Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:39:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 76564 пъти)
 
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: октомври 29, 2014, 10:01:14 »

Мами, да се отчета от вчерашния преглед.  Бебко ме разби - 2 кг. 547, малко е попрекалил  Oh my ... Води в норма, даже каза, че са прекрасни, плацента 2 степен, бебето е високо още, т.е. не е тръгнал да се ражда (за мое успокоение), изгледите са за нормално раждане засега, и то навреме е по-вероятно според докторката, т.е. преди края на ноември нямало да е по нейно мнение, което ме прави много щастлива!  yahoo
Маймуната е главично, но аз си знаех, че се е обърнал, усетих даже кога е станало - преди беше от ляво гръбчето, сега е от дясно, и му казах да се връща обратно...Надупи се да си покаже атрибутите, видях му топчетата за първи път  blum

За кг. - док каза, че няма проблем, даже по-добре да не качвам много, за да родя по-лесно, че така или иначе съм си с повечко стартови blush А и бебо е доооооста добре наддал, отговаря на 2 седмици напред

Не се безпокойте за Стаси, ние сме в една група в бгмамата и в една група за декемврийките във ФБ, всеки ден си пишем, добре е, бебкото й също е добре  girl_wink
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: октомври 29, 2014, 18:57:10 »

adi4ko, много се радвам, че при теб и бебчо всичко е наред! smile Още малко и всички ще гушкаме нашите слънчица  baby_girl baby_boy
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #182 -: октомври 30, 2014, 21:01:29 »

Здравейте бъдещи и настоящи мами, дойде и моят ред да се похваля, че днес в 9:00 сутринта се роди моето слънчице Борис. Освен това станахме голям хит в болницата, защото се оказа, че е най-голямото бебе, което се е раждало в "Надежда" - цели 5,100 кг и 55 см. Няма лекар или акушер, който да е дошъл в реанимацията и да не дойде до моето легло, за да се запознаят с "майката на първокласника" както те ме базикат smile Важното е, че е добре и въпреки космополитните си размери, дължащи се на геатационния диабет, който ми откриха, бебо е здрав и няма други признаци, че е син на майка с диабет (т.е. сърчицето не е увредено). За другото се влиза в норма smile Но пък казаха, че много обичал да се гушка и само тогава е кротък. И наистина като ми го докараха да го видя за малко, в момента когато понечиха да го вдигнат, за да ми го дадат нададе вой, но когато го сложиха фа легне в мен замлъкна и не каза гък smile само ме гледаше д очички, а аз си го милвах и целувах. Сега вече иназ разбирам чувството и емоцията от срещата с малкото човече и пожелавам на всеки да я изпита smile
Иначе родих секцио, екипа беше много приятен и внимателен. Като цяло самото секцио протече много бързо и плавно и нямаше нищо общо с това, което си представях. Определено не съжалявам smile Сега съм в реанимацията до утре, когато ще ме раздвижат и ще че преместят на горния етаж, за да бъдем заедно с бебчо smile Иначе като цяло се чувствам добре, въпреки, че имам леки болки, но те са по-скоро като по-болезнен цикъл може би.

Сори за дългия пост, но някак се увлякох smile
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: октомври 30, 2014, 21:30:33 »

tweety_pks, страхотни новини! smile smile smile Честита рожба!  baby_boy Да ви е жив и здрав малкия Борис, пожелавам му едно прекрасно детство, изпълнено с безброй игри и усмивки, а на вас с таткото - безброй поводи за гордост! smile smile smile
Много се радвам, че всичко е протекло нормално, дано и при нас, малкото останали бъдещи мами, всичко да мине по "мед и масло"! smile
Пожелавам ти бързо възстановяване и от тук нататък безброй прекрасни мигове с малкия юнак!  give_rose
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: октомври 30, 2014, 23:54:39 »

tweety, прекрасна новина! Да е жив и здрав Борис и страшно много да ви радва! Бързо възстановяване ти пожелавам на теб и дано скоро те зарадват с тортичка  give_rose give_rose give_rose

Голямо бебче! Ама пък така ще ти е по- лесно на тебе. Надявам се скоро да ни покажеш Борис(прекрасно име)!


Ади, браво за прегледа! Радвам се, че бебока е главично и добре порастнал!

Ние още сме в комплект  pardon, но все още не съм изморена и изнервена от чакане. Малко само се изморявам от многото съобщения, които получавам във ФБ и на телефона дали не съм родила ( все едно няма да се чуе!), но го приемам като знак на загриженост и ми става приятно, че толкова много хора се сещат за мен. В с е още нямаме име и май бебе ще си постои известно време на 'бебко' докато измислим. Не можем да стигнем до консенсус и това е! Усещам, че бабите пак ще са недоволни!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: октомври 31, 2014, 08:37:19 »

Още една хубава новина.Нека расте здраво щастливо и обичано дете.А как се казва бебчо.На теб бързо възстановяване.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #186 -: октомври 31, 2014, 09:12:18 »

Туити, честито бебче! Какви мерки само, Крали Марко!  Bravo Да расте здрав, спокоен и да дарява мама и татко с щастливи моменти! give_rose
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: октомври 31, 2014, 13:53:12 »

Еха, страхотна новинааа yahoo Честито, Туити, да ти е жив и здрав прекрасния цар Борис (страхотно име, племенникът ми е Борис)! Щом всичко му е наред, нека е големичък сладура Bravo Пожелавам ти бързо възстановяване и изписване, успешно кърмене и чакаме снимки на Бобо give_rose

Априлче, чакаме те и ние да съобщиш новината give_rose То хубаво сега нямате име, ама като се роди е хубаво да го измислите blum Махни ги бабите, важното е вие какво мислите и да постигнете консенсус. Пък и си мисля, че като го видите, веднага ще разберете как да се казва. Girl_hide
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #188 -: октомври 31, 2014, 14:37:05 »

Ехе голямо бебче Честито да ви е twety да расте здрав и щастлив.Наистина е бебе рекордьор няма да се учудя и по новините да ви дадат.НАшата е сам 4300 а е на 42 дена и не знам как изглежда бебе 5кг но поне пък ще е оформен.Важното е че сте добре и Борис е здрав,ще очакваме снимки
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #189 -: октомври 31, 2014, 21:08:55 »

Благодаря ви момичета smile днес е малко по-зле положението от операцията, но тъй като доста се раздвижих се надявам утре нищо да ми няма вече. Въпреки ,че и аз незнам от къде имам сили,  но колкото и да мине трудно ставането, на няколко пъти светкавично се изправих носейки бебо на ръце smile иначе освен че ее оформен бузан е и с огромна коса smile
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: октомври 31, 2014, 22:16:03 »

Туити, честито!
Бебе-рекордьор си имате вкъщи, да ви е жив и здрав! Прекрасно царско име сте измислили!
Много е хубаво това, че нямате последствия от гестационния диабет, дано жълтеницата да ви подмине, или ако не, то поне да я изкарате леко - доколкото знам след  ГД и секцио детенцето може да я изкара по-тежко от останалите деца (макар, че ние нямахме). Помоли в болницата да проверят какви са нивата на билирубина на Борис - аз се успокоих да знам, че с дечко всичко е наред.
Колкото повече се движиш след операцията, толкова по-бързо ще се възстановиш и ще можеш пълноценно да се грижиш за момченцето си. Очаквай ставането от леглото и опъващите неприятни усещания да продължат поне още няколко дни. И не вдигай тежко! Дори бебето си в момента, особено като е по-голямко и тежко! На мен ми казаха нищо по-тежко от бебето и от около 5 кг да не съм посмяла сама да вдигна, за да не си направя руптура. Помоли сестрите да ти подават бебето, за да го кърмиш, и да го полагат обратно в легълцето му (ако не го държиш постоянно при себе си).
Другото, след секцио кърмата слиза по-късно, така че ако все още бебчо няма достатъчно за хапване, не се притеснявай - до 4-5 дни млякото ще слезе. Само бъди спокойна, че и това е важно за този така деликатен процес. Но слагай бебето да суче на всеки 2-3 часа - колкото пвече стимулираш гърдите си, толкова по-добре за лактацията. След като се приберете вкъщи е важно партньорът ти да ти подава бебето, поне докато ти заздравеят шевовете. С тия неща шега не бива, колкото и да искаш да поемеш пълна грижа над малкото съкровище. Аз на третата седмица се опитах да помогна на мъжа ми да качим количката на детето по 3 стъпала, а тя не е особено тежка, но ме преряза, та бъди внимателна. Има защо да се пазиш поне 6 седмици!
Надявам се скоро да пуснеш снимка на малкия-голям сладуран!
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #191 -: ноември 01, 2014, 00:27:57 »

Devisil, благодаря за съветите. И аз си мислех че не мога да го вдигам, но акушерката каза че ако не ми пречи нямало проблем, та си позволих вече да го вдигна да ди го взема от легенчето. Иначе за жълтеницата и азго бях чела това, но мисля, че няма, а педиатърката, която дава сведения за бебчо нищо не каза. Каза, че всички изследвания са ОК, дори са проверявали о кръвната му захар и тя също била в норма. Та искрено се надявам така да останат нещата до края и в понеделник да ни изпишат живи, здрави. А пък за разхожда ето, още сутринта като ни вдигнаха в 7 да се раздвижваме, казаха колкото повече Пи-добре. Та от 7 до 12 (докато ни качат при бебчетата) въртях кръгчета в реанимацията, като затворниците smile Та искрено се надявам утре да няма нищо общо с днес smile а пък за снимка обещавам да пробвам да проуча въпроса как се качват или другия вариант е на лични smile

А за кърменето забравих да го похваля, че на два пъти вече засука и от двете гърди smile естествено остана излъган, защото в нито една нямаше нищо, но ср надявам до деен два да слезе smile
« Последна редакция: ноември 01, 2014, 00:35:30 от tweety_pks » Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #192 -: ноември 03, 2014, 09:05:04 »

tweety_pks, честита рожбичка  heart heart heart Много се радвам за вас , за бебко ,че е живо и здраво, с такива завидни размери , бравооо Bravo Всичко най - хубаво ви пожелавам от тук нататък и само такива хубави емоции  girl_wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: ноември 03, 2014, 15:27:04 »

Tweety, честито съкровище!!! Пожелавам ти бързо възстановяване!  give_rose
Ади, браво за прегледа!!!
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: ноември 03, 2014, 17:44:09 »

Tweety честита рожба! да ви е жив и здрав Борис и дави донесе много поведи за гордост и радост!
Бързо възстановяване!  heart
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines