Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:02:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 07-12.2014  (Прочетена 149591 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #180 -: февруари 08, 2015, 22:11:55 »

Ние успешно заместихме на 2 -3седмица обяда ,бях започнала с хип и гербер,купих няколко пюрета на Ганчев и малката въобще не иска да ги яде даже и се повдига на мен също не ми допаднаха и 2 дена само опитва и пак яде мляко за обед .Утре ще ходя да купя Хипчета и Ганчев ще видим май котката ще ги яде biggrin
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: февруари 09, 2015, 11:38:41 »

Да, но исках да пробвам да я захранвам "водено от бебето" - т.е. с парчета храна (зеленчуци, плодове) и тя да си ги взима. А доколкото разбрах (то зависи пак от детето де) с този тип захраване доста по-бавно се заместват храненията. И затова трябва някак си да комбинирам това с хранене с лъжица може би... crazy
Аз мисля,че комбинираното захранване е една чудесна идея !Пробвай първо с парченца,виж как вървят нещата.Може пък да се хареса и да успява да се нахранва.Ако не ,винаги можеш да включиш пюрета,приготвени от теб в каквото количество си искаш.Да,при ЗВБ много по бавно се замества хранене и се разчита на изключително кърмене.Около годинка може да имаш заместено хранене все пак .Опитай да видиш как ще тръгне,а винаги можеш да свариш картоф ,да го намачкаш и да го дадеш или пък авокадо.Много момичета тук захраниха с авокадо ,изключително подходящ за захранване.Аз също го дадох доста в началото,може би беше трети вид храна ,която предложих.
Също така с по голямо упорство можеш да разчупиш традиционният метод на захранване като даваш на детенце да опипва храната с ръце ,дори пасирана ,да даваш лъжичка в ръчичката му и други подобни.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: февруари 10, 2015, 00:30:41 »

Най-накрая и аз да се запиша тук. Бебе Теодор се роди на 12.11.2014, 3620 и 56см.

Scilla, Изабел започнах да я захранвам по стандартния начин - оризова каша първо и след това пюрета. Пюретата си и ги правех, а оататаците замръзявах във формички за лед. Захраних я на 6 месеца, въпреки че беше на АМ. Тук никой не разграничава кърменото бебе от това хранено с адаптирано мляко. Това важи и за водата, не съм давала. Месец след като започнахме да се захранваме бебка започна да не иска да яде пюретата. така преминахме на ЗВБ. Всичко което ядеше и го слагах на масичка (дървено столче с масичка)и тя си се хранеше самичка. Хранила съм я и аз,но в повечето време тя искаше сама. Към година и половина си се хранеше ама с вилица. С лъжица й беше малко по- трудно, но успяваше да се наяде сама.  Тук казват, че до годинката храната е за опитване, а не за наяждане по това съм се и водела. После тя сама започна да си ме води. Единственото, което ме "дразнеше" на този метод е омазвацията. Пробвай е моя съвет и виж как ще се чувствате и двете.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #183 -: февруари 10, 2015, 09:52:52 »

Много ви благодаря, момичета! Flower Определено ще тествам и ще се нагодим някак smile А, aprilka, какво дървено столче с масичка имаш предвид? Не столче за хранене, а такова детско столче с масичка ли?  smile
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #184 -: февруари 10, 2015, 16:12:04 »

Има група във фейсбук за ЗВБ имам позната която така захрани второто си дете започна от 6 месец и имаше 2 зъбчета сега е на 10месеца и сутрин си закусва и на обед обядва като и се кърми по някога .Наистина е голяма умазвация но аз си мисля че децата трябва да бутат храната и така да се запознават с нея
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: февруари 11, 2015, 20:23:58 »

Здравейте! :-)  Аз съм изпуснала тази темичка, затова се включвам със закъснение  pardon
Нашата дъщеричка Моника се роди в 13:17 ч. на 26.11.2014г., 48 см, 2,710 кг :-)
Бих ви изпратила снимка за да я видите, но не зная как да намаля размера на снимката....
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #186 -: февруари 12, 2015, 13:59:39 »

 Offtopic
Отвори я с Paint  и там има опция за намаляване на размера
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #187 -: февруари 12, 2015, 15:52:58 »

Има група във фейсбук за ЗВБ имам позната която така захрани второто си дете започна от 6 месец и имаше 2 зъбчета сега е на 10месеца и сутрин си закусва и на обед обядва като и се кърми по някога .Наистина е голяма умазвация но аз си мисля че децата трябва да бутат храната и така да се запознават с нея

Дам, аз я имам тази страница във фейсбук и я следя. Общо взето стигнах до извода, че си е до бебе, някой са готови да заместват хранене и по ЗВБ по-рано, други по-късно. Ще видим как ще е при нас и ще се нагодим smile

petenceto0, може просто да я качиш в някой сайт за снимки като imgur.com и тук да пуснеш линк към нея Wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: февруари 12, 2015, 16:12:25 »

Не се заяждам ,но наистина ми е много интересно как 10 месечно бебе успява да е толквоа съсредоточено на едно място и за толкова време ,че да замести самостоятелно хранене и то не едно ,а две.Доколкото знам ,трябва да се храни само или се лъжа?
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #189 -: февруари 12, 2015, 18:47:44 »

Ето ни и нас smile Вчера София стана на 6 месеца, кога мина това време smile Тежи 9,270 кг  Oh my ... и е висока 69.5см. Не изглежда дебела (или поне не в моите очи), а просто по-голяма.
Изключително жизнено и усмихнато бебче. Не се спира, върти се постоянно и лази много уверено.
Преди 2 седмици започнах захранването. За сега не бързам да замествам ядене. Започнах с оризова каша, картофче, морковче, тиква, пъщърнак ( не й хареса особено), сладък картоф. От плодовете за сега съм давала само круша (много сладки муцунки прави, която я яде, малко е киселко пюренцето) и банан "хапва" от моя  girl_wink
Исках да пиша още, но фъстъчка се събуди и ми напада лаптопа  pardon
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: февруари 12, 2015, 19:22:29 »

Благодаря! smile  give_rose
Ето я и нашата Моника...


* 3.jpg (68.28 KB, 657x342 - видяно 193 пъти.)
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #191 -: февруари 13, 2015, 10:28:38 »

Бебетата който са по този метод се хранят сами даже добре се справят.
Патенце,Мони е прекрасна  heart
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: февруари 19, 2015, 16:05:46 »

Scilla столче за храна, не съм се изразила правилно.

Патенцето прекрасна е Моника!

Мили, моето първо дете беше супер шишкаво и хелф визиторките все ме питаха какво яде. Преди месец ходих с бебето да го теглят, та притеглиха и нея. Питаха ме дали яде както трябва. Бързо ги топят тези кг като проходят.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: февруари 20, 2015, 12:48:58 »

Millie,  честита половин годинка на София! Да ти е много здрава, все така усмихната и да има едно прекрасно и безгрижно детство!
Ние също сме тежички както знаеш, на 5.02. беше 8.600 кг. и 70 см. Сега може и да сме ви стигнали. Иначе последният месец беше наддал само 300 грама, което знам, че е нормално. Започват да качват с по-бавни темпове вече. Павел вече се радва на проходилката вкъщи. Много бързо се научи какво трябва да прави и сега само търчи от единия край на хола до другия. Ако е пуснато ТВ-то на baby-tv задължително отива близо до телевизора и гледа с голям интерес. В тази връзка да попитам, колко време на ден смятате, че е нормално бебетата/малките деца да гледат телевизия? Проблем ли е, че телевизорът е включен през повечето време?
Петенце, много е хубава Моника!  give_rose
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #194 -: февруари 20, 2015, 14:25:00 »

Аз не смятам, че изобщо трябва да гледат телевизия, особено под 1 годинка, така че всеки си решавс кое за него лично е допустимо, не мисля че има нормално/ненормално, лична преценка си е. И ние сме в отбора на шишковците ахахаа, на 6 месеца и половина сме 8.600 и 71 см. И определено си й личат килцата, има си шкебменце и едни хубави бутчета за гризкане, ахаха. smile
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines