Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:18:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 07-12.2014  (Прочетена 149102 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: октомври 31, 2014, 12:01:30 »

Здравейте, мами! И аз се записвам в темата, макар и с малко закъснение!
На 12.08.2014 г. се роди Павел, 4600 гр., 55 см. smile
Включвам се да изкажа мнение за адаптираните млека, защото и ние сме на Фризо Вом от първата седмица. Родих секцио по спешност, и никаква кърма не ми се появи до 10-тия ден, макар че упорито слагах на гърда постоянно. Никога не съм усещала т.нар. "слизане на кърмата", нито гърдите ми са били болезнени и твърди. След 10-тия ден се появи малко кърма, но Павел така и не успя да засуче ефективно - суче 5 минути и почва да се изнервя - според мен от малкото количество. Купих си електронна помпа и стимулирах близо седмица - резултатът беше едвам 20 мл. от двете гърди. И до сега продължавам да му давам да суче, пък колкото поема-толкова! Все е нещо. Искам да кажа, че правих и консултации с ЛЛЛ и сменях позите, въобще опитах какво ли не! Пиша всичко това, защото наистина ми е мъчно, че не ми се получи с кърменето, но искам да кажа, че понякога просто не зависи от нас. Не се оправдавам, нито успокоявам, чиста ми е съвестта, защото съм опитала всичко възможно.
Относно Фризо Вом-а. Изписаха ни със страхотен запек, явно в болницата още се е запекъл, 3 дни след това няма изакване. Педи ни изписа фризовома и на 4-тия ден се изака на събут памперс с вдигнати крачета и притиснати до коремчето, като първите акита бяха твърди. От както сме на това мляко си ака по 2-3 пъти на ден кашесто, жълто като горчица с миризма на вкиснато кисело мляко.  blush
Млякото е по-гъсто от другите млека, но наистина трябва да се разбие в много гореща вода - това го пиша на кутията! Съдържа семена от рожковец, които спомагат изхождането и повлиява добре на коликите.
jasminne, защо не пробваш да му даваш от шише с по-малка дупка? Ние и до днес го храним с биберон 1 ви номер на Томи Типи - храненето отнема 20 минути и много наподобява сукане, заради формата на биберона и бавното поемане на млякото. Според моята логика колкото по-бавно се храни бебето, толкова по-добре се усвоява млякото и по-малко връща. Например ние имаме и други шишета с по-големи дупки, от които се нагълтва за 5 минути и веднага започва да реве истерично, защото си мисли, че е още гладен. Винаги когато му давам от шише с по-широка дупка, ми връща мляко (но не на фонтан), просто му се излива от устата.
И последно да питам - вашите бебоци плезят ли се? Павел непрекъснато се плези, когато е буден и се опитва да си лапа ръчичките.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #76 -: октомври 31, 2014, 12:24:00 »

Ивелка  имам два вида шишета едното на авент от 0-6месеца а другото на нук м размер,с шишето на авент нищо не пуска и малката дърпа дърпа и почва да реве а с това на нук тече повечко изяжда си млякото за 10мин не знам добре лли е или не но другото не пуска.Ние 3 дена нямахме запек и сега отново сме със запек храним се с аптамил ар ,фризовома нещо не можах да се справя с него.Сега купих чай блевит л да видим дали ще помогне .Интересното е че вчера сутринта страшен запек едвам се изаака рева пищя милата,а после 3 пъти за деня ака рядко вече не знам кое от какво е да минават 3 месеца че да може поне да се дава сокче за по лесно изаакване.Ние винаги акаме на сабут памперс тя ака много и не знам ако е на нея памперса къде ще  иде това нещо направо е ужасно ака по 15 -20мин и то адски много
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: октомври 31, 2014, 12:33:05 »

jasminne,  то не е задължително на вас Фризовома да ви действа добре - при всяко дете е различно. Павел например адски се запече от Фризолака, когато се опитах да го сменя с фризовома, а на мои приятелки бебетата нямат проблем с това мляко. А сигурна ли си, че млякото е точно Фризо Вом? Кутията бяло зелена със син капак ли е?
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #78 -: октомври 31, 2014, 14:44:21 »

Да то няма друг фризовом,давах един ден от него малката веднага почна да си ака но мисълта ми беше че аз нещо немога да го направя млякото,или не ми се разбива или става супер течно и почва да повръща ,за това се върнахме на аптамила ,но тея млека вече ме изнервят тя яде 7 пъти по 120мл а трябва да 5максимум 6 пъти едвам издържа 3 часа а вече трябваше да почне на 3:30 абе да е жива и здрава пък колкото иска толкова
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #79 -: ноември 01, 2014, 15:14:41 »

Ивелка  give_rose Много се радвам, че се разписа. Скоро си мислих за вас с Павел. Разкажи как е той? Как сте с мерките? И той се роди голямо бебе като моята сладурка, а й е само един ден по-малък и ми е интересно как се движите, че ние сме си все така големички  girl_wink
За кърменето, не се терзай чак толкова, нали си дала и даваш всичко от себе си. Не е нито първото, нито ще е последното бебе на адаптирано мляко  Wink Не, че на мен не ми е мъчно, че въпреки, че имам кърма и тя сучеше към 1.5 месец, сега не иска и това е!!! Продължавам да и предлагам, но едвам си отваря устичката. Глезана е голяма!
Жасмин аз съм с шишета на Авент. Малките шишенца са с биберони с една дупчица, големите са с 2 дупти и пише 2+, а имам и резервни биберони с 3 дупки и съответно са след 3-тия месец. Аз още си й давам с едната дупка. Но когато добавям Гавискон - давам с 2-те дупки, че млякото става гъсто и тя се изнервя.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: ноември 03, 2014, 15:35:55 »

Millie, благодаря ти, че ни мислиш!  give_rose На последната консултация на 14 октомври Павката беше 59 см. и 6300 гр. Сега е около 7 кг. според нашия кантар. Даже май е наддал повече от колкото трябва за 2 седмици. Заради проблема ни с едното бъбрече нефроложката каза да го пазим от затлъстяване. Слава Богу, не е от най-лакомите, поне за сега. В момента яде 6 пъти по 120 мл. като първото му хранене е 2 8 сутринта, а последното в 23 часа, през 3 часа. Добре ли яде според вас? Очевидно наддава, но на всички кутии мляко пише че за неговите килограми трябва да хапва по 150 мл. huhhuh.gif
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #81 -: ноември 04, 2014, 15:49:58 »

ivelka много добре си се храни на кутиите пише ориентировъчно,колкото иска толкова му давай ние сме на 45 дена ядем по 120мл  7 пъти.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #82 -: ноември 06, 2014, 17:26:19 »

Ивелка, аз също смятам, че Павел си хапва достатъчно, на кутиите е ориентировъчно, не може всички бебчета да ядат еднакво.
Как го постигате това със съня през нощта? Ние ставаме поне 2 пъти да хапваме. Ама и ние сме си по- лакуми  Girl_hide моята беборана яде по 8 пъти на ден през около 2.5 - 3 часа - около 120- 140 мл. Само, че тя е изцяло на кърма - било то бутилирана  Wink Вярвам, че кърмата не е толкова калорична като адаптираното мляко и затова сме все гладни  blush

Последните 3 дни ме побърка с това повръщане, въпреки, че давам Гавискон със всяко хранене. Жасминче, разбра ли каквии са тези хомеопатични капки за повръщане? Моля те сподели, че много ми се тормози мъничето smile
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: ноември 07, 2014, 10:33:48 »

Момичета, имам проблем...Филип не си изсуква всичко, доизцеждам с помпата и му го давам с бутилка на Авент (за новородени). От няколко дни забелязвам, че като го сложа да суче след няколко минути започва да се гърчи, да издава силни звуци, почервенява му лицето, пуска се от гърдата и след това стръвно пак я търси и захапва. Страшно неспокойна работа, дали не се нервира, че го слагам да суче, вместо да пие от бутилката? И аз се изнервям така. Сменям позите за кърмене, но няма особен напредък, извива се и рита с крачета и не суче като хората. Какво да правя?........
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #84 -: ноември 07, 2014, 11:29:47 »

Девисил, прилича ми на колики вашето. И Ния е така понякога, като я хванат докато суче. Успокояват се с гърдата, освен че се хранят. Другото, което може да е - ако ти е силна струята мляко, като я изцока и след това се ядосва, че тя намалява и трябва да положи усилие   smile Все пак от бутилката е лесно. Аз например като се изнерви и плаче, я дърпам от гърдата да се успокои и пак я слагам. Ако продължава да се дърпа спирам да я кърмя, явно се е наяла. И да й е било малко, на следващото хранене ще си навакса.  good
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #85 -: ноември 19, 2014, 21:40:27 »

Хей момичета кокичета,днес бяхме на консултации за 2 месеца сме станали 4,7000 и 59 см тоест 900гр и 5см сме пораснали.Докторката пак ми каза да махна нощното хранене но не мога да мъча детето,когато то поиска.Чувала съм че коремчетата трябва да почиват ,но дано го откаже скоро smile Ваксина не ни поставиха защото първата я бихме късно и трябва да мине 1 месец.Докторката ме увери ,че е най-безвредната ваксина и да спра да си мисля лоши неща.Въпреки това мен си ме е страх ,но се надявам да ги понесе леко .Храним се с фризовом отново да видим как ще е 2 дена ака нормално а днес пак твърдо ако.Решила съм живот и здраве по рано да започна да я захранвам към края на 3 месец защото тея млека все има нещо което не ни е както трябва
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: ноември 20, 2014, 00:02:47 »

Жасмин, за две марки адаптирани млека съм чувала, че има много добри отзиви -Хип Комбиотик и Лактана Био. Пробвали ли сте ги? Детенце може да се запича, защото не му е регулирана чревната флора все още, давай пробиотици - може да ви помогнат...

Детето е много малко на 3 месеца да го захранваш с твърда храна, т.е да намаляш млякото, било то адаптирано. Не го прави, стомахчето е непригодно да обработва такава храна все още, ще си докарате още повече проблеми. Неслучайно се препоръчва захранването да започне едва към 6-тия месец.
« Последна редакция: ноември 20, 2014, 00:05:22 от devisil » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: ноември 20, 2014, 09:16:35 »

Ако си мислите, че ранното захранване ще регулира акането жестоко се лъжете, напротив.Първия месец докато се захранва едно бебе акането става още по-зле, твърдо, като запек.Не е това решението.Пробиотици давайте, сменете млякото, вижте такова за проблемно стомахче. Ето при какви признаци се захранва детето, какво се гледа.

Моята дъщеря е захранена на 6 месеца без една седмица.Била е само на кърма, качваше по килограм на месец, вода не искаше да пие.
Има няколко фактора за да решите дали е време да захраните детето
-да седи стабилно т.е. да можете да го оставите полу седнало само, а не да го придържате.
- да е изчезнал инстинкта за избутване с език
- да е започнало да лапа всичко което види
- да е удвоило рожденото си тегло
- да проявява видим интерес към храната, да преглъща като ви вижда да ядете, да се опитва да се докопа до храната ви.
Преди това и много рано.Ще има, детето плюе и не харесва това или онова.А то просто ще избутва с език, ще се дави от полу легналото си положение и т.н.
Защо се захранва на 6 месеца, защото според последните проучвания тогава храносмилателния тракт на бебето е готово да поеме различна храна, храна която може да доведе до киселини и т.н. при детето.Ранно захранване се препоръчва на деца с проблеми, с нисък хемоглобин или отказващи да пият мляко.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #88 -: ноември 20, 2014, 13:00:45 »

Минахме уж на фризовома който е за запек 3 дена беше добре и сега пак.Скоро се сетих за тая лактана био ще го пробваме и него по нататък . А за захранването имах предвид че към края на 3 месец ще започна да давам сокчета и 4 месец зеленчукови и плодови пюрета по малко няма да замествам изцяло.Имам една книга която чета не мисля че е проблем ранното захранване все пак ние така сме захранвани и всички сме живи и здрави.Всичко е до бебе тя ако не иска няма да я мъча има време до тогава.А когато ни изписваха ми казаха  вода до 6 месец не ,а за да махнеш нощно хранене трябва да дадеш вода ако се събужда бебока иди ги разбери тея лекари. Вода и давам от деня в който сме се прибрали одначало беше подсладена сега не я подслаждам не винаги иска вода но си я пробвам често ,когато не иска изблъсква шишето.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: ноември 20, 2014, 13:43:45 »

Аз казвам какви са препоръките от Световната здравна организация към днешно време не преди 30 години.Все си мисля, че нещата са се променили и новите изследвания доказват какво е правилно и какво не.
А и ако някой ми каже какво полезно има в сокчетата ще го призная!
« Последна редакция: ноември 20, 2014, 13:52:49 от магито » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines