Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:34:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 07-12.2014  (Прочетена 149120 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #45 -: октомври 10, 2014, 21:01:00 »

за млечицата след ядене трябва да даваш вода с лъжичка да си изплакне усстичката.ние също имахме от постоянното повръщане днес ядохме ново мляко и не е повръщала но си поръчахме и сиропа де.Ако детето не иска водата ще я изплюе да не се притесниш
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #46 -: октомври 10, 2014, 22:09:06 »

Scilla, аз също знам, че е по-добре да се редуват гърдите на всяко хранене. Ако не стига от едната, тогава предлагаш и другата гърда. Сега като се цедя и си личи как в началото кърмата е почти безцветна (водна), и постепенно става по-бяла.

Да, аз така започнах да правя, оставям я докато тя сама не се откаже от гърдата и после я оригвам и ако е още гладна и давам другата... а относно водата с лъжичка и нашата педиатърка ни го каза, но аз още не мога да се наканя да го пробвам, нещо ме е страх да давам вода с лъжичка на 16дневно бебче, не знам  Girl_hide
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #47 -: октомври 10, 2014, 23:03:56 »

Аз водичка давам от шише. Така или иначе дребосъчка отказва да суче и приема кърма от шише. Жасмин, ти защо даваш с лъжичка, нали сте на АМ. Аз знам, че с лъжичка се дава, за да не се отбие бебето.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: октомври 11, 2014, 08:49:21 »

А аз вода не съм и давала да си плакне устата.Опитах да и дам с шише и тя я изплю, същото се получи и с чая.Та до към лятото като стана 35-36 градуса температурата, тогава и предложих вода и пи.Иначе и в момента пие по 10 мл на ден и то чай, водата я отказва smile Млечница не сме имали.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #49 -: октомври 11, 2014, 09:01:50 »

магито, моята кукла също отказва чай и вода от шише, а досега не съм пробвала с лъжичката за изплакване, но и ние все още нямаме млечница. Чувала съм за много мами, които са кърмели без да дават нищо друго и без да имат млечница, както сте били и вие де smile
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #50 -: октомври 11, 2014, 10:30:28 »

И аз не съм предлагала вода след кърмене, млечница не сме имали. Млечницата е на бактериална основа, не заради изплакването на устата.
Иначе витамин Д при нас е на таблетки и се разтварят във вода, тях давах с лъжичка още от новороден, хомеопатията също.
« Последна редакция: октомври 11, 2014, 10:41:24 от Thea » Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #51 -: октомври 11, 2014, 11:02:47 »

Millie още в родилното ми казаха ,че е хубаво бебето да си изплаква устата защото не може да се оближе и понякога остава мляко в устата и се получават гъбичките.КАто се прибрахме и педиатърката ни го каза,та дори да не иска вода ще я изплюе.Нашта одначало я гълташе сега я плюе ,а получихме малко гъбички според мене от повръщането ,понеже имаше дни в който много връщаше и не можех постоянно да я тъпча с вода.От вчера сме с друго мляко повръщането спря,сега не съм я гледала за гъбички но вече две яденията заспива и не мога да и дам нищо.Тя не е опасна спокойно почети всяко бебе получава ,даже някой и не разбират.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #52 -: октомври 11, 2014, 11:07:34 »

http://www.moetodete.bg/detski-bolesti/mlechnica-gubichki-v-ustata.html
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #53 -: октомври 11, 2014, 11:31:04 »

jasminne, дори в статията, която си пуснала, не пише, че има нещо общо с кърма/мляко в устата. Млечницата е в следствие на гъбички, които са попаднали в организма на бебето по някакъв начин и се съживяват и задействат при заслабен имунитет smile В тази връзка не знам дали има някакъв смисъл в съвета за плакнене на устичката с вода след кърма, защото не кърмата е виновникът за млечницата  Wink
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #54 -: октомври 11, 2014, 16:15:14 »

Сила не съм мн наясно,така са ми казали,те се появяват при слаб имунитет но явно млякото ги привлича.както ще да е ние се справихме с гъбичките .Да ви питам някоя от вас  възползвала ли се е от чудните свойства на чаевеца ило на невена.Чаевеца помагал при хрема,пробвах върху себе си и уж спря незнам дали е внушение,сега намазах малката.То дори и да не помогне няма да навреди.Четох в нета голямо чудо го дават дали е така
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #55 -: октомври 22, 2014, 18:29:13 »

Да раздвижа малко темичката smile
Моята прекрасна София на 10 седмици тежи 6,890 (с дрешките) и е висока 62см.  pardon
И да ви я покажа  Girl_hide


* 10744658_10203120721886067_1558873537_n.jpg (66.47 KB, 960x635 - видяно 400 пъти.)
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #56 -: октомври 23, 2014, 11:41:35 »

Ххеххе браво на София страхотна мадама е много добре си върви smile Да е жива и здрава .Ние първия месец качихме точно 1кг и 5 см пораснахме
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: октомври 23, 2014, 12:45:24 »

Разкошно малко мом иченце си имаш.Да ви е много здрава.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #58 -: октомври 23, 2014, 13:29:14 »

Прекрасно детенце е София, каква буйна коса и румени бузки! Приказна сладурка!
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #59 -: октомври 23, 2014, 15:13:58 »

Благодаря момичета  blush Всъщност тази снимка е от почти около месец, косата вече не и стърчи така  Wink
Аз честно казано се притеснявам малко, че с тези темпове на наддаване, на 5 месеца ще е 10 кила  girl_impossible Абе да ми е здрава, пък и ръчички да са ми здрави, че да я нося  smile
Жасминче, оздравя ли мъничето? 
На нас ни предписаха Гавискон на прах, да слагам в кърмата. Голяма разлика! Не повръща! Вече изкарвам с една тениска цял ден  yahoo
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines