Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 14:09:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 07-12.2014  (Прочетена 149401 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: ноември 20, 2014, 13:53:50 »

jasminne, поколебах се дали да давам мнение, но все пак реших да споделя и моя опит. Ние от първия ден бяхме на комбинирано хранене, АМ и кърма и така до 9-тия месец, когато ми спря кърмата окончателно, въпреки моите усилия. Проблеми с акането сме имали от първия ден вкъщи до захранването, разбирай 6-тия месец. Когато се случеше да хапва повече кърма за сметка на АМ, беше ок, но във всички останали случаи, акаше на 6 дни. Аз съм твърдо против ранното захранване, да, така сме отгледани, но и повечето сме с едни или други стомашни проблеми, не можем да правим обобщения.
Моят съвет, можеш след третия месец да пробваш със сокчета, да, това вероятно ще помогне, както и отвари, например от сушени сини сливи, вместо вода. Приготвяш й такава водичка.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: ноември 20, 2014, 14:03:01 »

Жасмин ,много ми е сладко ,да не кажа смешно ,когато някой млад човек каже така сме захранвани и нищо ни няма .Такова твърдение приемам само от 90-годишна баба smile
С цялото си уважение към всички гледни точки по въпроса ,просто твоята теория няма много плюсове и то издържани научно.Ти и аз не сме живото доказателство ,просто защото сме прекалено млади /аз не толкова ,де smile/.
Аз лично бих те посъветвала да търсиш някакви други начини за спомагане на изхождането на бебенцето ти.Чайче ,друго мляко и т.н.
И не на последно място АМ не е толкова лошо и вредно нещо ,колкото много хора казват.Казват го това майките ,които са изключителни кърмачки и аз го разбирам това ,защото кърмата е перфектната храна за едно бебе.Но АМ е формула за хранене,която е специално изработена за бебета ,така че мисля си ,че няма начин да не е ок за тях .
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: ноември 20, 2014, 14:39:26 »

jasminne адаптираните мляка имат разновидности ,например Аптамил Комфорта регулира стомаха.Фризовома разхлабва и е за деца с проблем с изхожданията.Хубаво е да намерите вашето мляко,но честата смяна само утежнява нещата.Освен това гледай нещата за по голям период.Сокчетата няма да регулират нещата с изхожданията по мои наблюдения на други деца с такива проблеми.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #93 -: ноември 20, 2014, 22:53:26 »

знам аз какви ще ви бъдат мненията,ако трябва да слушам моята баба на 82г трябва да яде кисело мляко хаха.сокчетата точно в тая книга  пише че ако бебето е на ам или кърма няма полза от тях във 2-3месец но ако е на др вид мляко се дават.Когато дойде момента ще ви кажа какво съм направила.Сега ако слушам нашатта докторка и акушерките в родилното напълно противоположни мнения.Гледам моите познати който имат деца и правя съпоставка между тях и си правя изводи.И за овесената вода има мн мнения че не е подходяща но има случай когато само тя помага.Одначало мн четох и чак почнаха да ми се смеят и карат че се панирвам излишно
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: ноември 21, 2014, 07:49:32 »

Само да вметна ,че бабите ни едно време са кърмили до 2 години ,а ако случайно не са могли са давали КОЗЕ мляко ,което си е съвсем друго нещо.И на никой бебе поне моите баби не са давали ябълки в 3 месец.
Но избора си е личен ,ние сме тук във форума да даваме съвети.

Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: ноември 21, 2014, 08:29:26 »

Овесената вода съдържа глутен.С него трябва да се подхожда доста внимателно за да не си навлечеш алергия към глутена която е доста страшна.Аз не бих дала такава на дете което не е поне на  7 месеца.Но детето си е твое и ти си решаваш.То и ако има последици ще са си твои.Ние тук не искаме да те накараме да си гледаш децата като нас.Просто споделяме опит,а е ясно че ти ще си постъпиш както решиш естествено.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #96 -: ноември 21, 2014, 09:54:59 »

Момичета аз само споделих още сме малки като дойде момент аще видим как ще постъпя.Точно за тея овесени ядки имахме голям спор знам че съдържат глутен,но при двете лекарки ми казаха че няма д аима проблем еди си как да го направя,майка ми също ми се караше да не мъча детето.И точно моята баба ме пита дали и давам вече сок от ябълка или морков,но както и да е не давам.Моя позната която нямаше кърма и нямаше възможност за АМ от 2 седмицаа детето беше на прясно козе мляко ,сега детето е на 5 год нищо му няма и дано да му няма .Исках да споделя че аз лично не съм съгласна с новите изследвания.Както и за водато споменах до 6 месец да не се дава вода а примерно акос е пробваш да отказваш нощно хранене трябва да дадеш.Не искам да влизам в спор моля ви водя се и ще се водя по вътрешния си инстинкт.Ето даже и от фризовома спря да ака нормално пак се запече .Ако до няколко дена не се оправи ще преваря вода от сини сливи неискам да гледам детето как се мъчи
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: ноември 21, 2014, 10:14:47 »

Жасмин вода не се препоръчва да се дава на изключително кърмени бебета, на деца на АМ се дава.Съвети за спиране на нощно хранене могат да ти дадат нашите педиатри, но не и тези от СЗО например.

И понеже казваш че нищо няма на малки деца, аз ще ти кажа че като пораснат всичко се отразява като на огледало.Моя мъж е захранен на 40 дни с кисело мляко.На 10г вече е с гастрит, в момента с много обострен гастрит и ми е правил такива кризи дето не ща да се сещам.При разговор с добър гастроентеролог, той казва разнното захранване в много случаи е първопричината за стомашни проблеми в по-нататъшния живот.Е нали нищо ни няма на 3 месеца със сокче.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: ноември 21, 2014, 10:52:54 »

Жасмин ,а масажче на коремчето и перинеума пробвала ли си?Има доста техники за спомагане на изхождането.
Щом едно дете не отказва нощно хранене дори и на АМ за мен то си има физиологична нужда от него

п.с. Аз ти казах ,че имаме доста разлика във възрастта .Моята баба е на 92 години smile.Да ми е жива и здрава!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: ноември 21, 2014, 12:37:40 »

Моите деца до 10 месечна възраст си имаха нощно хранене.Да не говорим че в началото въпреки че бяха на АМ ядяха по 8 пъти на денонощие.Сами си отказаха нощното хранене.Аз не съм ги мъчила.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #100 -: ноември 21, 2014, 17:28:11 »

Снощи за първи път изпусна ставането в3-4 часа ,а сега акането е само с масаж сутрин я масажирам и после започва да ака и задължително на смъкнат памперс не знам иначе защо не ака ако пампата е на нея smile Аз не се и опитвам да махна нощно хранене щом иска нека яде ,даже за 140мл мляко едвам изкарва 3ч и 30мин но  да е жива и здрава не всички деца могат да ръстът със стандартите на докторите  blum  Скоро имаше по бтв някакъв доктор който говори точно за захранването и че ако е на кърма 6 месеца трябват а ако е на АМ може да  се започне от 4 месец но не се залсушах точно какви са причините. В момента най странното ми е че и от фризовом не ака нормално а и повръща което докторката ми каза невъзможно е ама ето възможно е .Днес гледах тея млека лактана био май ще ги пробваме и тях.За пробиотиците преди давах линекс бебе вече не и давам скоро ще и купя био гая да видим. А вие ваксинирвате ли бебетата и как понасят това,знам че всички са различни но да събера малко опит какво може да се очаква
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: ноември 22, 2014, 10:12:52 »

Жасмин, всяко дете реагира различно на ваксините.Аз на Мони и лепях лепенки кул пач след всяка ваксина, но при една от тях ми вдигна температура над 38 градуса и дадох Панадол.Превантивно нищо не съм давала, само след като е имало реакция.Моника много мрънкаше и плачкаше след ваксина.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: ноември 22, 2014, 14:55:23 »

Точно щях да кажа да пробваш Лактана био, че знам,ч е се препоръчва за запечени дечица smile И био гаята е добър пробиотик, ще й регулира на малката чревната флора.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #103 -: ноември 24, 2014, 12:38:21 »

Жасминче, все забравям да ти пиша кое действа безотказно на нашата госпожица за акането - ШЕЗЛОНГА - хихи  - пускам вибрацията и до 10 мин сме си свършили работата  pardon Ползвам го с тази цел сутрин в 6 часа, когато започне да се върти и да мрънка. Иначе тя все още си пълни по 4-5 памперса на ден  Girl_hide
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #104 -: ноември 24, 2014, 15:19:54 »

Millie това направо ме уби даже не ми е минавало през акъла  lol нашия е прост,но тя още неще да седи в него.Не знам  на какво се дължи вече нашето акане то един ден нормално,един не ака,след това запек после се оправя а милите ядат само едно мляко .Уж не го мислпя много вече
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines