Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 05:59:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 76876 пъти)
 
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #90 -: септември 22, 2014, 14:29:17 »

Тъй като тази седмица ми предстои да родя и аз се зарових отново в административните процедури след раждането на бебето и открих една статия по темата - може да е полезна на някого от вас smile http://dete.bg/n/purvite-dokumenti-na-novorodenoto.10726.html

Тук пише, че актът за раждане все пак се съставя от общината по постоянна адресна регистрация на майката, а не от тази на болницата, където се състои раждането, както беше казал някой по-рано в тази тема.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #91 -: септември 23, 2014, 11:21:43 »

Моя акт за раждане ми го издават в Плевен,аз съм от ВТ и след 10 дена ще ида да си го вземем.
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: септември 23, 2014, 17:03:02 »

Първо честито на всички нови мамчета! Wink
 Искам да попитам  някой дали знае какво се случва, ако реша да избера за личен лекар на бебето частен педиатър. Притеснява ме, дали ще може да издава  болничните листове за майчинството. Ако някой е запознат с въпроса ще съм благодарна за информацията. Wink
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: септември 23, 2014, 17:50:48 »

Мами, да ви се похваля - връщам се от преглед. Бебко е наред, мама също  tease Значи маймунчо е много добро и послушно дете, още седи в стартова, или "изходна" позиция, както се изрази док - LOA май с точност. В 28 г.с. точно е 1 кг. и 389 гр., ама док каза, че апаратът не е много верен на измерване, та е към 1кг. и 300 грубо.  Не запомних много мерките на бедрото, коремчето и главичката, но на апарата изписа, че главата-обиколката е за 31 г.с., на мама главчото biggrin И с дълги крака бил, каза док.
Другият път на следващия преглед на 28.10. каза, че ще говорим за раждането вече - дали нормално да е. Болничният ми ще е от 01.11., но интересното е, че каза, че ще ми го пусне на 04.11. чак, защото 01.11 е събота.. huhhuh.gif
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #94 -: септември 24, 2014, 06:11:20 »

Браво на бебчо мъничкоо остана нека бъде все така послушен.Ние сме леко ревливи денем наним нощем плачим ама ще мине и това
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #95 -: септември 24, 2014, 09:38:41 »

Първо честито на всички нови мамчета! Wink
 Искам да попитам  някой дали знае какво се случва, ако реша да избера за личен лекар на бебето частен педиатър. Притеснява ме, дали ще може да издава  болничните листове за майчинството. Ако някой е запознат с въпроса ще съм благодарна за информацията. Wink

Ами аз съм се спряла на частен педиатър и утре даже ще ходя да говоря с него дали поема още бебета smile До колкото разбрах няма никакъв проблем относно болничнитр на майката, но и този специално работи със здравната каса. Защо не си направиш среща с този на когото ти се спряла и не го разпиташ направо. Но така или иначе според мен не би трябвало да има проблем, защото не вярвам иначе някой да се запише при него ако има опасност да не получи болничен, ако детенцето му е болно. Но пак най-добре е да питаш самия лекар.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #96 -: септември 24, 2014, 09:49:03 »

dixie разпитай също за ваксините, примерно знам че в щерев педиятара не слага ваксините, ама не ми е много достоверна информацията (за да не трябва да имаш двама един по ЗК и друг на частно)
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #97 -: септември 24, 2014, 10:34:00 »

Аз до колкото знам в Щерев педиатъра, който на мен са ми хвали поне, не е личен лекар, а само педиатър и затова не слага ваксини. Оказа се, че педиатър и личен лекар са две различни неща. Т.е. дори и да е частен педиатъра, ако е личен лекар на бебето не би трябвало да има проблем с ваксините.
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: септември 24, 2014, 10:56:18 »

Кога трябва да се попита евентуалния педиатър или личен лекар на детето дали ще може да го поеме?
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: септември 24, 2014, 11:47:15 »

petenceto0, ами колкото по-рано според мен по-добре. Аз бях набелязала 3ма доктори, препоръчани от приятели. Оставих уговарянето  за последния месец, защото все ми се струваше, че е мн рано. Сега обаче се оказва, че харесаните от мен лекари са фул и нямат свободни бройки за записване (или поне с това се оправдаха) и отказват до декември да записват.
 
 Относно личен лекар на бебето от НЗОК казаха, че задължително трябва да е записано при лекар, който да работи със ЗК. Реално не можело да е само при доктор, който е на частна практика.  Предполагам, че е във връзка с имунизациите.
 Болничния лист за майчинството ти се издава  от ЛЛ на бебето по ЗК, няма как да ти издаде твоя ЛЛ примерно...   Това е, което аз успях да разбера.
 Остава варианта да го запишем при нашия ЛЛ по ЗК, а пък ние отделно да си ходим при избрания педиатър на частно.
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #100 -: септември 24, 2014, 13:55:48 »

A dixie сигурно ли е, че частния педиатър към който сте се насочили не работи със здравната каса? Защото аз също съм си харесала частен педиатър, но за него ми казаха, че си работи със НЗОК и ваксините примерно са безплатни и няма проблеми за издаване на болнични... Само се надявам наистина все още да приема бебета, че и аз оставих за накрая да търся и то добре, че като бях на записване на тонове и акушерката ми го препоръча. И верно само положителни мнения чета за него, но май бая хора ходят при него, та дано да има места все още...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: септември 24, 2014, 14:05:45 »

Другото важно, освен това да има места и да съумеете да се запишете, е да прецените дали ще можете да се вредите до него при нужда. А това не е за подценяване. Защото какъв е смисъла да е най-добрия, ако не успявате да му ползвате капацитета? Така че проверете как е с достъпа, така да се каже blum Да не се редят по опашки при него, да си изключва телефон и т.н. Ако е поел твърде много деца, може да не успява да обгрижва всяко както му е реда.

Извинявайте за намесата и спокойна бременност! smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #102 -: септември 24, 2014, 15:00:26 »

sunray е много права good Моята ЛЛ е педиатър и е фул от години. Към 20-то число вече ми отказва направления, когато не било спешно diablo По стечение на обстоятелствата малката не я записах там и съм супер доволна от нейната ЛЛ. Най-лесно е ЛЛ на детето да си е педиатър, а не да търчите на няколко места. В началото особено се ходи доста - по консултации, за документи, за ваксини...
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: септември 24, 2014, 15:46:53 »

tweety_pks, доколкото разбирам педиатър, който работи със ЗК, не означава, че може да е ЛЛ на детето. Означава, че ти можеш да отидеш при него с направление от ЛЛ. Но излиза, че детето трябва задължително да има ЛЛ по ЗК.
  Този доктор, който аз съм харесала не работи изобщо със ЗК, затова и не съм разпитвала по въпроса.
А момичетата са много прави. Задължително трябва да е доктор, който си вдига тел. и може да обгрижи пациентите си.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: септември 25, 2014, 13:48:55 »

Детето трябва да има ЛЛ.Педиатъра е по желание и може да е и частен и да работи със ЗК.Обикновенно педиатрите които не са ЛЛ работят с някой ЛЛ.Просто попитайте частния педиатър или пък този по ЗК дали има ЛЛ с който работи.Когато работят заедно те помежду си си оправят направленията и не е нужно всеки път да минавате през единия или другия.ЛЛ е този който дава и направленията за прегледи-профилактични или други.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines