Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 01:28:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 07-12.2014  (Прочетена 149375 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 07, 2014, 13:16:54 »

jasminne да не ми се обидиш ,но дете ,което е на АМ според мен трябва да си има режим на хранене.Не може на поискване.То като го храниш неритмично никой не може да ти каже колко да даваш.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 07, 2014, 13:20:52 »

Фиби е права.При кърмените деца на поискване е ОК, защото не се знае колко изяжда, но дете на АМ е на режим, през 3 часа с определено количество.Иначе е много възможно да седи гладно.

Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #32 -: октомври 07, 2014, 14:17:11 »

Мисълта ми беше че не я будя да яде тя попринцип си се буди на 3-4 часа а нощем на 5-6 засега е спокойна тия дни ,малко сме болни понеже аз бях и сега съм я заразила,но вече отшумява нослето се отпуши .
Millie гледах такава пелена да си купя но неможах да намеря мисля ,че ще върши много добра работа.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 07, 2014, 14:30:40 »

Бебе първия месец нощем се буди да се храни особено на АМ, ако спи го будиш.Кърмата и АМ се усвояват по различен начин просто.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #34 -: октомври 07, 2014, 15:41:44 »

Ами в болницата ми казаха да не я будя и така е и до днес два пъти я теглихме добре си върви и според педиатърката.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 07, 2014, 15:47:41 »

Първия месец е особено важно детето на АМ да си изгради режим и да яде достатъчно.Нормално е да ти се буди често и да е нервна та ти не знаеш колко изяжда и на какво време.Дори е възможно да има по-силни колики заради честото хранене.АМ не е като кърма, за да е на поискване.АМ е тежко, то затормозява корема и си трябва време за обработка.За това всички лекари препоръчват режим на 3 часа за новородените.А новородено се буди нощем, защото в началото са много вели и нямат сили да плачат дори от глад.И много лесно се бърка летаргията от безсилието с доволно спящо бебе.
Това го казвам на база много четене преди да родя, тъй като не знаех ние дали ще сме на АМ или кърма.А и акушерките в болницата където аз раждах и на който имам пълно доверие, тъй като благодарение и на тях аз кърмя и до сега, ми бяха дали съвет да я будя на три часа, защото е много малка.

Дава съвет, изказвам мнение, но и ти помисли съвсем логично кое е правилно.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #36 -: октомври 07, 2014, 16:54:40 »

Момичета, донякъде съм съгласна с вас, но не съвсем. Бебетата на адаптирано мляко много бързо си правят режим на около 3 часа, но като цяло храненето под режим е за удобство  на родителите. В този ред на мисли, ако детето е яло малко и огладнее след час и половина, ще чакате ли още час и половина, за да му дадете да яде? Така или иначе самите деца бързо си правят режим, но в началото би трябвало да им се дава, когато са гладни, защото хранителните им нужди се променят много бързо. Казвам това, което са ми препоръчали няколко лекаря, не задължавам никого с мнението си.
Колкото до количеството, ако детето си изпива всичко докрай, е възможно да не му стига. Пробвай да правиш малко повече, за да видиш колко остава и ще се ориентираш колко яде. Също така, направи си табличка, в която да пишеш кога е яло, колко е яло и съдържанието на памперса, за да се ориентираш по-добре в ситуацията.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #37 -: октомври 07, 2014, 17:30:05 »

Тъкмо щях да предлагам това с табличката и Alleksia ме изпревари със секунди  Bravo Аз сама се сетих дап равя същото  и вече всеки път като започна да кърмя си записвам в телефона начален час на кърмене, продължителност и брой сменени пълни памперси на денонощие, за да си следя.

Момичета, днес беба ми се буди понякога на по-малко от 2 часа и иска да папа, суче по около 10-15мин общо от двете гърди и се унася и после като я оставя в креватчето се разбужда и отнема време докато заспи, после пак се буди и същото се повтаря. Много ми е поспалива днес и няма силички да суче, може би е част от адаптацията  pardon Утре сме на консултация и ще видим колко сме наддали от изписването досега... нямам търпение! Някъде четох, че е добре да суче по 5мин от всяка гърда, отколкото по 20 само от едната например... аз още не мога да наглася това... понякога успявам сравнително еднакво и от двете гърди, друг път се изморява само от едната и като я преместя на другата вече спи и не иска повече и се чудя дали е било добре, че съм я преместила докато още е сукала от предната макар и много мързеливо...  crazy
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #38 -: октомври 07, 2014, 17:34:32 »

Аз в началото се притеснвах но ве4е седмица си е под режим който тя си го изгради буди се по часовник с най много 30мин разлика нощем си спи повече,не реве като в началото а за млякото на кутията пише че трябва 90мл но тя не иска толкова започва д ги повръща за това и давам 80 мисля че са и добре спи си спокойна е макар и хремава ( пу да не я урочасам )Аз немога да си обясня всеки лекар си се придържа към неговото си мнение 3 лекари 3 различни мнения,мисля че щом иска да спи значи има защо да спи щом се събуди яде гледка малко и пак заспива и така в началото имахме проблем с акането вече се регулира и съм по спокойна .
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #39 -: октомври 07, 2014, 18:21:44 »

С АМ нямам опит и няма да коментирам. Сила, аз в началото я хранех от двете гърди, но след консултация по кърменето ми казаха да ги редувам на всяко хранене, причината е, че задното мляко е похранително и ако сменяш гърдата на същото хранене, то може да не стигне до бебето. Повече от месец я храня така и ми е по_удобно, а и имам по добра идея колко е изяла, но ти си знаеш най-добре. Моята госпожица качва еднакво и по двата метода на хранене, така че може и да няма огромна разлика.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #40 -: октомври 07, 2014, 18:51:00 »

Виви, аз точно с консултант говорих и ми препоръча да я храня от двете гърди, а ми е голяма мъка понякога... да не говорим, че като включим и оригването между двете гърди - положението съвсем се влошава  crazy Иначе понякога и аз така правя, просто си я оставям само на едната гърда и следващия път започвам с другата... вече не знам. Мисля да викна консултантка и вкъщи да ми потвърди, че правя възможно най-доброто. А относно задното и предното мляко и аз много четох - и там куп противоречиви мнения, някои отричат изобщо това различаване между задно и предно и затова и съветват и от двете гърди да се дава, други пък са твърдо за това, вече съвсем се обърках  girl_impossible
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: октомври 07, 2014, 19:48:16 »

Аз съм кърмила и до сега кърмя само от една гърда.Първия месец малката сучеше над половин час.С много паузи, заспивания, пробуждания и т.н.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #42 -: октомври 07, 2014, 21:04:48 »

Значи да си карам и аз от една гърда без притеснения  give_rose Ей сега на яденето след банята хапна и от двете, просто така се получи, но обикновено само едната ѝ е достатъчна...
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #43 -: октомври 10, 2014, 15:44:14 »

Millie как сте вие? Как се справяте с рефлукса ?Аз преди докато попитам за него и вече и ние имаме сега ще ядем аптамил ар.Педиатърката ни изписа и сироп гастротус,няма го по аптеките,четох че е мн хубав,но се чудя дали да го поръчвам или първо да пробвам само с млякото как ще е.От това постоянно повръщане получихме и гъбички сега и тях лекуваме
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #44 -: октомври 10, 2014, 20:28:51 »

Еми все още си повръща, на нас ни предписаха Ранитидин, който е за киселините. Преди като повръщаше и й беше много гадно, изплезваше си езичето и правише гримаси, че нещо не й е добре. Това поне не го прави сега. Сега имаме нещо ново - Oral Thrush, което май в България го наричат Млечница. Езичето й е бяло. Уж всичко мия и стерилизирам, но знам ли. Много е неприятно sad
Моето мъниче утре става на 2 месеца, а по размери, поведение и хитринки ми е като 4-ри месечно бебче.
Scilla, аз също знам, че е по-добре да се редуват гърдите на всяко хранене. Ако не стига от едната, тогава предлагаш и другата гърда. Сега като се цедя и си личи как в началото кърмата е почти безцветна (водна), и постепенно става по-бяла.
« Последна редакция: октомври 10, 2014, 20:33:16 от Millie » Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines