Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:15:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца - родени 01-06.2014  (Прочетена 91791 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: януари 27, 2015, 12:25:01 »

Събева, на ФМ при добър лекар това се вижда наистина на втората ФМ.За лекар аз в БГ мога да препоръчам доц.Буева, на една близка детето е с тази диагноза, правени са и всяка години сцинтиграфии, и макар да работеше на много малки проценти бъбрека не я оперираха до последно.Мога да ти пусна линк към историята на майката, за да си направиш за себе си сметка какво да търсиш.Тъй като операцията е доста инвазивна и не е само една.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: януари 27, 2015, 12:28:18 »

Здравейте. Младежът расте и щуреe. Но все по-често се заиграва сам. Той като цяло е доста самостоятелно дете/бебе. Но понеже отдавна пълзи, изправя се, а вече и се катери по ниски мебели, винаги трябва да съм около него и нащрек. Защото си е бебе и не знае как да слиза. Но пък е много предпазлив. Когато е прав, с едната ръка опипва пода и едва тогава сяда, ако се е хванал за нещо високо и не достига пода-сяда. Изправя се само ако опората е стабстабилна. Отказва да седи прав без да се държи и да върви, но пък с уокъра прави доста стъпки.
На 9 месеца е 9070гр | 74 см. Все така комуникативен и усмихнато дете е. Онзи ден беше за първи път на фризьор. Вече не понасях да гледам как му се къдри косата около ушите и бретона дето му влизаше в очите. Учудващо се държа прилично. Не, че очаквах да плаче, но очаквах да иска да вземе машинката. Внесох го току що заспал, отвори очите и още сънен седна да се подстригва. Държеше се все едно всеки ден ходи на фризьор.


Стискам палци за Ема  Good luck
Анелия, честити ходещи крачета!
« Последна редакция: януари 27, 2015, 12:36:36 от Mrs.™ » Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: януари 27, 2015, 12:36:14 »

Магито нашето е едностранно и тук нефроложката казва че проблема е в уретера, премахва се пречката и всичко си идва на мястото. Не искаме операция разбира се, още повече че за сега Ема е добре, надяваме се силно да израсте проблема защото четох за много такива случаи. Не знам до колко има специалисти тук но имат педиатрична университетска болница понеже сме в голям град в Полша, не вярвам да са по-зле от към апаратура и познания. Може да ми пратиш въпросния линк да го прочета. Благодаря!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #168 -: януари 27, 2015, 14:16:07 »

Еха, всички дребчовци как смело напредват smile

Събева, стискам палци всичко да мине леко и безпроблемно, по възможност без операция разбира се

Анелия, честити ходещи крачета, Маги и при вас май госпожицата скоро сама ще си ходи smile

Мисче, вашият младеж още от малък е много активен, браво на него!

Ние в понеделник сме на консултация, последната ни беше ноември, да видим как се развива и дали всичко е наред. Не ще да пълзи и туй то. Иска си да си седи на дупето човекът и да не го занимаваме  blum днес ме изненада, като се търкулна и си изправи сам:)

При нас положенито със зъбите просто потресаващо, почти не спи през нощта, излезнаха му 7 зъба, 8мия на път, и за мой потрес и учудване са му надути венците назад към кучешките и кътниците, които уж след годината излизат. Мажем с Дентинокс и сега давам едно хомеопатично на Боарон Камилия, да видим как ще подейства. Предложиха ми да ми изпратят Дентокинд от България, имате ли отзиви?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: февруари 19, 2015, 19:13:06 »

Къде се изпокрихте всички?как направихте или планирате да направите първите рожденни дни?Ние бяхме три дни, яли, пили и се веселили.Веднъж с роднини и веднъж с децата дето се събираме по улиците smile И двата пъти беше весело, а Моника се държа перфектно, чак не очаквах.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: февруари 23, 2015, 12:04:20 »

Ние сме на ски ваканция  winter-ski Дребното е много доволен, има деца и много възрастни и той е постоянно с усмивка на лице. Всички много му се радват, защото вместо да се изнервя, той колкото повече го закачат, разнасят и т.н, той е все по-доволен.

Прави някакви никакви крачки хванат за ръце. Имаме лъвче на Fisher price и с него е доста бърз и ходи много хубаво, но се е научил да прави големи крачки и сега за ръце ходи много смешно, все едно марширува. funnytooth

Първият рд е хем близо, хем далеч. Още нищо конкретно не сме решили. Единствено съм запазила час за фотосесия. Скоро трябва и торта да поръчам. Но няма да са празненства "три дни яли и се веселили". Предполагам ще заложим на обяд в някое заведение с детски кът, че дребното и децата, които поканим да поиграят. Като под деца имам предвид 5/6+ и нагоре. С наборите може да направим по-нататък някакво парк парти.
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: март 01, 2015, 09:35:56 »

Здравейте и Честита Баба Марта на всички. Невена за съжаление се разболя за първия РД и отложихме партито за днес. Поканили сме децата от парка и още няколко близки вкъщи.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: март 07, 2015, 08:56:50 »

И при нас се получи така, Ема беше с 39.3 на връх рожденния си ден. Празнувахме на 14-февруари, съчетахме и Св.Валентин. Но аз съм свикнала баткото редовно беше болен на рожденните си дни.
Въпреки всичко се снимахме когато вече бяхме здрави.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: януари 16, 2016, 15:29:36 »

Голямо затишие в групата... Как са наборите?  Моят син щурее на макс, но много се промени последните месеци, след 18 мес, значи преди два месеца. Т.е не щурее и не тича постоянно,  но пък много добре му се отдава тръшкането. Особено ако има публика.
Почти не говори,  но разбира и дори слухти и няма нищо скрито. Може да казва :мамо(веднъж на високосна година), тате, деде, баба, туту(Влак), one/two/Three/four/six (.BabyTv и колкото и да повтарям на бг, той брои на англ), car, water, bye,айде, упс, не, да, дай. Беден речник. Но не желае да говори, изкл е бебешкия. Помоля ли го да каже "мама" или не отговаря или сърдито казва "тате"  diablo Учудващо показва здрасти/чао/целувка/колко голям ще стане, на колко ще стане, варила баба каша. Учудващо,  защото аз показвам, а той гледа на др страна. Теле diablo Но има визуална памет и помни доста. Все още е с памперс. Ще го изчакам до пролетта,  дано проговори, че сега докато обясни с ръце, ще е вечно мокър. Такива неща при нас...Вие как сте?
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #174 -: януари 17, 2016, 08:15:08 »

Мисче, радвам, се че писа!
все едно говориш за моя син - същата работа. Разбира всичко, но думите са му са па, та, мпа и т.н. Не се притеснявам, защото е в двуезична среда и очаквам, че ще проговори по-късно. Иначе, не са ми интересни бебешки играчки, иска само коли pardon И кранове, направо е луд на тема кранове. До нас има 2 строежа, само там са ни разходките. Откакто проходи, не иска и да чуе за количка и сме пеша  crazy

Ходи на ясла, много му харесва и е влюбен  в една от учителките си. В началото обаче се спука да боледува...
Сърди се, тръшка се, но и разбира от дума и може да каже, че слуша. Много е висок за възрастта си и вече купуваме дрехи за 3 години, бодита намираме с 300 зора smile

За памперса няма да го бързам, когато е готов, засега показва каро се изака. Не след това  не иска да сменям па памперса pardon

Единственият ми проблем е, че не спи добре вечер  huhhuh.gif

Надявам се и другите да се включат!  smile
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines