Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:49:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 76568 пъти)
 
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: септември 20, 2014, 08:42:46 »

Мами, премествам поста на jasminne от нейната темичка и тук, за да знаете всички хубавата новина yahoo
Здравейте момичета аз вече съм мама на принцеса Мария която се роди на 19в 1ч сутринта 3130 и 49см.Чувството е прекрасно и много болезнено ще ви разкажа след като ни изпишат
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: септември 20, 2014, 16:31:29 »

Честито!!!! Скорошно възстановяване и прибираве у дома Wink)
Мами на мен май снощи ми падна тапата- червена слуз. Започнах да чакам контракции нещо, но само усащах болка в кръста и ниско долу като менструална болка после почна да ме стяга и отпуска корема и към 1:30 неиздържах като незнам какво става. Отидахме но уви нямах разкритие, няма изтичана на води бебчо си плува и като питах вали е възможно ва е паднала тапапа а по нататък да ми изтекът водите и контракции да ме почнат. И днес отидах на тонове и моятъ Аг беше там казах и но тя беше наясно вече и каза че е възможно да е тапата и да лягам за тономлве а после ще ги види и ако има нещо ще ма прегледа пак. Но тоновете. Бяха хубави и така..
Ся тапапа ли е или не хахах  и ако е- за водите ли да се озъртам.....
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: септември 20, 2014, 16:52:30 »

Янче, почти сугурно ти е паднала тапата, но това не е гаранция за моментално раждане. Тапата ти може да падне няколко дни, седмица-две или три, преди термина. Много е важно сега да пазиш абсолютна интимна хигиена, защото без тапата, която е предпазвала бебето от инфекции, детенцето е по-уязвимо.
Хайде, стискам палци и на теб скоро да ни зарадваш с хубави вести smile

Вчера на вечеря получих някакви контракции, дето май хич не си бяха подготвителни; през 3 мин така болезнено ме свиваше корема, че имах усещането, че някой дърпа бебето ми надолу. Помен от тапа засега никакъв....
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: септември 20, 2014, 17:19:59 »

Ахм мерси за отговора Wink .да аз.внимавам за хигиената ама нали на предния преглед ми откриха гъбички и си съм па едни глобулки...дано се махнат - 2-ри ден съм на тях а остават още 8.... Дано се оправя че ми писна и дано околоплодната вода защитава бебчо
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: септември 20, 2014, 17:24:23 »

Яна, а обади ли се на лекаря си да му кажеш, че ти е паднала тапата?
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: септември 20, 2014, 17:32:27 »

Да днес направо се видяхме беше на смяна ама и имаше много раждания и само дойде каза ми че знае и да ми видят тоновете и ще видим ако има нещо . Ама бяха добри тоновете и така.
Защо какво имаш впредвид
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: септември 20, 2014, 19:28:22 »

Да, да разбирам те.Супер ме радват такива съвестни бременни като теб smile
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: септември 20, 2014, 20:40:50 »

А сега без тапа знаете ли дали има вероятност нещо да се зарази с гъбички. Или тя щеше да ми каже. Аз мисля че няма проблем щом има околоплодни...
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: септември 20, 2014, 20:42:32 »

Янче и аз мисля, че е тапата. Но както каза Девисил - тя може и седмица-две преди раждането да падне, може и ден-два, никой не знае pardon Щом са добри тоновете и нямаш контракции - явно ще трябва док да те гледа всеки ден и да почакаш. Наистина сега се пази повече без тапа, всъщност тя пази от инфекции бебето.

Девисилче, ти с тези контракции през 3 минути не тръгна ли към болницата? На мен ми каза док като са през 10-15 минути да тръгвам, а раждането е на през 3 минути с продължителност до 1 минута..
Какво стана все пак, спряха ли?
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: септември 20, 2014, 20:48:55 »

Адичко, мен ме хванаха изведнъж, от нищото...Траяха за кратко, от вчера от онзи момент до днес не са се повторили. Дечко шава усилено в корема, но наистина усрщам, че бая се е смъкнал надолу, та имам едно наум.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: септември 21, 2014, 03:16:51 »

Добро утро, момичета!

Мъъъничко  Offtopic, който ме развесели доста, но не можах да се стърпя да не го споделя с вас:
https://www.youtube.com/watch?v=60wZBMRUt0Q
Посланието е, че "Пишкането е нормален човешки процес, като раждането; има и друг начин."
« Последна редакция: септември 21, 2014, 03:22:37 от devisil » Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #86 -: септември 21, 2014, 11:31:14 »

Мойте води ги спукаха изкуствено и като ги видях разбрах че няма как да ги сбъркаме.Не разбрах много от кпнтракции май болките ми бяха в кръста.Два дена префи раждането ме натискаше кръста
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: септември 21, 2014, 13:38:43 »

Jasminne, хайде разкажи как мина всичко набързо как тръгна към болницата и пр. Ако си разказала в твоята темя копирай и тук. Ако не си прочела по-назад ми падна тапата и ся ми е някакво шашаво... Нямам болки освен обичайните които са при ставане и лягане и кръста от време на време но ми казаха че нямам никакво разкритие и водите са добре е ако почнят контракции тогава да ходя пак. Защото кякто при тев имало случаи в които водите неизтичат а ти ги пукат но си имащ разкритие и контракции.
Сподели изторийката си
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #88 -: септември 21, 2014, 13:50:17 »

Янче не ми е много удобно от тела за това непиша.Аз отидох на преглед и както бях споменала в понеделник ме бъркаха за разкритие и понеже два дена си дадох зор бебето сесмъкна на прегледа бях с 1см в четвъртък сутринта.доктора ми предложи вариант да раждам стига съм чакала и аз приех понеже вече бяха адски мъки за мен.Дадоха ми хапче и започна лека полека да ми пада тапата да получавам разкритие и накрая ми сложиха система окситоцин и почнаха леки болки ппсле се засилиха пколо час болки и 10мин напъване и беба дойде.Не съжелявам за индукцията,даже като глледах някой момичеъа чакаха ест разкритие голяма мъка им беше.Имам доста шевове обаче но важното е че сме добре
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: септември 21, 2014, 14:58:18 »

Мерси че успя да драснеш набързо Wink)) бързо възстановяване и прибиране у дома!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines