Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:46:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 07-12.2014  (Прочетена 149096 пъти)
 
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #150 -: януари 28, 2015, 12:52:32 »

Абсолютно подкрепям за соковете, фрешове вече на по-късен етап като поотраснат и то разредени с водичка.

Иначе днес за слузта ми казаха това, до което и аз бях стигнала като извод, а именно да намаля млечните. Аз нали съм вегетарианка (но не строга) и ям сирене/кашкавал/кисело мляко, дори много обичам, но от  вчера изцяло спрях... дано има ефект smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #151 -: януари 28, 2015, 13:01:20 »

Това със соковете и за мен е странно. Аз сок дадох за първи път около годинката и то не всеки ден. Просто не виждам смисъл от даването му. Казват - като междинно хранене. Ами да, ама поне моето дете не е примирало от глад без междинни хранения. Не съм фен и на даването на бисквити и солети току-така - пак като междинно.
Сила, а забелязала ли си промяна в честотата на акането или пък цвета?
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: януари 28, 2015, 13:55:30 »

Аз сутрин давам по 30-40 мл. изцеден сок от сладка ябълка, разреден с топла преварена вода. Павел напоследък отказва да пие вода, а при него течностите са много важни. Реших да му давам сок, вместо да слагам захар във водата, както ме съветва свекито  angry За мен плодовете са много важни, аз самата не мога без плодове. Разбира се, при бебетата трябва да се внимава, но той за сега не е дал признаци, че сока му дразни стомахчето.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: януари 28, 2015, 14:01:13 »

Иве аз съм много за плодовете -но не на сок.Моите ядат много плодове защото аз пък не давам други десерти освен плод/не давам кремчета и други подобни/
Аз никога не съм слагала захар във водата-моите са големи жаби.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #154 -: януари 28, 2015, 14:46:09 »

Ali, акото е с различни нюанси на кафеникаво-жълто. Каквото уж трябва да е на едно кърмено бебе. huhhuh.gif

А и аз съм против бисквити и солети Wink А gucci прави чудесно, че дава плодове, аз в един по-късен етап (след годинката, разбира се) ще почна да давам и неща като чиа, фурми, разни други полезни неща за десерт smile А вместо солети може някакви соленки от лимец например smile

П.С. Има и солети от лимец на  хармоника, ако толкова някое детенце приреве за солети biggrin
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: януари 28, 2015, 14:52:49 »

Да не останете обаче с грешно впечатление-аз давам бисквити и солети ,но доста избирателно.Знам че са вредни,но понякога това ми е спасението докато аз приготвям вечерята да им дам по 1-2 солети или бисквита.Не ги давам като междинно хранене а при нужда защото понякога само това ми е спасението.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: януари 28, 2015, 17:58:51 »

Гери, а като бебета пиеха ли пак много вода? Павел до преди месец пиеше до 100-150 мл. на ден. Но напоследък като му предложа шишето се мръщи или реве. Какво ви е мнението за тези инстантните чайове от типа на Хипп и Ганчев? Пише, че са без консерванти и изкуствени оцветители. Обаче имат захар. Пробвах да му давам с водата - пие го така, но захарта ме притеснява. Аз също съм за здравословните десерти. Би било добре да успея да възпитам така вкуса на сина ми още от ранна възраст.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #157 -: януари 28, 2015, 22:56:57 »

Ако не пие вода, значи не е жаден. Сега е хладно може да няма нужда. Не бих давала нещо сьс  захар на 5 месечно дете  good
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #158 -: януари 29, 2015, 09:44:19 »

Ивелка, ако искаш да пробваш чай, просто си направи ти от билки и му давай smile Няма да има захар или добавки каквито и да е Wink Моята девойка не пие нищо друго освен кърма, просто не иска и не я насилвам. Не знам за бебетата на АМ как стои положението с нуждата от вода smile Като почна да я захранвам ще предлагам пак вода.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: януари 29, 2015, 11:32:28 »

За кърмените бебета знам, че утоляват жаждата си с т.нар. "предно мляко", което е малко по-воднисто от задното. При бебетата на АМ е малко по-различно и трябва да приемат течности. Преди като имаше колики му запарвах семе от копър и го пиеше, но беше малко бебе и все още не проявяваше капризи. Какви билки да му варя? Лайката подходяща ли е?
Ползвате ли хомеопатичните продукти на Боарон и какво е мнението ви за тях? Нашето педи е хомеопат и редовно ни изписва такива за засилване на имунитета, за облекчаване растежа на зъбките и други. Напоследък ми свършиха и като че ли е по-раздразнителен. Но преди ги пиеше с дневното си количество вода. Може да пробвам да му ги слагам в чая.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #160 -: януари 29, 2015, 12:41:27 »

Не, лайката не се препоръчва за дълга употреба дори и за възрастни. Лайката може да предизвика симптоми на алергия. Приети големи дози лайка, могат да предизвикат гадене и повръщане. По-рядко могат да се появят обриви.
Иначе мента, копър, анасон, гьозум, шипки /ако не е запечен/. В тази статия пише за подправки, но повечето от тях стават и за чай. http://babyfoodsrecipes.blogspot.com/2011/08/blog-post_23.html
На моите много им харесваше чай от сушени плодове - боровинки, малини и шипки, едно време ги препоръчваха, сега не зная как е.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #161 -: януари 29, 2015, 15:20:05 »

Ние също сме изцяло на АМ и в началото пиеше вода,после отказа дори да и дам я повръщаше от седмица се захранваме и давам вода и я пие .За хомеопатията моята педиатърка също е такава постояно преди ваксини ни изписва по нещо и след,но само с вода се разреждат и пластмасова лъжичка а аз ги давах с метална и тя ми каза че общо взето нищо не съм направила.Сега пием шуслерови соли 3 че беше започнала да покашля
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #162 -: януари 29, 2015, 17:35:40 »

Странно, аз пък знам, че лайката е ок при бебета, дори в някои от готовите бебешки чайове я слагат - пример Като всяко нещо при бебетата и тук има противоречия  funnytooth
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #163 -: януари 29, 2015, 19:12:44 »

Ивелка, аз нямах предвид кьрмени и некьрмени, а че което живо сьщество хванеш, ако е жадно и му дадеш вода, ще пие. Ако не е жадно-не.

Ох, много грубо прозвучах, извинявам се, ама не знам как да обясня ясно какво имам предвид  give_rose
« Последна редакция: януари 29, 2015, 19:14:16 от inaxastra » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #164 -: януари 29, 2015, 20:02:54 »

Аз съм се занимавала с експорт на билки, от там зная за лайката. Ние я събираме и винаги имаме за чай, но не прекаляваме с количествата.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines