Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 14:15:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 07-12.2014  (Прочетена 149382 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #60 -: октомври 23, 2014, 17:25:24 »

Millie остана ни само хрема която като легне и се стича надолу и кашля,ние минахме на Аптамил АР за повръщането който е но много солидно ни излиза,но в крайна сметка да жива и здрава пари се изкарват.Освен това мляко давам и гастротус сироп но не го давам след всяко хранене както са ми казали,вечемн рядко повръща и то само ако не се оригне .Ще питам докторката обаче и затова което вие добавяте.Мой познат ми каза че неговотто детенце са го водили в Плевен на детски гастроентролог и са им предписали хомеопатични капки за 4 лв и с първото даване детето спряло да повръща а те какво ли не са купували и давали,сега чакам за име на капките и да питам
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #61 -: октомври 26, 2014, 08:48:51 »

Мами има ли тук някой на адаптирано мляко,имам едно въпросче. От началото бяхме на Аптамил 1 ,започна да повръща на втората кутия,сменихме с Аптамил АР за рефлукса и давахме и сироп и спря да повръща дори и без сиропа.От няколко дена се запече и страшно много се мъчи докато се изака чак се залисваше от болка.Докторката ни каза да вземем фризовом на него пише за хабитуално повръщане и ми казаха в магазина че е и за запек и колики(дали е така незнам) на всякъде в интернет пише че е гъсто мляко а аз го разтварям както си пише на кутията и си е рядко като обикновено мляко и пак започна да повръща,акото се оправи даже май стана много рядко но това повръщане защо пак дойде ,всички пишат че са доволни от това мляко.Аз ли не мога да го разтворя,да не би пък да е друг модел ,днес пак я почнах на аптамил АР и се чудя сега какво да праавя.Ако има мами запознати с АМ нека споделят.Благодаря предварително
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: октомври 26, 2014, 09:04:14 »

Жасминче, позволявам си да пиша в темата ви, само защото прочетох, че питаш за фризовом. Теодор 9 месеца беше на това мляко, не е повръщал, давах го точно заради това, че от аптамил се запече. Млякото според мен е страхотно и аз съм много доволна. Да гъсто е и то много, аз го давах с двойка биба. Слагаш 75градуса вода, ако слагаш по хладка ще си е редко. Извинявам се пак, че нахлух в темичката smile
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #63 -: октомври 26, 2014, 11:45:04 »

Ами сега ще пробвам с много гореща вода но при мене е доста рядко явно аз не мога да го направя ,повръща на фонтан ама пък няма запек сега .Може ли да с ее  редуват млеката
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #64 -: октомври 26, 2014, 11:57:12 »

Аз не разбирам от АМ, но аптамил ми се струва по-малкото зло, ако от него не повръща, за запека не можеш ли да му даваш био гайа, тя няма ли да регулира стомахчето?
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #65 -: октомври 26, 2014, 12:09:40 »

jasminne, първо, млякото си го прави според инструкциите на кутията и си го прави с не много гореща вода, пробвай на китката, трябва да е една идея по-топло от кожата.

Най-добре се свържи с педиатъра ви, той/тя най-добре ще може да ти каже какво да правиш. Иначе аз давам Нутрилон, мисля, че го има в България, те имат Омнео за проблемни стомахчета и Анти рефлукс. Аз давам хипоалергенно (НА), не е предизвиквало запек никога. Става въпрос за Нутрилон на фирмата Нутрисиа, не на Милумил май се казват (Аптамил в България мисля, че също е тяхно).

Също така, с кой номер биберон даваш? Ако даваш с много дупки, бебето може да поема много мляко и да повръща повече, ако даваш с по-малки дупки пак не е добре.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #66 -: октомври 26, 2014, 12:16:24 »

Когато давах на милупа Аптамил 1 което си е нормално мляко беше с шише на авент с най-малката дупка,нямаше проблем ,като започна рефлукса докторката ни каза Аптамил АР който става гъст и не течеше през малкия биберон и купих шише на нук размер м излизаше нормално и много добре ни действаше 10 дена го пихме нямаше повръщане но се запече,и докторката каза да пробваме фризовома като каза че трябва да ни действа добре ,но както и да го направя въобще не се сгъстява и 3 пъти яде от него връща на фонтан но пък ака нормално от него.Понеже тая сутрин направо много повръща пак и направих аптамил АР .Аптамил АР като го направя става долу горе като боза,фризовома си е течен като водата,сега го направих и с вряла вода,пробвах със топла,гореща ,вряла ,хладка все тая,даже самото мляко в кутията е като сол не е гъсто като аптамила в кутията .Аз ли не съм добре сега ще звънна на докторката
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: октомври 26, 2014, 14:30:37 »

jasminne според мен спокойно можеш да редуваш двете млека.Аз на Явор съм му давала Фризовом до една годинка.Много съм доволна от това мляко ,но аз му го давах след 6 ия месец защото преди това беше на кърма и Фризо за недоносени.Не съм забелязала някаква огромна гъстота ,но аз след 6 ия месец не съм топлила никога вода за мляко.Кърмих до 5 месец + Фризо за недоносени и след 6ия месец Фризовом .Доста повръщаше ,но не е имал рефлукс ,а и много хубаво се изхождаше от него.Сега отскоро минах на Аптамил /той вечер все още пие мляко/,но само защото Фризо го няма вече в Кауфланд ,пък аз незнайно защо все в 21ч се сещам ,че няма мляко у дома:)
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: октомври 26, 2014, 20:51:50 »

Цоп, да се запишем в тази темичка:

Нашето слънчице Филип на 18 дни :


Роден на 9.10.2014, 50см, 3.685кг
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: октомври 27, 2014, 08:29:49 »

Devisil, о, колко е красив, пу-пу Girl_hide heart give_rose
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #70 -: октомври 27, 2014, 13:07:44 »

Девисил, прекрасен е малкия Филип! Да ви е жив и здрав и по- малко безсънни нощи за мама  Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: октомври 29, 2014, 16:46:31 »

Девисилче, Филип е голям хубавец! Има нещо благородническо в излъчването му - незнам заради името му ли, заради косичката smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #72 -: октомври 30, 2014, 15:17:20 »

Филип е прекрасен! smile

Аз попаднах днес на една много добра статия, която ме насърчи и зарадва много и реших да ви я споделя:
http://www.biberonbg.com/info/plach.htm
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #73 -: октомври 31, 2014, 09:19:18 »

Наистина много полезна статия. Ния е в такъв ревлив период, че направо ми иде да си хвана багажа  tease
То не са истерии, не е чудо, днес даже я водих при педиатъра, че се притесних да не я боли нещо.
Нищо й няма - нормално, здраво бебе, даже много енергично  smile
Кога започват да следят с очи показан пръст? Аз я пробвах, ама не следи, даже рядко като й говоря ме гледа в очите. Обикновено фокусира някъде над или отстрано мен.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #74 -: октомври 31, 2014, 10:35:30 »

Нашата принцеса започна да показва че ни вижда към 30ден а сега вече следи но за кратко,радва се на играчките си но бързо и умръзват .Обикновено се приспиваме на сешоар милата много е хитра като го спра и отваря очи
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines