Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 09:14:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 07-12.2014  (Прочетена 149593 пъти)
 
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #165 -: януари 30, 2015, 11:17:38 »

Бре, как съм изпуснала тази темичка, точно за нея сме с Ния, нали е септемврийче  Wink
За хомеопатия говорите... Педито беше изписала Хамомила Вулгарис на Ния, че имаше един период от около 2-3 седмици истерии. Използва се за успокояване на нервни състояния, за периоди на зъбоникнене и т.н. На основата на лайка е. Ами не видях ефект - с него, без него истерията беше пълна и като че ли мина от самосебе си.
След ваксина й слагам Вибрукол хомеопатична свещичка еднократно пак по препоръка на педито. И от нея не знам дали има ефект, тя по принцип леко понася ваксините (пу-пу).
Иначе една седмица пи Хомеовокс заради пресипнал глас, от него се оправи.
Аз съм обаче на принципа да не се приемат никакви добавки, лекарства и т.н. Да ми е здрава само и дано не се налагат хапчета. Колкото и да съм мърморила на тема нашето педи, сега вече си давам сметка, че за много неща е била права и оценявам и факта, че при проблем адекватно съветва.
А, да - прословутото неакане се оправи с редовното даване по малко пюре от сливи  Bravo
П.П сега виждам, че Жасмин е писала да не се дават хомеопатии с метална лъжичка...еми значи да смятам пресипналия глас, че и той се е оправил от самосебе си  funnytooth Ама защо не ги пишат тези неща на листовките....
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #166 -: януари 30, 2015, 11:26:51 »

Аз досега нищо не съм давала, не се е налагало. Единствено нослето хърка от време на време, но чистя с физиологичен разтвор или стеримар и дърпам с маример аспираторчето и това е. Иначе и аз имам Вибуркол, ако някой ден ми вдигне температура да съм подготвена, че панадоли и нурофени и темподобни много ги ненавиждам, доста са вредни...  girl_impossible Да ги пази Господ бебенцата ни smile За лайката, свекс, вероятно не трябва да се прекалява, аз лично самата се лекувам изцяло с билки и природни лекове, та нонстоп пия билки най-различни и малко или много предавам и на бебка през кърмата smile Лайка нямам в чайовете де, но имам други най-различни...
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #167 -: януари 30, 2015, 11:47:20 »

Хъркането е физиологично (ако няма сополи,де). Ния беше така, но го израстна. Сега има нова мода - ръмжи хахаха
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #168 -: януари 30, 2015, 12:02:37 »

Ами няма сополи като сополи, но има корички от време на време и малко сгъстено секретче изкарвам понякога...  huhhuh.gif Ария казва"пф" и се опитва да бръмчи, вече ѝ се получи нан яколко пъти бръмченето, но за кратко smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #169 -: януари 31, 2015, 07:44:32 »

Аз само да кажа като едно средностатистическо живо същество, че понякога дори да съм жадна, няма да пия вода, ще пия сок или айрян, но вода няма да близна. И децата са така, може да откаже вода, но да пие мляко или чай.

Ако детето ми беше на ам със сигурност щях да искам да приема повече течности освен ам, като кърмеща майка тоя проблем ми е решен.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #170 -: януари 31, 2015, 10:21:04 »

Колкото и да не сьм сьгласна, може и така да е  good
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #171 -: януари 31, 2015, 12:39:14 »

С кое не си съгласна, Ина? smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #172 -: януари 31, 2015, 18:31:29 »

За разбиращите английски преди малко ми попадна една статия от източник, за който съм абонирана относно даването на вода/сокове по последни изследвания smile

Ето я.

А за който не разбира английски или не ползва Google translate, да кажа с две думи, че в статията пише, че нито бебета на кърма, нито тези на АМ се нуждаят от вода, освен в случаи, когато са болни и се обезводняват от повръщане/диария. Вода се предлага чак като се почне захранването smile Това е по-последни изследвания пак подчертавам, иначе е ясно, че има поддръжници и на едната и на другата теза smile
« Последна редакция: януари 31, 2015, 18:33:41 от scilla » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #173 -: януари 31, 2015, 23:18:59 »

С мнинието на Виви, но пак казвам, това че аз не сьм сьгласна с нея, не значи непременно, че не е права. Виж, с теб сьм сьгласна обаче.

И все пак си мисля Виви, че така ти е вьзпитан вкуса. Ти сама няма да си вземеш, но ако си наистина жадна и някой сложи чаша вода пред теб, би пила.
Децата особено дребните с още девствени вкусове са по-близо до природата от нас. А в природата айрян и вода сьс захар няма. И ако ние пием кока-кола, когато сме жадни, може и да е защото като малки за ни давали вода сьс захар (поне на мен) и сме отвикнали от вкуса на обикновената вода.

« Последна редакция: януари 31, 2015, 23:25:13 от inaxastra » Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #174 -: февруари 01, 2015, 10:16:55 »

Ина абсолютно права си.
Специално за водата и АМ, когато бебето е само на адаптирано мляко, не се дава допълнително вода. Така или иначе и да опитате, то най - вероятно няма да пие  smile Специално ми казаха още в родилното, когато не се знаеше дали ще суче детето, после педиатърката ни потвърди, а и в повечето съвременни книги за гледане на бебета така пише smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: февруари 02, 2015, 13:16:54 »

Да вкуса се възпитава.Аз не пиех вода.След открит здравословен проблем си наложих да пия, сега не усещам кога изпивам по 2-2,5 литра на ден.Всичкото безалкохолно дето го пиехме преди е сведено до бутилка на няколко месеца, дори мъжът си отвикнах, дето пиеше по една бутилка от 1,5 литра на ден с някакво газирано.Кола и сокове в къщи няма, освен ако не чакаме гости.Всичко се възпитава, факт.Малката не пиеше вода, никаква до лятото, тогава пропи от жегата, сега покрай манджата пак пие, а сок още не съм и давала, към момента не виждам смисъл от него.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #176 -: февруари 02, 2015, 16:47:43 »

Определено съм съгласна и за вкуса. Вкъщи също няма сокове и безалкохолни, единствените безлкохолни напитки са вода и домашен сироп от бъз, правен с кафява захар. На мен си освен чайовете, който пия, понякога правя и фреш, но на Ария не смятам скоро да ѝ предлагам нещо такова. Със сигурност като почна да ѝ давам нещо различно от кърма ще предложа и вода и тя сама ще ми покаже дали има нужда или кърмата все още ще ѝ е достатъчна.

Исках да ви питам... на каква възраст успяхте да заместите първото хранене в менюто? Аз планирах да започна с ЗВБ, но изглежда, ако искам да карам само на него ще ми трябва много продължителен период от време, в който да съм готова да продължа да кърмя по цял ден, а има потенциал да се завърна на работа малко след като навърши годинка, та се чудя как оптимално да съчетая захранването така че, да мога по някое време да мина на кърмене сутрин и вечер, а през деня да може да е на друга храна малко след като навърши година. Объркана съм crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: февруари 02, 2015, 17:54:23 »

Детето ще ти покаже.Аз заместих ядене много бързо, но Моника е много лакома и изсукваше много след като и дадях пюре и после повръщаше.Това ме принуди да заместя бързо.Някъде към 6,5 месеца имахме заместено обедно и към 7,5 заместено след обедно, вечерното го заместих по-късно.Сутрин сме още на кърма и се приспиваме пак като суче.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #178 -: февруари 03, 2015, 09:50:36 »

Мария също повръщаше много и затова и аз заместих сравнително бързо цяло хранене. Първо заместих обедното - останалите хранения само на кърма. После въведох следобед кашата и гледах да са съразмерно разпределени храненията - кърмене, хранене, кърмене, хранене... Най-късно се замесват сутрешното и вечерното (за приспиване) кърмене. Мария някъде на 10 месеца беше на кърма само сутрин и вечер. Тя е даже от много късно записваните на кухня деца - на една година. Дори и след годинката да продължиш с кърмене, няма да ти пречи на работата, защото детето ще си яде друга храна през деня.
Трудното е в началото, защото детето не е свикнало най-малкото с по-гъстата консистенция. Веднъж тръгне ли захранването, вече е малко по-лесно да се въвеждат нови храни и вкусове.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #179 -: февруари 03, 2015, 10:31:34 »

Да, но исках да пробвам да я захранвам "водено от бебето" - т.е. с парчета храна (зеленчуци, плодове) и тя да си ги взима. А доколкото разбрах (то зависи пак от детето де) с този тип захраване доста по-бавно се заместват храненията. И затова трябва някак си да комбинирам това с хранене с лъжица може би... crazy
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines