Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 09:32:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 07-12.2014  (Прочетена 149594 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #135 -: януари 23, 2015, 22:06:44 »

Аз не сьм много компетентна по вьпроса, но като ме сьветваха тук (Франция) за захранването на Марта, месото стандартно се включва в осмия месец. Така че не е рано, но не е и изчакване.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #136 -: януари 24, 2015, 09:47:24 »

Аз като цяло бях решила в 4 месец да започна,за сега няма да давам сокове само пюрета,ще видим как ще продължим.малката от две седми само ни гледа като ядем нз дали е несъзнателно но си отваря устата и ми е жал вече,като и давам капки с лъжицата докато я види си отваря устата.Всяко дете различно.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: януари 24, 2015, 10:17:37 »

Наистина всяко дете е различно. Аз Павел го захраних на 4 месеца и половина точно защото започна да проявява силен интерес към храната и да си отваря устата като види лъжичка. Дори като ям банан и е близо до мен, протяга ръчички да го хване и си отваря устата. Още първите лъжички пюре ги пое с голяма охота и не се задоволи само с 3, а започна да плаче като спрях да му давам. Така бързо преминах на количество от 60 мл. а дохранване 90-100 мл. АМ. И сега вече заместваме изцяло обедното хранене. Само че забелязвам като му направя пюрето малко по-гъсто и ака изключително твърди изпражнения, ако е по-рядко - си ака нормално smile Винаги след пюрето давам вода, но пие малко като цяло. Сутрин му изцеждам една ябълка - идва около 40-50 мл. сок и го изпива на няколко пъти.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #138 -: януари 24, 2015, 20:36:16 »

Всяко дете е различно да, но етапите на развитие през които минава тялото им са еднакви за всички и разликата в периодите (+/-) се измерва в дни, а не в месеци на тази малка вьзраст.

Захранване около 4ия месец е нормално де, исках само да избегна клишето "всяко дете е различно", което може да бьде и много добро извинение.

Не ви целя двете, а говоря по принцип, хрумна ми че трябва да се уточни това  good
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: януари 24, 2015, 21:07:16 »

Кой ще ми обясни по каква логика тези деца, които се хранят с АМ, трябва да се захранват по-рано? Да не би в тези млека да има някаква магическа съставка, която да прави стомахчетата на децата по-здрави и адаптивни към човешката храна?! Според мен няма никакво основание да се бърза със захранване при тях. Поправете ме ако греша.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #140 -: януари 24, 2015, 22:01:42 »

Логиката е обратната: тьй като в тях няма магически сьставки, няма смисьл да се продьлжава само на тях. Мога да намеря и материали, но нямам много време. Ако наистина е важно за някой, ще направя усилие  good

За всеки случай това не са измислени от майките истории, а официални препорьки, които се базират на сериозни изследвания (сериозни в смисьл много даващи едни и сьщи данни, правени с проследяване на децата вьрху няколко години, и вьрху голям рой деца с различна раса и пол, което позволява обобщения).
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #141 -: януари 26, 2015, 13:23:03 »

Освен всичко друго, масово децата на АМ по-рядко се изхождат. Това е от самият състав на АМ. Регулирането, когато кърмим, става с промяна на нашата храна. Ядеш круши, сливи, пиеш мляко - детето ака. А когато детето е само на АМ регулирането си е от прием на неговата храна pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #142 -: януари 26, 2015, 14:14:04 »

Да бе да, сьгласна сьм с тебе разбира се, това е факт, ама спорьт не е кое е по-добре кьрмене или АМ (ако вьобще има спор някакьв де).

Има много майки които не кьрмят, защото нямат достатьчно информация, нямат добри сьвети, нямат достатьчно подкрепа или просто не искат ("нямат кьрма" го слагам в горните, защото почти не сьществува физиологично).

Дали майката кьрми или не, не е определящо за качеството й като майка. Всяка жена с нормален живот, чието дете е желано иска най-доброто за него и се старае за всичко, което е по силите й.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: януари 26, 2015, 15:15:16 »

inaxastra, напълно съм съгласна с теб, че точно защото АМ не може да се сравни с кърмата по състав, децата на изкуствено хранене трябва да се захранят по-рано. И това с акането е така при нас - Павел си ака от новородено много по-трудно отколкото бебе на кърма. Сега като започнах пюретата се стремя да му давам тиква или круша почти ежедневно и пак изпражненията му са твърди и в повечето случаи ака с отворен памперс и вдигнати крачета към коремчето.
Обаче не съм съгласна с мнението ти за жените, които "нямат кърма". И аз бях на същото мнение преди да родя и смятах, че е невъзможно, но се оказа възможно.
Първо да кажа, че на мен никога не ми "слезе" кърмата (говоря за самото усещане, което описват всички), никога не са ми ставали твърди и напращели гърдите (даже бяха по-меки от обикновено) и никога не съм изпивала болка. Родих със секцио по спешност и го сложих на гърда още на следващия ден. Бебето засука в началото добре. На пробното кърмене отчетоха 20 грама. В болницата го дохранваха, защото все беше гладен. Вкъщи продължих да го слагам на гърда в продължение на 3 месеца без да се отказвам. Изчела съм всички кърмачески форуми и се консултирах с ЛЛЛ няколко пъти относно позата на кърмене и куп други неща. Павел с всеки ден ставаше все по-мързелив и изплюваше постоянно зърното и същевременно - все по-гладен. Естествено, не съм го оставяла гладен, дохранвала съм винаги. С времето започна да отказва да суче, а аз пробвах да се изцеждам с ел. помпа и успявах да изцедя едва 15 мл. от двете гърди!!! Имам големи гърди, а нямах никаква кърма, чувствах се ужасно! Но мога да кажа, че съвестта ми е чиста, че съм направила всичко по силите си да кърмя. Да, не успях, но съм сигурна, че причината за този мой неуспех не се дължи на липсата на информация, добри съвети, липса на подкрепа или нежелание. Просто не се получи.

Само искам да поясня, че с този си пост не целя да влизам в спорове, а да представя и другата страна на нещата. И аз не вярвах, но определено има такива случаи и аз бях един от тях.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #144 -: януари 26, 2015, 15:33:10 »

Ивелка, това което казвам са научни данни: статистка на много големи групи хора. 3% от жените нямат кьрма и то е по здравословни причини.

Това, че ги включвам в другата гурпа не е нито нападение, нито обида. Като чета това, което си разказала, не си била подкрепена адекватно. Не защото ти не си искала, а защото не си имала тази вьзможност. Няма смисьл да говорим за това, минало свьршено. Важното е, че си любяща майка и се грижиш идеално за него.

И наистина това е по-важно от кьрменето  good
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: януари 26, 2015, 15:49:07 »

Определено ми е много интересен моя случай, нищо че е минало-свършило. Подкрепа имах - и от близки, и от професионалисти, и всички тук във форума. На мен ми е по-интересно от биологична гледна точка защо не ми "слезе" кърмата по описания начин. Имам си няколко обяснения за самата мен - силният стрес, който преживях по време на бременността, заради лична трагедия и откриването на здравословния проблем на детето ми. Другата причина - бебето се роди много голямо, съответно нуждите му бяха съответстващи на размерите. След като аз очевидно нямаше как да ги задоволя, той се изнервяше все повече с всяко кърмене и от там дойдоха (според мен) и проблемите със засукването - плюенето на зърното, дърпането, гърченето, рева и т.н.
Не знам дали аз се вписвам в тези 3% поради "здравословни причини" и какви може да са тези здравословни причини. Но със сигурност емоционалното ми състояние не беше никак здравословно през по-голямата част от бременността ми. След раждането се успокоих и бях щастлива (въпреки трудностите с кърменето). Но явно 9-те месеца са важен фактор и всичко преживяно тогава се отразява и след това.

Съжалявам, ако е off-topic поста ми. Все още изяснявам някои неща сама със себе си, и може би имам нужда да споделям повече.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #146 -: януари 26, 2015, 16:08:52 »

Стресьт е много силен и влиятелен фактор.
Без да познавам в детайли вашия случай (сьжалявам, че ми е невьзможно да сьм в течение колкото преди), от това което си ми писала горе, получавам впечатление за трупване на много неблагоприятни обстоятелства.

Сложили са го на гьрда на следващия ден. За кьрменето (особено при по деликатни случаи) пьрвите часове са от решаващо значение. Скандално е, че в Бг по три дни не ти дават да видиш детето (не за теб, а за други момичета от форума, които сьм чела). 20мл е нормално цокане за пьрви ден колкото и да е едро детето. Стомахьт на новороденото е с размер на орех. Ако новороденото плаче, то може да е знак за много нещам не непременно защото е гладно, а ако си го слагала на гьрда поискване и в правилна позиция, вероятността да е от глад не е вьзможна.
Почнали са бьрзо да го дохранват. Много от бебенцата като видят лесното на шишето, после ходи ги карай да се мьчат да дьрпат от гьрдата. Пьрвият биберон за сьжаление, често е краят на кьрменето. Не винаги, има и случаи, когато с много мьки и упорство може да се вьрне кьм гьрдата, но пак ти казвам при вас явно има струпване на много трудности.

Помпата не може да стимулира лактацията така, както бебето и особено в началото, когато тя още не е добре установена. Пьк ти си била изморена, стресирана. Стресьт не спира лактацият, а блокира временно рефлеска за изхвьрляне на млякото.

Мисля, че ти супер много си се борила, направила си всичко, което е било по силите ти и всичко, което е могло да се направи тогава в оня момент, на онова място. Както и след това си се борила максимално. Няма заради това да имаш угризения докрая на живота си !!!

Да, кьрменето е супер важно. Оптимално е за детето и е прекрасно да се кьрми. Но макар и супер важно, не е най-важното. Гьрда подадена с омраза и ненавист, или безразличие е в пьти, пьти по-лоша от биберон подаден с любов.

Не го забравяй това. Продьлжавай да си му отдадена както го умееш, всичко ще бьде наред. Абсолютно няма за какво да се обвиняваш.
« Последна редакция: януари 26, 2015, 16:36:23 от inaxastra » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #147 -: януари 26, 2015, 16:29:19 »

Аз съм абсолютно на мнението на Ина по обсъждания горе въпрос  good

Аз се включвам с малко по-различен от темата въпрос, за което се извинявам! Напоследък виждам слуз в акото на бебка, четох, че има вероятност да е от алергия/инфекция или от прекалено силно слюноотделяне. В сряда сме на консултация и ще питам педиатърката ни, но дотогава исках да ви разпитам дали не знаете нещо повече по въпроса...  huhhuh.gif Благодаря предварително!
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: януари 26, 2015, 17:48:14 »

Ина, благодаря ти за всичко, което си ми написала, както и за подкрепата и разбирането. Точно такава подкрепа винаги съм получавала в този форум и точно затова винаги ще бъда активна тук. А ти не си длъжна да прочетеш всички теми, камо ли да се извиняваш, ако не си наясно с нечия ситуация. И на мен не ми остава време за 90% от темите, за съжаление. Пиша и чета колкото мога. smile
scilla, това за слюнотделянето и аз съм го чувала, особено се получава, когато започва дразненето на венците и растежа на зъбките. При нас не е имало слуз, но ние, както стана ясно, сме на АМ. Дано някоя кърмеща мама с подобен опит се включи с мнение.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: януари 28, 2015, 10:00:57 »

Ние сме били само на АМ и сме захранени на 5 месеца и 10 дни. Според мен децата на АМ нямат това разнообразие като кърмените на приеманите съставки и е нормално малко по рано да бъдат захранени.
Въпреки че са били само на АМ моите момчета бяха много много редовни в изхождането.

Относно кърменето на мен не ми се получи и кърма не слезе въпреки слагането на гърда 2 часа след раждането на единия,въпреки стимулирането с помпата.Аз имам някакво обяснение защо не ми се получи кърменето и то не е липса на подкрепа или желание. В някаква степен при мен влияние оказаха хапчетата за щитовидната жлеза които подтискат пролактина/който спомага отделянето на кърмата / и наличието на доста стрес покрай престоя на едното ми момче в кувьоз.

Аз например пък винаги съм се чудила защо се дават сокове на децата. Аз на моите не съм давала соково защото не виждам смисъл от тях.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines