Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:40:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 76553 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #105 -: октомври 01, 2014, 09:58:52 »

Здрваейте момичета какво мислите за шезлонгите с вибрация? Искам да си купим шезлонг и съм в голямо колебание дали ще е добре за бебето тая вибрация или да си вземем обикновен с играчка и музика
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: октомври 01, 2014, 10:10:39 »

jasmine, аз съм много за, и ние такъв ще си вземем, само хубави отзиви съм чувала от майки като полезна покупка. Вибрацията успокоявала и приспивала бебовците good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #107 -: октомври 01, 2014, 10:15:39 »

Момичета според мен трябва да тествате такива неща дали ще се харесват на бебето.

Има два варианта :

Взимате на заем от приятелка и виждате дали се харесва на бебето

Има сайт за бебешки стоки под наем, и е доста по евтино отколкото да го купите и после прах да събира  good:

http://bebenaem.com/

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #108 -: октомври 01, 2014, 10:27:33 »

Жасмин, според мен няма особено голям смисъл да се инвестират много пари в шезлонг поради няколко причини - много малки бебета не искат да стоят в тях, а като проискат вибрацията става вече безсмислена, тъй като самият шезлонг се люлее и детето бързо се научава само да се люшка в него. Отделно, това е нещо, което не се ползва много дълго време, тъй като децата скоро започват да искат да имат пространство, за да могат да се търкалят и разпростират. Според мен си струва да се купи шезлонг, който има играчка, за да занимава детето, но по възможност да се откача.
Нашият е най-обикновен Кико, в началото искаше да спи в него, сега го слагам само, ако трябва да свърша нещо и той да е до мен, за да не се сърди, иначе вече не иска да стои много в него, предпочита да се търкаля smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: октомври 01, 2014, 10:30:28 »

В началото според мен по добрия вариант е електрическата люлка.Ние имахме така и съм много доволна.Моите така и не харесаха шезлонга като вариант дори и на късния етап.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: октомври 01, 2014, 11:40:21 »

Алексия, никой не е казал, че трябва да се инвестира много - има шезлонзи за 30-40 лв...
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #111 -: октомври 01, 2014, 12:35:00 »

adi4ko, не е въпросът за 30-40те лева, макар че не знам дали за толкова пари може да се купи шезлонг с много екстри. Съществуват адски много бебешки продукти, които маркетингът на производителите промотира като крайно необходими (затоплители на шишета,сушилки и т.н. и т.н., има хиляди неща), като много често нещото или изобщо не е нужно, или функцията му се преповтаря с такава от друг продукт.
Мисълта ми е, че първо, много бързо се натрупват излишни и ненужни вещи, а и тук 30, там 20 лв, сумите накрая стават много големи, но в крайна сметка всеки сам решава какво да купи за детето си, аз просто изразих своето мнение.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #112 -: октомври 01, 2014, 12:35:51 »

На нас ни дадоха един 10 годишен съвсем обикновен шезлонг, обаче съм супер доволна, бебенцето си седи при нас, ние си я люшкаме и всички сме доволни, не бих дала много пари за излишна фунционалност, а и наистина преди 2-ия месец на бебета не им е интересно, а след опредлен месец са големи за шезлонга и е доста временна покупка.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: октомври 01, 2014, 15:43:30 »

Момичета,направила съм ви обща отчетна темичка за бебенцата.Ако жеалете ,споделяйте там

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36692.0.html
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: октомври 01, 2014, 18:10:10 »

Мисълта ми беше, че има и евтини шезлонзи с функция за вибрация..То е ясно, че не е нещо, без което не може да се мине, но аз като първескиня ще взема всичко, което сметна за необходимо, а за второто, живот и здраве, вече ще отсявам кое ми трябва и кое - не.  pardon Решила съм при всички случаи да действам на базата на опит-грешка и така да се уча, а не от това кой какво ми говори. Ще пресявам разни мнения за това кое е добро и препоръчително, и така ще си решавам сама, а пък ако е грешка - здраве да е, следващия път няма да сгреша pardon
Решила съм, че шезлонг ще взема, с вибрация, само хубави работи съм чувала като функционалност, бебетата спяли много добре smile
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: октомври 01, 2014, 20:50:11 »

adi4ko, аз също не купих шезлонг, и ще ти кажа защо.
Първо, че не е заради парите, а наистина функционалността си е от значение.
Дали ще вибрира или не, дали ще се люлее само или не - мнения 100 различни по темата.
На по-късен етап, когато купувахме разни неща за бебчо, проверих и шезлонгите - ами сториха ми се, че се вдлъбват малко и гръбчето на бебчо няма да стои в изпънато положение; не ми хареса опцията гръбчето му да не стои изправено докато заякне.

И второ, мисля вместо шезлонг да купя по-късно този месец кенгуру от типа ерго-бейби, за да се носим и бебчо да е по-близо до мен, да се успокоява и да спи, докато аз върша едно-друго. Така пак няма да е самичък.

Според мен кенгуруто е по-добър вариант от шезлонга, а и може по-дълго да се ползва на практика.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: октомври 01, 2014, 22:04:58 »

Адичко, пробвай както решиш и както намериш за добре,тодетето ще ти  покаже далиму харесва. Аз мисля че ще е добра покупка и затова се съгласих като решиха да ми подарят такаво. А за кенгурото- и то е до време и не се знае дали ще имаш кръст даго носиш, това е моето мнение Wink
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: октомври 01, 2014, 22:49:11 »

На нас ни дадоха един 10 годишен съвсем обикновен шезлонг, обаче съм супер доволна, бебенцето си седи при нас, ние си я люшкаме и всички сме доволни, не бих дала много пари за излишна фунционалност, а и наистина преди 2-ия месец на бебета не им е интересно, а след опредлен месец са големи за шезлонга и е доста временна покупка.

И при нас така беше. Изабел лазаше и пролазваше в него и там си заспиваше...Ползвахме го страшно дълго време. Сега ще сме с такъв с вибрации, не знам дали на бебо ще му харесва, но така или иначе ни го дадоха да го ползваме. Имаме кенгуру, но сме го ползвали много малко пъти. Изабел ми беше тежка и неудобна за носене. Сега съм си взела слинг и се надявам да го използвам повече.

Бебе е най-накрая перфектно обърнато  yahoo Чантата за болницата е вече готова, дрехи за бебето са изгладени и прибрани по местата им. Този път ще сме с кошница тип люлка първите няколко месеца, та и нейните части са изпрани и изгладени. Чакам човек да изпере килима в спалнята(само там сме с килим) в неделя и тогава ще се сглобява. След две седмици съм в центъра за активно раждане, за да ми покажат наоколо и да се запознаем с акушерките. Почнах чая от малинкови листа, чета книга за раждането и ходя на дълги разходки. Страшно много ми липсва каката и броя дните до връщането им. Навила си е, че бебето ще се казва Диего и реве само като споменем, че може по друг начин да се казва. (Диего е братовчед на Дора изследователката да не се чудите  blum )
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #118 -: октомври 02, 2014, 09:54:58 »

Нашата принцеска явно не и харесва люлеенето понеже нейното легло с е люлка и неще да спи там колкото и да я люшам,заспива при нас на спалнята и незнам дано като почне да се заглежда и като и сложим играчки да си свикне в леглото.Шезлонг искам да взема за да си я слагам през деня в кухнята пък и когато са леко прегънати са по спокойни децата наподобява ембрионалната поза.Хубаво е хем да се слагат в такава поза хем да се разпъват,аз си мислех че и кошницата за колата не е удобна но като се сгъне там спи с часове .
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: октомври 02, 2014, 10:21:59 »

Моите обожаваха да стоят и спят в кошчетата за кола.Особено в периода с коликите.За люлеенето аз никога не съм люляла децата в кошарата ,но аз и взех такава без люлеене.Моите деца от малки си спят в креватчетата и не съм имала проблем с това.
Момичета децата са различни/казвам го от опит с две деца родени с една минута разлика/ и харесват различни неща.Просто нацелете това което харесва вашето дете.Няма напълно универсални решения за доста неща.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines