Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:10:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 76554 пъти)
 
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: октомври 17, 2014, 20:07:24 »

О, да, знам я тази гаргара с лайката и содата, аз си я правя попринцип като съм болна. Сега не съм, че не е толкова сериозно (надявам се) и ми се ще да видя дали няма да мине така.
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: октомври 17, 2014, 21:01:06 »

adi4ko, за гърло много помага прополис на спрей  good
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #152 -: октомври 17, 2014, 21:26:06 »

имаше нещо много ефикасно в чаша мляко горещо слагаш лъжица сода и мед и малко като истоне го изпиваш на няколко глъдки за червено гърло е мн добро.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: октомври 19, 2014, 14:10:37 »

Adi4ko тук съм и съм добре! Благодаря, че попита  give_rose  Прегледа мина добре. Бебето е в правилната позиция. Говорихме кога трябва да тръгна към билницата, за второ раждане казаха на всеки 5 мин и продължителност 20 сек между контракциите. Когато им се обадя, че тръгвам да им кажа да приготвят и басейна. Всички, които разберът за водните ми желания ми се чудят  crazy. При все, че ми е второ раждане започнах да се чудя дали не съм леко мръднала. Знам, че боли, но си мисля, че мога да се справя с болката. Иска ми се този път да е по-различно....всичко да си тръгне нормално и да не се налагат гелове, оксита, вакууми. Иска ми се да съм в затоплен басейн, да слушам любимата си музика на леко приглушена светлина и с Жоро в бесейна да изчакаме появата на бебеко. Иска ми се той да го поеме и този път да не се изплаши от прерязването на пъпната връв. Така искам, но в крайна сметка съм готова и за другите екстри. В крайна сметка здраво бебче е по-важно от това как точно са се случили нещата. Следващия преглед ми е на 4.11, когато ще съм 41 седмица.

tweety, ние сме май с много близки термини. Кога е твоя? Дано си устискате по-дълго!

Ади, ти по-добре ли си вече? Надявам се си!!!
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #154 -: октомври 19, 2014, 16:55:07 »

Ами моя термин е на 8.11, но имам записано секцио за 30.10. Обаче, заради гстационния диабет, който ми откриха бебето върви много голямо (днес го мерихме 4,100 кг) и докторкота ми доста се притеснява. Но всички предпочитат да навърша 38 г.с, което е идната събота, та може бебето да узрее достатъчно и тогава да с епрецени дали може да изчакаме до 30-ти или още в съботата да направим дългоочакваната среща smile Аз от една страна хем искам да поседи повечко в корема, хем вече нямам търпение да се видим и да спра да го мисля, въпреки че то после цял живот само ще го мисля де smile Но и да си призная вече нямам търпение да хапна нещо сладко, даже съм заръчала на мъжа ми като ме изпишат вкъщи да ме чака парче торта smile
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: октомври 19, 2014, 20:35:13 »

Момичета, колко килограма качихте от началото на бременността си до сега? Аз до сега съм +5 кг и все ми се струва, че ми е малък корема и все се притеснявам.....
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: октомври 19, 2014, 21:42:07 »

Tweety надявам се цяла тотра да ти вземе не само едно парченце  give_rose Ще стискам палци всичко да е наред!

Патенцето аз съм +17 и ми тежи ужасно много. Имам още малко и се надявам да не надхвърлят + 20.
« Последна редакция: октомври 19, 2014, 22:19:58 от aprilka » Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: октомври 20, 2014, 12:09:27 »

Благодаря момичета, по-добре съм доста, само сутрин като стана повече ме дразни гърлото, но иначе за 4-5 дена изпих няма толкова чай с мед и лимони (около 2 кила по-точно) и сега се чувствам прекрасно, още повече, че ми е и първи неработен ден biggrin

aprilka, така като го казваш звучи чудесно Girl_hide Аз до скоро не знаех, че има такъв вариант и в БГ (някой ми беше казал Тина Киркова в София), и вече съм избрала къде и как, но за следващия път, живот и здраве, се замислям много сериозно за раждане във вода, всички, които са го преживели, казват, че е несравнимо!
А защо имаш преглед в 41 седмица, очакват да преносиш ли? huhhuh.gif

tweety_pks, ама ти ще си родиш отгледано бебе girl_wink Още малко има, изтрай поне до събота и си мисли само как ще се срещнеш със съкровището..Е добре, можеш да помислиш и за малко торта blum

Петенце, спокойно, не си само ти - аз съм +4 кг. дотук blum Коремчето ми хич не е като за 8 месец, ама щом детето се развива добре, другото не ме интересува. Аз даже се радвам, и се надявам до края да не са повече от 10 кг. (защото нали накрая най-много се качвало..) Попринцип док казва, че има 2 варианта - или си дребна и бебето е по-дребничко, затова не е голям корема и не качваш много, или като мен си по-висока, разстоянието от под гърдите до слабините е по-голямо и бебето се разполага на дължина и не щръква напред, а моят бебо даже върви напред с разитие, и док все се чуди къде съм го скрила това бебе biggrin И като не ям много, се получава в комбинация малко коремче и +4 кг. biggrin
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #158 -: октомври 20, 2014, 12:51:37 »

Леле момичета как успявате да качите толкова малко? Аз също съм +17 до сега и знам, че няма да качвам повече, защото съм така от 2 месеца, ама пак много ми с струват, въпреки, че мисля, че всички са в корема, който е огромееееееен, но може би adi4ko е права за рзстпянието между гърдите и слабините, защото нашия със сигурност е свит и любимото му място за ритане е в ребрата от дясно smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: октомври 20, 2014, 13:33:28 »

Ади, радвам се, че си по-добре! Момичета, пазете се, защото си обикаля някакъв гаден вирус.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: октомври 20, 2014, 13:36:03 »

Сладурки нахълтвам въввашата темичка, да ви пожелая леко раждане на всички, които останахте в трепетно очакване.
Тайничко си ви чета и си водя записки  Girl_hide , че коментирахте много полезни неща.

Априлка, с две ръце съм за водното раждане. Изчетох и изгледах много материал спрямо него и общо взето е най хубавия начин ,по който може да се роди едно бебе. Не слушай какво ти казват и за какво те мислят хора, които си нямат идея за какво става въпрос. Щом имаш възможността да го направиш, давай смело. При нас не се предлага този вариант, иначе хич нямаше да се замисля. Казват ,че е най плавно и не толкова стресиращо преминаването на бебето от корема на бял свят, именно защото се появява в "свои води" и стреса е много по малък. Пожелавам ти нещата да се стекат така, както си ги представяш.

За гърло, на мен много ми помага чаша горещо мляко с мед и една чаена лъжица масло или маргарин. Звучи ужасно, но го знам от свекърва ми и освен ,че е неочаквано вкусно, облекчава много бързо, явно маслото "смазва гърлото" .

 give_rose give_rose give_rose
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: октомври 20, 2014, 16:18:16 »

tweety, не знам и аз как..Попринцип има логика в това, което казва док, защото аз съм доста висока - 175 см. smile И бебо се е настанил  удобно на дължина и не е щръкнал напред. Обаче за кг. - попринцип като почнеш с по-малко и качваш повече, аз такива наблюдения имам. Сега, аз като започнах с повечко и съм по-едричка..нормално да кача малко (за мен не е и полезно да кача повече от 10), да не говорим, че аз в началото свалях кг. до 4-5 месец. Много се надявах да съм така и така и се оказа, че иначе щях да се търкалям или по-скоро, понеже съм висока, щях да съм като Мама Меца biggrin А сега единствената промяна в мен е малкото коремче и много се радвам, че е така  blush Иначе си мислех в началото  "О, не, сега като минавам хората ще ми пеят "Минава, големият кораб минава.."  funnytooth lol girl_haha

Между другото не е това най-важното за мен, все някак ше възвърнем форма..в смисъл гледам във ФБ и се надъхвам - milenuity и scilla си бяха слабички, и колкото и да качиха през бременността, сега са си в страхотна форма и двете heart

Бера, и аз ви чета темичката, ако има нещо нужда от помощ, свиркайте, че от нашата тема намаляваме славно biggrin
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: октомври 20, 2014, 18:48:05 »

И аз в началото свалих 4 кг..и аз съм 174 висока и едричка :-)  Но като цяло не съм от яшните..нямам апетит, дори мога да карам само на препечени филийки  biggrin biggrin biggrin
Днес бях на консултация и бебчето е добре, 2 кг е вече..... :-) Записах се за 26 ноември  за секцио и сега остава само да чакаме да дойде момента :-)
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #163 -: октомври 20, 2014, 20:50:54 »

Ади, аз 2 седмици след раждането бях същите кг като преди, мисля че и при ме и другите и кърменето е голям фактор, то помага доста за добрата фигура. smile но да ти кажа като родиш, това ще ти е най-малкия проблем и хич няма и да го мислиш. smile
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #164 -: октомври 20, 2014, 22:45:24 »

Момичета аз качвах усърдно,в началото се депресирах ни после си казах това е поправимо важно е бебето да е добре.само да вметна качих 40кг в болницата оставих 13,вече мина месец от раждането и ще започвам упражнения и диета.Успех на всички и нека да са живи и здрави а всичко друго е бели кахъри
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines