.Имам и одеало ако задуха, но най-добре ми беше с чувала, зимния.Ако е студено я пъхам в него, ако е топло го слагам под нея.Сега го махнах че тук е вече бая топличко.Зависи дали е слънчево или не.Но космонавт съм слагала само при наличието на сняг или силен вятър, но аз при вятър избягвам въобще да я извеждам.

За книжките на мен макса ми е да я разлистя на бегом и да кажа на бързо по една дума на страница.Моника няма търпение да и обяснявам по картинки, а е спокойно дете.Радва се на картинките с котета и кучета, защото тях вижда редовно на живо.Другите животни никак не я впечатляват.

Аз исках да и сложа обички, моя мъж за сега не иска.Е голяма работа, не е болка за умиране.Просто сега не усещат и не боли.После почват да гледат едно от друго и не искам да и остане като лош спомен.Ама както стане.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #326 -: март 26, 2015, 21:49:10 »

Виви, днес във Варна беше около 13-14 градуса, слънчево с лек вятър.
 Сефтосах летния кош. Ния си беше облечена както по принцип - боди с къс и с дълъг ръкав, ританки и чорапки, космонавт и плетена шапка. Одеало и покривалото на коша.
Мноого ми беше притеснено как ще се чувства и дали няма да й е студено, тъй като коша е доста отворен.
В един момент пък се чудех как да преценя дали не й е топло, че много се въртеше.
Но дали, защото всичко й беше интересно или защото й печеше в лицето, а може и да й е било топло.
Така и не разбрах.
Но тъй като ми е още ново с летния кош ще го мисля в движение.
Просто не съм й купувала яке и затова кара с космонавта.Ако имаше щеше да е с него.
Та мисля, че можеш спокойно да я облечеш и отдолу боди дълъг и къс ръкав. Пък вземи за всеки случай някаква жилетка или анораче, ако сметнеш че е студено.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: март 27, 2015, 11:54:25 »

На около 10 градуса обличам или с по плътен панталон/подплатен/ и чорапки или тънък панталон+чорапогащник ,боди с къс ръкав,блузка тънка с дълъг ръкав,яке ,шапка.
Но при нас не стоят в количка и не са завити нието с одеало,нито с нещо друго и са в постоянно движение.Незнам доколко ще ти е полезно инфото ми.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #328 -: март 27, 2015, 12:17:19 »

Аз космонавт не съм обличала освен като беше на 2 месеца и имаше сняг и трябваше да идем до лекарката,иначе обикновено излзиаме с боди с дълъг ръкав ,блузка тънка с дълъг ръкав,чорапогащник и клин,чорапки ако е студено по дебели,слагам яке или грейка и тънка или дебела шапка зависи дали пече и като заспи я завивам с порт одеяло но вече си става над 15 градуса и ще е с пеленка навън .А вчера беше доста топло и бях облякла дънково яке но започна да се поти и остана по блузка
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: април 02, 2015, 01:14:49 »

И аз космонавт съм обличала само по най-голямите студове (под 5 градуса). Сега си го водя с панталон, боди с къс ръкав, боди с дълъг, блуза и яке или едно боди, пуловер и яке. Шапка задължително, но последните дни слагам тънка. Незнам дали е достатъчно, но му е топло нослето, а и винаги нося одеало ако се наложи. Не искам да го изнежвам. Мама все ми се кара, че е мого гол, но моята интуиция казва друго и аз си я следвам. Навън гледам бебета ги опаковали като за Антарктида, а то 10 градуса. Е не разбирам как може да ги навлекат с космонавт, в чувал, с шал на устата и с шапка и качулка отгоре, а то 7-10 градуса. За мен това си е гарантирано да създадеш болнаво дете от изнежване. Или като почнат да ги опаковат с дъждобраните дори и като няма вятър, без дупка да има дори. Ми за какво си го извел като си диша един и същ въздух?

За хранителния режим. Аз май почнах леко да се притеснявам, че сме вече на почти 8 месеца, а все още имаме едно единствено заместено ядене на обяд. Май скоро ще вкарам още едно.

Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines